Binamızı mühürlediler, dışarıda kaldık

Deprem sonrasi iyice mahvolan binamızı mühürlediler bugün. Çıkmak zorunda kaldık. Bizim için süreç nasıl işleyecek? Başına gelen var mı? Ne olacak şimdi? Kira yardımı vs nasıl oluyor, şartları filan?

Çok geçmiş olsun. Bizim sokagimizda da mühürlenen binalar var. Yıkım kararı çıktı mı? Bazı binalar iyice incelenip tekrar oturuma izin veriliyor buralarda.

Henüz çıkmadı ama muhtemelen yıkım verirler dedi zabıtalar. Hem 50 yıllık bina. Hem de mühendis "bitmiş" dedi

Çok üzüldüm ama en azından dayanıklı bir binada oturursunuz umarım ileride. Buna da şükür diyelim
Bizim bitişik binamız filan mühürlendi, insanları misafirhaneye götürdüler belediyenin. Dışarıda kalma durumu yok yani.

Bilmiyorum ama gecmis olsun sizin icin hayirlisi olmus oyle dusunun zor bir surec ama en azindan can guvenliginiz olur bundan sonrasinda. Sureci yazarsaniz sevinirim bende annemlerin binasindam korkuyorum belediyeye sormadilar oturulabilir mi diye ama incelemw yapilsa asla oturulabilir izni cikmaz onlara da

hepimize geçmiş olsun öncelikle.ama hayırlısı olmuş sizin için.binanız çok eskiymiş, Allah korusun bitmiş bir binada başınıza neler gelir.para için mezar gibi binalarda insanları oturtmasınlar da.belediyeye bir gidip sormanız lazım onu.

hepimize geçmiş olsun öncelikle.ama hayırlısı olmuş sizin için.binanız çok eskiymiş, Allah korusun bitmiş bir binada başınıza neler gelir.para için mezar gibi binalarda insanları oturtmasınlar da.belediyeye bir gidip sormanız lazım onu.

Vallahi neredeyse belediyeye gidip bizim binaya da bi bakın muhurleyin diye yalvaracagim, sözde bakmışlar hasar yok demişler ama daha çok apartman yöneticisi başımıza iş açmayalım diye uyduruyor gibi geliyor. Hiç emin olamıyorum güvenmiyorum binamiza. :KK43:
Evet evinden duzeninden ayrilmak zor ama canimizdan kiymetli de değil

Eğer bir kişi bile gidip şikayet ederse, deprem de olduğu için gelip inceliyorlar. Hasarlıysa mühürlüyorlar.
valla ben de izmirdeki evi şikayet etmiştim mantolama yaparken zarar verdikleri için. cevap olarak özel şirketlere para karşılığı apartmanca toplanıp denetletecekmişiz böyle bir cevap gelmişti. gerizekalılar.

Vallahi neredeyse belediyeye gidip bizim binaya da bi bakın muhurleyin diye yalvaracagim, sözde bakmışlar hasar yok demişler ama daha çok apartman yöneticisi başımıza iş açmayalım diye uyduruyor gibi geliyor. Hiç emin olamıyorum güvenmiyorum binamiza. :KK43:
Evet evinden duzeninden ayrilmak zor ama canimizdan kiymetli de değil
Al benden de o kadar . 6 yillik binada oturuyorum. Duvar diye bir sey yok. Asansorun oldugu duvarin kosesi komple catlamis. Yatak odamda da catlak var. Durum boyle..

Eklentiler

• 1569693729109609853602.jpg
    1569693729109609853602.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 751
Al benden de o kadar . 6 yillik binada oturuyorum. Duvar diye bir sey yok. Asansorun oldugu duvarin kosesi komple catlamis. Yatak odamda da catlak var. Durum boyle..
Aaaa ama siz hemen başvurun lütfen böyle oturulur mu Allah korusun. Gidebilecek bir yakınınız var mı? Ben olsam giderdim hemen. Bizim dairede apartmanda görünen bir yerde birsey yok, olsaydı bir dakika durmazdım. Ben bodrum katlardaki kolonlara filan bakılsın istiyorum. Apartman yöneticisi baktık sorun yok diyor.
Bir de 6 yıllık bina yuh artık yaa

Aaaa ama siz hemen başvurun lütfen böyle oturulur mu Allah korusun. Gidebilecek bir yakınınız var mı? Ben olsam giderdim hemen. Bizim dairede apartmanda görünen bir yerde birsey yok, olsaydı bir dakika durmazdım. Ben bodrum katlardaki kolonlara filan bakılsın istiyorum. Apartman yöneticisi baktık sorun yok diyor.
Bir de 6 yıllık bina yuh artık yaa
Salonum da ayni sekilde. Simdi daha dikkatli inceledim duvarlari.
Nereye basvurulmasi gerekiyor ?Bilgilendirir misiniz ?

Bunlar boya çatlağı gibi görünüyor. Birkaç sene önce toprak kaymasından dolayı incelediler bizim binamızı da aynı böyle çatlaklar vardı, uzmana sorduğumda boya çatlağı tehlikeli değil demişti. Siz yine de başvurun incelensin. Ama panik yapmayın.

Geçmiş olsun arkadaşlar, akşam şu linke denk geldim epey ilginç bilgiler var ekşi sözlükte yazmış biri.

X