Bir aday yokken çeyiz ürünleri almak mantıksız mı?

dlunatic

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
11
6
Yakın bir zamanda hayatıma biri girdi ve ileriye dönük planlar yaptığımız için çeyiz düzmeye başladım. Sonrasında ilişkimiz bitti. Ben halen hoşuma giden şeyleri yavaş yavaş almaya,çeyiz düzmeye devam ediyorum. Sizce hayatımda biri yokken çeyiz düzmek mantıksız mı? Hoşuma giden kaliteli ürünleri gücüm yettiğince alıp kenara koymak iyi bir fikir mi yoksa?

Yakın bir zamanda hayatıma biri girdi ve ileriye dönük planlar yaptığımız için çeyiz düzmeye başladım. Sonrasında ilişkimiz bitti. Ben halen hoşuma giden şeyleri yavaş yavaş almaya,çeyiz düzmeye devam ediyorum. Sizce hayatımda biri yokken çeyiz düzmek mantıksız mı? Hoşuma giden kaliteli ürünleri gücüm yettiğince alıp kenara koymak iyi bir fikir mi yoksa?
Hic mantiksiz degil ayni sekilde devam et. O esyalari ozel biriyle kullanmayı hayal ederek alma. Kendin icin al. Esya almis biri olarak en onemli onerim ceyiz paketi almaman.

Modası geçecek şeylerden alma. Onun dışındakileri alman mantıklı seneden seneye çok fiyat artıyor çünkü

Mesela ablam 10 sene önce çeyiz yapmaya başlamıştı ( şuan yeni evli) oymalı halılar vardı ponponlu değişik allı. Güllü yatak örtüleri vardı :KK70: :KK70: onları evine götürmedi yeniden aldı

Para biriktirip sonradan almak daha mantıklı. İster istemez zevklerimiz değişiyor moda değişiyor. İhtiyaç gördüklerimiz değişiyor.
Minimalistlik moda olmadan önce de evime az eşya alacağım diyordum. Öyle de yaptım. Böylelikle ileride beğendiğiniz bir şey almak için kendinize de alan açmış oluyorsunuz. Mesela günlük yemek takımımı aldım yanına da bir kaç tane kayık tabak ve küçük kase aldım oldu bize kahvaltı takımı. Ama evlendikten sonra bir kaç yemek takımı beğendim 6 ay içinde her şey değişti. Dedim artık bunlar eskidikten kırıldıktan sonra alırım tekrar diye.
Yine düğünden önce güzel gördükçe nevresim alıp koymuştum ama son ay taç fabrikasının Bi kampanyası vardı yastık yorgan nevresim Alez bornoz 4 mevsim battaniye yatak örtüsü neler neler müthiş bir seti vardı. Diğerlerini almamış olsaydım direk onu alırdım.

Öncesinde kafanda bir şeyleri netleşti ne tarz şeylerle evini kombinlemek istediğini ona göre zamanla alırsın acele etme. Altın yapmak mantıklı.

Paranız varsa bankaya hesap acın
Belki 5 sene sonra evleniceksin
Her şeyin modası geçiyor sonra keşke almasaydım deme
Ben nişan yaptıktan sonra almıştım herşeyimi
Birikim olunca alması haftalık iş

Hic mantiksiz degil ayni sekilde devam et. O esyalari ozel biriyle kullanmayı hayal ederek alma. Kendin icin al. Esya almis biri olarak en onemli onerim ceyiz paketi almaman.
Teşekkür ederim çeyiz paketi gibi büyük ürünleri koyacak yerim olmadığından hep ufak tefek şeylere yönelmiştim. Böyle devam ederim o zaman çok teşekkürler :)

Mantikli tabiki yalniz modasi olmayan seyler al dugun olurken hepsini almak hep cok ugrastirici maddi acidan ve cogu seyi unutuyor insan

Mesela ablam 10 sene önce çeyiz yapmaya başlamıştı ( şuan yeni evli) oymalı halılar vardı ponponlu değişik allı. Güllü yatak örtüleri vardı :KK70: :KK70: onları evine götürmedi yeniden aldı
Evet buna çok dikkat etmeye çalışıyorum nevresim takımı bile alsam hep bir tereddütle yaklaşıyorum acaba modası geçer mi diye :) Cevap için teşekkür ederim

Paranız varsa bankaya hesap acın
Belki 5 sene sonra evleniceksin
Her şeyin modası geçiyor sonra keşke almasaydım deme
Ben nişan yaptıktan sonra almıştım herşeyimi
Birikim olunca alması haftalık iş
Birikimim yok fakat elimde para tutabilen biri de değilim, bankada da olsa çekip kullanıyorum... Altın biriktirmeye çalışıyorum bir yandan da ufak tefek her zaman kullanılabilecek şeyleri almaya çalışıyorum. Ölçü kabı, karıştırma-saklama kabı vs.. Öneriniz için teşekkürler :)

Benim bir çöpüm bile yoktu ama birikmiş param vardı, çeyiz almadım da para biriktirdim nişanlanınca da çeyizimi tamamladım bence en güzeli bu şekilde. Çünkü modası geçiyor her şeyin, zevkler de değişebiliyor. Bugün beğendiğini yarın beğenmezsin belki paranıza yazık olmasın :)

Mantikli tabiki yalniz modasi olmayan seyler al dugun olurken hepsini almak hep cok ugrastirici maddi acidan ve cogu seyi unutuyor insan
Evet modası geçmeyecek tarzda saklama karıştırma kabı, zevkime uygun yemek takımı bardak gibi ufak tefek şeylerle başladım, haklısınız herkes öyle söylüyor teşekkür ederim :)

Benim bir çöpüm bile yoktu ama birikmiş param vardı, çeyiz almadım da para biriktirdim nişanlanınca da çeyizimi tamamladım bence en güzeli bu şekilde. Çünkü modası geçiyor her şeyin, zevkler de değişebiliyor. Bugün beğendiğini yarın beğenmezsin belki paranıza yazık olmasın :)
Para biriktirebilen biri değilim maalesef ki zevklerim de keskindir pek dönüş yapmam ama yine de çok uçlara kaçmamak lazım bu konuda haklısınız basit her zaman göz zevkine hitap edecek şeyler almak gerekli.. Yorum için teşekkür ederim :)

Para biriktirebilen biri değilim maalesef ki zevklerim de keskindir pek dönüş yapmam ama yine de çok uçlara kaçmamak lazım bu konuda haklısınız basit her zaman göz zevkine hitap edecek şeyler almak gerekli.. Yorum için teşekkür ederim :)

Para biriktiremeyen biriyseniz evet modası pek geçmeyen şeyleri fiyatı uygunken alabilirsiniz rica ederim :)

Evet modası geçmeyecek tarzda saklama karıştırma kabı, zevkime uygun yemek takımı bardak gibi ufak tefek şeylerle başladım, haklısınız herkes öyle söylüyor teşekkür ederim :)
Rica ederim ben ilk modasi gecer diye cogu seyi almiyordum nisanliyken dugunume uc hafta kala internetten tikladim tum mutfak setini tabi gec kaldi eve girdik evde bir tabak kasik bulamadim acayip zordu 😂iki hafta kaynanamin getirdikleriyle idare ettim kargom gec kalinca 😅 o yuzden en temizi yavas yavas dizmek

Modası kalkmayacak olan şeyler alırsan olur. Hiç de mantıksız değil. Düğün olduğu zaman sıkışıp bazı şeyleri unutabiliyor insan. En iyisini yapıyorsunuz

Para biriktirip sonradan almak daha mantıklı. İster istemez zevklerimiz değişiyor moda değişiyor. İhtiyaç gördüklerimiz değişiyor.
Minimalistlik moda olmadan önce de evime az eşya alacağım diyordum. Öyle de yaptım. Böylelikle ileride beğendiğiniz bir şey almak için kendinize de alan açmış oluyorsunuz. Mesela günlük yemek takımımı aldım yanına da bir kaç tane kayık tabak ve küçük kase aldım oldu bize kahvaltı takımı. Ama evlendikten sonra bir kaç yemek takımı beğendim 6 ay içinde her şey değişti. Dedim artık bunlar eskidikten kırıldıktan sonra alırım tekrar diye.
Yine düğünden önce güzel gördükçe nevresim alıp koymuştum ama son ay taç fabrikasının Bi kampanyası vardı yastık yorgan nevresim Alez bornoz 4 mevsim battaniye yatak örtüsü neler neler müthiş bir seti vardı. Diğerlerini almamış olsaydım direk onu alırdım.

Öncesinde kafanda bir şeyleri netleşti ne tarz şeylerle evini kombinlemek istediğini ona göre zamanla alırsın acele etme. Altın yapmak mantıklı.
Altın yapmaya çalışıyorum ama dayanamayıp güzel şeyler görünce de alıyorum... :110: Umarım sonradan pişman olmam, yorumunuz için teşekkürler :)

evliliği restoran açılışı, hayattaki bir milat gibi düşünmemek gerek. bir şey hoşunuza gittiyse alın kullanın. bunun için evlenmeyi beklemek bana çok mantıksız geliyor. mesela 5 yıl önce aldığım bir üründen çok memnunsam evlenince de pekala kullanabilirim.

evliliği restoran açılışı, hayattaki bir milat gibi düşünmemek gerek. bir şey hoşunuza gittiyse alın kullanın. bunun için evlenmeyi beklemek bana çok mantıksız geliyor. mesela 5 yıl önce aldığım bir üründen çok memnunsam evlenince de pekala kullanabilirim.

Bu kişisel ürünlerde öyle ama ailesiyle beraber yaşayan birisi için pek mümkün olmuyor tabak çanak tost makinesi vb ürünlerde... Evdeki dolaptan çıkarıp alınmıyor :KK70:
Ama taa öğrenci evi zamanlarından kalan bardaklarım hatta bazı tabaklarım var eşimle seve seve kullanıyorum.

Evlenmeyi dusunuyosaniz ve sizi mutlu ediyorsa bunu yapmak neden yapmayasiniz ama ben kendi yaptığımı soyliyim. İlişkim devam ederken birikim yaptım indirimler vs sürekli oluyo. Kendisi bana evlenme teklifi edince birimlerimle yavaş yavaş almaya başladım,aileler tanıştı ben almaya devam ettim nişan oldu hızlandım düğüne kadar hiç eksiğim kalmadı ve bunlar çok kısa sürede halloldu. Ben düzenli gittim elimde bi liste hazırladım aklıma geldikçe yazdım aldıkça sildim. 13 temmuzda evlenme teklifi almıştım 18 Kasım düğün. Yani 4 ayda halletmisim. Sistemli gidince hiç sorun yaşamadım her şeyi nerdeyse her şeyi internetten aldım. Mağazada görebileceğim ürünler varsa gidip dokundum ama internetten aldım . Dokunamayip begenmediklerimi iade ettim. Güvenilir siteler olunca hiç sorun yaşamadım.

Allah iyilerle karşılaştırsın

X