Bir derdim var arkadaşlar saçma demeyin dalga geçmeyin dertleimek istiyorum

Rebrussahin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
84
91
26
Arkadaşlar nişanlımın kardeşi güya iphone kazanmış dünde bir soruda bişeyler yazmıştım neyse işte ben iphone kazanılacağına inanmıyorum sanki ayıp olmasın diye söylemiyorlar gibi hissettim neden ayıp olsun derseniz ailesi bıktı artık görümcemden sürekli telefon kırıyor bir kaç ayda bir aldırıyor aileside kızlarının yaptıklarından çekinmiş gibi sanki böyle bir bahane buldulae gibi geldi halbuki beni hiç ilgilendirmiyor banane ister nişanlım alsın ister kazansın sadece salak yerine kondum gibi geldi soruok saçma biliyorum dalga geçmeyin lütfen kız sürekli nişanlımın parasını yiyor biliyorum yine ağlayıp zırlayop aldırdı kesin ama söylemeyip saklar gibi yapmaları salak gibi hissettim

Arkadaşlar nişanlımın kardeşi güya iphone kazanmış dünde bir soruda bişeyler yazmıştım neyse işte ben iphone kazanılacağına inanmıyorum sanki ayıp olmasın diye söylemiyorlar gibi hissettim neden ayıp olsun derseniz ailesi bıktı artık görümcemden sürekli telefon kırıyor bir kaç ayda bir aldırıyor aileside kızlarının yaptıklarından çekinmiş gibi sanki böyle bir bahane buldulae gibi geldi halbuki beni hiç ilgilendirmiyor banane ister nişanlım alsın ister kazansın sadece salak yerine kondum gibi geldi soruok saçma biliyorum dalga geçmeyin lütfen kız sürekli nişanlımın parasını yiyor biliyorum yine ağlayıp zırlayop aldırdı kesin ama söylemeyip saklar gibi yapmaları salak gibi hissettim
Ben neden anlamadım acaba🙄

Yalan söyleyen nişanlınızsa, sorun büyük.
Kv ise takmayın.
Eğer nişanlınız ailesini kıramayan, sürekli maddi destek olan biriyse açıkça konuşun.
Evlenince sadece ikinizin parası olacağını, haberiniz olmadan kimseye vermemesi gerektiğini söyleyin.
Eğer onlar ailem, evlendikten sonra da para veririm derse koşarak uzaklaşın.

Ben neden anlamadım acaba🙄
Şimdi konu sahibinin nişanlısı , kendi kız kardeşine telefon almış ıphone .. ama konu sahibine de çekilişten çıktı falan demişler.. Konu sahibide diyor ki görümcem ağlandı zırlandı telfonu abisine aldırdı. nişanlımın parasını yiyor diyor ( nişanlım diyor ama kocam demiyor ) beni salak yerine koydular neden doğruyu söylemiyorlar diyor.

Boşver sallama. Hiç de nişanlının parası seni ilgilendirmez diye bir şey yok ayrıca. Artık bir yola girmişsiniz ve beraber bir yuvayı kurmanız gerekli. Önce sizin gereksinimlerinizi karşılamalı, sizin dediğim kuracağınız evinizin. Ama sen diyorsun ki beni ilgilendirmez o zaman boşver ne derlerse desinler.

sıze ne yahu ıster kırıldıgı ıcın alınsın ıster hedıye cıktıgı ıcın
dusuncelerınız cok yanlıs bu dunyada herkes yerını bılse hıc bır sorun kalmayacak aslında
telefonun nerden geldıgı kımın aldıgı bıle bellı degıl kendı kendınızı dolduruyorsunuz
fitne fücür yaklasımlar evlılıgın temelıne kıbrıt suyu döker. vazgecın bu huyunuzdan

Şuan ki tepkileriniz pek hoş olmaz.nitekim evlenmeden oonce bizdede kardeslere eve yardimlar destekler vardi.ama esim benide eksik etmiyordu.
Yani hic bu mevzulara girmedim evlenince boyle olmamali tabiki bence.. sizi eksik edip size sayiyla soruyla birseyler alip sorun ederse sizde tepki verirsinz.. soylemek istememisler sizde bosverin takmayin kafaya..

Biraz karışık yazdım kusura bakmayın yeniyim de nişanlımın kardeşi sürekli lüks şeyler istiyor nişanlımdan nişanlımın ailesi de zengin değil nişanlımda polis zaten birsürü borcu var düğün için bile kredi çekicez neyse kız çok anlayışsız sürekli birşeyler aldırıyor nişanlıma nişanlım ve aileside bu kızı bir türlü dizginleyemiyorlar simdide gitmiş ağlayıp zırlayıp benim tahminim iphone aldırmış bana nişanlım işte ayşe diyelim çekilişten kazandı dedi bende hiç sormadım zaten hiç ilgilendirmiyor beni ama kim bu devirde kazanıcak o kadar paralık telefonu neyse faturasını falan da atmış kardeşi ben inanmafım nişanlımda daha bileziklerimizi yapamadı yanlış anlamayın ben bilezik derdinde olduğum için yazmıyorum zaten onu ailemde bende sıkmadık ama sanki daha utandılar da saklıyolar gibi geldi kız zaten bir senede kaç teşefon kırdı parçaladı aldı nişanlıma kazanmışsa çok sevindim ama pek inandırıcı gelmedi açıkcası

Ay siz benim eşimin, bakın eşim diyorum nişanlım demiyorum evimiz çatımız ayrı .
Ev kredisi, araba kredisi faturalar mutfak masrafları vs bunlar ödeniyor yani heee.. kız kardeşine nelerrr nelerrr aldığını bilseniz herhalde kalp krizi geçirirsiniz. ama ben hiç sorun etmem. çünkü onlar abi kardeş bana düşmez banane ayol. et tırnak misali nasıl ki benim ablama aldıklarım yaptıklarım yeğenlerime aldıklarım yaptıklarım eşimi ilgilendirmiyor ve karışmıyor ise beni de ilgilendirmez. Sonuçta eşim yapıyorsa 26 senelik kardeşine yapıyor yaparken de 2 senelik karısından izin alcak hali yok. danışır ama izin almak saçma.
siz de bu duruma kendinizi alıştırsanız iyi ederseniz.. Yoksa üzülen siz olursunuz.

sıze ne yahu ıster kırıldıgı ıcın alınsın ıster hedıye cıktıgı ıcın
dusuncelerınız cok yanlıs bu dunyada herkes yerını bılse hıc bır sorun kalmayacak aslında
telefonun nerden geldıgı kımın aldıgı bıle bellı degıl kendı kendınızı dolduruyorsunuz
fitne fücür yaklasımlar evlılıgın temelıne kıbrıt suyu döker. vazgecın bu huyunuzdan
Bakın ben alınmasına bişey demiyorum beni ilgilendirmiyor yazdım zaten sadece salak yerine konmuş hissettim söyleseler ben ne dicem sanki banane

Sevgili konu sahibi;
adam daha kocanız bile değil. Kardeşine ne isterse alır. Kardeşin kardeşe aldığı şeylere ‘parasını yiyo’ denmez. Şahsen kardeşim canımı istese veririm para, telefon ona kurban olsun...
Hanımefendi alırsınız ama bu kız sürekli sigara parasını herşeyini abisinden alıyor 22 yaşında ve çalışmıyor küçükte değil

Bakın ben alınmasına bişey demiyorum beni ilgilendirmiyor yazdım zaten sadece salak yerine konmuş hissettim söyleseler ben ne dicem sanki banane
yahu belkı dogru soyluyorlar ınsanlar sıze durduk yere nıye yalan soylesın, yalan da soyluyorlarsa ben olsam kendımde kabahat bulurdum ben nasıl yaklasıyorum kı ınsanlar bana dogru soylemeye cekınıyor dıye

cekılısle araba kazananlar var telefon ne kı nescefaden gecen gun tanıdıgım bırı telefon kazandı olur olur yanı herseye boyle sherlock gıbı yaklasmayın herseyın altından bırsey aramayın . salak yerıne kondum dıye kompleks de yapmayın farzedelım yalan soylemıs olsunlar sız nıye salak yerıne konmus olasınız onların salaklıgı olur

Ay siz benim eşimin, bakın eşim diyorum nişanlım demiyorum evimiz çatımız ayrı .
Ev kredisi, araba kredisi faturalar mutfak masrafları vs bunlar ödeniyor yani heee.. kız kardeşine nelerrr nelerrr aldığını bilseniz herhalde kalp krizi geçirirsiniz. ama ben hiç sorun etmem. çünkü onlar abi kardeş bana düşmez banane ayol. et tırnak misali nasıl ki benim ablama aldıklarım yaptıklarım yeğenlerime aldıklarım yaptıklarım eşimi ilgilendirmiyor ve karışmıyor ise beni de ilgilendirmez. Sonuçta eşim yapıyorsa 26 senelik kardeşine yapıyor yaparken de 2 senelik karısından izin alcak hali yok. danışır ama izin almak saçma.
siz de bu duruma kendinizi alıştırsanız iyi ederseniz.. Yoksa üzülen siz olursunuz.
Haklısınız ben zaten almasın demedim bende izin alcakta değil ama bu kız çalışmıyorda sürwkli abisinden alıyor 22 yaşında biraz çalışıp kendi ihtiyacını karşılayabilir

X