Bir aydır iyilesemiyirorum

Muhasebeci25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2019
188
123
29
Merhaba arkadaşlar ben bir aydır iyilesemiyirorum artık sinirim çok bozuk. Bir ay önce gece yarısı hastaneye gittik mide bulantısı boğaz agrisi nefes almada zorluk sebebiyle. Kan ve idrar tahlili yapıldı enfeksiyon ve kum var dedi acil.doktoru antibiyotik verdi şase verdi bir hafta kullandım geçer gibi oldu ama sonra tekrar rahatsızlandım tekrar gittim. Sonra geçer gibi olunca işe başladım ise ikinci gün gidisemde aşırı bı boğaz ağrısı yutkanma zorluğu sebebiyle işi birakip KBB a gittim orda faranjit sinüzit ve alerji olduğumu söyleyip.tekrar antibiyotik verdiler onuda kullandım yine geçer gibi oldu sonra tekrar rahatsızlandım ama mide bulantim bir aydır ki hiç geçmiyor acil.doktoru yine idrar tahlili yapıp kum var dedi ama ben de ne ağrı ne yanma hiç bir kum belirtisi yok yine tek kullanımlık şase verdi. Sonra o iyi gelince ben ertesi gün evden çıktım hava çok sıcaktı baya terledim kurudum tramvaya filan bindim klima vardı derken ertesi gün ateşler içinde uyandım bu sefer soğuk algınlığı ilacı içmeye başladım yine boğazım çok kotu oldu ama bu sefer balgam da vardı neyse bugün 3. Günüm boğaz ağrım geçti ama hala ateşim ve usumem hiç bitmiyor bide eklem.agrisi ve halsizlik. Delircem artık bayram bayram nereye gidiyim artık bilmiyorum

Böbrekte kum, bulantı yapar diye biliyorum. Dahiliye ve Nefrolojiye gidin.
Üşütmemeye ve günlük su tüketiminizi artırmaya bakın.

Merhaba arkadaşlar ben bir aydır iyilesemiyirorum artık sinirim çok bozuk. Bir ay önce gece yarısı hastaneye gittik mide bulantısı boğaz agrisi nefes almada zorluk sebebiyle. Kan ve idrar tahlili yapıldı enfeksiyon ve kum var dedi acil.doktoru antibiyotik verdi şase verdi bir hafta kullandım geçer gibi oldu ama sonra tekrar rahatsızlandım tekrar gittim. Sonra geçer gibi olunca işe başladım ise ikinci gün gidisemde aşırı bı boğaz ağrısı yutkanma zorluğu sebebiyle işi birakip KBB a gittim orda faranjit sinüzit ve alerji olduğumu söyleyip.tekrar antibiyotik verdiler onuda kullandım yine geçer gibi oldu sonra tekrar rahatsızlandım ama mide bulantim bir aydır ki hiç geçmiyor acil.doktoru yine idrar tahlili yapıp kum var dedi ama ben de ne ağrı ne yanma hiç bir kum belirtisi yok yine tek kullanımlık şase verdi. Sonra o iyi gelince ben ertesi gün evden çıktım hava çok sıcaktı baya terledim kurudum tramvaya filan bindim klima vardı derken ertesi gün ateşler içinde uyandım bu sefer soğuk algınlığı ilacı içmeye başladım yine boğazım çok kotu oldu ama bu sefer balgam da vardı neyse bugün 3. Günüm boğaz ağrım geçti ama hala ateşim ve usumem hiç bitmiyor bide eklem.agrisi ve halsizlik. Delircem artık bayram bayram nereye gidiyim artık bilmiyorum
Covit testi yaptirmayi denedinizmi yazinizda ben mi kacirdim yaptirdinizda.Pozitif vakalarin sikayetleri bu yonde bende nisanda gecirdim umarim.siz covit degilsinizdir yoksa sizin sayenizde cok kisi suan covit 🤦‍♀️

hiç dinlenmemişsiniz ki. iyi gibi olunca hemen çıkmışsınız hep. tedavinin yarısı ilaçsa yarısı dinlenmektir.
ter üzerine klima mahvetmiş sizi, daha da sürer.
bol bol meyve tüketin ve bol su için.
nefrolojiden de randevu alın belli ki böbreklerinizde sıkıntı var ve geçmiyor.
bir de covid testi yaptırmadınız mı ?

hiç dinlenmemişsiniz ki. iyi gibi olunca hemen çıkmışsınız hep. tedavinin yarısı ilaçsa yarısı dinlenmektir.
ter üzerine klima mahvetmiş sizi, daha da sürer.
bol bol meyve tüketin ve bol su için.
nefrolojiden de randevu alın belli ki böbreklerinizde sıkıntı var ve geçmiyor.
En ufak soğuk görünce bütün belirtiler başa sarıyor doktor bu kadar antibiyotik kullanmaya enfeksiyon devam etmesi ilginç dedi ama acil doktoru işte hiç bir doktor yok başka ama şuan en büyük belirtim ateş üşüme ve eklem ağrısı mide bulantim çok az başka da hiç bir sikayetim yok ama bu ateş niye devam ediyor anlamıyorum doktor vücutta iltihab var mı diye bile baktı iltihab yok diyor. Acaba sinüzit mi yapıyor bilemiyorum ki

Siz neden acile gidip duruyosunuz ki doğru düzgün poliklinik randevusu alın. Belki kullandığınız ilaçların dozu yetmiyor olabilir bir doktorun takibinde olsanız dozu veya ilacı değiştirir.
İlk gittiğimde gece olduğu için sadece acil doktoru vardı sonra dahiliyeye gittim tahlilleri gosterdim ilaçlara devam dedi sonra KBB a gittim faranjit sinüzit ve alerji dedi tekrar antibiyotik verdi onu kullandım iyi geldi ama tekrarladi işte gece gidince mecbur yine acil.doktoruna denk geliyorum ve bayram olduğu için bir haftadır hiç bir hastanede doktor yok. Pazartesi KBB ye randevu aldım özel bı yer

En ufak soğuk görünce bütün belirtiler başa sarıyor doktor bu kadar antibiyotik kullanmaya enfeksiyon devam etmesi ilginç dedi ama acil doktoru işte hiç bir doktor yok başka ama şuan en büyük belirtim ateş üşüme ve eklem ağrısı mide bulantim çok az başka da hiç bir sikayetim yok ama bu ateş niye devam ediyor anlamıyorum doktor vücutta iltihab var mı diye bile baktı iltihab yok diyor. Acaba sinüzit mi yapıyor bilemiyorum ki

bütün belirtileri gösteren kuzenim test yaptırdı negatif çıktı, ertesi gün tekrar gitti pozitif çıktı.
testinizi tekrar ettirin.

En son yaptirdigimda negatifti ama iki haftadır evdeyim kimden bulaşacak ki

anlatamadım sanırım. sizde zaten vardır ama o gün test negatif çıkmış olabilir. yüzbinlerce insan var testi negatif çıkıp 2 gün sonra evde oturduğu halde pozitif çıkan.
testlerin yanılma payı yüksek çünkü.
keza çıkıp tramvaylara binmişsiniz, daha ala bulaşma riski var mı?

En ufak bi üşüme de hastalık kendini tekrarlıyorsa, alt solunum yolu (akciğer enfeksiyonu ) olabilir. Çok sinsi bi hastalıktır. Bronşit yada alerjik astım olabilir, çok geçmiş olsun

Iyi de ultrasonla bobreklere bakildi mi?
Kan tahlilindeki degerleriniz nasil?
Beyaz kan (plt) ve kirmizi kan degeriniz(rbc)
Bu degerler normal mi mesela?

3 kez acillik olup 3 testi de negatif olan arkadaşımın ciğer filminde Corona virüs tahribatı görüldü. Ciğer filmi çektirin muhakkak. Geçmis olsun.
Gerçekten mi çok şaşırdım. Ciğer filmi cekmedi çünki cigerlerimi dinleyip bişey yok dedi. 3 gündür ki ateşim düşmüyor eklem agrilarim geçmiyor usume bide öksürük eklendi

Gerçekten mi çok şaşırdım. Ciğer filmi cekmedi çünki cigerlerimi dinleyip bişey yok dedi. 3 gündür ki ateşim düşmüyor eklem agrilarim geçmiyor usume bide öksürük eklendi
Daha onceki belirtileriniz de covit olmayabilirsiniz ama bu son yazdiklariniz çok benziyor.
Tekrar bir covit testi verin isterseniz

X