Bir aile meselesi..

Esinizle konudun,bir sure gorusmeyin fazla icli disli olmussunuz,gelirlerse herkesin icinde seni bozarim kardesinin yuxune bakamazsın diyin

he deyip geçilecek duruma gelmiş

anneniz onunla yaşıyor ve şikayetçi değil (şikayetçi ise de kocamdır deyip takılıyor)

siz de ya güzelce burada yazdığınız gibi derdinizi söyler gemileri yakar ve görüşmezsiniz ya da anneniz gibi susarsınız

pasif agresif tavır sizi yorar

bu arada anası babası gibi inatçı demiş adam çok da kötü bir şey dememiş ki

madem siz ona laf soktunuz güzelce deseydiniz sorduğunda

tabii sana çekmesin içkiden, kumardan uzak dursun, kadınlara yan gözle bakmasın vs diye

genelleme yapar hem de derdinizi açıklardınız

he deyip geçilecek duruma gelmiş

anneniz onunla yaşıyor ve şikayetçi değil (şikayetçi ise de kocamdır deyip takılıyor)

siz de ya güzelce burada yazdığınız gibi derdinizi söyler gemileri yakar ve görüşmezsiniz ya da anneniz gibi susarsınız

pasif agresif tavır sizi yorar

bu arada anası babası gibi inatçı demiş adam çok da kötü bir şey dememiş ki

madem siz ona laf soktunuz güzelce deseydiniz sorduğunda

tabii sana çekmesin içkiden, kumardan uzak dursun, kadınlara yan gözle bakmasın vs diye

genelleme yapar hem de derdinizi açıklardınız
Herkesin icinde oyle diyemezdim. Bu ilk olan birsey degil ki birikmis birsey bendeki. Esime cocuklarima laf atmasini kaldiramiyorum. Hadi bana desin o birsey degilde esime cocuguma birsey demesin sevmek zorunda degil ama saygi gostermek zorunda diye dusunuyorum ben. Huyunu bildigim icin hep sustum. Bir defa boyle dedim diye kotu olan ben oldum.

Herkesin icinde oyle diyemezdim. Bu ilk olan birsey degil ki birikmis birsey bendeki. Esime cocuklarima laf atmasini kaldiramiyorum. Hadi bana desin o birsey degilde esime cocuguma birsey demesin sevmek zorunda degil ama saygi gostermek zorunda diye dusunuyorum ben. Huyunu bildigim icin hep sustum. Bir defa boyle dedim diye kotu olan ben oldum.

o an diyemedim diyorsunuz da işte deseydiniz daha az etkili olurdu

çünkü bu üstü kapalı olunca o kalabalık çevrede kızı bile neler diyor imajı çizilmiş kırılmış

ama cidden birisi bana inatçı dese ya da çocuğuma anası gibi inatçı dese kırılmam

bence bazı şeylerin patlaması bu, çocuğunuzu eşinize laf etmiş, saygısızlık etmiş mi oluyor inatçı demekle

muhtemelen şunu yapalım bunu yapalım deyip çocuk da kabul etmeyince söylenmiştir

aslında sizin dediğinizde de bir şey yok sana çekmesin bize çeksin demek de sıkıntı değil ama o hatasını bildiği için kırılmış

bir süre sonra unutur

o an diyemedim diyorsunuz da işte deseydiniz daha az etkili olurdu

çünkü bu üstü kapalı olunca o kalabalık çevrede kızı bile neler diyor imajı çizilmiş kırılmış

ama cidden birisi bana inatçı dese ya da çocuğuma anası gibi inatçı dese kırılmam

bence bazı şeylerin patlaması bu, çocuğunuzu eşinize laf etmiş, saygısızlık etmiş mi oluyor inatçı demekle

muhtemelen şunu yapalım bunu yapalım deyip çocuk da kabul etmeyince söylenmiştir

aslında sizin dediğinizde de bir şey yok sana çekmesin bize çeksin demek de sıkıntı değil ama o hatasını bildiği için kırılmış

bir süre sonra unutur
Yani dedigim gibi o anlık birsey degil onceden birikmis birsey benimki. 2 yasinda cocugum arkasina bakmadan gidiyordu gel dediler gelmedi diye inatci anasi babasi gibi diyor. Babasini niye karistiriyor. Gittigimizde yedigimize ictigimize kadar karisiyor esime saka yollu laf soyluyor benim zoruma gidiyor. Cocugum daha kucukken cok yediriyorsun cok yiyor filan bile dediler .Ben onlarin yanina 1 defa gidiyorum 2 degil. Misafiriz sonucta bisey dememesi lazim. Ben gidiyorsam esime cocuguma laf soyletmek icin mi geliyorum. Bi sefkatle sevgiyle bakmiyor cocuguma laf da soylemeye hakki yok diye dusunuyorum.

Yani dedigim gibi o anlık birsey degil onceden birikmis birsey benimki. 2 yasinda cocugum arkasina bakmadan gidiyordu gel dediler gelmedi diye inatci anasi babasi gibi diyor. Babasini niye karistiriyor. Gittigimizde yedigimize ictigimize kadar karisiyor esime saka yollu laf soyluyor benim zoruma gidiyor. Cocugum bebekken cok yediriyorsun cok yiyor filan bile dediler .Ben onlarin yanina 1 defa gidiyorum 2 degil. Misafiriz sonucta bisey dememesi lazim. Ben gidiyorsam esime cocuguma laf soyletmek icin mi geliyorum. Bi sefkatle sevgiyle bakmiyor cocuguma laf da soylemeye hakki yok diye dusunuyorum.

siz bu babası eşinin yemek yemesine laf sokan üye miydiniz

eğer o iseniz bu kadar gitmeniz de hata demiştik

boş verin babanızı boş teneke görün ve onu yok sayarak yaşayın yani canınızı sıkmasına da izin vermeyin duymayın onu

siz bu babası eşinin yemek yemesine laf sokan üye miydiniz

eğer o iseniz bu kadar gitmeniz de hata demiştik

boş verin babanızı boş teneke görün ve onu yok sayarak yaşayın yani canınızı sıkmasına da izin vermeyin duymayın onu
Malesef evet. Annem psikolojik baski yapiyor nasil gorusecegiz filan diye. Esimle bizde duymazdan geliyoruz herseyi. Ama insanin bazen bi noktasi oluyor ve o noktaya gelince susamadim bende. Inanin cok yoruldum babam yokken gidip donmeye calisiyorum diger seferler esimden gizli arkada aglayarak donuyorum niye benim herkes gibi bir ailem olmadi cok uzuluyorum..

Malesef evet. Annem psikolojik baski yapiyor nasil gorusecegiz filan diye. Esimle bizde duymazdan geliyoruz herseyi. Ama insanin bazen bi noktasi oluyor ve o noktaya gelince susamadim bende. Inanin cok yoruldum babam yokken gidip donmeye calisiyorum diger seferler esimden gizli arkada aglayarak donuyorum niye benim herkes gibi bir ailem olmadi cok uzuluyorum..
Ailemizi seçemiyoruz malesef. Eşinize davranışları çok kötü başka biri olsa ailenizle görüşmek istemeyebilir. Eşiniz sizi seviyor, değer veriyor . Gerisini rafa kaldırın . Çekirdek ailenizde mutlu , huzurlu yıllarınız olsun inşallah

Ailemizi seçemiyoruz malesef. Eşinize davranışları çok kötü başka biri olsa ailenizle görüşmek istemeyebilir. Eşiniz sizi seviyor, değer veriyor . Gerisini rafa kaldırın . Çekirdek ailenizde mutlu , huzurlu yıllarınız olsun inşallah
Amin inşallah çok teşekkür ederim bende aynen böyle düşünüyorum. Eşimde boşver onun huyuda böyle senin elinde olan birşey değil diyor.

Merhabalar. Konuya nasıl gireceğimi bilemiyorum. Babam 50 küsur yaşında bu zamana kadar bize belli başlı bir desteği olmadı. Alkolik sigara bağımlısı zamanında ben küçükken kumar oynadığı da olmuş. Sürekli yüklü miktarda borçlar yaptı dedemler ödedi. Evde sürekli altın para arar bulursa alır harcar. Maaş alınca anında harcar. Sorumluluk sahibi bir insan değil anlayacağınız. Annemin de boşanma gibi bir niyeti yok. Bunca sene olmuş herkes kendi aleminde birbirlerine karışmıyorlar. Ben sosyal medyada görüyorum kendi ilimizdeki bazı kadınları eklemiş numaraları var açık saçık resimleri filan var onları beğeniyor. Onlarla işi olmasa niye eklesin ki diyorum. Annem dedemler bu durumu kabullenince bizde böyle kabullenmek zorunda kalıyoruz annem için. Ayda 1 defa gidiyoruz.Ben okudum evlendim yuvamı kurdum çok şükür. Neyse geçenlerde benim çocuğuma aynı anası babası gibi inatçı dedi bende benim cocuklarimin huyu dedesine benzemez inşallah dedim. Ne kotulugumu gordun dedi bende sen bizim ne inatciligimizi gorduysen o huyunu gordum bende dedim. Buna gücenmiş. Ben naptım bu cocuklara diyomuş. Yemek yiyip içmiyormuş. Annemde niye oyle diyorsun gelme gitme derse nasil gorusecegiz filan diyor. Duymazdan gel diyor. Bende ozur filan dileyemem anne yeter artik bize yaptiklari dedim. Ben ayda 1 sefer geliyorum esime bize saygi gostermek zorunda filan dedim. Ben bunca sene uzuldum dusundum birazda o dusunsun artik dedim. Benim gücüme giden neler var ben hep sustum içime attım dedim. Haksız miyim arkadaslar? Niye duygularimi bastirip beni hayırsız evlat konumuna sokuyorlar kendilerine bakmadan? Hayır kimsede bunca yaptigina ragmen ne annem ne babamin anne babasi hicbir hesap sormuyor. Ben çok utanıyorum kimseye derdim şu da diyemiyorum.
İyi demişsin bence de geçmişte yaşandı diye unuttuk değil çocuk hep çocuk kalmıyor işte anlasın üzülsün hicbirsey olmaz

İyi demişsin bence de geçmişte yaşandı diye unuttuk değil çocuk hep çocuk kalmıyor işte anlasın üzülsün hicbirsey olmaz
Gecmiste kalmadi ki butun kotu aliskanliklari aynen devam ediyor ama dogruyu soyleyince herhalde cok gucenmis. Demek ki bende onun ailesine yaptiklari gibi seyler yapsam evlatliktan reddeder beni.

X