Bir anneci erkek, bir boşanma hikayesi de benden gelsin.

Gezegen X

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2013
10.974
17.784
Güncelleme:
Adam ararım süreci konuşuruz demişti ama aramadı, muhtemelen aramayacak. Zaten şu saatten sonra kendisiyle ve ailesiyle asla ama asla karşılaşmak istemiyorum.
Bir avukatla anlaştım. Hastalık nedeniyle bu süreçte bu işe girişmeleri, benim evime gelmemi engellemeleri, attıkları sesli ve yazılı mesajlar, dava süreci için beni haklı ve sağlam bir yere koyuyor.
Araba ve evle ilgili meseleler ayrı davalar olsa bile kp kişisi ile olan borç alacak meseleleri biraz sıkıntılı olsa bile aile hukuku göz önüne alınarak ele alınır dedi.
Ayrıca maddi ve manevi tazminat davası açıyorum, maaşına göre en yüksekten...
Ev, arabaya tedbir konulacak, tedbir nafakası başvurusu yapacağız.
Avukatın söylediğine göre bu davayı gördüklerinde re yapıp anlaşma yoluna geleceklerdir dedi.
Sen şimdiden kafanda ne isteyeceğine karar ver dedi.
Ancak ben pek öyle sanmıyorum.

Aslında doktorlar bazı şeyleri netleştirsinler, radyoterapi ve diğer ne tedavi varsa İstanbul'a gidebilirim veya nafaka durumuna göre artık bu ev dışında başka ev tutup yine İzmir'de devam edebilirim bakacağım.
Çünkü annesinin tikim var bahanesiyle zamanında bıçağı neredeyse geçireceğini göz önünde bulundurursak, kp evde bir kaç tane av tüfeği olduğunu, boşandığım adamı hiç tanımadığımı fark etmem beni ve ailemi şuan çok endişelendiriyor.
Senin derdin kocan olacak adam demeyin.
Katkısından dolayı annesine çok kızgınım bu nedenle, onu da hakim karşısına çıkartacağım için mutluyum. (Şahit yazdıracağız)
Ekmek almaya gidince ekmek istiyorum diyemeyen kadının hakim karşısına geçeceği ve belki de kendini tutamayıp abuk sabuk konuşup ekmeğime yağ sürecek olması fikri beni keyiflendirdi.
Ayrıca ben yine kendisinden tehdit ve hakaret mesajları alabilme ihtimalini değerlendiriyorum.
Yaparsa ona da ayrıca dava açacağım.
Kısacası onlara neyin çarptığını anlamayacaklar bile. Avukat bir aksilik olmazsa, karşı tarafta boşanmak istediği sürece dava çok uzun sürmez dedi.
Şuan ben hiç var olmamışım gibi yokmuşum gibi davranıyorlar. Devam etsinler. Yakında kapıda bitecekler. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------
Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu gece bana uyku yok. Yazayım dedim.
Çok karmaşığım. Aynı anda bir sürü duygu hissediyorum.

En iyisi hikayenin başından başlamak.
11 yıl önce eşimle tanıştım. 6 yıldır evliyiz.
5 yıllık ilişkimiz süresince pek kavga etmedik. Bugün ayrılık aşamasındayız ama hala uyumlu olarak tanımlayabiliyorum ikimizi.
Ailelerimiz arasında kültür farkı, siyasi görüş, dini yaşama noktasında taban tabana zıttık. Fakat ben eşimi tanıdığımda bütün yaşantısı benimle aynıydı.
Çünkü orta okulda evden ayrılmış tatilden tatile köyüne giden, aile ve ortamına göre kendisi asimile olmuş bir adamdı veya öyle görünüyordu bilmiyorum.
Evlenince aileleri idare edebileceğimize karar verdik ve 5 yılın ardından kısa bir nişanlılık dönemini takiben evlendik.

Öte yandan eşim hiç bir şey çaktırmadı bana dersem doğru olur.
Ailesinden başka bir şehirde yaşıyordu. 5 yılda annesinin geldiği 3 kereyi geçmedi.
Arada bana annesinin, kendisini aramaması sebebiyle fırça attığını söylerdi.
Bunlar bana hep anneye veya aileye "bağımlı olmayı" geç pek "bağlı bile değil" mesajı veriyordu.

Gelelim kendi aileme,
Ben klişe bir şekilde ''baba sorunlu bir kızdım''
Ailem sıkıntılıydı, ben yansıtmazsam bile hayatıma girecek insanın bunu anlamaması pek mümkün değildi o zamanlar.
Eşim benim için en kötü günlerimde sığınağımdı. Aramızdaki uyum sanki hayatımda bir daha yakalayamayacağım bir şeydi.
Hep böyle hissettim.
Öte yandan hiç bir zaman evleneyim, ailemden kurtulayım gibi bir düşüncem olmadı. Evlilik benim için tabu gibi bir şeydi.

--------
Neyse ne olduysa evlendikten sonra oldu.
Ben istanbulluyum. İzmir'e geldim. Eşim buralı. (biz sevgiliyken eşim benim olduğum yerdeydi)
Benim için sorun yoktu şehir değiştirme konusunda.
Ailesiyle tanışınca (çok kısa bir nişanlılık ve il farkından tanıma fırsatım olmadı) eşimin ailesine hayır diyemediğini keşfettim.
1,5-2 yıl boyunca yok ya anneci değil, ben yanlış anlıyorumlarla geçti.
Sonra ben depresyona girdim.
Annesinin sözleri, benim o zamanlar sağlıklı tepkiler verememem falan derken sıkıntılı bir hale geldik.
Sonrasında ben sindiremedim. Eşimle tek kavgamız annesiydi.
Ben kendimi savunmaya başlayınca yüzüme konuşamayan bir kayınvalidem oldu.
Böyle en boş bulunduğum anlarda gelen abuk subuk mesajlar, benim kaale almamam, ben kaale almadıkça, mesafe koydukça içerleyen bir adam oldu eşim.
Belki de hep böyleydi ama benim evlenmeden önce tanıdığım adama benzemiyor.
Neyse sonrasında kavgalarımız başladı işte annesi yüzünden. Ben konuşuyorum ama havaya tepki yok. Duvara konuşur gibi olunca agresifleşmem ve kızgınlıkla büyük büyük konuşmak benim bu evlilikteki tek hatam.
Annesinin bana dediklerinin küçük bir kısmını benim ailem eşime derse kendisi ailemle konuşmayacağını dile getirecek kadar bana hak verip geç verdiği tepki anlamsız oldu.

Çokta uzatmaya gerek yok. Benim eşim de bir çeşit aile bağımlısı çıktı. Ben mesafe koyarken ses etmedi. Bu yüzden düzeliyoruz zannediyordum.
Kendisi de bana ayak uydurdu ama kayınvalidemin ramazanda attığı tehdit mesajından sonra eşim beni harcamayı tercih etti.
Tehdit mesajıda " sen bizim kurallara uymuyorsun bak oğlum bizi kaybedecek" kurallar dediği namaz kılmak, baş örtüsü vs meselesi. Ayrıca bu aileye torun vermiyor oluşum.
Orada bile evlenmeden önce manipüle edildiğimi daha yeni anlıyorum ya. Duygusal açlığımdan, zaafımdan, sevilme ihtiyacımdan faydalanmış eşim. Aslında o kadar melek değilmiş.

Hepsini bir kenara bırakalım.
Ben zaten yamuk yumuk giden bu evliliğe çocuk katmayarak aklımda acabalar vardı.
Bu acabalar düzelir mi, düzelmez mi derken benim başka bir derdim oldu. Hayat maalesef planladığımız gibi gitmiyor.
Hastalandım. Keşke hastalanmadan önce aklımı kurcalayan boşanma düşüncesini gerçeğe dökseymişim.
Eşim yanımdaymış gibi yapmış.
Benim en zayıf anımda beni biraz daha zayıflattı.
Kanser öntanısı aldım, testler devam ediyor. Geçen seneden beri canımla uğraşıyorum.
2 kere ameliyat oldum. Daha radyoterapi, kemoterapi vs tedavi durumları var.
Hatta yanımda olmak istiyor diye istanbula gitmedim, burada kaldım.
Zor doktor buldum. Çok zor ameliyat oldum. Sıkıntılı bir ameliyattı.
Şimdi tedavinin devamı var ama bir an önce evi boşaltıp gitmemi istiyor.
Tedavini hızlandır diyor bana. Sonra sıkıntı olmasın diye istediğin kadar kalabilirsin diyor.
Bir de maddiyat konusu var.
Şuan İşe girmek istersem giremem. 5 kuruş param yokken yaptı bunu.
Evlilik ya güveniyorsun. Ben eşime güveniyordum.
Parasal konularda ortaktık sözde. Şimdi para pul konusunda yan çizmeye çalışıyor.
Bazı konularda dezavantajlı durumdayım.
Şimdi kötü ayrılmayalım falan diyor. Bu adam ve ailesiyle iyi ayrılsam ne olacak?
Başka zaman olsaydı benden ayrılmayı isteseydi hay hay derdim. Nafaka vs bile düşünmezdim. Mesleğim var parasına mı kaldım derdim.
Şimdi inadına süreci uzatmak istiyorum. Çünkü kayınvalidem beni ekstra tahrik etti. Oğluşuna hemen birini bulmak için dualar ediyor.
Eşimin de annesinin ailesinin ağzıyla iş yapması öyle sinirimi bozdu ki anlatamam. Önceden de öyleymiş niye şimdi bozuluyorsun demeyin.
Mesele ilk defa ailesi etkilemiyormuş gibi davranıp benim kararım onlar bir şey demiyor demesi.
Benim hakkım helal değil.
Belki hata yapıyorumdur ama şuan aklımdaki tek şey süründürmek istemek. Bu boşanma meselesini ortaya atmak için bir sürü zaman ve an varken şimdi yaptı. Zamanlama beni çok öfkelendiriyor. Ben hastalığımla uğraşıp bu kadar üzülürken, hayatıma o kadar kolay devam edemeyecekken,
ona da ailesini de ben bir tokat atmak; uğraştırmak istiyorum. Hemen hayatlarına devam edemesinler istiyorum.
Şuan yaşadığım hissettiğim öfke, gelecek kaygısı, bir daha sevilmemekten korkmak.
Yas sürecinde gibi hissediyorum.
Son sözü söyleyen ben olmadığım için kendime kızıyorum.
Birileri bana her şey güzel olacak desin! İnandırın beni lütfen...

Son düzenleme:
Katranı' kaynatsan olmaz ki şeker cinsini sevdiğim cinsine çeker.
Sen arabanın yarısını kurtar. Şerh koydur tez elden. Sonra anlaşmalı şutla gitsin. Tedavi sürecinde kafan rahat olsa daha iyi olur bence.
Benim bir kuzenim de hastalıklarla boğuşurken boşandı. Tedavisini oldu. Süreç uzundu ama iş güç oturtma, biraz para biriktirmeye uğraştı. Evliliği düşünmezken şimdi tekrar evleniyor. Çok mutlu. Gönlünü karartma. Nasibin neyse onu yaşadın. Şimdi geleceğe ve kendine odaklanma zamanı.

Bence para konusunda bir çıkar yol bulabilirseniz hiç süründürme işlerine bulaşmayın.kendi psikolojinize yazık hem de en çok ihtiyaç duyduğunuz zamanda.
Çok zor. Evrak üstünde beni dezavantajlı duruma düşürebilecek kozu olan ama aslında evliliğimizde edinilmiş ailesinden borç alıp sonra bizim ödediğimiz, 1/5 yada 1/4 ünde katkım olmayan arabadan hak vermek istemiyor.
Babamdan miras kalan parayla bir ev yaptırdık tabii tamamı değil ama kalanı da yine bizim ödediğimiz ama tapu işleri bitmemiş bir ev...
Yıllar önceki parayı o günkü rakamla verecekmiş. Yatırımın değeri arttı. O paranın enflasyon karşılığı arttı ama bana sadece o günkü parayı verecekmiş.
Altın konusu ayrı sıkıntı.
Off off.
Benden biran önce boşanmak istiyor beyfendi. Annesinin bulacağı kızla evlenip bir an önce çocuk yapmalı.
Zamanını çalmak bile büyük mutluluk benim için.
Bende psikoloji kaldı mı ? Hayır. Öyle tereyağından kıl çeker gibi olmamalı diye düşünüyorum.

Katranı' kaynatsan olmaz ki şeker cinsini sevdiğim cinsine çeker.
Sen arabanın yarısını kurtar. Şerh koydur tez elden. Sonra anlaşmalı şutla gitsin. Tedavi sürecinde kafan rahat olsa daha iyi olur bence.
Benim bir kuzenim de hastalıklarla boğuşurken boşandı. Tedavisini oldu. Süreç uzundu ama iş güç oturtma, biraz para biriktirmeye uğraştı. Evliliği düşünmezken şimdi tekrar evleniyor. Çok mutlu. Gönlünü karartma. Nasibin neyse onu yaşadın. Şimdi geleceğe ve kendine odaklanma zamanı.
Evet bu söz çok yerli yerinde. İnsanlara ön yargılı olmamalıyım derken geldiğim hale bak. Maddi olarak beni zarara uğratmaya çalışırsa mecbur uzatacağım. Çünkü elimde bir tek bu kalıyor. Acımı başka çıkarak bir şey gelmiyor aklıma. Torun sevdaları, eski eş adayının çocuk özlemini baltalamak... Dayanılmaz bir mutluluk veriyor şuan bana.
Kayınvalidem bu ölür gider çocuğu olmaz diye yaptıklarının dozunu arttırmadıysa, oğlunu doldurmuyorsa benim adımda X değil...

Evlilik birliği icinde edinilen mallar yarı yarıya ayrılıyor.
Nasıl dezavantajlısınız.

Hastalık durumunuzu çekmek ve size destek olmak istemiyor eşiniz… Bu adamı süründüremezsiniz.

Allaha havale edeceksiniz sonra oturup izleyeceksiniz.
Arabayı alırken eşimin babasına borçlandık. O zaman aklıma gelmemişti. Bir kaç aylık evliydik.
Sözde faizden kurtuluyorduk öyle iyilik adı altında yapıldı ama adam tutup babam bana hibe etti borç değil. Miras yerine geçer gibi bir şeyler zırvalarsa, elden ödediğimiz paralar ispatlanamayacağı için ( cahiliz bankadan anlamayız diyen insanlar) benim hiç hakkım yokmuş gibi oluyor. Halbuki benim çalıştığım dönemde yeri geldi direkt maaşımı çekip borç ödüyoruz diye verdik.,
Vicdanına kaldık ama ailece vicdansız oldukları ortaya çıktı.
İnsan hiç boşanmayacak gibi düşünüyor. Aptallıksa aptallık.

Arabayı alırken eşimin babasına borçlandık. O zaman aklıma gelmemişti. Bir kaç aylık evliydik.
Sözde faizden kurtuluyorduk öyle iyilik adı altında yapıldı ama adam tutup babam bana hibe etti borç değil. Miras yerine geçer gibi bir şeyler zırvalarsa, elden ödediğimiz paralar ispatlanamayacağı için ( cahiliz bankadan anlamayız diyen insanlar) benim hiç hakkım yokmuş gibi oluyor. Halbuki benim çalıştığım dönemde yeri geldi direkt maaşımı çekip borç ödüyoruz diye verdik.
Araba cok iyi bir markanın arabası mı?

Ya iste biz cahilik biz bilmeyuk diyenlerden korkacaksın. Ooo bu türler işini çok iyi bilir.

Sözde faizden kurtuluyorduk öyle iyilik adı altında yapıldı ama adam tutup babam bana hibe etti borç değil. Miras yerine geçer gibi bir şeyler zırvalarsa, elden ödediğimiz paralar ispatlanamayacağı için ( cahiliz bankadan anlamayız diyen insanlar) benim hiç hakkım yokmuş gibi oluyor. Halbuki benim çalıştığım dönemde yeri geldi direkt maaşımı çekip borç ödüyoruz diye verdik.,
Hiç öyle aptallık olarak düşünme. İnsan bilemez başına gelecekleri. Karşındakiler kötü niyetli ve şark kurnazi. Bizim de ailecek yaşadığımız bazı hukuki konular oldu. Şöyle olsaydı, böyle olsaydı diyor avukatlar ama insan bilemiyorki başına gelecekleri.

Hayır değil ama şuan satılsa 200.000 küsür bin yapıyor.
100,000 alsam benim için çok şey demek.
Vermemek için ellerinden geleni yaparlar eminim. Süründur kesinlikle.. "Allah'a havale et boşver" diyenler olmuş. Allah'a bırakma işini. Elinden geldiği kadar süründür. İnşallah sağlığına da bir an önce kavuşursun. Konusuna üzüldüğüm nadir kişilerdensin

Hiç öyle aptallık olarak düşünme. İnsan bilemez başına gelecekleri. Karşındakiler kötü niyetli ve şark kurnazi. Bizim de ailecek yaşadığımız bazı hukuki konular oldu. Şöyle olsaydı, böyle olsaydı diyor avukatlar ama insan bilemiyorki başına gelecekleri.

Aile olduk diyorsun. Güveniyorsun.
Benim ki maalesef aptallık.
Biraz terzi kendi söküğünü dikemez hesabı...

Öyle düşünme. Kim zaten boşanmak için evleniyorki. Ben de yaptım senin yaptığına benzer fedakarlıkları hatta daha fazlasını diyeyim. Şu gün gelse boşanalım dese eşim kendimi suçlayamam. Neden yaptım demem. Bu onun karaktersizliği derim sanırım. Tabi senin yaşadıkların çok ağırmış. Yerinde olsam belki ben de kötü olurdum. Ama iyi yönünden bakmaya çalış. Çocuk yok. Hayatına yön verebilirsin. Mesleğin var.
Ya ben dayanamayacam. Çok kızdım gece gece. İnşallah prostat olur da çocuğu olmaz. Çok istiyormuş ya anası.

Çok zor. Evrak üstünde beni dezavantajlı duruma düşürebilecek kozu olan ama aslında evliliğimizde edinilmiş ailesinden borç alıp sonra bizim ödediğimiz, 1/5 yada 1/4 ünde katkım olmayan arabadan hak vermek istemiyor.
Babamdan miras kalan parayla bir ev yaptırdık tabii tamamı değil ama kalanı da yine bizim ödediğimiz ama tapu işleri bitmemiş bir ev...
Yıllar önceki parayı o günkü rakamla verecekmiş. Yatırımın değeri arttı. O paranın enflasyon karşılığı arttı ama bana sadece o günkü parayı verecekmiş.
Altın konusu ayrı sıkıntı.
Off off.
Benden biran önce boşanmak istiyor beyfendi. Annesinin bulacağı kızla evlenip bir an önce çocuk yapmalı.
Zamanını çalmak bile büyük mutluluk benim için.
Bende psikoloji kaldı mı ? Hayır. Öyle tereyağından kıl çeker gibi olmamalı diye düşünüyorum.
Normalde hemen bosanin yipranirsinız derim ama bu aamdan çok yuklü tazminat almadıkça bosanmayın haketmiyor çekismeli olsun dava. Eger arada yuklu tazminati kabul eder eline sayarsa o zaman boşan. Onjbda once parayı versin sonra bosan bir de para pesinde koşturmasin seni. Acil şifalar

Geçiyor canım o çok guvendigin dağlara ne zaman kar yagıyor o zaman geciyor.Bende bosanma aşamasindayim ama tam ne zaman geciyor biliyomusun , başkasini suçlamayi birakip koca kişisinin adam olmadigini farkettigin an iyilestirmeye basliyorsn kendini.Tamam ailesi dunyanin en şirret insani olabilir ama asıl bunu yapan kocalarimiz, iki zorluk gorunce kaçicak delik ariyorlar. Bende ilk zamanlar gelecek kygisi cok oluyordu.Ama artik pozitif bakmaya basladim. Allahim tez vakitta şifanı versin inşallah hayatinin geri kalanini mutlu ve saglikli yaşayasin gerisi hallolur önce sağlik

Geçiyor canım o çok guvendigin dağlara ne zaman kar yagıyor o zaman geciyor.Bende bosanma aşamasindayim ama tam ne zaman geciyor biliyomusun , başkasini suçlamayi birakip koca kişisinin adam olmadigini farkettigin an iyilestirmeye basliyorsn kendini.Tamam ailesi dunyanin en şirret insani olabilir ama asıl bunu yapan kocalarimiz, iki zorluk gorunce kaçicak delik ariyorlar. Bende ilk zamanlar gelecek kygisi cok oluyordu.Ama artik pozitif bakmaya basladim. Allahim tez vakitta şifanı versin inşallah hayatinin geri kalanini mutlu ve saglikli yaşayasin gerisi hallolur önce sağlik
Ben zaten ailesinde geçtim. Adamın şu halini de kabul ettim.
İkna olayım, zorluk çıkarmayayım diye, gelecekte nasıl mutlu olacağımın resmini tarif ediyor.
Bu kadar mı tanıyamamışım diyorum kendime. :)
Kabul edeli çok oldu da , işte insan yinede diğr faktörleri de göz ardı edemiyor.

X