Bir aylık evli ablam, sevgililik dönemindeyken aldatılmış

Bılıyordur herkes herseyı bılıyor kaldı kı bılmıyor 7 ay olmuş yahu adamı görmeyelı 7 ay önceki görüştüm dıyelım bıttı adam evlenir nışsnlanır banane yanı sadece aaa öylemı dıye şaşırorım en fazla tacız etmem karşı tarafı bu ne ezıklık
Bılmıyorım fazla gururluyum ben belki adamın yaptığını savunmuyorum bu tıp bır adamla evlenmek ıstemezdım tabı ama karşı tarafı mağdur olarak göremem cınsellıkle adamı bağlarım sanmış olmayınca da ağlıyor :)

Kimsenin okumayacağını düşündüğü bir mailde bilmediğini belirtmiş. Adam da "yav sen ne saçmalıyorsun, zaten biliyordun, bile bile yaptın" dememiş ama olsun ben size inandım.
Konu da fakemiş zaten amaaan gönlünüz olsun tamam biliyor 😁

Senın söyledıklerınle konunun hıc alakası yok gereksiz duyar kasmışsın ısteyen ıstefğınle olur sonra gıder evlenir evlenmez o ayrı konu sonuçta evlılık ıkı tarafın rızasıyla olan bursey burdakı konu cıddı bır ılışkıde olduğunu bıldığı halde dığer tarafın kendı ısteğıyle bırlıktelık yaşayıp aylar sonra evlendığını görünce karşı tarafı tacız etmesı
Işıne gelunce benom özgürlüğüm benım bedenım gelmeyınce de sen benim namusumla oynadın şerefsıze bağlaması
Asıl kezbanlık bu bence
Madem bu kadar hassassun o zaman yaşamayacaksın arkadasım derler
Bekaretle alakasız bır konu adam tercıhunu bu taraftan yana yapmıştır kız bakıre mı değil mı bılmıyoeuz bıle kaldı kı konu fake sanırım ama gerçek bır konu olsaydı bunlar gerçekler ışte

Vallahi Nilay hanım siz kendinizi ezdiriyorsanız bizim suçumuz ne? 😅

Aldatmayı bir tarafa bırakalım eskilerde boşanma yoktu ki zaten. Köyde koca eve sarhoş gelip karısını dövdüğünde komşular “ah vah yazık ne kadar talihsiz” derdi. Bu durumda elbette “erkektir döver aldatır yapar eder” denir kabullenilirdi, başka ne yapılacak? 🤨

Şimdiki boşanma konularına bakın boşanamayanların en az %90ı diyor ki “kariyerim yok, hamileyim, çocuklarıma ne olur, bakıcı tutacak param yok, ailem beni sahip çıkmıyor”.

Yani babanın zor ikna edildiği , ittire ittire güç bela olan 1 aylık evliliği kurtarayım diye kimse bayılmıyor.

Hukukumuzda nikah iptali bile var, devlet boşanacaksan erken boşan beni uğraştırma diyor. 😅

Bir de oturup bekarete takmışsınız.
Adam sadece bu iki kızla mı çıktı hastalık mı getirdi ne yaptı belli değil, tek dert bekaret. 🙄

Hayır desem ki diğer kız bakire değil diye aldatılmayı haketti diye düşünseniz (iğrenç 🤢) o da değil evlilik içinde bile olsa zinayı her türlü kabulleniyorsunuz.

Aklıma tek gelen şey kadın olduğunuz için erkekten aşağı insan bile olmayan bir varlık olarak görülüyor olması. Ne diyeceğim ben buna?

Bu da gerçekten sizin probleminiz. Millet boşanıyor vallahi, pek pişmanım diyen de görmedik.

Olması gerekenler ve balll gibi de olabilenler bazısına ütopik geliyor, ben çok üzüldüm bu kabullenmişliği görünce.

Abla eşini affedince mesele bitmeyecek ki.
Zaten ara soğuduğu için aldatmış bu hanım hamile kalmayacak mı kilo almayacak mı kavga etmeyecek mi?

Erkektir yapar eder diyenler bu hanım 3 gün sonra hamileyken aldatıldığında da “aman beben var çalışmıyorsun sakın ayrılma” diyecek.

Sonra ver elini ömür boyu kavgalar, psikolojik sorunlu çocuklar.

Bu biraz “mutfakta yemek yanıyorsa evine kokuyor derler sakın bakma itfaiye çağırma ayıp olur.... salon da mı yandı boşver itfaiyeyi ev kül oldu zaten” diyenlere benziyor. Durum dururken evi niye kaybediyoruz yahu?

Ömür böyle tüketecek kadar kısa mı?

Ben artık yok kabul et diyen tektük birkaç kişiye bakmıyorum, beğenen azılı çoğunluğa bakıyorum. Asıl önemli olanlar onlar.

Merhabalar , bizim ailenin kaderinden midir yoksa erkekler mi bu kadar sık aldatır oldu bilmem ablamın aldatıldığını öğrendik. Ablam yaklaşık bir ay önce evlendi. Babamı çok zor ikna ettiler bu evliliğe. Çok çabaladı. Tam mutluluğa kavuştum derken mailde yakaladığı mesajlarla sarsıldı. (Mailleşmişler çünkü enişte kişisi nişanlanınca bu kadını hayatından çıkarıp engellemiş) Eniştemin eski sevgilisi şu tarz mesajlar yazmış: evlenmişsin daha mayıs ayında benimleydin bir anda hayatına girmiş ve evlenmiş olamazsın ikimizi birden idare ettin yattın kalktın namusumla oynadın gibilerinden mesajlar var. O ise karşılık olarak " zorla bir şey yapmadk ben sana birşey vaadetmedim vs yazmış
Çok sarsıldı ama yüzleşmedi. Şu an daha bir aylık evliyken ayrılmak ağrına gidiyor cesaret edemiyor yüzleşirse de affetmekten aldatılmayı kabul eden kadın olmaktan korkuyor. Düşünmekten uyuyamıyoruz nedir bu işin doğrusu?
Ayrılmıyorsa da yüzleşip süründürsün içinde kalmasın

Ben sizin bunu savunduğunuzu düşünerek yazmadım ki zaten. Verdiğiniz örneğe yorum yaptım ve hepimiz duymuşuzdur ya da okumuşuzdur, var böyle insanlar.

Sizin "ben erkek demedim, kadın veya erkek diye belirttim" diyerek savunmaya geçmenize gerek yok. Bahsettiğiniz haltı yiyenlerin erkek olduğunu anlamamak için norveç'te falan yaşıyor olmak lazım.
Hiçbir erkek kendisi sevişmek için evlenmeyi beklerken sevgilisinin "ihtiyaç" adı altında sağda solda yardırmasına "hımm ok" demez herhalde.
Bu sadece erkek için normal görülen bir şey.

Benim eleştirdiğim şey evlilik öncesi cinsellik değil.
"Benden önceki hayatın beni ilgilendirmez" demekle "benimle evlenmeden önceki hayatın beni ilgilendirmez" demek aynı şey değil.
Kadın için ilk cümle bile kurulmazken erkek için 2. cümle hak sayılıyor. Mide bulandırıcı olan bu.

Her şeyden önce savunmaya geçmek değil yanlış algınızı düzeltmektir açıklamam.

Yeniden ve ısrarla belirtiyorum ki yazımda" kadın veya erkek "diye özellikle belirtmiş olmam bu tür düşüncede ve yaşam tercihinde olan insanlardan bahsederken erkek cinsinden yana bir paylaşım yaptığımı sanma yanlışına düşülmemesiydi. Fakat maalesef siz de bu yanlış algıyla yoruma devam etmektesiniz.

Bunun haricinde cinsel özgürlüğü tercih edenlerin erkek olduğunu anlamamak için Norveçte yaşıyor olmaya hiç gerek yok şeklinde genellemenize çok şaşırdım. Çünkü artık toplumumuzda cinsel özgürlüğü tercih eden ve evliliğe kadar yaşadığım cinsel hayatım kimseyi ilgilendirmez düşüncesinde olan çok büyük bir kadın kesimi var.

Konudakiyle aynı durumda olan fakat evlilik öncesi birlikteliğini "şimdiki eşimle henüz nikahlı değildik ki" diye açıklayan kadınlar ne kadar da çok. Size bu da tuhaf gelecek belli ki ama bu durumlarda çevreden yükselen sesleri eşler de aynen bu cevaplarla karşılayarak bu kadınlarla evlendiler, uzun yıllardır ve halen evliler de var yürütemeyip ayrılan da Özetle bu durumlar sandığınız gibi sadece erkeklerce yaşanıyor, kadın aynı şeyi yaşadığında erkek bunu asla kabul etmiyor veya affetmiyor veya evlilikten vaz geçiyor diye bir durum yok artık toplumumuzda da. Kimisi kimseye duyurmamayı tercih ediyor kimisi aleni bir şekilde açıklıyor. Bu nedenle sanırım sayı olarak gerçekte olduğundan çok daha düşük görünüyor göze. Bu durumu doğru mu buluyorum, öneriyor muyum Hayır! Yorumum bu değil! Bu tür yaşam ve tercihleri dile getiriyor, örneklendiriyorum

Hepsi bir tarafa benden alıntı yaparak hiç değinmediğim bir şekilde olayı ' erkek yaparsa kabuldür kadın yaparsa tuu kakadır ' gibi bir duruma çevirmek, yorumumda hiç onaylamadığım bir durumu savunuyormuşum algısına yol açıyor. Bu yüzden savunmaya geçmekle ilgisi olmayan bir şekilde ısrarla belirtiyorum ve yineliyorum ki cümlem algınızdakinden çok farklı olarak cins ayrımı yapılmadan yazılmıştır ve arkasındayım.

Son bir açıklama benden önceki hayatın beni ilgilendirmez ile benimle evlenmeden önceki hayatın beni ilgilendirmez farklı şeyler ama her ikisini de tereddütsüz kullanan ve gerektiğinde eşini bu şekilde başkalarına savunmuş bir çok erkek tanıyorum. İstatistiksel olarak sayıları ve yüzdeleri kıyaslama konusu ise elbette iddia konusu değil ama artık azınsanamayacak kadar çoklar

Not : bahsettiğiniz cinsellikte özgürlük kavramının kadına ve erkeğe göre farklı algılanıp farklı savunulması bence de iğrenç, ama benim yorumumda bahsettiklerimle asla ilgisi yok. Bu uydurma hikayenin kişisi kadın da erkek de olsa yorumum değişmez

X