Bir elti meselesi 🙄

Muallimus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2017
25
9
Eltimle aramda 5 yaş, evlilik olarak 5 ay var. Ben önce evlendim. Bu hanım kızımız ne yapsam ne alsam aynısı yapıyor delirmek üzereyim.
Mobilyalarımız tıpa tıp aynı rengi farklı sadece salon, oturma odası, mutfak masamız perdelerimiz, daha nice eşya. Ya çay bardaklarımıza kadar aynı olur mu.
Geçen sene ev aldık bir kaç ay farkla onlar da aldı. İçini kendi zevkimize göre yaptırdık aynısını yaptırdı.senin için sorun olur mu diyo bi de. 😡 aynısı olmasın siz kendi zevkinize kullanışınıza göre yaptırın dedim.
Ben çalışıyorum evlenirken de çalışıyordum kendisi de çalışmak istiyormuş ne tesadüf benim mesleği istiyor. Hoş atanabilirse tebrik ederim.
Geçenlerde eşim orta düzey bir araba aldı kaç senedir işe otobüsle gel git rezillik çekiyorum. Uzak biraz. Kendisi de araba istiyor. Eş dost akraba gezmeye iyi olurmuş. Çocuğu 1 sokak ötedeki okula götürecekmiş.
Keyfine örgü örüyorum kızıma. Üstü örgü altı kumaş elbise. aynısını kendisi de yapıyor. Velhasıl bunaldım. O yapacak diye evime bir çöp alamaz oldum. İşin tuhaf yanı kayınvalidem bana sürekli bu gelinin evini övüyor. Şöyle güzel, böyle eşyası var, bundan onda da var sen de mi aldın.... tövbe estağfurullah 🤯 Evine gidiyorum sanki benim evim. Takıntı haline getirdim bu durumu 😪

Ne yaparsa yapsın .Takılmayın.Zira kafayı yedırtır .Ama bazıları öle .Ve bır zaman sonra sen ondan gormusun gıbı davranıcak .Bak kk da bır arkadaş bole demıstı dersin
Zaten artık ben gördüm de yaptım sanıyorlar. Evine her gün misafir akraba gelir gösterişi sever biraz. Yeni aldığı şeyleri falan. Sonra aynı akraba bana gelir. Sende de mi var sen de mi aldın. Hele de bunu kayınvalidem yapınca şaşırıyorum. Çok önemli değil ama takıntı oldu bende bir şey yapmak almak istemiyorum 😒

Zaten artık ben gördüm de yaptım sanıyorlar. Evine her gün misafir akraba gelir gösterişi sever biraz. Yeni aldığı şeyleri falan. Sonra aynı akraba bana gelir. Sende de mi var sen de mi aldın. Hele de bunu kayınvalidem yapınca şaşırıyorum. Çok önemli değil ama takıntı oldu bende bir şey yapmak almak istemiyorum 😒
Hım konu şimdi anlaşıldı. Eş dost ne der falan, amaaan cidden insanın çok derdi olmayınca böyle şeylere takıyor demek ki 😔

Biraz araya mesefa koyun .Senı bır dure gormek ıstemıorum deyın

Benim evlendiğim yıldan bir yıl önce evlenen eşimin kuzeni ile salon eşyalarımızın aynı renk ve aynı model olduğunu (sadece kumaş farkı var) anladığımda yaklaşık 2 yıllık evliydim..o yılın trendi o model ve renk olduğu için gidip almıştım demek onların da zevki o yöndeymiş..şu an hayatta bu eşyaları seçmem o ayrı🙈Yer yüzünde ev araba alan tek kişi siz olmadığınız için siz alırken başkasını taklit ettiğinizi düşünmediğim gibi sizi de taklit ettiklerini düşünmedim açıkçası..meslek olarak sizin mesleğinize atanmayı düşünen kişi sonuçta o eğitimi almıştır diye de düşünmeden edemedim..bence benzer bir çevrede yaşayan ,ortalama aynı gelirlerle hareket eden kişilerin tüketim alışkanlıkları ,marka seçimleri de o ürüne ulaşılabilirlikleri de benzer oluyor ..misal giyim markası olarak sadece coton ,lcw gibi seçeneklerin olduğu bir ilçede yaşasanız iş arkadaşınızla aynı gün aynı kıyafetle pişti olma olasılığınız çok çok yüksektir. Bu durum birbirinizden esinlendiğiniz için değil sizin ürüne ulaşabilirlikleriniz ve alım gücünüzün benzerlikleri ile ilgilidir.

Ben çalışıyorum evlenirken de çalışıyordum kendisi de çalışmak istiyormuş ne tesadüf benim mesleği istiyor. Hoş atanabilirse tebrik ederim.
Geçenlerde eşim orta düzey bir araba aldı kaç senedir işe otobüsle gel git rezillik çekiyorum. Uzak biraz. Kendisi de araba istiyor. Eş dost akraba gezmeye iyi olurmuş. Çocuğu 1 sokak ötedeki okula götürecekmiş.
Şu mesajlarınızdan çıkardığım da şu, bence eltiniz saf ama siz fesatsınız.

Bir siz atanırsınız kimse atanmaz, sizin arabanız var başkasında olamaz. Böyle üstten bakıyorsunuz insanlara, kendinizi ayrı bir dünyada görüyorsunuz, herkes sizin gibi olmak istiyor değil mi?

Benim evlendiğim yıldan bir yıl önce evlenen eşimin kuzeni ile salon eşyalarımızın aynı renk ve aynı model olduğunu (sadece kumaş farkı var) anladığımda yaklaşık 2 yıllık evliydim..o yılın trendi o model ve renk olduğu için gidip almıştım demek onların da zevki o yöndeymiş..şu an hayatta bu eşyaları seçmem o ayrı🙈Yer yüzünde ev araba alan tek kişi siz olmadığınız için siz alırken başkasını taklit ettiğinizi düşünmediğim gibi sizi de taklit ettiklerini düşünmedim açıkçası..meslek olarak sizin mesleğinize atanmayı düşünen kişi sonuçta o eğitimi almıştır diye de düşünmeden edemedim..bence benzer bir çevrede yaşayan ,ortalama aynı gelirlerle hareket eden kişilerin tüketim alışkanlıkları ,marka seçimleri de o ürüne ulaşılabilirlikleri de benzer oluyor ..misal giyim markası olarak sadece coton ,lcw gibi seçeneklerin olduğu bir ilçede yaşasanız iş arkadaşınızla aynı gün aynı kıyafetle pişti olma olasılığınız çok çok yüksektir. Bu durum birbirinizden esinlendiğiniz için değil sizin ürüne ulaşabilirlikleriniz ve alım gücünüzün benzerlikleri ile ilgilidir.
Evet çalışma konusundaki yorum bana da saçma geldi. Aynı mesleği yapabilecek okulu okumadıysa ve bunu sırf konu sahibini taklit için istiyorsa kendi kendine komik duruma düşüyordur zaten

Bu aralar cidden koltuk modelleri yaaa ya yarma model yada chester model , oyızden çoğu aynı gibi duruyo, ama sanırım bende rahatsız olurdum😃🥴
Ama çalışma konusuna katılmıyorum çalışıp atanabilirrrr 🙏🏻🙏🏻 Güzel bi işi herkes ister
Evine bi müddet çağırmada yeni aldıklarını görmesin😃😃

Şu mesajlarınızdan çıkardığım da şu, bence eltiniz saf ama siz fesatsınız. Bir siz atanırsınız kimse atanmaz, sizin arabanız var başkasında olamaz. Böyle üstten bakıyorsunuz insanlara, kendinizi ayrı bir dünyada görüyorsunuz, herkes sizin gibi olmak istiyor değil mi?
Şimdi aklıma geldi de ilk evlendiğim yıl eltim ortalığı yıkmıştı beni taklit ediyorsun mobilyalarımız aynı diye asla alakaları yok 😅😅😅

Belki de imreniyordur. Sizden görüp beğenip yapmak istiyordur. Beğenilmek güzel şey..
Bakış açınızı değiştirin..

X