Bir Diyet Günlüğü De Benden ( Çorba Diyeti )

LaaLeemSii

Huzur....
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
22
12
Merhaba arkadaşlar :)
Çorba diyetine başlıyorum, daha önce bununla 9 kg vermiştim :kk77:
Ara verdikten sonra tekrar başlamaya karar verdim.
Sunu soylemek isterim benim gun icinde şekerim düşerdi o yüzden diyetleri hep bozardım. Bunun önüne geçmek ve TOK kalmak için 1 gece önceden 1 sürahi suya 1 adet kabuk tarçın, 1 zeytin kadar zencefil ve 1 limon doğrayıp koyun. Sabah aç karnına 2 bardak içip kalanını gün içinde tuketin. Hem ödem atarsanız hem de tok tutar şekeri dengeler 😊😊

Çorbaya gelince her türlü çorba içebilirsiniz , böylelikle vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat ve proteini de almış bulunuyorsunuz.
şöyle düşünün canlar ; sulu yemeklerin blenderdan geçirilmiş hali . tek fark bu biraz daha sulu :)
Yanında salatamızı ihmal etmiyoruz :)
Bu diyeti normalde 1 haftadan fazla yapmamak gerek çünkü vücut tek besinle beslenmemeli .
Fakat ben arada değişiklik yapıp 3 gün çorba 1 gün normal sebze yemeği ya da tavuk ızgara, haşlama vs yiyordum .
Meyve yok canlar. İnanin caniniz zaten istemiyor. Zaten tadini biliyorsunuz :)

Eveeet 90 ile baslamistim 81 kg'um şu an maalesef :)
Sabah itibariyle başlıyorum 😊😊
2 günde bir tartılıp sonuçları yazacağım :KK200:

Herkese bol eksiler 😊

Dipnot: Bu arada bende ödem yok hanımlar detoksumu yaptım :)

04.11.2020______ 81
06.11.2020______ 79.9

Son düzenleme:

-Yagmur-

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
3.225
7.545
Hamileler için sakıncası varmı acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

LaaLeemSii

Huzur....
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
22
12
2. Gün

Merhaba arkadaşlar, 2 günde bir sonuçları bildirecegimi söylemiştim. Dün ilk gunumdu ve azicik kacamak yaptim ceza olarak 4 km yurudum :KK53:
Tartı
79.9
diyor :KK49:
Bol eksiler canlar..

-Yagmur-

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
3.225
7.545
Merhaba canım gebeyken diyet yapilmiyor diye biliyorum , seninki daha yeni ama az ve sık sık beslen en azından kilonu korursun 😊
Evet cnım yeni bebek artık benden yediği için tereddüte kaldım ilk 3 aylık dönemde zaten iştahım acıktı mümkün değildi. Tesekkur ederim yine 🌺

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

-Yagmur-

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
3.225
7.545
2. Gün

Merhaba arkadaşlar, 2 günde bir sonuçları bildirecegimi söylemiştim. Dün ilk gunumdu ve azicik kacamak yaptim ceza olarak 4 km yurudum :KK53:
Tartı
79.9
diyor:KK49:
Bol eksiler canlar..
2 gunde cok iyi başarının devamını dilerim :KK36:

pinkcandy1

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
1
1
22
Merhaba arkadaşlar :)
Çorba diyetine başlıyorum, daha önce bununla 9 kg vermiştim :kk77:
Ara verdikten sonra tekrar başlamaya karar verdim.
Sunu soylemek isterim benim gun icinde şekerim düşerdi o yüzden diyetleri hep bozardım. Bunun önüne geçmek ve TOK kalmak için 1 gece önceden 1 sürahi suya 1 adet kabuk tarçın, 1 zeytin kadar zencefil ve 1 limon doğrayıp koyun. Sabah aç karnına 2 bardak içip kalanını gün içinde tuketin. Hem ödem atarsanız hem de tok tutar şekeri dengeler 😊😊

Çorbaya gelince her türlü çorba içebilirsiniz , böylelikle vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat ve proteini de almış bulunuyorsunuz.
şöyle düşünün canlar ; sulu yemeklerin blenderdan geçirilmiş hali . tek fark bu biraz daha sulu :)
Yanında salatamızı ihmal etmiyoruz :)
Bu diyeti normalde 1 haftadan fazla yapmamak gerek çünkü vücut tek besinle beslenmemeli .
Fakat ben arada değişiklik yapıp 3 gün çorba 1 gün normal sebze yemeği ya da tavuk ızgara, haşlama vs yiyordum .
Meyve yok canlar. İnanin caniniz zaten istemiyor. Zaten tadini biliyorsunuz :)

Eveeet 90 ile baslamistim 81 kg'um şu an maalesef :)
Sabah itibariyle başlıyorum 😊😊
2 günde bir tartılıp sonuçları yazacağım :KK200:

Herkese bol eksiler 😊

Dipnot: Bu arada bende ödem yok hanımlar detoksumu yaptım :)

04.11.2020______ 81
06.11.2020______ 79.9
Merhabalar 22 yaşındayım bende bugün 6. Günümdeyim bu çorba diyetinde günde 1 saat yürüyüş yapıyorum yarım saat sabah yarım saat akşam günde 1 tane meyve de yiyorum sabahları yulafla yoğurt yiyorum ondan sonra iki öğün çorba 78 ile başladım bugün 75.5 çıktım ve aralarda kaçamak da yaptım günde 3 litre su içtim sabahları yeşil çay da içiyorum 1 ay uygulayacağım sonuçları paylaşırım 🥰