Bir derdim var, yardımmmmm 🙏🏼

martini761

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
61
19
29
Selam kızlar,
benim 3 yıldır görüştüğüm biri var.. Kendisi uzun zamandır benimle evlilik yolunda ilerlemek istiyor. Yalnız bir sorun var bizim aramızda geçen yıl büyük bir tartışma yaşandı, bu yüzden kısa çaplı bir ayrılık yaşadık ve bunu ailem sezdi. Ben de teyzeme güvenerekten ona açıldım. Bunun üzerine olay büyüdü büyüdü ve işin içinden çıkamaz hale geldi. Şöyle ki “işte yok o bana göre değilmiş, beni sevmiyormuş vs. vs” bu olayın içine annemle babamı da kattı teyzem, yani onlara da duyurdu.. biliyorum kendi suçum ama bana güvenebilirsin dedi ve ben de bunun üzerine anlattım, nerden bilebilirdim ki teyzemin bu olayı bu kadar abartacağını ki zaten büyükte bir olay değildi..
Bu arada sevgilim Türkiye’de ben Almanya’da yaşıyorum, fakat ben Türkiye’de Erasmus yaparken Ünide tanıştık ve neredeyse 8 ay birlikte geçirdik..
Şimdi ailem bu olayların üzerine benim ondan ayrılmamı ve alakamı kesmemi istediler. Hatta Babam “bir daha bu çocukla gelirsen, arkanda durmam” dedi. Ben de ayrıldık demekte buldum çareyi.
Şu anda bende evliliğe sıcak bakıyorum ve onu aile içinde tanımak istiyorum Üniversite bitene kadar. Ama aileme nasıl açıklayacağımı bilmiyorum!! Ben napacağım, bir akıl verin.
Bu arada yaşım 24. Çok korkuyorum bu beni inanılmaz geriyor ve yoruyor. İlişkimi etkiliyor..
Var mı bu tarz bir süreden geçen birileri ? Nolur bir fikir verin?

Selam kızlar,
benim 3 yıldır görüştüğüm biri var.. Kendisi uzun zamandır benimle evlilik yolunda ilerlemek istiyor. Yalnız bir sorun var bizim aramızda geçen yıl büyük bir tartışma yaşandı, bu yüzden kısa çaplı bir ayrılık yaşadık ve bunu ailem sezdi. Ben de teyzeme güvenerekten ona açıldım. Bunun üzerine olay büyüdü büyüdü ve işin içinden çıkamaz hale geldi. Şöyle ki “işte yok o bana göre değilmiş, beni sevmiyormuş vs. vs” bu olayın içine annemle babamı da kattı teyzem, yani onlara da duyurdu.. biliyorum kendi suçum ama bana güvenebilirsin dedi ve ben de bunun üzerine anlattım, nerden bilebilirdim ki teyzemin bu olayı bu kadar abartacağını ki zaten büyükte bir olay değildi..
Bu arada sevgilim Türkiye’de ben Almanya’da yaşıyorum, fakat ben Türkiye’de Erasmus yaparken Ünide tanıştık ve neredeyse 8 ay birlikte geçirdik..
Şimdi ailem bu olayların üzerine benim ondan ayrılmamı ve alakamı kesmemi istediler. Hatta Babam “bir daha bu çocukla gelirsen, arkanda durmam” dedi. Ben de ayrıldık demekte buldum çareyi.
Şu anda bende evliliğe sıcak bakıyorum ve onu aile içinde tanımak istiyorum Üniversite bitene kadar. Ama aileme nasıl açıklayacağımı bilmiyorum!! Ben napacağım, bir akıl verin.
Bu arada yaşım 24. Çok korkuyorum bu beni inanılmaz geriyor ve yoruyor. İlişkimi etkiliyor..
Bu surecten gecmedim ama bir süre ailenizden gizli tutsaniz iyi olur ofkeleri geçene kadar..Kendi kararlarinizi verecek yaştasınız. Zaten ilerde soylediginizde aileniz şu zamandaki verdikleri tepki kadar tepki vereceklerini düşünmüyorum ve kabul ettirebilirsiniz diye düşünüyorum

Selam kızlar,
Sakin bir şekilde annenize tüm duygularınızı anlatın. Onlar böyle yaptıkça mutsuz olduğunuzu ve ondan başka biriyle bir hayat kurmak istemediğinizi güzelce açıklayın. Erkek arkadaşınızla görüntülü konuşarak tanışsa iyi olur bence. Belki bu şekilde önyargıları yıkılır

Büyük müydü değil miydi? Ona göre cevap verelim.
Kavga ettik üzdük birbirimizi.. Aramızda bir kaç kötü kelimeler geçti Bu kadar. Yani tabi teyzeme gidip sadece onunla kavga ettiğimi anlatmadım. Bir çok şey birikmişti, sınavlar, aile içi sorun, onunla kavga derken bunalıp döküldüm. O ise sadece o olaya odaklandı. “Beni sıkıştırıyormuş evlilik için, beni sevmiyormuş, benimle sadece Almanya için birlikteymiş” yani küçük bir kavgadan bunu çıkardı.

Konunu niye sildin? "Kaç kurtar bu adamdan kendini" yorumları almışsın ilk konuna, raporladım. Geri getirilince okur bakarız, neymiş ailenin şiddetle karşı çıktığı, buradaki üyelerin de "Kendini kurtar" dediği ve senin bu konuda üzerini kapamayı, eski konunu da akabinde hemen silmeyi tercih ettiğin şey.
Kimi kandıracaksan... Sanki bizim başımız yanacak peh.

Bu surecten gecmedim ama bir süre ailenizden gizli tutsaniz iyi olur ofkeleri geçene kadar..Kendi kararlarinizi verecek yaştasınız. Zaten ilerde soylediginizde aileniz şu zamandaki verdikleri tepki kadar tepki vereceklerini düşünmüyorum ve kabul ettirebilirsiniz diye düşünüyorum
Zaten bir buçuk yıldır gizli tutuyorum. Bu anlattıklarım bir buçuk yıl öncesine dayanıyor

Konunu niye sildin? "Kaç kurtar bu adamdan kendini" yorumları almışsın ilk konuna, raporladım. Geri getirilince okur bakarız, neymiş ailenin şiddetle karşı çıktığı, buradaki üyelerin de "Kendini kurtar" dediği ve senin bu konuda üzerini kapamayı, eski konunu da akabinde hemen silmeyi tercih ettiğin şey.
Kimi kandıracaksan... Sanki bizim başımız yanacak peh.

Anlamadım sebebi neymiş tartışmalarının?

Yav ailen niye bu kadar basit şeyler için karşı çıkmış ki bu çocuğa, nesi var ki aaa sadece aldatmış, hakaretler etmiş, duygusal şiddet, kısıtlamalar-kıskanmalar, küfürler... Amaaağğn hiç yağğni. Çok müko bi ilişki mmm tam evlenmelik. :işsiz:

Bi de konuyu silmiş, olayların üstünü kapatıyor.
İnsan kendine niye yalan söylüyorsa böyle, kendi kendini yakacaksın bize ne.

Merhba kızlar,
benim bir derdim var ve inanın içinden çıkamıyorum ve senelerdir bunu çekiyorum. 2 yıl önce Öğrenci degisim progamıyla geldiğim üniversitede birisiyle tanıştım ve inanın o kadar mutluydum ki. Gel zaman git zaman biz bayağı yakınlaştık ve aramıza bir kaç şey geçti. Sonra ben şehirden ayrılmak zorunda kaldım ve o günden beri uzaktan yürütüyoruz. İlk zaman her şey mükemmeldi onu çok seviyordum inanın onun için dağları delesim geliyordu ve dediği her şeyi yapıyordum, örneğin makyaj yapmamı istemiyordu ve yapmıyordum. Arada bir görüşüyorduk fakat çoğu zaman uzaktan yürütüyorduk. Bir gün beni aradı ve beni tek gecelik bir şey ile aldattığını itiraf etti aramızda Mahrem olmamasına rağmen beni aldatmıştı 4-5 ay kendime gelemedim konuşmadım da. Sonra nasıl olduysa kendini bana affettirdi ama ben değişmiştim ona karsi güvenim sarsildi, hayatımı ona göre sekillendirmiyordum artik, kendi isteklerimi ön planda tutuyordum ve kendi hayatimi önemsediğim icin ondan hakaret işitiyordum. Bunun üzerine evlilik aşkı başladı ve HER GÜN bunun yüzünden kavga çıkıyordu, çünkü annemlere söyleme cesaretim yoktu. Ailem ondan haz etmiyordu beni 4-5 ay gerçeği bilmemelerine üzüldüğümü gördükçe annem “seni şimdi böyle üzen sonra neler yapar” diyordu. Bu evlilik kavgası 8-9 aydır devam ediyoru, annesi araya karisti ablası karisti vs vs. Ama ben okulumu bitirmek sonra evlenmek istiyordum ki yaşımda daha 23 benim icin cok erkendi. Ama kendisi basta bu erken evlenmek istemedigini söylemisti ikimizde meslek sahibi oldugumuzda evlenmeyi istiyorduk. (Bu arada o gecen yıl mezun oldu).
artık bu evlilik mevzusu aramizi o kadar acti ki ona hic bir seyimi anlatamaz hale geldim, çünkü ne anlatirsam anlatayim bana laf sokuyordu. Onu sevmedigimi, oyaladigimi ima ediyordu. En son arkadasimin bekarliga veda yemegi vardi ve bende ondan habersiz oraya gittim. Ona da bunu sonradan sorduğunda söyledim. Çok sinirlendi haber vermiyorsun, özgürsün, yalancısın muhabbeti falan yapti ve benj engelledi. Bir kac gün sonra engeli kaldirdi, fakat bana küfürler yagdiriyordu, agıza alimayaak kelimeler. Bu böyle 1 bucuk ay devam etti ben en sonunda patladım ve onunla artık olmayacağını söyledim. Beni tehdit etti “seni ortada bırakırım” vs. vs. Tarzı şeyler söyledi. Hepsiyle yüzleştiğimi ifade ettim ve ondan soğuduğumu söyledim.Tekrar engelledi sonra yine açtı ve “beni çok sevdiğini, ama onunla olmak istiyorsam onun dediklerini yapmak zorunda oldugumu söyledi” (istedikleride, makyaj yapmayacagim, istedigim gibi gezemeyecğim, annemlere durumu aciklayacagim, whatsappta ondan haber cevrimici olmayacagim 🤦🏽‍♀️) bende hayır senin kölen değilim dedim. Şimdi bizim aramızda bir şeyler yaşandı (mahrem şeyler) ve kafamı bu olay cok kurcaliyor çok pişmanım keşke güvenmeseydim diyorum ama olan oldu fakat şöyle bir durum var, bu adamla ben tanistigimda o kadar mantikli konusan, modern görüşlü, dozajında kiskanclik yapan bir adamdi. Saygisini bana karsi hep korurdu yani bu degisim beni daha fazla korkuttu ya evlendigimde beni calistirmazsa? Ya döverse ?Bunlar beni düşündürüyor. Mesela whatsappta profil fotografi koymami yasaklıyor yani bu normal değil, benim nasil bir insan oldugumu biliyordu. Şimdi Her şeyi kabullenip otursam mı? Yoksa hayatıma onsuz devam edip, beni böyle seven ve sayan ve olgun olan birisi ile tanışmayı mı bekleyeyim? Böyle hayat geçer mi bir hata yüzünden? çok saygısız bana karşı, seviyesiz yani yaptığımda bir şey yok, bence kendini benden soğutup benim ayrılmami istiyor vicdan azabi çekmemek icin ama bunu söyleyince neden evlenmek isteyeyim ki o zaman diyor 🤦🏽‍♀️ Kafam çok karisik nolur bana yardım edin

Selam kızlar,
Sildiğiniz konuyu da okudum ve kafanız neden karışmış anlamadım.
Bu kadar olumsuzluğa rağmen sorun sadece aileniz mi yani?
Adam sizinle evlenmek istemiyor baya kölesi olmanızı istiyor.

X