Bir Bebek Sallama Sorununu da Benden

Cok tesekkurler oneriniz icin kitabi bi inceleyecegim. Bebeginiz her yerde uyuyormu yani bazi uyku egitimi alan bebeklerde illa kendi yataklarinda uyumak istiyorlarmis boyle bir sorunla karsilastiniz mi
Bebeğim sadece kendi yatağında uyuyordu. Uyku eğitiminde rutin ler esastır. Tatile giderken park yatağını ve hatta çarşafın da goturuyordum. Uyku zamanlarinda hep eve dönüyorduk

Selamlar arkadaşlar
Dün akşam forumda gezinirken bi konu gordum sayenizde bebegimi besiginde uyutabiliyorum yazmis bi uye kendisini bidaha bulamiyorum o onerileri okumak istiyodum .
Siz deneyimli annelere soruyorum kizim 7 aylik kolik ve alerjik bi bebekti o donemde her turlu uyutma yontemini denedik suan salincaginda yada ayagimda sallayarak uyutuyorum bu aralar dis cikarma donemimiz her zaman olmasada uykuya cok direniyor. Nasil bu aliskanligindan vazgecirebilirim ? Uyku egitimi dusundum bi ara ancak ben hazir degilim buna yani bebegimin cok aglicagini dusundugumden cesaret edemiyorum. Bana yardimci olurmusunuz ?
Yakında uygu gerilemesi dönemi var 8 aylık olduğunda. O dönemde daha çok zorlanacaksınız ve büyüdükçe uykuya geçmesi daha da zorlaşıyor. Bence bir anne babanın görevidir uyumayı bilmeyen çocuğuna uyumayı öğretmek çünkü uyku kalitesi önemli ve bunu şimdiden duzenlemelisiniz. Tracy hogg un bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını alıp okumanızı öneririm. Ben onunla çözüme kavuştum. Bebeğim diş sorunu olduğunda geçene kadar huzursuz oluyo , uyku gerilemesi dönemlerinde de sadece uykuya dalmakta zorlanıyo sonra tekrar duzeliyo. Artık öğrendi uyumayı.
Ne kadar erken başlarsanız o kadar kolay olur ayrıca bu teknikte bebeğiniz agladiginda kucağınıza almanız gerekiyo.
Bir de bebeğinizin neden ağladığını anlamanız gerekir yani yeni yönteme başladığınız da bebek alışık olduğu rutinin dışına çıkmış oluyo ve ne olacağını bilmediği için ağlıyo çünkü uykusu geldi ama sallamiyorsunuz. Size diyor ki anne ne yapiyosun ben böyle uyumayı bilmiyorum diyo. Sonra yavaş yavaş öğreniyor. Ayrıca huzursuz yorgun ve uykusuz bi anne de bebeğine yeteri kadar faydalı olamaz.

Kizim biraz inatcidir uyutmaya calisirken sadece bir kere aglamasina kiyamayip kucagimiza alsak bile o gece uykuya gecmesi inanilmaz zor oluyor ciglik kiyamet her sakinlestirmek icin alip tekrar denedigimse daha yuksek aglamalari oluyo kizimin aglamasi benim travmam tek cesaretimi kiran bu oluyo
Ah canım bütün bebeler bizi zaten ordan vuruyor :) beşiğin olduğu ortam karanlık olmalı çok hafif dönencedeki müziği açıyoruz hemen dalıyor uykuda problem yaşamıyorum ama yemekte falan çok zorluyor benimkide hepsinin ayrı zorluğu. Ama dene mutlaka üzülme sonuçta kaliteli uykuda onun iyiliği için. Gece beslenmesinide düzene sokmalısın yavaş yavaş

Benimde 1 aylik bebeğim var emzik bizim başımızın belası oldu. Emzikle uyuduğunda emzik düşünce ağlamıyor uyumaya devam ediyor ama gun içerisinde gözleri açık emzik emiyor düşsün ağlıyor hooop mutfaktan koşuyoruz emziği vermeye. Emzik bağımlılık yapacak galiba bu çocukta . Doktor da pek taraftar degil ama onun şimdiden en iyi arkadaşı oldu emzik🙄
Bir aylık daha çok küçük canım şimdi onun bütün dünyası hobisi emmek :) gazdan dolayıda hep emmek istiyorlar azalıyor zamanla kendini üzme

Reis benim ilk cocuk kolikti, hata yok öyle bi kolik..
Çok zorlandım hamak, elde sallama derken bileklerim kopuyordu.
Sabah olsa ise koşsam diye Allaha yalvarırdım.
Yaş 1.5 oldu hamak devrimiz bitti..
Fakat bu sefer de benimle uyumaya alıştı..
2 yaşındayken yavaş yavaş ayrıldı benden
4 yaşında odasında yatıyor bazen ben kendi kendime kasinip yanıma alıyorum:))
Zaman tani ona şuan bi de en acılı zamanı bekle biraz
Merhaba, benim kızım da kolik 2,5aylik oldu. Kolik ne zaman bitti siz de? Çok üzülüyorum...

X