Bir ayda 2 kez Yumurtlama ve geç döllenme

leydigibileydi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2021
54
23
Kızlar merhaba,
Ben en son 16 temmuzds regl oldum ve 31 temmuzda ovülasyonu yakaladım. Sonra adete 4 gün kala aşırı akıntım oldu ovülasyon yaptım ve tekrar yumurtlama olduğunu görerek değerlendirdim. Adetim 1 hafta gecikti predictor yaptım pozitifi görünüyor. İlk günler geçtiğinde pozitif çıkmamıştı sanırım 2. Yumurtlamayı yakaladım.
Başına böyle bir durum gelen var mı 1 ayda iki kez yumurtlama yaşayıp geç döllenme olan? Bir yerde okumuştum; bir ayda 2. kez yumurtlamayı yakalayıp döllenme gerçekleşirse sağlıksız gebelik olur yazıyordu:/

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 144
Kızlar merhaba,
Ben en son 16 temmuzds regl oldum ve 31 temmuzda ovülasyonu yakaladım. Sonra adete 4 gün kala aşırı akıntım oldu ovülasyon yaptım ve tekrar yumurtlama olduğunu görerek değerlendirdim. Adetim 1 hafta gecikti predictor yaptım pozitifi görünüyor. İlk günler geçtiğinde pozitif çıkmamıştı sanırım 2. Yumurtlamayı yakaladım.
Başına böyle bir durum gelen var mı 1 ayda iki kez yumurtlama yaşayıp geç döllenme olan? Bir yerde okumuştum; bir ayda 2. kez yumurtlamayı yakalayıp döllenme gerçekleşirse sağlıksız gebelik olur yazıyordu:/
Her yerde yazılana inanma çizgi gayet belirgin sağlıklı gebelik olur inşallah moralini yüksek tut canım hayırlı olsun şimdiden🥳

Her yerde yazılana inanma çizgi gayet belirgin sağlıklı gebelik olur inşallah moralini yüksek tut canım hayırlı olsun şimdiden🥳
Çok teşekkür ederim güzel dileğiniz için💗İlk hamilelikte kayıp yaşayınca ve bunu da okuyunca bi korku oldu ama bakmicam böyle şeylere hayırlısı Allah’tan artık:)

Kızlar merhaba,
Gebeliğimi kanda 3 hafta cıkmıstı öğrenmıstım..Pcos vardı bende bır de ...Doktor muayene ettıgınde de geç döllenme demıstı bana hatta ... 😇 Sağlıkla gelsin bebişiniz 💙

Kızlar merhaba,
Geç döllenmede rahimle yumurta senkorize olamadığı için gebelik düşükle sonuçlanabiliyor o da her geç döllenmede oluyor denilmiyor. İçini ferah tut hayırlısını iste canım. Allah tez zamanda sağlıklı sıhhatli hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah:)

Geç döllenmede rahimle yumurta senkorize olamadığı için gebelik düşükle sonuçlanabiliyor o da her geç döllenmede oluyor denilmiyor. İçini ferah tut hayırlısını iste canım. Allah tez zamanda sağlıklı sıhhatli hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah:)
Evet böyle bir şey yazıyordu… hayırlısı artık bekleyip görücez. Kan tahlili yaptırsam mı diye düşündüm düzenli artıyor mu beta hcg diye ama önce doktora gitmek daha mantıklı sanırım. Çok teşekkür ederim bu arada 🥰

Evet böyle bir şey yazıyordu… hayırlısı artık bekleyip görücez. Kan tahlili yaptırsam mı diye düşündüm düzenli artıyor mu beta hcg diye ama önce doktora gitmek daha mantıklı sanırım. Çok teşekkür ederim bu arada 🥰
En güzeli o olur kafan rahat eder. Gerçi aile hekimleri de iyi bu konuda. Doktora gidemezsen oraya gidebilirsin yine de. Rica ederimmm:)

Kızlar tekrar merhaba,
Süreci size anlatıp bilgi almak istedim.
Öncelikle geç döllenme olayını baştan şöyle anlatayım ki daha net olsun.
Benim adetim 23 temmuzda bitti ve 25 temmuzda birlikte olduk eşimle. Normalde ayın 1 inde yumurtlama olur ki 1 ağustosu değerlendiremedim. Sonra 10 ağustosta aşırı akıntım oldu kontrol ettiğimde yumurtlama testinde pik gördüm o günü değerlendirdik. Mantıken 25 inde hamile kalmış olsam ayın 10 unda yumurtlamazdım ki ayın 8 inde test yaptım negatif çıktı.
23 ağustosta adet geçince pozitifi gördüm. Doktora gittiğimde geçen hafta geriden geliyor 8 hafta olması gerekirken 5.5 haftalık dedi ama anlattığın duruma göre geç döllenmeyse şuan haftasona göre normalmiş. Kalp atışını gördük ama küçük diye duymadık. Haftaya duymam gerekiyor dedi kese de sağlıklıymış.
dün de lekelenmem oldu şehir dışında olduğu için doktor progestan iç dedi. Acile gidip baktırdım hala kalp atışı görünüyor ama duyulmuyor.
Ayın 10 undaki birleşmeyle olduysa bu süreç normal değil mi? Bakıldığında 4 haftalık hatta. Yani gelişmiyor düşebilir kalbi durabilir demek için erken değil mi?
Dün acildeki doktor geç döllenme ona demiyoruz dedi neye deniyo o zaman birleşme olmadan çocuk olacak hali yok:)

X