Bin Muhteşem Güneş / Khaled Hosseini

yanilmiyorsam 2 senedir kütüphanemde duruyordu kitap,
tavsiye üzerine almistim ha okudum ha okuyacagim derken 2 sene gecti.
2 sene sonra 2 günde soluksuz okudum kitabi, insani icine cekiyor ve icini acitiyor.
Okudugumuz bi avuc insanin hikayesi sadece, ama o bi avuc insanin kaderi gün be gün binlerce kez tekrarlaniyor dünyada...
Icimi acitan bu oldu... Tüm dünyada kadinlar bunlari yasiyor, ve ben bugune kadar
bu konu hakkinda 1 saniye olsa kafa patlatmadim, düsünmedim...Kitap bi uyanis oldu bu anlamda.
satirlari okurken kitabin icine girip kizini terk eden babaya, karisini döven kocaya, 60misinda 14 yasinda kizi kendine kari yapan pislige,
o yasalari yazan beyinlere tüküresim, isyan edesim geldi...
dünyada bu kadar pislik bi arada nasil olur diye inanmak istemiyor insan ama oluyor iste...
ve biz hicbirsey yapmadan yasiyoruz öylece...:KK14:

harika bi kitaptı beni uçurma avcısından daha çok etkiledi. belki de kadın oldukları içindir bilmiyorum ama bayılmıştım ben.

Çok etkilemişti beni bu kitap. O kadar çok şey yaşanıyor ki , bu kadar mı olur diyor insan . Tavsiye ederim .

önce ucurtma avcısını okudum. sonra filmini izledim.. hasan gibi iyi yürekli bir insanın varlığına inanmakta zorluk cekerken, şimdi meryem'e üzülüyorum :KK43: daha bitmedi.. bana 1 gün verin kızlarrrr...

Paylaşımınız için teşekkürler bende çok merak ettim mutlaka okuyacağım :KK34:

cokk cokkk güzel. insanı düşünmeye iten. düşündükçe sinirlendiren...kadınların hayatının nasıl zorluklarla dolu oldugunu anlatan bir kitap. okumalısınız.

Harika bir kitap bu ..
Uçurtma Avcısından sonra okudum o da çok güzeldi ama bu kitabı daha çok beğendim ben..
Hele ki Meryemle Leylanın dostluğu... gerçekten muhteşem :KK19:

Ağlayarak okudum, gururlandım. Afganistan la ne kadar benzeştiğimiz, kadınların ellerinden alınan hakları, çocuk gelin olmak ve bir erkeğin elinde mahkum olmak zincirlenmek...

aslında bir hayvandan farkının olmaması kadın olarak ne kadar acı (hayvana bile öyle davranılmaz esasında)

X