Bir garip mesele

Cocobolinh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2021
35
84
35
Selamlar
Meseleye en baştan özet geçerek başlayayım. Annelerimizin arkadaş olduğu ve doğduğum günden beri yanımda olan can dostumla Birlikte bunca yıla kadar birlikte geldik . Evlendik o çoluk çocuğa karıştı ve hiç ayrılmadık. Sürekli iç içeyiz. Büyükler dahil sürekli görüşüyoruz.

Gelin görün ki arkadaşımın 10 yaşındaki elime doğan oğlunun tavırları bana onlarla 1 haftadır görüşmeme engel . Sadece düşünüyorum. Olay
Hayatıma eşim girdiği zaman meydana gelmeye başladı. 7 aylık evliyim . Daha öncesinde 3 yıl flört dönemimiz oldu ve arkadaşımın oğlu o an itibariyle bana küsmeye başladı. Eşimle onlara gittiğimiz zaman veya onunla ilgili annesine bişey anlattığım zaman sinirlenip olduğumuz yerden uzaklaşır veya esim ordaysa ona vurur yoksa sinirlenip eşyalara vurup dikkat çekmeye çalışırdı. Sonra evlendim ve baya küstü bana yeni barıştık diyebilirim. 😇

Arkadaşım gayet normal şekilde benim oğlan sana yanık gibi şeyler söyledi . Bende annemle ve eşimle konuştum bu durumu " çocuk o ne takılıyorsun ." Gibi tepkiler aldım . En son bir hafta önce yine hep birlikte otururken çiçek getirdi bana ve kulağıma eğilip ben seninle evlenicem bu adam gitsin dedi. Hiç bişey diyemedim ona. Annesiyle yanlız kaldığımız da bu durum çocuğun psikolojisini bozuyorsa veya kötü etkiliyorsa bir süre görüşmeyelim nasıl anlatılır bilmiyorum ona dedim ama hayatına ne kadar güzel insanların gireceğini anlatmalısn dedim . Oda ne takılıyorsun ona ya çocuk büyüdükçe unutur vs dedi . Öylece kapattı konuyu .
Ve hemen hemen her gün görüşen ben 1 haftadır arkadaşımla görüşmüyorum .
Çocuk sonuçta ama ben nasıl yol izlemeliyim . Yani dediğim gibi elimde doğdu yeğenimden farksız çok seviyorum onuda diğer çocuklarını da . Çok güzel zaman geçiriyoruz birlikte annesi bana bırakır gider ama onu olumsuz etkilemek istemiyorum . Nasıl davranmalı nasıl yol izlemeli sizce ?

Son düzenleme:
Çocuklar kendilerinden büyük karşı cinse aşık olurlar. Daha doğrusu hayranlıkla aşkı karıştırırlar. Rahatsız olacak bir durum görmedim ben. Birkaç sene sonra ergenliğe girince yüzünüze bakmayacak zaten.

Yine de şu an çok rahatsız oluyorsanız “seni çok seviyorum ama ben senin teyzenim x’ciğim. Sen ilerde çok güzel bir kızla tanışıp aşık olacaksın, onunla evleneceksin, çok mutlu olacaksın” vb küçük konuşmalar yapabilirsiniz.

Korkmayın hiç bir insan küçükken aşık olduğu insana ömür boyu aşık kalıp hayatı kendine zehir etmez korkmayın.

10 yasinda çocuk daha o neden bu kadar kötü olup arkadaşla mesafe koydunuz ki her tedirgin olucak bir şey yok sizi seviyor demek ve kıskanmışsa olabilir sizin ilginiz sevginiz azalacak diye kendince cocuk aklınca böyle demiş abartılacak yada tuhaf olacak bir durum yok

Çocuklar kendilerinden büyük karşı cinse aşık olurlar. Daha doğrusu hayranlıkla aşkı karıştırırlar. Rahatsız olacak bir durum görmedim ben. Birkaç sene sonra ergenliğe girince yüzünüze bakmayacak zaten.

Yine de şu an çok rahatsız oluyorsanız “seni çok seviyorum ama ben senin teyzenim x’ciğim. Sen ilerde çok güzel bir kızla tanışıp aşık olacaksın, onunla evleneceksin, çok mutlu olacaksın” vb küçük konuşmalar yapabilirsiniz.

Korkmayın hiç bir insan küçükken aşık olduğu insana ömür boyu aşık kalıp hayatı kendine zehir etmez korkmayın.
Ah umarım , hayranlık veya aşırı sevgisinin ona zarar vermesinden korkuyorum . Eskisi gibi davranmıyorum meselandah mesafeli olmaya çalışıyorum ama yanlış mı yapıyorum bilemedim açıkçası.

10 yasinda çocuk daha o neden bu kadar kötü olup arkadaşla mesafe koydunuz ki her tedirgin olucak bir şey yok sizi seviyor demek ve kıskanmışsa olabilir sizin ilginiz sevginiz azalacak diye kendince cocuk aklınca böyle demiş abartılacak yada tuhaf olacak bir durum yok
Hayır kötü olmadim . Ben çocuktan da rahatsız olmuyorum . Yanlış anlamışsınız. Ben ona bu sevginin zarar verebileceğinden korkuyorum sadece.

İlk defa böyle bir şey duydunuz sanırım
Çocuklar için gayet sıradan bir durum bu
Arkadaşla görüşmeyi kesecek kadar büyütmenize gerek yok bence
Zaten mesela sizinle görüşmek çocuğu şu an için üzüyorsa da bu duyguyla da başa çıkmayı öğrenmeli
Sonsuza kadar sadece mutlu olduğu ortamda olmayacak

Hayır kötü olmadim . Ben çocuktan da rahatsız olmuyorum . Yanlış anlamışsınız. Ben ona bu sevginin zarar verebileceğinden korkuyorum sadece.
Eskiden nasılsanız öyle olun mesafe koyunca ne olucak çocuk yani yillar sonra bunu deseniz kahkalarla gulersiniz komik sevimli bir ani olur ancak

Son düzenleme:
Ah umarım , hayranlık veya aşırı sevgisinin ona zarar vermesinden korkuyorum . Eskisi gibi davranmıyorum meselandah mesafeli olmaya çalışıyorum ama yanlış mı yapıyorum bilemedim açıkçası.
Yok ayol hangi çocuk zarar görmüş çocukluk aşkından. Siz hiç yaşamadınız mı böyle bişey? Ben ilkokul öğretmenimin oğluna aşıktım mesela. Ailece görüşürdük, ben ilkokulda o üniversitedeydi 😂 Hala görünce ilk aşkımdan konuşuruz. Bunun olması değil, olmaması garip. Çoğu çocuk dile getirmese de bu duyguları yaşar.

Ohooo ben çocukluk aşklarımı sıralarsam..😅Hiç takmayın,gelip geçici tabiki.Bir de çıksın onun karşısına yaşına denk bir kız hoşlanacağı,o zaman görün siz onu.Gelip size ben senden vazgeçtim artık başka biri var bile diyebilir😂Arkadaşınızla mesafe koymanıza hiç gerek yok.

Bu sebeple arkadaşınızla görüşmemenizi arkadaşınız yanlış anlayabilir.Cocuktan rahatsız olduğunuzu düşünebilir.Ayrıca bu yaşlarda çocuklarda gayet olağan şeyler bunlar.Geçer bir süre sonra.Neticede karşınızda ki yetişkin değil çocuk,onun aşkından ne olacak 🙂

Küçücük bir çocuğun sevgisinden bu kadar korkulur mu .ilginizi sevginizi esirgemeyin onun ablasi ve teyzesi olduğunuzu onu hep seveceginizi söyleyin uzaklasmaniz çözüm değil. Bu gayet dogal gelisimsel bir donem hep boyle kalmayacak .siz uzaklaştıkça o daha da hircinlasacaktir.(7 yaşında bir erkek çocuğu annesi ... :) )

Benim eşimin yeğeni ile yaşadık aynı durumu. Beni istemiyordu, o benim aşkım ben evleneceğim büyüyünce onunla derdi. O zamanlar 5-6 yaşlarındaydı. Şimdi 20 yaşında genç kız arada hatırlar güleriz. Hatta şu an amcasına der kusura bakma amca yengemi daha çok seviyorum diye 🤣

Normal bir durum bu süreçte. Çevremde de çok duydum zamanla geçecektir.

İlk defa böyle bir şey duydunuz sanırım
Çocuklar için gayet sıradan bir durum bu
Arkadaşla görüşmeyi kesecek kadar büyütmenize gerek yok bence
Zaten mesela sizinle görüşmek çocuğu şu an için üzüyorsa da bu duyguyla da başa çıkmayı öğrenmeli
Sonsuza kadar sadece mutlu olduğu ortamda olmayacak

Yok ayol hangi çocuk zarar görmüş çocukluk aşkından. Siz hiç yaşamadınız mı böyle bişey? Ben ilkokul öğretmenimin oğluna aşıktım mesela. Ailece görüşürdük, ben ilkokulda o üniversitedeydi 😂 Hala görünce ilk aşkımdan konuşuruz. Bunun olması değil, olmaması garip. Çoğu çocuk dile getirmese de bu duyguları yaşar.

Ohooo ben çocukluk aşklarımı sıralarsam..😅Hiç takmayın,gelip geçici tabiki.Bir de çıksın onun karşısına yaşına denk bir kız hoşlanacağı,o zaman görün siz onu.Gelip size ben senden vazgeçtim artık başka biri var bile diyebilir😂Arkadaşınızla mesafe koymanıza hiç gerek yok.

Bu sebeple arkadaşınızla görüşmemenizi arkadaşınız yanlış anlayabilir.Cocuktan rahatsız olduğunuzu düşünebilir.Ayrıca bu yaşlarda çocuklarda gayet olağan şeyler bunlar.Geçer bir süre sonra.Neticede karşınızda ki yetişkin değil çocuk,onun aşkından ne olacak 🙂

Küçücük bir çocuğun sevgisinden bu kadar korkulur mu .ilginizi sevginizi esirgemeyin onun ablasi ve teyzesi olduğunuzu onu hep seveceginizi söyleyin uzaklasmaniz çözüm değil. Bu gayet dogal gelisimsel bir donem hep boyle kalmayacak .siz uzaklaştıkça o daha da hircinlasacaktir.(7 yaşında bir erkek çocuğu annesi ... :) )

Benim eşimin yeğeni ile yaşadık aynı durumu. Beni istemiyordu, o benim aşkım ben evleneceğim büyüyünce onunla derdi. O zamanlar 5-6 yaşlarındaydı. Şimdi 20 yaşında genç kız arada hatırlar güleriz. Hatta şu an amcasına der kusura bakma amca yengemi daha çok seviyorum diye 🤣

Normal bir durum bu süreçte. Çevremde de çok duydum zamanla geçecektir.
Herkese çok teşekkür ederim. İçimi bayağı rahatlattınz. Ben hiç yaşamadım duymuştum tabiki ama bir çocuk bana olunca yanlış bir şey yapıp onu üzmek kırmak istemedim. Pek tatlı anılarda varmış ne hoş 😊 o günlerin geleceği günler için sabırsızlanıyorum minigimle .

Çocuklar küçük yaşlarda hayranlık ile aşkı karıştırabiliyorlar. Bu çok doğal bir şey. Aşk onlar için çok saf bir sevgi barındırıyor o yaşlarda. Lütfen mesafe koymayın , utandırmayın , duygularına saygı gösterin. Yoksa çocuğun öz güveni zedelenebilir.
Uygun ve yapıcı bir dille büyüdükçe duygularının değişebileceği, bu durumun şuan uygun olmadığı ifade edilebilir sadece.

X