bir derdim var.

Hanımlar
Kv bazı noktalarda haklı olsa bile en ufak şeyde bile eleştirirse karşı tarafa batması normal değil mi?
Annemiz günde 5 kez onu yap bunu yap diye her işimize burun kıvırsa ona bile anne bir dur demez miyiz?
Orası nolursa olsun gelinin evi. İster çamaşırları hemen asar, ister dizi reklama girince asar.
20 dakikada çamaşırların kurtlanacağını sanmıyorum.

Mantı çok istiyorsa da otursun açsın. Her şeye laf, alınan mantıya kadar eleştiri insanın canını sıkar bir yerde.

Üstelik bu kadın daha önce illaki uyarılmıştır karışma diye. Aptal değilse anlaması gerekir karşı tarafın karışılmaktan hoşlanmayacağını.

Misafir geldiği evde düzeni değiştirmeye çalışması hoş değil.
Sanki kusur ariyor gibi degil mi? Herseye bir lafi var. Hic tolere gucu yok. Herseye bir kusur bulma hali. Bazi seyleri gormemezlikten gelebilirdi. Bu insani hep diken ustunde yapar. Hic gelmeseymis daha iyiymis. Madem beli agriyor birsey yapmiyor. Geline bekcilik yapmaya mi gelmis bilmiyorum ki.

Kızlar neden baslasam bilimiyoum forma yeni üye oldum hersey suara okadar kotuki. Bas ta aslindaeski hesapimtan yazcaktim ama kocamin bilgisayarinda acik birakmisim yalnislikla ve kocam kv'yle ilgili yazdiklari mi okuyup cok kizdi bende bir daha goirmiycem diye sozvermistim ama isin icinden cikamadjm cok yardima ihtiyacim var. Olaylarin hebsinin basla ma sebepi kv'nin bizimle yasmaya baslamadi oldum kocam is icin azerbeycana gitmek zorundatdi ve oglumuz yeni dodugu icin beni bir sekilde kv'nin bizimle yasmaasi komusun da ikna edmisti. Basta iyi olabilir die dusunmusdum ama kadin her seye karisiyo herseye. Kocam gityiginden beyri hereye laf ediyo mesela kahvalti yaptik ben karisik kizaryma yapiyodum geldi dediki kizim bunun kapagini niye acik bıraktın bak bütün dolablar yag olmus bak sen 26 yasinda kadinsjn annesin bunları dusunmen lazim. Sora bisey demedim basta ama. Bebegi uyuduktan sonra televizyona bakiyom demistim geldi diyoki kizim sen beyazlari yikamamissin bak orda bekliyolardj kokuyolardi belki el atarsindie bekledim ama oturmus dizi izliyosun. Neyse gittim yikadim beyazlari. Makine biter bitmez dibimde bitti gelmis diyo ki kizim asmiycakmisin camasirlari bak onlar orda kokmaya başlarlar. Artik dayanamadim dedim ki eee anne sen yap o zaman. Kizim ben yapardim ama bilmiyo musun benim belim sakat nasil asiyim bunlari eyilip kalkamiyorin. Icimdeb dedim ki ee o zaman herseye laf edeme ama gittim astim çamaşırları. Aksam kocami aradım yani cok bunaldim artik bu hareketlerden biraz agladim kocam cok uzuldu dediki balim haklisin ama o buyuklerinden oyle gormus hem anlayamiyo senin nekadar sorumluluğun ordugunu alttan alamaya calis dedi. Kocam üzülmesin diye alttan aliyim dedim ama yani mesela manti mi yapsak dedi gittim marketten manti aldim. Bu yenirmi kızım biz acardik diyo ben hamur açmam anne dedim ee kizim hamur da acmiyosan senin işinin adi ne dedi. Anne ben univeriste mezunuyum yalnız dedim okudum ben dedim. Ee kizim calismiyosun ki zaten evdesin dedi. Ben buna cok uzuldum cunku yani ben özelijle evlendikten sora ise girmeye calismadim cunku cocuguklarima bakarim ilerde onlari kendim yetistirmeliyim diye düşünmüştüm. Yine kocami aradim. Yine alttan al falan deyip durdu kapatim telefonu yüzüne. Öbür gun oylenleyin oglumu emzirirken kizim bak oyle tutma cocuk nefes alamaz dedi. Yani cocugumu emzirmeyide mi senden ogrenicem ya yeter artik deyip kendimi yatak odasina kilitledim. Kocami aradim. Cok kötüyüm dedim annen yine bana karisiyo dedim. Ve kizlar INANAMAZSINIZ. bana dedi ki farkindamisin bilmiyorum ama burda senin sacmaliklarindan daha onemli islerim var. Bi daha boyle seyler icin beni arama senin yüzünden her seferinde bir bahane uydurmam gerekiyo yeter artık. Sonra telefonu kapatti. O kadar kirildim ki kizlar yani gece boyunca agladim odamdan hiç cikmadim. Sonra kocam belki alnar beni ne kadar kırdığıni die Instagramdan bir sotry paylaştım soyle bir yazi: vardı,
benim de senin beyazlarından daha önemli işlerim var deseydiniz ya. bu evliliklerde sanki evlenince evlat ediniliyor gibi erkekler. yemek yok mu, çamaşır niye yıkanmadı, çocuğa niye bakmadın, hamur niye açmadın. Bunları bırakacaksın 1 hafta kendi haline açlıktan ve pislikten geberip giderler o kadar anaları ağam paşam diye yetiştirmiş. ev işleri ve bebek bakımı sadece sizin işiniz mi? kendi yapmadığı gibi bir de akıl veriyor. te allaam ya ...

Sanki kusur ariyor gibi degil mi? Herseye bir lafi var. Hic tolere gucu yok. Herseye bir kusur bulma hali. Bazi seyleri gormemezlikten gelebilirdi. Bu insani hep diken ustunde yapar. Hic gelmeseymis daha iyiymis. Madem beli agriyor birsey yapmiyor. Geline bekcilik yapmaya mi gelmis bilmiyorum ki.

Bunu bende anlamadım.
Annem bize geldiğinde çamaşır olur makinede, yemeğe bakıyorumdur asamamışımdır veya bazen o kadar yoruluyorum ki yarım saat uzanıp asayım diyorum. Hiç de bir şey olmuyor çamaşırlara . Annem bile as kokar demez.

Ya da görüyor koktuğunu, at makinaya, sonra geline de ki ben attım hangi düğmeye basayım.

Yarın bir mantı açalım de BERABER

Varsa yoksa eleştiri eleştiri eleştiri.

Bana gına gelirdi

Anne ben mantı açmayi bilmiyorum ilgimi de çekmiyor canım yapmakta istemiyor kolum ağrıyor uğraşamam.beyazlari atmamissin derse anne ben atacağım zamanı biliyorum daha atacaklarim var onlarla beraber atacağım vb.laflar söyleyin yada tamam de he de ama yapma .kızın sen burda oturuyorsun derse ay anne ben çok hastayım de suram ağrıyor de yat odana hastayım de kafana tülbent bağla ama zirt pırt eşini arama bence.

Bunu bende anlamadım.
Annem bize geldiğinde çamaşır olur makinede, yemeğe bakıyorumdur asamamışımdır veya bazen o kadar yoruluyorum ki yarım saat uzanıp asayım diyorum. Hiç de bir şey olmuyor çamaşırlara . Annem bile as kokar demez.

Ya da görüyor koktuğunu, at makinaya, sonra geline de ki ben attım hangi düğmeye basayım.

Yarın bir mantı açalım de BERABER

Varsa yoksa eleştiri eleştiri eleştiri.

Bana gına gelirdi
Kizimiz ben universite mezunuyum derken orada da bir yanlis anlasilma var. Okumaktan hamur islerini ogrenemedim demek istemis. Bu da normal bence. Ben de evlenene kadar hic yemek yapmamistim. Ama ogreniyorsun. Hamur isini de hala cok iyi becerdigim soylenemez. Bilmek zorunda degil ki. Bir gun de hazir manti yese ne olurdu, dilini tutup anlamadim ki. Ben de canim manti istediginde hazir manti aliyorum. Oturup manti acmadim hic. Bu kadar mukemmelliyetcilik de dogru degil. Kadin kusur aramaya gelmis. Kiz bunalmis belli. Insan basinda surekli hata arayan biriyle kendi evi de de olsa ne kadar rahat eder ki? En basta uzanamazsin yatamazsin. Surekli diken ustunde olursun. Kocasinin hatasi. Bekci gibi annesini dikmis kizin basina.
Camasir koksa ne olur? Bir su daha yaparsin degil mi? Hemen de kokmuyor zaten. Bir saat sonra atsa ne olur? Hem bebekli kadin, zaten bebek yeterince yoruyordur. Buyuklerin daha anlayisli, hosgorulu olmasi lazim. Haklisiniz.

Bebekli kadindan da manti acmayi beklemek.. Kendi açsın madem. Ama beli agriyordur yazık sizin butun gece ayakta bebek pispislamaniz onun için hic önemli degil. Hem belim agrir hem manti isterim hem çamaşırlar beklemesin isterim. Hem dedigim yapılsın isterim. Ayrı eve cikmalisiniz. Paşa keyfim bilir makineyi asmaya halim yoksa gerekirse az havalandirip tekrar yıkarım. Aynı ev sorun

ültecilik hukuksal bir statüdür, bu kelimeyi ‘iğrenç ve ırkçı’ bulan sizsiniz ve bu sizin onlara bakış açınızı gösterir. Kelimenin tam anlamıyla demagoji yaparak odak değiştirmeye çalışmayın.

Tane tane anlatıyorum buraya odaklanın olur mu?

Mülteci insan plansız olarak bir ülkeye yerleşir dilini kültürünü mecburen öğrenir, bu olağandır.
insan anadilinin içine doğar o kültürle yetişir dolayısıyla kendini ifade ederken ve ifade edileni okurken bunu algılamakta zorlanmaz.
Hayatınızı birleştirdiğiniz kişiye kendinizi ifade edemiyorsunuz ve aynı evde yaşadığınız bir kişiye derdinizi anlatamıyorsunuz; anlatamadığınız gibi eşiniz anlatsın diye Azerbaycan’daki adamı arayıp araya girmesini istiyorsunuz, odalara kapanıyorsunuz (Yorumlardan anladığımca).

iletişim kurmakta sorun yaşıyorsunuz. İletişim probleminizi nasıl çözebileceğinize odaklanın. Uzak mesafeli ilişkiler iletişimsizlik çok yıpranır. Lafı başka yerlere çekerek kavgaya götürmek çözüm olmayacaktır.
oturup derdinizi güzelce, art niyet aramada, lafı farklı yerlere çekmeden konuşun.
Bu ithamınız yine de çok çirkin. Mülteci Türkçesi nedir? Allah aşkına.
Zorda olan insanlara; onların kimliklerine ve dillerine biraz duyarlı olun.
Burada yazdığınız hiçbir şey ''Mülteci Türkçesi gibi ya'' sözünüzü doğru kılmıyor. Saçmalamayın.

Bu ithamınız yine de çok çirkin. Mülteci Türkçesi nedir? Allah aşkına.
Zorda olan insanlara; onların kimliklerine ve dillerine biraz duyarlı olun.
Burada yazdığınız hiçbir şey ''Mülteci Türkçesi gibi ya'' sözünüzü doğru kılmıyor. Saçmalamayın.
Oy ben ne anlattım bana ne diyor...
itham değildir o benzetmedir benzetme.
Mamafih “Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.” diye asla boşuna söylememişler.
Canım ‘göz ardı et’ butonu, seni gerçekten aşırı seviyorum!

Buraya derdim var deyip eşinizle olup biteni anlatıp diğer konuya gidip erkeksiz olmaz dediniz.
o konuda bu ne demek dedim cevap yok burdan sorayim.madem erkeksiz olmaz bu konu nedir acaba ?

Kayinvalidenin kişiliği de aynı benim kocam :) bahanesi bile aynı:benim belim ağrıyor:)
Kocanız gelince evleri ayırın başka çözüm yok sanki

X