Bir derdim var...

Glz0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
27
-1
Herkese merhaba 22 yasindayim.1 bucun yil once evlendim esim memur.düğünden 1 gün önce aileler arasinda sorun yasandi telefonda tartismislar dugun meselesi yuzunden .kendi babam dugunu iptal etmek istedi ve bana da ister kal isterse emanetinizi (gelinliginizi)alip git dedi bi nevi kovdu şok oldum .esimi aradim ailesiyle birlikte bize geldiler konustular bi sekilde düzeltildi olaylar dügunumuzu yaptik ama hicbirsekilde mutlu olamadim cok kotu gecti her neyse artik evlenmistik .memleketten uzakta yasiyoruz 8 9 saat nerdeyse esim ailemle eskisi gibi olmamisti artik ne aileme gitmek istiyordu nede beni gondermek istiyordu çeyizim çok az çok eksigim vardi evlenirken ailemin durumu kötuydu bulasik makinam vs yok esyalarim falan eskiydi kiz kardesim evlendi herseyi guzel oldu esyalari cok luks ben yine art niyetli bakmadim alsin hakki dedim ama esim kuruntu yapti onlarin ki yeni pahali bizimki eski ve kotu dedi hakliydi biz tayinci oldugumuz icin boyle olmustu esyalarimiz durumumuzda kotuydu ama kiz kardesime en guxeli oldu ben neyse dedim ama esim kabullenemedi . Ne beni gonderdi nede onlar gelsin istedi ailemi gormek istemedi ben ailemi cok seviyorum esimi de seviyorum ikimizin hicbir sorunu yok ama ailemi gorememek beni çok uzuyor esim goreve gitmisti 1 yil once 4 ay kayinvakidemlerde kaldim aileme 1 hafta gittim baskada gidemedim yine izne gidicez onden git bari demisti 4 -5gun kal demisti simdi fikrini degistirmis hani gonderecektin onden dedim susuyor daha once kayin validemde beni arayip oğlum napicak yanliz 4-5 gün rezil olur dedi .ogluna cok duskun ama beni kimse dusunmuyor burda yapayanlizim ne arkadasim ne bisi hickimsem yok pskolojik olarak kotuyum benim ailem sonucta gormek istemiyorsa beni gonderebilir ama onlara ceza cektirmek istiyir beni gormelerini istemiyor .cok ozluyorum onlari kardeslerimi onlarda cok ozluyor bosan bile dediler ama bizim hicbir sorunumuz yokki baska esimi ikna etmek istiyorum cocugumuzdw olmuyor bi yandan onun derdindeyim. cok yiprandim kilo aldim stresten kimse anlamiyir beni derdimi kimseye anlatamiyorum beni sucluyorlar susuyorum saniyorlar konusmuyorum dua ediyorum rahatliyorum ama biyere kadar kayinvalidemler esimle belki konussa yumsar ama konusmuyorlar yardimci olmuyorlar karismiyorlar sanki memjun gibiler. Kendisi oğluna cok duskun kendi yerine koymuyor beni hic bemimde ailem var bende insanim evlendim diye ailemden kopamam ki ...
Bi nebze rahatlamak icin yazdim okuyan arkadaslara simdiden tesekur ederim.

Göndermedi, gidemezsin dedi, izin vermedi, önce git dedi sonra vazgeçti....
Size birşey soyleyeyim mi...
Birakin izni falan benim ailemle, annemle, kardesimle gorusmem üzerine yorum yapabilecek bir canlı daha türemedi.
Bu nasil bir kocacilik seviyesi ben anlamiyorum. Anneniz doğurmuş yedirmiş 20 yaşına getirmiş, boynu bükük elin oğlunun iznini bekliyor ki yavrusunu görsün. Yazık ya size daha da yazık bu kadar koca ağzına baktiginiz için. Ana bu ana.

Ben anlamadım, bu kadar olay eşya yüzünden mi? Kardeşinize alınan eşyalar daha iyi diye mi bu kadar tepkili eşiniz?

Madem evinizdeki eşyaları eski bulup beğenmiyor, kendisi alsın yenilerini. Aileler durumu varsa yardımcı olur tabii ki ama imkanları yoksa da kocaman insanlar evlenirken bir şey almak zorunda değiller.

Ayni memleketliyiz zaten biz aramizda cok mesafe yok arabayla yarim saat 40 dk anca evler arasi .
Ben kendi aileme gdiecektim önden esim git demisti kendi teklif etmisti hatta sonra biranda degisti kendi aileme gidecektim diyorum susuyor bisi demiyor ne olduysa...
Bu yazdiginiz çok dokundu bana onlar yanimda degiller ama onlara bisi olma dusuncesi bile kahretti beni cok seviyorum onları bu yasima getirdiler onlar icinde cok uzuluyorum boyle bi durumla karsiya karsiya birwktiigm icin onlari bunun vicdan azabini zaten cekiyorum ben ...
Susup birşey demeyince siz ne yapıyorsunuz?

Siz eşinizin hee dediginizi yaptığınız. Içindeki küçük egosunu beslediğiniz için aranız iyi sanıyorsunuz. Siz cocuk musunuz ki eşiniz sizi ailenize gönderince gidebiliyorsunuz sadece. Bir de bebek yapmak için uğraşıyormuşsunuz. Bekleyin biraz. Daha değişir sizin eşiniz. Ya da siz değişir cocuk olmadığınıza karar verirsiniz belki. eee o zaman da iyice çatışırsınız

Ablacım madem hiçbir sorununuz yok bu konu ne? Adam seni sallamıyor ailene bile 'yollamıyor'. Bu sorun değilse neden konu açtın anlamadım.

Evlenmeyi barklanmayı biliyorsunuz resti çekip anne babanızın evine gitmek zor geliyor yollamıyormuş da sorun yokmuş. Saçma sapan işler.

X