Bilenler boşanma hakkında bilgi verebilir mi lütfen

QueenBee55

"Konuş Deli" 🗯️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
683
962
Kızlar merhaba eski konularımı bilen bilir. Bugün eşimle telefonda birbirimize girdik sonra ona boşanmak istediğine dair bir mesaj attım. Bugün artık bardağı taşıran son damla oldu gerçekten sinir krizinin eşiğinden döndüm.
Zaten ailesine baktırıp hizmetçiliğini yaptırmaya çalışan eşim olacak o adam bugün de eltimin çocuklarına bakıp hizmet etmem hakkında anasına birkaç şey söyledi kapının arkasından duydum hesap sordum artık gerçekten kaldıramıyorum.
Şimdi avukat arkadaşlar ya da bilenler varsa haklarım neler? Eşim olacak o adam bebeğimi almakla tehdit etti daha önce.
Ben şu an çalışmıyorum bebeğim 11 aylık.
Boşanmaya kalksam maddi olarak yardım edicek büyüklerim var ama bebeğimi benden alabilir mi? İşe girmem gerekli mi?
Birde ben boşanma durumu olursa memleketime gidip orada bir hayat kurmak istiyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim

Kızlar merhaba eski konularımı bilen bilir. Bugün eşimle telefonda birbirimize girdik sonra ona boşanmak istediğine dair bir mesaj attım. Bugün artık bardağı taşıran son damla oldu gerçekten sinir krizinin eşiğinden döndüm.
Zaten ailesine baktırıp hizmetçiliğini yaptırmaya çalışan eşim olacak o adam bugün de eltimin çocuklarına bakıp hizmet etmem hakkında anasına birkaç şey söyledi kapının arkasından duydum hesap sordum artık gerçekten kaldıramıyorum.
Şimdi avukat arkadaşlar ya da bilenler varsa haklarım neler? Eşim olacak o adam bebeğimi almakla tehdit etti daha önce.
Boşanmaya kalksam maddi olarak yardım edicek büyüklerim var ama bebeğimi benden alabilir mi? İşe girmem gerekli mi?
Birde ben boşanma durumu olursa memleketime gidip orada bir hayat kurmak istiyorum.
O yaşta bir bebeği senden alamaz merak etme çalışıp çalışmaman farketmez

Tabiki de alamaz. Ahlak suçu olmadığı sürece bu kadar küçük çocuğu hiçbir devlet almaz annesinden. Beyefendi de eşşek gibi nafaka ödeyecek.

Sizi çok seviyorum gerçekten birazda olsa rahatladım. Beni tehdit edicek çünkü eminim.bebeğim hala emiyor zaten birde bebeğimi asla bırakamam ölürüm o zaman resmen. Avukat arkadaşlar varsa şartları söylerse. Birde araba aldı yeni şerh koydururum gerekirse satamasın eski birikimimiz hep onun hesabında çirkefleşir olay boşanmaya giderse.
Arkadaşlarım ailem de bi konusun son defa diyolar ama kendisinden bir atak beklicem

Bebek çok küçük . 6-7 yaşına kadar velayet anneye verilir uyuşturucu bağımlısı, alkol bağımlısı ya da cocugu istismar edebilecek bir birey değilseniz. Geçmiş olsun umarım sancısız atlatırsınız bebişle
Çok teşekkür ederim asla öyle şeylerim yok çok şükür. Bebeğim o kadar bağlı ki bana temas etmeden uyumaz bile gerçi her bebek annesinin kokusunu almadan dokunmadan yapamaz. Beni anneliğimle tehdit edicek ama bende nafaka isteyeceğim tabiki ve arabanın yarısı da benim sanırım. Haklarımı bilirsem en azından ileride sorun yaşamam gelip son defa konusucam yoksa memletime gidip bir iş bulmayı düşünüyorum. Annemde bebeğime bakıyor zaten sağolsun. Maddi olarak da abim ve babam destek verir bir ev kurmama o yana da bir sıkıntım yok.

Konuşmalarınıza veya attığınız mesajlara dikkat edin mahkemede delil olarak kullanabilir .. Sizi kışkırtacak çirkefleşecek öncelikle sakin olmalısın istediğini verme ona aciz olma karşısında sakın sakın..

Çok teşekkür ederim asla öyle şeylerim yok çok şükür. Bebeğim o kadar bağlı ki bana temas etmeden uyumaz bile gerçi her bebek annesinin kokusunu almadan dokunmadan yapamaz. Beni anneliğimle tehdit edicek ama bende nafaka isteyeceğim tabiki ve arabanın yarısı da benim sanırım. Haklarımı bilirsem en azından ileride sorun yaşamam gelip son defa konusucam yoksa memletime gidip bir iş bulmayı düşünüyorum. Annemde bebeğime bakıyor zaten sağolsun. Maddi olarak da abim ve babam destek verir bir ev kurmama o yana da bir sıkıntım yok.
Bebek ikinizin de bebeği. Sizinle kavga edecekse bile bebeği düşünerek hareket etmesi gerekiyor. Siz onun için el olabilirsiniz ama bebek kendi bebeği. Böyle duyarsız ebeveynler gerçekten hayal kırıklığı. Çocuğuma en az şekilde yansısın diyeceğine yaşattıklarına bak. Umarım her şey gönlünüzce olur. Avukat değilim sosyal hizmet uzmanıyım. Eğer sosyal hizmetlerden eve bakmak için gelirlerse de evin bebek için uygun olup olmadığına bakarlar. Temizliğine düzenine dikkat edebilirsiniz. Yine sosyal hizmetle ilgili sorularınız olursa özel mesajla ulaşabilirsiniz bana.

Konuşmalarınıza veya attığınız mesajlara dikkat edin mahkemede delil olarak kullanabilir .. Sizi kışkırtacak çirkefleşecek öncelikle sakin olmalısın istediğini verme ona aciz olma karşısında sakın sakın..
Bana hiç yemek yiyebildin mi diye sormayan eşim (bebekten yapmaya fırsatım olmuyor) annesine kapı arkasından yemeğin yoksa ben sana getireyim anne dedi. O an sinir krizi geçirdim işte malesef.

Zayıf yönlerinizi çok iyi biliyor.. Umursamıyormuş gibi yapın kızdığınızı belli etmeyin çünki istediği bu..siz alevlendikçe daha fazlasını yapacak. Asla boyunda eğmeyin kendi doğrularınızla hareket edin.

Zaten ailesine baktırıp hizmetçiliğini yaptırmaya çalışan eşim olacak o adam bugün de eltimin çocuklarına bakıp hizmet etmem hakkında anasına birkaç şey söyledi
11 aylık bebeğiniz var bu durumu konuşarak veya destek alarak çözemiyor musunuz?
Eşinizle birbirinize olan sevginiz ne durumda ? Başbaşayken yani aileler yokken size karşı nasıl?

11 aylık bebeğiniz var bu durumu konuşarak veya destek alarak çözemiyor musunuz?
Eşinizle birbirinize olan sevginiz ne durumda ? Başbaşayken yani aileler yokken size karşı nasıl?
Artık onunla aramda hiçbirşey kalmadı. Onu da çok düşündüm sadece aile yönünden değil onunla aramdaki ilişki de bitti zaten. Bende istemiyorum böyle olsun ama beni son raddeye getirdi. Bebeğim babaya çok düşkün onu gördü zamanki sevinci,heyecanı düşündükçe kötü oluyorum ama artık ondan bir adım beklemem gerekiyor.

Bir önceki konunuzda eşinizle aranızda bir sorun olmadığını, iyi bir eş olduğunu yazmışsınız. Bu kadar kısa sürede nasıl bir değişim oldu ?
Önceki konunuzda anlatılana bakılırsa adam yola gelir gibi geliyor, tabi yine siz bilirsiniz.

Bebeğini hiç bir şekilde alamaz. Özellikle 11 aylık bebeğin öz bakımı için senin sevgine ihtiyacı var. Korkma, sakın korkma alamaz. Velayet konusunu aranızda halledin. Ortak velayete karar verirseniz kafana göre gidip başka şehire yerleşemezsin.. hakim karar versin kocanda uysun bu karara. Evlendikten sonra edinilmiş tüm mallara ortaksın. Düğünde takılan altınların sana ait.

Korkmayıp Haklarını iyi korursan hiçbir şey olmaz. Genellikle erkekler çocuğu vs kullanarak istediklerini yapmaya çalışıyor

Öncelikle bebeğinizin velayetini alamaz evlilik birliği içinde edinilen malların yarısı senindir. Eğer anlaşmalı boşanma olmayacaksa eşinin kusurlu olduğuna dair delil yada şahit bulman gerek. Sonrasındada istediğin şehirde yaşayabilirsin karışamaz sana kanunende böyle bir hakkı yok.

Bir önceki konunuzda eşinizle aranızda bir sorun olmadığını, iyi bir eş olduğunu yazmışsınız. Bu kadar kısa sürede nasıl bir değişim oldu ?
Önceki konunuzda anlatılana bakılırsa adam yola gelir gibi geliyor, tabi yine siz bilirsiniz.
Bu aile apartmanına taşındığımızdan beri arada annesinin hasta olup hiçbirşey yapamamasından bahsediyordu işte yemek yaparsan götür yok yardım et bilmem ne. (düne kadar sorun olmadı çünkü duymamazlıktan geldim annesin işlerini yapamayacak bir rahatsızlığı yok). Dün şöyle bir olay oldu eltim olacak o insan geçen hafta işe girdi çocukları okula gidiyor ve büyükler ergen hepsi ayrıca apartmanda babaanne ve dedeleri de var sahip çıkıcak. (hoş çıkmasa da beni ilgilendiren bir durum değil bana güvenerek mi girdi işe yüzsüz kadın). Dün annesine kapıdan sen yemek yapma çocuklara ne gerek var gelsinler bizde yesinler dedi gayet net bir şekilde (bu arada ben 3 haftadır falan tost ve makarna da başka birşey yiyemiyorum bebeğimin yürüme dönemi tam).
Bende aradım bunu çıldırdım sen dedim kime sordun da böyle birşey söylüyosun.
Napsın çocuklar açlıktan ölsünler mi dedi.
Dedim banane adam anasını babası var dedesi ninesi var ben mi alıcam sorumluluklarını.
Yani demekki anne baba hepsi bir konutu böyle bir karar alındı beni herkesin hizmetçisi yapma derdinde. Zor durumda kalsalar amenna ama ne demek elti yüzsüzü işe gidicek hergün çocuklarına ben yapıcam yemeklerini aklınız alıyo mu bunu? Sinir krizi geçirdim zaten daha görmedim onu bebeğimin yanında yatıyorum.
Eğer bir adım atmaya tenezzül etmezse boşanmaya gidicek bu iş. Tek sıkıntım istanbulda kiralar malum eğer gidemezsem memleketime arada bebek olduğu için çok zorlanıcam ama bunu da atlatırım inşallah.

X