bir evlenememe konusu da benden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mutsuzbirkadin12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
1
2
31
merhaba buradaki hanımlar bu tür konulardan bıkmışlardır eminim. Ama ben sizden çok bekledik çok uğrastık, hiç pes etmedik ama her şeye rağmen evlendik hikayeleri duymak istiyorum. 30 yaşındayım. Sevgilim var ama şuan için evlenmek için yeterli maddi güce sahip değiliz. Yani ne zaman evleniriz ya da evlenir miyiz bilmiyorum. Tek bildiğim onunla evlenmek istediğim. Ha çevrem, ailem bırak onu maddi gücü yerinde olan biriyle evlen diyor ama ben onu bırakmak istemiyorum. Hayatım hep zorluklarla geçti. Şuan evlenmek için bile zorlandığımı görmek o kadar yakıyor ki canımı. Bir evim,bir düzenim,çocuklarım olsun istiyorum. Mutlu bir aile ortamında büyümedim. Şimdi mutlu olmak istiyorum sevdiğimle ama o bile zor oluyor. Olacağı bile kesin değil. Herkese karşı çıkıp bekliyorum. Çevreye,ailemin baskısına hatta iş arkadaşlarımın baskısına rağmen direniyorum o olacak diye. Bazı insanlara onu bırak demek o kadar kolay geliyor ki. Bıraksam evlenirim başkasıyla ama mutlu olamayacağımı biliyorum. Aranızda yukarda da belirttiğim gibi herkese direnip karşı çıkıp zorlukları aşıp evlenen mutlu olan var mı ? BEn hic evlenemiceğim gibi geliyor. Bir yuvamın olması o kadar uzak ki bana suan resmen evlensem mucizeyi yaşayacakmışım gibi geliyor(yani sevdiğim adamla). Uyku bile tutmuyor beni. Gözümü kapattığım an kabuslar görüyorum. Çevreden herkesten uzak bir yere gitmek kimseyi görmek istemiyorum. Yüzüm bile gülmüyor. Kendime bakasım bile yok. Spor yapıyordum onu da bıraktım. O derece her şeyden soyutladım kendimi.Çünkü çevreye göre bu yaşta evlenmemiş olmak acınası bir durum. Sizden içimi rahatlatacak şeyler duymak istiyorum. Ne olur yadırgamayın.

merhaba buradaki hanımlar bu tür konulardan bıkmışlardır eminim. Ama ben sizden çok bekledik çok uğrastık, hiç pes etmedik ama her şeye rağmen evlendik hikayeleri duymak istiyorum. 30 yaşındayım. Sevgilim var ama şuan için evlenmek için yeterli maddi güce sahip değiliz. Yani ne zaman evleniriz ya da evlenir miyiz bilmiyorum. Tek bildiğim onunla evlenmek istediğim. Ha çevrem, ailem bırak onu maddi gücü yerinde olan biriyle evlen diyor ama ben onu bırakmak istemiyorum. Hayatım hep zorluklarla geçti. Şuan evlenmek için bile zorlandığımı görmek o kadar yakıyor ki canımı. Bir evim,bir düzenim,çocuklarım olsun istiyorum. Mutlu bir aile ortamında büyümedim. Şimdi mutlu olmak istiyorum sevdiğimle ama o bile zor oluyor. Olacağı bile kesin değil. Herkese karşı çıkıp bekliyorum. Çevreye,ailemin baskısına hatta iş arkadaşlarımın baskısına rağmen direniyorum o olacak diye. Bazı insanlara onu bırak demek o kadar kolay geliyor ki. Bıraksam evlenirim başkasıyla ama mutlu olamayacağımı biliyorum. Aranızda yukarda da belirttiğim gibi herkese direnip karşı çıkıp zorlukları aşıp evlenen mutlu olan var mı ? BEn hic evlenemiceğim gibi geliyor. Bir yuvamın olması o kadar uzak ki bana suan resmen evlensem mucizeyi yaşayacakmışım gibi geliyor(yani sevdiğim adamla). Uyku bile tutmuyor beni. Gözümü kapattığım an kabuslar görüyorum. Çevreden herkesten uzak bir yere gitmek kimseyi görmek istemiyorum. Yüzüm bile gülmüyor. Kendime bakasım bile yok. Spor yapıyordum onu da bıraktım. O derece her şeyden soyutladım kendimi.Çünkü çevreye göre bu yaşta evlenmemiş olmak acınası bir durum. Sizden içimi rahatlatacak şeyler duymak istiyorum. Ne olur yadırgamayın.
Ben böyle bir durum yaşamadığım için seni çok anlayamıyorum ama annem hep şöyle derdi el için aileni karşınıza almayın ki yarın öbür gün dönecek bir kapınız olsun:KK43:

Maddi durum yok kısmını anlamıyorum. Eğer seviyorsanız, pembikli sunumlu gelin evlerinden yapmak zorunda değilsiniz.1+1 ev tutun. Bir köşe koltuk, 1 tv, bir de yatak odası takımıyla biraz mutfak eşyası yeterli.

Büyük düğün zamanı değil, kıyın sade bir nikah aile arası bitti gitti.

Tabi bunları ikinizin de çalıştığını varsayarak yazdım.

Bizde aileler biraz farklı tellerden çaldığı için sıkıntılar yaşanmıştı. Karşı tarafı karşımıza aldık diyebilirim ve çok mutluyuz onlar da bunu anladı aradaki dengeyi zamanla kurabildik. Maddi konuda bir sorunumuz yoktu.
Ancak mutlu olmak size bağlı yaşam standartlarına uyum sağlayabilecekseniz neden olmasın bunu herkes kolay kolay yapamaz çevreniz de bu yüzden sizi desteklemiyordur.

Sevgilinizin düzenli bi işi yok mu o kaç yasında. Yani evlendikten sonra siz bakmayacaksınız dimi ikinize iki tarafında mücadele etmesi gerekir..

Meselenin hiç bir zaman aşk olmadığını 30 lu yaşlarınıza doğru anlayacaksınız. Mesele dostluk güven yol arkadaşlığı demiş Mehmet aslantuğ
.
Sevgilinizin çabasına bakın hayat mücadelesine çevresine bakın kalbinizi de dinleyin ama mantığınızı susturmayın. Cicim ayları bitince hayat yolu başlıyor bu adam bnu göğüsleyecek olgunlukta mı ?

Maddi nedenlerle evlenememe bana bahane geliyor. Biz eşimle evlendiğimizde ben işsizdim, eşim de özel sektörde çalışıyordu üç kuruşa. Benim işsizlik paramla gelinliğin peşinatını verdik. Düğün şart mı mesela?
Bir ev kirası, üç beş tencere, 6lı porselen tabak, bir tava, su bardağı, bir kanepe, bit yatak, bir dolap yeter. Taksitle yaparsınız çalıştıktan sonra.
İlla düğün, şaşalı mobilyalar gerekmiyor neticede

Herkes bu kadar karşıysa emin ol evlensen de mutlu olamazsın çünkü insanlar senin göremediğini görüyor bende kızardım bana nasihat verenlere onlar evli tabi konuşması kolay derdim için içine girince hiç öyle pembe hayaller olmuyor insanların dediği ne kadar haklıymış diyorsun. İyi düşün sevgililikte herşeyi sırtlanırsın gibi geliyor ama evlenince işin rengi değişiyor.

Evlenebilme başarı hikayesi anlatayım bari 😂😂
Biz tam 6 yılın sonunda evlenebildik
Ben çalışıyordum eşim yıllarca iş sahibi olmayı bekledi
Zor bir süreç
Hem de epey zor
Ama gerçekten seviyorsanız beklemeye değer
Bizde ailemin istememesi gibi bir durum yoktu
İşi olmasını istiyorlardı sadece doğal olarak

Sevgilinizin düzenli bi işi yok mu o kaç yasında. Yani evlendikten sonra siz bakmayacaksınız dimi ikinize iki tarafında mücadele etmesi gerekir..

Meselenin hiç bir zaman aşk olmadığını 30 lu yaşlarınıza doğru anlayacaksınız. Mesele dostluk güven yol arkadaşlığı demiş Mehmet aslantuğ
.
Sevgilinizin çabasına bakın hayat mücadelesine çevresine bakın kalbinizi de dinleyin ama mantığınızı susturmayın. Cicim ayları bitince hayat yolu başlıyor bu adam bnu göğüsleyecek olgunlukta mı ?
Çok ilginç

Biz otuzlu yaslardayiz halen aşkı önde tutuyoruz .

Çok ilginç

Biz otuzlu yaslardayiz halen aşkı önde tutuyoruz .
Aşk güzel şey ama belirli bi yaştan sonra hayatın sadece aşk olmadığını anlıyor insan. Ben evliyim eşimi seviyorum ama ben evlenirken bile eşimin durumuna çevresine hayat yaşantısına düşüncesine bakarak tercih ettim öyle seviyorum ölüyorum aşığım diye direk değil. Bilmiyorum mantığı öldürmemek lazım.

Büyük ihtimalle öyle. Ailesi istememekte haklı. Bu konusunda da istediği cevapları alabilmek için sadece maddi durumlardan dolayı istemiyorlarmış gibi bir algı yaratıyor
Bende öyle düşündüm. Açık açık yazsa durumu diğer üyelikte ki gibi olumsuz yorumlar yapacağımızı biliyor kendisi de.

Maddi durum evliliklerde çok önemli bence. Hadi iki kişi evlenir lüks istekleri yoksa bir şekilde yaşar gider ama çocuk olduktan sonra zor. Bu zorluklar büyüdükçe artıyor ve eşlerde kendini yetersiz hissetmeye başlayıp evlilikler çatırdıyor. Sevdiğiniz kaç yaşında ne iş yapıyor? daha çok bekleyecek gibiyseniz aileniz haklı olabilir

Neden farklı üyelikler ile aynı konuyu açıp duruyorsunuz ki ? Mune Mune Kazen Kazen Bir de diğer üyeliğinize görüntülemeye sınır getiriyorsunuz .. E oradan söylenen söylenmiş zeten 😂😂

Ya hayırlısını ısteyın.Evet maddı ımkan yoksa yuvada olmaz.Hıc bır sey olmaz .Hayat çok pahalı .İşi yok nasıl çocuk yapıcaksınız.Bır cocuk ne kadar maddıyata dayanıyor bılıyormusunuz.Ben hayattan sunu ogrendım anne baba anlar .Para yoksa aşkta olmuyor .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X