Bir anda evi terk ettim ne yapmalıyım

gunesligunlerimiistiyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
1.609
595
Merhaba eski konularımdan da belki hatırlayanlar olur problemli bir evliliğim vardı bugünkü tartışma sonrası da evi terk ettim. Kayınvalidem hasta olduğu için onlardaydık ben yemek bulasık vs hizmetlerini yapıyordum. Eşim, benim onaylamadığım ve daha öncesinde de aynı meseleden sorun yaşadığımız arkadaşı ile akşam çıkacaklarını söyledi. O arkadaşı ile son görüştüğünde eşimin cep telefonunda görüntülü sohbet veya o tarz ortamlarda bulunan kadınlara ait birkaç video vardı. İçkilerle dolu bir masada eşimin fotoğrafı vardı. O gün söz vermesi üzerine söz konusu arkadaşı ile görüşme konusu kapanmıştı. Ta ki bugun yine gündeme gelene kadar. Söz verdiğini, gitmesini istemediğimi söyledim. O da birdaha beni asla bir yere göndermeyeceğini, sıkacağını söyledi. Ben de sen bilirsin geçinmeye gönlün yoksa benim de yok dedim.o da seni annenin evine götürüyüm benimle eve geçmene gerek yok dedi. O sırada da annem yoldaydı ve oğlumu getiriyordu. Ben de valizimden eşimin eşyalarını çıkardım ve valizi alıp evden çıktım annemle gittim. Ailesi dur gitme felan dedi dinlemedim. Eşim şimdi daha fazla sinirlenecek ve inatlaşacaktır. Bu konuyu büyütür yani. Bana son söylediği ‘annenin evine götürüyüm’ lafı birden çok ağırıma gitti ve böyle bir sey yaptım. Düşüncelerinizi rica ediyorum

Merhaba eski konularımdan da belki hatırlayanlar olur problemli bir evliliğim vardı bugünkü tartışma sonrası da evi terk ettim. Kayınvalidem hasta olduğu için onlardaydık ben yemek bulasık vs hizmetlerini yapıyordum. Eşim, benim onaylamadığım ve daha öncesinde de aynı meseleden sorun yaşadığımız arkadaşı ile akşam çıkacaklarını söyledi. O arkadaşı ile son görüştüğünde eşimin cep telefonunda görüntülü sohbet veya o tarz ortamlarda bulunan kadınlara ait birkaç video vardı. İçkilerle dolu bir masada eşimin fotoğrafı vardı. O gün söz vermesi üzerine söz konusu arkadaşı ile görüşme konusu kapanmıştı. Ta ki bugun yine gündeme gelene kadar. Söz verdiğini, gitmesini istemediğimi söyledim. O da birdaha beni asla bir yere göndermeyeceğini, sıkacağını söyledi. Ben de sen bilirsin geçinmeye gönlün yoksa benim de yok dedim.o da seni annenin evine götürüyüm benimle eve geçmene gerek yok dedi. O sırada da annem yoldaydı ve oğlumu getiriyordu. Ben de valizimden eşimin eşyalarını çıkardım ve valizi alıp evden çıktım annemle gittim. Ailesi dur gitme felan dedi dinlemedim. Eşim şimdi daha fazla sinirlenecek ve inatlaşacaktır. Bu konuyu büyütür yani. Bana son söylediği ‘annenin evine götürüyüm’ lafı birden çok ağırıma gitti ve böyle bir sey yaptım. Düşüncelerinizi rica ediyorum
Yaptığınızın arkasında durun.
Kendiniz geri dönerseniz ciddiye almaz sizi ve ilişkiniz iyice laçka hale gelir.ki zaten laçka olmuş

Ben olsam ben de öyle bir arkadaşla görüşmesini ve o tarz ortamlarda bulunmasını istemezdim. Sizin bir arkadaşınızla görüşmeniz ve eşinizin öyle ortamda bulunması arasında dağlar kadar fark var. Sıkışınca hemen annene git lafına sığınmış bence. Bunu bir tercih meselesi haline getirmiş gibi tamam gitmeyeceğim diyeceğine sen git demiş.

artık geri dönmeniz anlamsız. sizi kendi elleriyle yollamış istemiyor işte. sanırsın ki pazardan mal almış memnun kalmamış iade ediyor iğrenç. çalışıyor olmak işte bu yüzden önemli işiniz mesleğiniz yok mu bu anana vericem babana vericem tehditleri ediyorlar koca koca kadınlara sanki size birinin ebeveynlik yapması gerekiyormuş gibi

Dırek ayrılalım demıs resmen. Ne demektır bu yahu.. Offf off su erkeklere cok sınır oluyorum.karının ıstemedıgı bırıyle neden görusursun yuvandan dahamı onemlı. Al ıckını evınde zıkkımlan hıcbısey yapamıyorsan boyle yap.

Söz verdiyse neden gidicem diyor.
Hayır madem sıkıldı kafa dağıtmak istiyor evde içsin ne yaparsa yapsın.
Ne demek görüntülü konuşma kadınlar falan
İyi yapmışsın.
O gitsin keyfine baksın sende otur bekle ohh ne rahat.
Geri adam atma.

Yaptığınızın arkasında durun.
Kendiniz geri dönerseniz ciddiye almaz sizi ve ilişkiniz iyice laçka hale gelir.ki zaten laçka olmuş
Annesi arayıp kendim dönmemi, onun inatlascağını, evliliklerin kadınlar sayesinde gittiğini söyledi ben de dönmek istemediğimi söyledim

Annesi arayıp kendim dönmemi, onun inatlascağını, evliliklerin kadınlar sayesinde gittiğini söyledi ben de dönmek istemediğimi söyledim

Öküz ogluna akil verecegine sorumlulugu size atiyor. Klasik salak ögütler. Kendine saklasin. Onun inadi varsa, sizinde gururunuz var

Evlilik kadın sayesinde değil eşlerin karşılıklı sevgisi, saygısı, sadakati sayesinde yürür. Kayınvalideniz de bir garip oğlunun hatası sonuçta. Sizi arayıp gel diyeceğine oğlunu arasın. git karını al, özür dile niye demiyor acaba?

Benim eşim bana bu cümleyi kursa eşimin esyalarını eline verir ona güle güle derim. Hele de çocuklu iken.
Yani neden gurur yapıyorsunuz bu kadar anlamıyorum rahatsızsa sürdürmeye gönlü yoksa Fizana kadar yolu var O gitsin hayret bişey

Kesinlikle sizi çok haklı buldum. Eşinize ait bir eşyaymış gibi annenin evine götüriyim demek çok çirkin bir üslup olmuş.
Çekinmeden beni kırabiliyor diğer konularımda da onun beni sevmediğini söylediler bugünkü lafında da annem gelmişken valizi alıp çıktım

Annene götüreyim derken bunu artık orada kal,ayrılalım vs anlamında mı söyledi yoksa ‘sen istemesen de arkadaşımla görüşeceğim, gece geç geleceğim için istersen sende annenlerde kal bu gece’ anlamında mı?

Çekinmeden beni kırabiliyor diğer konularımda da onun beni sevmediğini söylediler bugünkü lafında da annem gelmişken valizi alıp çıktım
Çok doğru yapmışsınız. Umarım kendi ayaklarının üzerinde durabilen birisinizdir. Bu kararınızın arkasında durun. Yuva yıkmak kolay değildir tahmin edebiliyorum. Ama eşinizin yaptığı da çok yanlış. Sakinleştikten sonra belki oturup konuşursunuz. O da çocuğunuz için.

Lafa bak. Eşiniz olacak kişi heralde sizi canı isteyince şuraya buraya bırakabileceği bir “şey” zannediyor. İyi yapmışsınız. Eski konularınızı bilmiyorum fakat nedense bana barışacakmışsınız gibi geldi. Yani sanki “burnu biraz sürtsün sonra ısrar eder, inat etmezse dönerim” mesajı var.
Eğer dönmeyi düşünüyorsanız bizim düşüncelerimiz sizin için farketmeyecektir. Dönecekseniz de akıl verilebilecek bir konu değil. Anca hepimiz boşuna yazmış oluruz.
Sizin niyetiniz nedir?

X