Bir garip depresyon hikayesi..

Ooo hem meslektaş, hem branşdaş, hemde atanamamışdaş'ız anlaşılan.. Ha tabi ikimizde kafayı sıyırmışdaş'ız bir de onu atlamamak lazım :spor: Ücretli yapmadın mı yada düşünmüyor musun peki ? Her zorluğuna rağmen napalım işte ekmek kapısı..
Düşünüyorum dusunmez miyim ama cikmadi valla ne baht varmis bende anlamadim :) allah sanada kolaylik versin inş bi mucize olurda alim sayisi artar baska secenek yok atanmak icin :KK43:

İştahsızlık, mide yanması, uyuyamama var. Kızarıklık konusunda birşey diyemem çünkü sürekli alerji çıkaran bir insanım anormal bir kızarıklık olsa da farketmem. Bunlar depresyonun belirtileri midir ?
sanırım depresyon geçiriyorsun. hafif düzeyde ama. yerinde olsam sınava kadar düşük doz ilaç alırdım. psikiyatra randevu al vücudunda olanları anlat ki semptonların daha da artmasın

Ezmeye calisan grupdan degilim hatta ogrencilerin ogretmenin kadrolu ya da ucretli olup olmadigini bilmesi taraftari da degilim. Ama arad bizim de dogum gunumuzu kutlasalar fena olmaz. :) Ha bu arada dogum gunu kutlanan arkadasin da gunu cok iyi bitmedi okul sorusturma acti. Ben kendi bransimdanhe len ucretli ogretmeni gondermesinler diye az ders almaya bile razi olmustum. Hic ucretli yapmadim. Ama kimsenin zorda kalmadikca haketmedigi konumda calismayak istemeyecegini dusunuyorum.
Anladığım kadarıyla gerçekten güzel bir kalbiniz var.. Arkadaş neden soruşturma aldı ki ? Doğum günü kutlandı diye değildir herhalde ?

Düşünüyorum dusunmez miyim ama cikmadi valla ne baht varmis bende anlamadim :) allah sanada kolaylik versin inş bi mucize olurda alim sayisi artar baska secenek yok atanmak icin :KK43:
Bende branşımın dışında yaptım 1 sene ücretliyi.. Başvururken sadece Tarih değil, sosyal bilgiler, sınıf falan da tercih edebilirsin. Ağustosta yeniden başvurular olacak.. İnşallah bu sefer çıkar. İnşallah işin sonucunda da atanırız..

sanırım depresyon geçiriyorsun. hafif düzeyde ama. yerinde olsam sınava kadar düşük doz ilaç alırdım. psikiyatra randevu al vücudunda olanları anlat ki semptonların daha da artmasın
Tamam değerlendiricem, teşekkür ederim ilginiz için..

Anladığım kadarıyla gerçekten güzel bir kalbiniz var.. Arkadaş neden soruşturma aldı ki ? Doğum günü kutlandı diye değildir herhalde ?
Okulun tamamo kiz ve ogretmen de genc bir erkek ogretmen olunca ve boyle bir kutlama baska bir ogretmene de yapilmayinca ister istemez idrenin kafasinda soru isaretleri uyandi. Arkadas ogrencilere biraz emrivaki yapmis sanirim benim de su tarihte dogum gunum var hatirlatirim gibisinden.

Dostum depresyon demissin ama sen sadece fakirsin ahsjej. Benim beyin yandi tamamen, darisi basina. 29 yasindaysan ve fakirsen hayat gercekten cok bim. Bimden iftariyelik alip depresyondan cikicam. Siddetle oneririm. Lanet olasi atanmis ogretmenler anlamaz.

Bir sayısal çıkışlı insan olarak bana matematik o kadar sevimli gelir ki :KK37: ama coğrafya ve tarih korkunç bir canavar gibi görünür :-) aşılması zor birer bataklık gibi. Bende bundan muzdaribim. Tökezlemem bundan ötürü. Sizi anlıyorum ücretli öğretmenlik kısmına sonuna kadar katılıyorum. Eşiniz için bişey diyemem ama sizin için yapılacak tek şey okullar başlamadan şu zamanı eksik olduğunuz dersin videolarıyla tamamlamak. Ben bu sene hayatımda ilk kez eylem boylam meridyen gibi kavramları anladım. Çizgisel hız açısal hız polye rüzgarlar vs... Sınavda tüm Coğrafya sorularını tabiki yapamadım ama bir yerden yardımcı alınca -ben youtube dan bir hocanın videolarını takip ettim - iki soru dahi yapmış olmam benim için çılgınca bir sevinç kaynağıydı. Buarada iki yaşına girecek bir kızım var benim :KK75: insan bazen düşer evet dibi görür bence görmeli de... Dipte sürünür bir süre. Ama daha sonra dipten yukarıya doğru adımlarla ve temizlenmiş bir ruhla çıkar. Ben buna inanıyorum. Sadece bir süreç sizin yaşadığınız geçici... Bu karanlık günlerin elbey aydınlığı da olacak. Sabır etmek gerek..
Bendeki eksiklik (matematik) sizde var, sizde ki eksiklik (tarih) de bende var anlaşılan :KK70: Kendinizi geliştirmeniz çok güzel. Bende internetten eksikliklermi gidereceğim inşallah. İnşallah en kısa zamanda atandığınız haberinizi de alırız buradan. Emin olun en çok sevinenlerden biri de ben olurum. Rabbim yolumuzu açık etsin..

Okulun tamamo kiz ve ogretmen de genc bir erkek ogretmen olunca ve boyle bir kutlama baska bir ogretmene de yapilmayinca ister istemez idrenin kafasinda soru isaretleri uyandi. Arkadas ogrencilere biraz emrivaki yapmis sanirim benim de su tarihte dogum gunum var hatirlatirim gibisinden.
İyi de bunda kötü olan nedir ? Doğum günüm var diye hatırlatması ve öğrencilerin de bunu önemseyip öğretmenlerine bi kutlama yapmasında soruşturmalık ne var ki ?

Dostum depresyon demissin ama sen sadece fakirsin ahsjej. Benim beyin yandi tamamen, darisi basina. 29 yasindaysan ve fakirsen hayat gercekten cok bim. Bimden iftariyelik alip depresyondan cikicam. Siddetle oneririm. Lanet olasi atanmis ogretmenler anlamaz.
:KK70::KK70::KK70: Benim beyniminde %98'i yanmış vaziyette, %2'sini belki bir gün atanmaya yarar diye saklamaya çalışıyorum. Benim hayatımdan Bim bile değil, bakkalcı Mehmet amca olur olsa olsa. Hayat hikayemden de olsa olsa cacık olur. Durum bu yani dostum.:rapci:

Bak güzel kardeşim zor durum tahmin edebiliyorum ama güç senin elinde hayat sende sen istersen yapamayacağın şey yok önce silkelen. Çocuk yok,eşin akşama kadar yok ne yapacaksın oturup ders çalışacaksın.keşke şu anda bende senin gibi çöpsüz üzüm olup yurtdışı hayallerimi gerçekleştirebilsrm. Yine yapıcam ama kızım biraz daha büyüyünce. En kolay kısmı depresyona girmek ben sınavımı verebilmek için tam iki sene ders çalıştım. Nöbetten çıktım ders çalıştım. Yeri geldi tuvalette ders çalıştımda şu anki durumuma gelebildim. Bir hocam vardı adam (küçümsemek için söylemiyorum) Anadolu'da küçük bir köyden çıkıp İngilizce'yi tek başına öğrenip üniversiteden sonra kalkıp Japonya ya gidiyor. Hemde ne bir öğreten ne de destek vereni varmış. Aynı şekilde kocam köyünden kendi tırnakları ile kaza kaza çıkıp subay olmayı başarmış. Sen neden kpss yi alt edemeyesin. Matematik özürlüsüyüm diyorsun ya bende aynı durumdaydım gerçekten. Ağlaya ağlaya matematik ve fizik çalışırdım. Nefret eder iğrenirdim. Fakültede biyofizij dersini ağlayarak terk etmiştim. Ama yine de hayalim için çalıştım tabiri caiz ise afedersin s#ke s#ke.Hadi diyelim olmadı neden devlet ısrarı istikrarlı olacağın başka yerleri dene gir çık iş tecrübesi edinirsin. Hakkında hayırlı olsun inşallah hakkından gelirsin tüm zorlukların. Allah kolaylık ve sabır versin.

Bir yanlışlık olmuş olabilir, asgari yazması gerekirken askeri yazmış olabilir bir insan. İnsanların yaptığı uyarıya cevaben "pardon yanlışlık olmuş, hemen düzeltiyorum" deyip geçmek varken takındığı bu saldırganca tavır, ettiği hakaretler, ceza almasına rağmen aynı üslubu sürdürmesi, bu saldırganlık, öğretmenlik okumuş birinin SÖZELCİ birinin yaptığı yazım hatasını kabul etmeyip insanlara böylesine sataşması, saldırması ve bunu yapan insanın ÖĞRETMEN olmasından ben utandım. Bu ne kabalık? Sizin yerinize ben utandım. Böyle fantastik bir yazım hatasını bir öğretmen yapınca insanlar rahatsız oluyorlar doğal olarak. Çocuklarımızı emanet edeceğimiz öğretmen de bu kadar basit bir hatayı savunuyorsa, "yanlışlık olmuş" deyip geçmiyorsa bu çoluk çocuk nasıl bir nesil olacak gerçekten merak ediyorum. "Lafı koydum ban yedim :)" tarzındaki yorumları söylememe gerek bile yok. Bu üslup, bu ağız, bu tavır... Bu psikolojide bir insan zaten öğretmenlik yapamaz, ücretli ya da kadrolu önemi yok. Şu halinle ben sizin atanamamış olmanıza sevindim açıkçası, fayda değil zarar sağlarsınız siz bu psikolojide. Bu düşünce tarzında olan da atanamasın bi zahmet. Kabalık, kavgacılık... Derdinizi anlatıyor olabilirsiniz de neden bu kadar kabasınız? Ben bu insanın "ben öğretmenim" demesinden utanıyorum. Demek ki herkesi eğitim fakültesine alınca böyle oluyormuş. En köklü değişiklik eğitim sistemine ve o sistemin çalışanlarına gelmeli hem de acilen. Hem haksız olup hem de kendini zeytinyağı gibi üste çıkarmak ve bunu bu kadar kaba bir şekilde yapmak... Ben utanç duyuyorum ama biliyorum ki siz bu yoruma da aynı üslupla cevap vereceksiniz. Ben kendisini öğretmen(!) olarak tanıtan Queen Bee'den utandım bu tavırları, cevapları, üslubu yüzünden.
Sizin KPSS'den önce gitmeniz gereken yer belli, psikolojik destek.

Canım benim tatlış yorumun için teşekkür ederim öncelikle.. Bende senin yorumunu gülümseyerek okudum. Ban yedim çünkü gerekenlere ağzının payını verdim diye. Bu başıma sık gelen bir durum. En çok ban yiyen üye benimdir sanırım, tabi bunda site yöneticilerinin tahrik edene değil tahrik olana cezayı basmasıda etkili ama olsun ben ağızlarının payını vereyimde alnımın akıyla 2 gün yatar çıkarım :halay: Branşımda devlete atanmak zor olduğu gibi dershanelerde iş bulmak da aynı şekilde zor çünkü benden önceki nesiller atanamadıklarını görünce dershane kadrolarında da açık bırakmamışlar sağolsunlar.. Özel ders fikri mantıklı yani bir süre sonra bu tarz ilanlar verebilirim. Onun dışında dershanelerden ses çıkmayınca atanana kadar (ki atanabilirsem) ücretliye devam sanırım..
Sizinle özelden konuştuk değil mi? Bizlerin her konuyu sayfa sayfa okumasının özellikle yoğun zamanlarda imkansız olduğunu, kiblere baktığımızı, KİB yapılmazsa kimin ne yazdığını takip edemeyeceğimizi anlattım size.
Ki polemiğe giren, üslubuna dikkat etmeyen üyelere zaten uyarı verildi, sizde hala yazım hatası üzerinden devam ediyorsunuz ve insanların ağzının payını verdim diyorsunuz.
Burada her üye eşittir, kimsenin kimseye ağzının payını vermeye hakkı yoktur, herkes site kurallarına uymak zorundadır.

Konu yorumlara kapatılmıştır.

X