bir arkadasim,kayinvalidesinin evi ve minik kizi

nora2010

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
9.412
9.139
merhaba arkadaslar
Sorun su
Bir arkadasim ve komsum vardi bekarken
Once ben evlendim sonra o...
Bebegime bakmaya geldi,bende
O dogum yapti 7 ay once.
Daha once gidecektim ama musait degildi
Gecen hafta bebek gormeye gittim hediyemi alip.
Kayinvaldesi ile yasiyor evde yatalak kayinpederi var.
Eve girdim keskin bir idrar kokusu,
Parke ustunde idrar torbasi,duymamak gormemek imkansiz...
Tabi hasta bakmak cok zor,
Allah yardimcilari olsun...
Perdeler kapkara,etraf toz icinde.halilar desen fena...

Cok uzuldum orda 7 aylik bebek de yasiyor...
Hasta amcaya da uzuldum.
Arkadasim calisiyor.ama haftasonlari tatil
.(oysa annesinin evinde iken cok temizlerdi )

Hadi ben neysem bisey degil de,
Hem o bebegin sagligi hemde baskasi ona mana bulur.onu guzel bir dille az daha ozen gostermesini nasil soyleyeyim...
Arkadasimin iyiligi icin.gencecik gelin...
Yada soylemeyeyim mi?
1 haftadir dusunuyorum bunu...
Siz olsaniz napardiniz?kimseyi kirmak da istemiyorum...

Canım arkadasınla olan samımıyetınız ne derecede egerkı samımıysenız soyleyebılırsın sana kırılmaz sanırım ama yok ayda yılda gorustugun bı ınsansa soyleme bosver.!!

bence gerçekten arkadaşını düşünüyorsan "canım ya benim içimden temizlik yapasım geldi son zamanlarda temizlik manyaklığım var" de ve evlerini bir güzel temizle.sonuçta arkadaşın hem çalışıyor hem bebeğe ve k.pederine bakıyor dermanı olsa temizlerdi herhalde,eskiden temizmiş sonuçta demek ki huy değil gücü o kadar(kolay değil).arada gittikçe de elinden geldiğince ona yardımcı ol.al sana en büyük sevap.

aşkıtom bana kalırsa soyleme , senı yanlıs anlayabılır sonucta halıların perdelerın pıslıgının kendıde farkndadır yapmıyorsa senın soylemenle hıc yapmaz ustune bırde yanlıs anlar bırsey soyler durduk yere canın sıkılmasın

canım benım bırsey soyleme sonucta esının aılesı ıle bırlıkte yasayan bırı .
senın onu guzelce uyarman onunda gıdıp kayınvadısınecatmasına ya da soylemesıne sebep olur
bu sefer de kayınvalıde baslar '' gelının arkadasları bızı bırbırımıze dusurmuye calısıyor ''dıye soylenmeye baslar .
sonucta arkadasınız ne kadar ıyı nıyetlı bırı olsa bıle ,dısarıdan arkadaslarından bırınden boyle bır uyarı geldıgınde
kayınvalıdesıne yatalak kayınpederıne karsı kın gudebılır .hanı sızın yuzunuzden arkadaslarıma rezıl oluyorum gıbısınden .
hastalık halı bılemezsınız neler yasandıgını o evde .
adam yatalaksa eger wc ye cıkamıyor demek kı belkı de altını onlar temızlıyor temızlerken sızın gelmenıze denk geldı ,torba da orada kaldı .
belkı de adamcagız altına kacırıyor .olur mu olur cnm hastalık sonucta .

bence söyleme insan söylerken bile çekiniyor o tür bir şeyi en yakınım olan birisine bn bile diyemedim yani arkadaşınız önceden öyle değilmiş.demekki vakti yok yazım bebeğe haklısınız ama.size alınabilir.

bence gerçekten arkadaşını düşünüyorsan "canım ya benim içimden temizlik yapasım geldi son zamanlarda temizlik manyaklığım var" de ve evlerini bir güzel temizle.sonuçta arkadaşın hem çalışıyor hem bebeğe ve k.pederine bakıyor dermanı olsa temizlerdi herhalde,eskiden temizmiş sonuçta demek ki huy değil gücü o kadar(kolay değil).arada gittikçe de elinden geldiğince ona yardımcı ol.al sana en büyük sevap.

Evet onu dusunuyorum.kayinpederine kaynanasi bakiyor.benimde kucuk cocugum var yalniz buyutuyorum bide arkadasim ters yerde oturuyor baya uzak bana,,,
Yakinimda olsa dediginiz gibi yapmak mantikliydi...
Sevap alirdim dogru....

aşkıtom bana kalırsa soyleme , senı yanlıs anlayabılır sonucta halıların perdelerın pıslıgının kendıde farkndadır yapmıyorsa senın soylemenle hıc yapmaz ustune bırde yanlıs anlar bırsey soyler durduk yere canın sıkılmasın

Soylemeyeyim o zaman ya...

canım benım bırsey soyleme sonucta esının aılesı ıle bırlıkte yasayan bırı .
senın onu guzelce uyarman onunda gıdıp kayınvadısınecatmasına ya da soylemesıne sebep olur
bu sefer de kayınvalıde baslar '' gelının arkadasları bızı bırbırımıze dusurmuye calısıyor ''dıye soylenmeye baslar .
sonucta arkadasınız ne kadar ıyı nıyetlı bırı olsa bıle ,dısarıdan arkadaslarından bırınden boyle bır uyarı geldıgınde
kayınvalıdesıne yatalak kayınpederıne karsı kın gudebılır .hanı sızın yuzunuzden arkadaslarıma rezıl oluyorum gıbısınden .
hastalık halı bılemezsınız neler yasandıgını o evde .
adam yatalaksa eger wc ye cıkamıyor demek kı belkı de altını onlar temızlıyor temızlerken sızın gelmenıze denk geldı ,torba da orada kaldı .
belkı de adamcagız altına kacırıyor .olur mu olur cnm hastalık sonucta .

Haklisiniz,evlerinde huzursuzluga sebeb olmak istemem.hele hele yatalak bir amcaya,kotu soylensin istemem...

dediginiz gibi kolay degil hasta bakmak...

bence söyleme insan söylerken bile çekiniyor o tür bir şeyi en yakınım olan birisine bn bile diyemedim yani arkadaşınız önceden öyle değilmiş.demekki vakti yok yazım bebeğe haklısınız ama.size alınabilir.

Evet su durumda soyleyemiyecegim galiba...
Tabi bebege yazik.nasil vakti yok olabilirki,
Haftasonlari tatil
Perdeleri makinaya atmak
Halilari da yikamaya yollamak bukadar zor olmamali.hem cok tutmuyor hemde calisan bir kadin rahatlikla yollayabilir...
Kolay degildir hasta bakmak ama...
Ne bileyim uzuldum...

Söyleme bence, ö hayatından memnundur belki de. Hem senin söylemen onda utanmaya sebep olabilir. Hem belki onun için mümkün değilidir evi temizleme, kayınvalidesi izin vermiyordur falan. Boşver!

X