Bir Ev Meselesi

Snowbell-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2020
779
5.973
Canım ne güzel evini almışsın sakın satma.. o para ortada harcanır gider..
Ne gerek var.. hem çocuk konusunu da düşünme rabbim rızkını yazıp da nasip ediyor.. bizde zamanında çok düşündük panik yaptık.. ev aldı eşim diye başının etini yedim.. şimdi çok güzel evim eşyam var çocuk olmuyor.. akışına bırakmak lazım mevlam elbet bir yol çizer..
Amin canım inşallah. Allah sanada nasip etsin en hayırlı ve en kısa zamanda inşallah. İçim rahatladı biraz daha... Çok sıkılıyordum günlerce.

Rengeyigi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
2.797
2.274
Yapmayın tabii ki alinmis ev satilir mi hic.. kredi odemesi bir kac yila sizi hic etkilemeyecek.. mesela biz ilk aldigimiz yil 1300 tl kredi fazla geliyordu.. simdi hic etkilemiyor bile..

birikim yapmaya bir iki sene sonra başlayabilirsiniz..
Birde Faizli para eve hic bir zaman bereket getirmiyor tecrubeyle sabit.. uzak durun..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Wurstria

Akıp giden hayatı kimse için durdurmayın.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
9.354
13.890
oturduğum semtte mahallede ilçede iş bulayım diye bir şey yok maalesef.
şansa bala çıkabilir ama düşük ihtimal.
yani sizden daha vasıflı insanlar bile iş için başka ilçeye, başka semtlere hatta başka şehirlere gidiyorlar, neden oturduğum yere yakın değil demezler. iş hayatı böyledir. her sektörde, her meslekte insanlar iş yerlerine çok yakın mesafede değiller genelde, onu demek istiyorum aslında.
evinizi satmayın, gerek yok sonra alması çok zor olur.
siz yol süresini ve masrafını göze alaraka başka semtlerde iş arayın ve bulunca da girin.
hem pastam dursun hem karnım doysun olmuyor maalesef, keşke olsa o zaman herkes daha mutlu olurdu inanın.
her şeyin bir bedeli var sizin için de bu bedel iş yeri mesafesi olabilir.
ama kirada oturmaktan çok daha iyidir bunu da unutmayın :)
bebek işi de nasipte varsa oluyor.

Sourlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
1.739
3.444
Evet malesef öyleyim. Sürekli düşünürüm ne nasıl olacak diye. Eşimde diyor bırak takılma hersey olacağına varır diye ben sıkılıncada madem düşünüp hastalancan satalım baska yere gidelim diyor.
Benim yerimde olsaydınız kafayı yerdiniz herhalde. Kararınız ne olursa olsun rahat olmaya çalışın. Yarın'ı kontrol etmeye kimsenin gücü yetmez.

kosucukaplumbaga

Karbon tabanli yasam formu...
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
2.490
6.904
2 yıllık işletme yönetimi mezunuyum. 1 yıl eczanede calıstım. Daha sonrada bulamadım iş...
Konunun başında öyle bir anlatmışsınız ki sanki diş teknisyenisiniz de etrafınızda çalışabileceğiniz uygun işyeri yokmuş gibi.... Mesleğiniz o kadar spesifik bir iş gerektirmiyor, siz sadece işe kabul alamıyorsunuz, bu da şu anda çoğu insanın problemi çünkü genel bir işsizlik sıkıntısı var.

Çalışsanız alacağınız maaş ne kadar olacak, 5bin mi? İlle de evime yakın yerde çakışacağım diyorsanız verin evi kiraya, başka eve kiracı taşının. Sırf bu sebepten ev satmak çok saçma olur yani.
Günde 4 saat trafik çekmiş insanım, hiç mahallemde iş aramadım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
5.140
12.868
28
Cok sacma bir konu ya insan evini satarmi oarayi faize birakip geciniriz falan cocuk oluncada gecinirsiniz bir suru insan tek maasla yasiyor
Cok sacma geldi bana kari koca dusunceeriniz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 55 gün geçti.