Bilgisayar ya da Elektrik Elektronik Mühendisliği mi Eczacılık mı ?

Elektrik Elektronik mühendisiyim. Meslekte 15.yılım.Özel sektörde çalışıyorum ve Türkiye şartlarında kesinlikle tavsiye etmiyorum mesleğimi. Paralı kölelik yapıyoruz resmen. İngilizcen de yoksa asgari ücret teklif eden bile olur

Elektrik Elektronik mühendisiyim. Meslekte 15.yılım.Özel sektörde çalışıyorum ve Türkiye şartlarında kesinlikle tavsiye etmiyorum mesleğimi. Paralı kölelik yapıyoruz resmen. İngilizcen de yoksa asgari ücret teklif eden bile olur
Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Daha liseye yeni başlamış..tercih aşamasına gelsin hele bi...o zaman danısırsınız...cocugun ilgileri de onemli
Ben bilgisayar mühendisiyim ama eczacılık diyorum kesinlikle...ama mühendisliğe göre mesai saatleri daha yorucudur, ama kendi işin olması ve iş garantisi

Merhaba hanımlar

konu başlığından da anlaşılacağı üzere sorum meslek seçimi üzerine ,bu konudaki değerli fikirleriniz benim için çok önemli paylaşırsanız sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

Hanımlar kendim öğretmenim bu konuyu çocuğum için açtım
Benim konu hakkında bir fikrim var çocuğumun az çok fıtratını da bildiğimden
Fakat insanların düşüncelerini de merak etmekteyim
İstişare benim hayatımda önemli bir yere sahip

Küçük oğlum bu yıl Fen Lisesine gidecek
Yaratılışı itibariyle kendisini çok sıkmaz, rahat bir çocuktur, parayı sever ,boş vakti de sever
Önceden eczacılık düşünüyordu bazen abisi kafasını karıştırıyor
Eczacılık fakültesini bitirdiğinde dükkan ve sermaye problemi olmayacak
2 yıllık yeni mezun olarak eczacılığı asla asla önermiyorum

Merhaba hanımlar

konu başlığından da anlaşılacağı üzere sorum meslek seçimi üzerine ,bu konudaki değerli fikirleriniz benim için çok önemli paylaşırsanız sevinirim.

Yaratılışı itibariyle kendisini çok sıkmaz, rahat bir çocuktur, parayı sever ,boş vakti de sever
Bir bilg.ögretmeni olarak ağzımdan burnumdan kulaklarimdan geldi yıllardır 🙈. Her türlü angarya iş yerinde bilgisayarcilara kalıyor. O yüzden bilgisayarın b sini duyunca arkana bakmadan kaç uzaklaş derim sorana.
Tabi çocuğun kendi bileceği iş. Hangisini seviyorsa ona yönelir.

Bir bilg.ögretmeni olarak ağzımdan burnumdan kulaklarimdan geldi yıllardır 🙈. Her türlü angarya iş yerinde bilgisayarcilara kalıyor. O yüzden bilgisayarın b sini duyunca arkana bakmadan kaç uzaklaş derim sorana.
Tabi çocuğun kendi bileceği iş. Hangisini seviyorsa ona yönelir.
Ilahi hocam ya 😂😂😂

Eczacilik deyince aklima geldi :KK66: karsi komsum lisede matematik ogretmeni. Oglu henuz lisede,cocugunun uni sinavini kazanamayacagindan cok emin oldugundan onunla beraber sinava girdi ve eczaciligi kazandi. Okuyor simdi adam 3. Sinif :KK66: eczaneyi acip oglunu kalfa olarak yanina almayi planliyormus. Oglu 2 yillik saglik meslek yuksek okulu mu nereyi kazanmis oyle bir bolum. Eczacilik deyince aklima getirdiniz.

Ben muhendislik secmesini isterdim sanirim. Elektrik elektronik.
Elektrik elektronik mühendisiyim. Ama maalesef çok mezun var. İş yok. Mühendislik öldü maalesef. Olan iş de çok az maaşla. Devlette zaten alım yok nerdeyse.

Merhaba hanımlar

Eger eczacılıgi seviyor ise eczacılık. Asla sonu gelmeyecek olan bir meslek gida sektörü gibi. Mühendislik kadar da okuyani bol bir bölüm değil. Ama bunlarin yaninda cocugunuzun ne istedigi cok önemli. Meslek seçimim cocukluktan belliydi ama tam gecis dönemlerinde kuzenler ve bir iki arkadaş ayni bölüm ayni universite ayni sektöre adim atalim diyerekten bu hayallerin altinda bocalama dönemine girmiştim. Cocugunuzun kendisini bulmasi cok önemli. Cocuk kendisini bulursa meslegini secer. Eger cok ikilemlerde kalirsaniz bir psikologla da görüşüp oglunuza ayna tutmayi saglamanizi oneririm.

Elektrik elektronik mühendisiyim. Ama maalesef çok mezun var. İş yok. Mühendislik öldü maalesef. Olan iş de çok az maaşla. Devlette zaten alım yok nerdeyse.
Butun sektorlerde var bu sorun. İssizlik,universite mezunlarinin itibarsizlastirilmasi vs. Ben de muhendisim, ulkenin tum issizlik sorunlarini bilmeme ragmen etrafimda hic issiz meslektasim yok,inanin hepsi de cok iyi yerlerde calisiyorlar,kosullari cok iyi. Hatta ben evdeyim bir suredir diye uzuluyorum. Allah herkese kolaylik versin.

Butun sektorlerde var bu sorun. İssizlik,universite mezunlarinin itibarsizlastirilmasi vs. Ben de muhendisim, ulkenin tum issizlik sorunlarini bilmeme ragmen etrafimda hic issiz meslektasim yok,inanin hepsi de cok iyi yerlerde calisiyorlar,kosullari cok iyi. Hatta ben evdeyim bir suredir diye uzuluyorum. Allah herkese kolaylik versin.
Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama, küçük şehirlerde iş sıkıntısı var maalesef. Bulunan işte de asgari ücret veriyorlar. Şaka gibi ama gerçek.

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama, küçük şehirlerde iş sıkıntısı var maalesef. Bulunan işte de asgari ücret veriyorlar. Şaka gibi ama gerçek.
Dogrudur,ben Bursada yasiyorum,ne kucuk bir sehir ne de buyuk bir sehir diyebilirim. Sanayi gelismis ama aslinda koskoca bir köydür burasi. Mutlaka sehire gore degisiyordur,bizim ulkemizin genel sorunudur bu,bazi bolgelere hic yatirim yapilmadigindan herkes marmaraya goc etmek zorunda kaliyor. Bu da kimse icin iyi bir sey degil aslinda ama sartlar boyle maalesef

Dogrudur,ben Bursada yasiyorum,ne kucuk bir sehir ne de buyuk bir sehir diyebilirim. Sanayi gelismis ama aslinda koskoca bir köydür burasi. Mutlaka sehire gore degisiyordur,bizim ulkemizin genel sorunudur bu,bazi bolgelere hic yatirim yapilmadigindan herkes marmaraya goc etmek zorunda kaliyor. Bu da kimse icin iyi bir sey degil aslinda ama sartlar boyle maalesef
Aynen katılıyorum 👍 Keşke öyle olmazsa.

X