Bilal Erdoğan ‘adını koydu’: Türkiye’de kabineter sistem var

nameaver

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Mart 2016
11.346
49.027
Bilal Erdoğan ‘adını koydu’: Türkiye’de kabineter sistem var

05/03/2017 21:04

PrintPocketPinterestGoogle+TumblrWhatsAppTwitterTelegramFacebook156

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye’de ‘kabineter sistem’ olduğunu belirtip tanımı şöyle yaptı: “Bakanlıkların ve bakanlık bürokrasilerinin kutsandığı, onların yasama ile yürütme üzerinde egemen olduğu sistem.”

20140304-bilal-erdo%C4%9Fan.jpg

Fotoğraf: DHA (Arşiv)

Aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi olan Erdoğan, ‘Vuslat Platformu’ tarafından Üsküdar’da bir restoranda düzenlenen etkinliğe katıldı.

‘Bunlar bakanı öyle bir avuçlarının içine alıyorlar ki…’
AA’nın aktardığına göre, etkinlik kapsamında “Büyümede birlik ve liderliğin rolü” konulu bir konferans veren Erdoğan, sözü referanduma getirdi.

Erdoğan şöyle konuştu: “Türkiye’de kabineter sistem var. Nedir bu kabineter sistem? Bakanlıkların ve bakanlık bürokrasilerinin kutsandığı, onların yasama ile yürütme üzerinde egemen olduğu sistem. Sen istediğin kadar yasama yap, istediğin kadar yürütmeye hakim olduğunu düşün. Bunlar bakanı öyle bir avuçlarının içine alıyorlar ki, ‘Sayın bakanım bunu yaparsak mahvoluruz, bunu yaparsak yanarız.’ Bizim sistem hakikaten bakanlık bürokrasilerinin egemenliğinde olan bir sistem. Şimdi bizim bu bakanlık bürokrasilerini tam anlamıyla halka hesap veren yürütmenin güdümüne almamız lazım.”

Parlamenter sistemini tek parti iktidarı üretmediğini savunan Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 41 oy alan AKP’nin tek başına iktidar olamamasını hatırlattı.

‘Tayyip Erdoğan döneminde iyiyiz sonrasını düşünmemiz lazım’
Türkiye’nin güçlenmesinin çok önemli olduğunu savunan Erdoğan, küresel siyasete ‘baktı’: “Dünya karışıyor, Avrupa karışıyor, Rusya, Çin, Amerika karışıyor. Güney Çin Denizi’nde çatışma çıkar mı diye hesaplar yapılıyor. Şimdi dünya karmaşık bir döneme giderken bizim yeniden koalisyonlar dönemine dönmek, yeniden kendimizi böyle riske atmak gibi bir lüksümüz yok. Tayyip Erdoğan döneminde iyiyiz ama Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım. Tayyip Erdoğan’dan sonra kim gelecek değil, her sene darbe mi olacak, koalisyon mu olacak bunu düşünmemiz lazım. Kim gelirse gelsin ülkeyi yönetebilsin. İyi kötü ülkede istikrar sağlayabilsin. Milletin ferasetine de biraz güvenmemiz gerekiyor.”

http://www.diken.com.tr/bilal-erdogan-adini-koydu-turkiyede-kabineter-sistem-var/

Ne diyo bu ? Anlamadim ben:KK53:
"Tayyip Erdoğan döneminde iyiyiz ama Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım. Tayyip Erdoğan’dan sonra kim gelecek değil, her sene darbe mi olacak, koalisyon mu olacak bunu düşünmemiz lazım. Kim gelirse gelsin ülkeyi yönetebilsin. İyi kötü ülkede istikrar sağlayabilsin. Milletin ferasetine de biraz güvenmemiz gerekiyor.”

HAYIR diyin diyo :dondurma:

"Tayyip Erdoğan döneminde iyiyiz ama Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak bunu iyi düşünmemiz lazım. Tayyip Erdoğan’dan sonra kim gelecek değil, her sene darbe mi olacak, koalisyon mu olacak bunu düşünmemiz lazım. Kim gelirse gelsin ülkeyi yönetebilsin. İyi kötü ülkede istikrar sağlayabilsin. Milletin ferasetine de biraz güvenmemiz gerekiyor.”

Ahahaha o kesin. Sayin Erdogan da hergun Hayır dememiz icin bize hakaret ediyor. :KK53:

Iyi baslamis da sonunu getirememis :KK53:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye’de ‘kabineter sistem’ olduğunu belirtip tanımı şöyle yaptı: “Bakanlıkların ve bakanlık bürokrasilerinin kutsandığı, onların yasama ile yürütme üzerinde egemen olduğu sistem.”
Sınavda bilmediği yerden sormuşlar da anca bu kadar sallayabilmiş gibi. :KK70:

Ilk okudugumda aynen bu aklima geldi de senin kadar guzel toplayamadim cumleleri yaslaniyorum zaar :KK43: :KK70:
Ona öğrenci sallamışın halinden anlar diyelim biz :KK70: İki sene okuldan uzak kalsam ben de toparlayamazdım, ne yaşlanması ofişim :))

Koalisyon ile alıp vermediğiniz ne? 15 yıldır koalisyon yok da çok mu süper güç olduk? 15 yıldır başkası mı var hükümette de mevcut düzeni berbatlığından yakınılıyor? Bu sistemle yönetilen Avrupa'da halkın refahı gayet üst seviyede, işsizlik yok, teknoloji ve sanayileşme gayet iyi. Sistem kötüyse onlar nasıl başarıyor?

Valla yapan yapıyor aga? Adam koskoca ülkeyi, elinde hiçbir done yokken, savaştan çıkmış ve fakirlikten ölünürken, sistem yokken, hukuk yokken rejim değiştiriyor ve Cumhuriyet kuruyor öyle ama Monarşi çok kötü, biz nasıl yapalım,enkaz aldık falan fişman demeden. Yapan yapıyor da kıymet bilinmiyor. Başkası da "amaa sistem kötü, o kötü, bu tırt, şu bizi engelliyor, bu bizi köstekliyor yoksa biz ohhhooo neler yapardık" diyor. Bahaneler şahaneler yani.

Son düzenleme:
X