Bir ailevi konu daha .Kafayı yemek üzereyim .

Bu konu çok açıldı .Hatta eşim 5 yıldır telefonda bile konuşmamış .Bir şey mi yaşandı ,besbelli bir şey olmuş dedim .Yok diyor,biz şöyle iyiydik böyle iyiydik valla bir şey olmadı falan dedi .Ben de çok karıştırmadim .Tek bildiğim bunlar kadına yalvarıyor çocuğu getir diye kadın getirmiyor ,gelmiyor .Buraya gelip gorebilirsiniz diyor bunlar da gitmiyor .
Sen ne yaşıyorsan o kadın da onu yaşamıştır emin ol. Kaynananın ezilmişliğinin faturasını ödemek geline düşer zaten. 😒

Bu gorumcenin yaptığı davranistan sonra söyledim.Sen bana hiçbir şey söylemedin.Eger ben bu şekilde kalamam gitme deseydin ben gitmezdim izin alamiyorum derdim dedi .Ben bir şey demedim evet .Onun düşünüp bana söylemesini bekledim ya da beni düşünerek hayır gelemem demesini bekledim.
Görümceniz kayinvalidenizle birlikte mi yaşıyor acaba?Her gittiğinizde orada olduğu için sordum?Yoksa ayrı evde fakat bilerek mi aynı zamana denk getiriyor eger ayriysa konuşacaklar varsa telefonda veya derdi olduğu zaman gorumcenizin evinde bulusabilirler sende rahatsız olmazsın.Yada sen her zaman gitme.Belki seni gıcık ettiğini anlıyorsa bilerek yapıyor olabilir mi?Bence görümceni umursama bak gebesin strese girmemelisin onu dusundukce gerilirsin.O kadar yıl gidilmemiş cocuk babanne ve amca hala bilmemis tam korona 30 binlerde eş 37 haftalık hamile tam zamaniymis zaten gidilmesinin.O çocukta istememekte haklı bence kimbilir maddi ve manevi ne zorluklardan geçtiler tek başlarına.

Görümceniz kayinvalidenizle birlikte mi yaşıyor acaba?Her gittiğinizde orada olduğu için sordum?Yoksa ayrı evde fakat bilerek mi aynı zamana denk getiriyor eger ayriysa konuşacaklar varsa telefonda veya derdi olduğu zaman gorumcenizin evinde bulusabilirler sende rahatsız olmazsın.Yada sen her zaman gitme.Belki seni gıcık ettiğini anlıyorsa bilerek yapıyor olabilir mi?Bence görümceni umursama bak gebesin strese girmemelisin onu dusundukce gerilirsin.O kadar yıl gidilmemiş cocuk babanne ve amca hala bilmemis tam korona 30 binlerde eş 37 haftalık hamile tam zamaniymis zaten gidilmesinin.O çocukta istememekte haklı bence kimbilir maddi ve manevi ne zorluklardan geçtiler tek başlarına.
Üst katında yaşıyor .Bizim gelecegimizi duyuyor ya da annesi söylüyor .Aşağıya iniyor hemen .Her gelmemizde geliyor zaten.

Artık hiçbirini umursamayacagim .Ne halleri varsa görsünler .İki gündür kasik,karın ağrısından uyuyamıyorum .Kendimi sıkmaktan.

Merhaba hanımlar .Gerçekten artik delirmek üzereyim ya da ben kafaya çok takıyorum .Önceki konularımi bilen bilir .Bu saatte uyku bile uyuyamıyorum sinirden.

Konuya girersem evlendigimizden beri görüşmelerimizin ucunden ikisinde gorumcem eşimi kenara çekip ,ya da odaya çekip bir şeyler konusuyor.Mesela bir yere gidiyoruz yolda kolundan çekip fısır fısır bir şeyler söylüyor .Ya da kayinvalidemlerdeyiz .Hep birlkte oturuyoruz.Kaş göz yapıp odaya çekiyor .15 dakika gelmiyorlar .Ben de dün ilk defa yanımıza geldiklerinde tavir koydum .Yüzlerine bakmadım.Gorumcem kişisi rahatsiz olduğumu anlasin diye .Eisme de çıktığımızda bir daha ailevi bir mesele konusacaksaniz ki olabilir benim bilmemi istemeyebilir siniz ama beni götürme o zaman .Ben rahatsız oluyorum dedim.Her seferinde kadında beni dışlama çabası .Ben olsam ablam boyle bir şey yapamaz .Eşim yanlış anlar ne cagiriyorsun beni derim .Kardeşler tabikide özel konusmak isteyebilir ama yanimda yapılması hoşuma gitmiyor .Kendimi dış kapinin dış mandalı gibi hissediyorum ..

Diğer bir konu eşimin abisi yok.Vefat etmiş .Yengesi ve yeğenini görmeye gidecekler .İki günlüğüne .İki yaşında çok zor bir kızım var ve 7, aylık hamileyim.Gidecekleri yer 12 saat .Cuma gidip pazar akşam donecekler .3 gün.Bu planlama benim dışımda yapıldı .İzin almak değil ama eşim de dahil kimse bana sen hamilesin çocukla tek kalabilir misin demedi.Kayinvalidem formaliteden bu aksam soruyor.Ben de zaten gidiyorsunuz artık mecbur kalicam dedim.Kendimi yok sayılmış hissediyorum..Abartıyor muyum??

Bir de gorumcemin kızı var.16 Yasinda .Eşim o gelsin dursun yanında dedi.Zaten kız bir n gün dershanede .Ben de tamam akşam dursun en azından dedim.Ablana söyledin mi dedim.Evet.dedi.Dun kayinvalidemlerden kalkarken abla kızı gondereceksin değil mi dedi?Bana bir şey demediniz ki dedi bana bakarak .Bu kadin bizi çağırırken bana hiç bakmayip,beni yok sayıp eşimi davet eden insan.Ben de eşim için sana söylemiş dedim.Yok kesin bir şey demediniz falan dedi.Ben de zor olacaksa ,düzeni bozulacaksa gelmesin dedim.O şirret bakışları ile yine bana baktı.Kayinvalidem kizim nasıl tek kalırsın bu halde falan dedi.Bana bir akıl verin
sinir oldum .Gözüme uyku girmedi .Çok mu abartiyorum ?
Eşinizde iş yok ksuura bakmayın o önce sizi insan yerine koyucak ailesi sonra size saygı duyacak balık bastan kokar

7 aylık hamile karısını bir çocukla, 16 yaşında başka bir çocuğun gozetimine bırakıp gitmek nerden bakarsanız bakın olmaz.
Elzem bir durum için gitmiyor neticede. Nasıl bir tavır almalısınız bilemedim ama eşinizin bu kafasını değiştirmesi gerek.
Aynı konu benim başıma geldi. Birebir aynısı. Kaynanam Zonguldak'a eski komşularını ziyarete gitmek istedi ve ben hamileydim. Üstelik tanyonumda ani dalgalanmalar yaşıyordum. Hiç umurunda değildim ne ben ne de karnımdaki bebeğim. Eşime ısrar etti illa gidelim gidelim diye ve bana hiçbirşey sormadı. Altlı üstlü oturuyoruz. Bekar görümcem dediki yengem üç gün yalnız nasıl duracak ya birşey olursa dedi. Kaynanam zerre umursamaz bir tavırşa ne olacak sanki, sen bırdasın dedi görümceme. Görümcem sinirlendi ben mi bakıcam sanki ben ne anlarım dedi. Kaynanamda isterse gitsin annesinde kalsın dedi. Eşim beni o kadar ezmişti ki o zamanlar hiç ses çıkaramıyordum. Top gibi ordan oraya atıyorlardı beni lafla resmen. Sonra eşim anladı durumu. Yola çıktılar. Aradan bir saat geçmedi eşim geldi. Yağmur vardı gitmek istemedim dedi. Aslında dert yağmur değildi seni ve oğlumu yalnız bırakmak istemedim dedi. Nasıl mutlu olmuştum🥰 insan erkek kadın gebe ya da lohusa o bu şu farketmez. Dışlanmak geri planda bırakılmak herkes için zor ve kötü bir durum gerçekten.

Ay hic sevmem yanimda böyle bisey bikere oldu bidaha asla olmadi izinde vermedim basinda neyse sonuda o olur birakin gitsin sonra cok kötyüm sancilaniyorum ölüyorim deyin 😃 o 12 saati nasil gittyse gelmesinide bilsin akilsiz kus ya esin kusura bakma bende sinirlendim üzüldüm burda esin hayir demesini bilmeli dicem ama cocuk degll gittiyse ne telefon ac ne de telefonlara cik bence bidahada gitme onlarin evine hamilesin zaten yat dinlen evinde gelmek istiyeni bile kabul etme rahatsizim de ay yemin ediyorum öyle kaynvalidem olsa burnundan getirirm cocuk olunca kucagina vermem be pislik kadin😡

X