bir kıyafet mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaşlı insanlar ve orta yaş üstüyle giyim zevklerimi bile tutmaz. Elbise pastel tondur onlara soluk eski gelebilir. Beni de beğenmez teyzem bazı akrabalarım hiç alınmamki . Niye bu kadar eşin teyzesine kafayı takmış hele orayı hiç anlamadım. Kot şort giyiyorum kapri gibi teyzeme o şort düdük gibi olmuş pantolon görünüyor 😂varsın söylesin canı sağolsun demek çok mu zor?

Canım sana bana gelen hediye olur,ama konu sahibine gelen iyilik olur şuanlık
Olabilir begenmeyebilir keşke üstünde durup degistirseydi hem iyiliği çöp etmezdi hem bunlar olmazdı...
Bizlerde zengin değiliz ki. Aldıkları şeylere zaman zaman bizim de ihtiyacımız oluyor. Sehpa lazımdı ev görmeye beyaz geldi bana oysa mobilyam siyah ve wenge karışımı. Ee teşekkür edip aldım sonra da boyadık onu. Bu işime yaramaz demedik yüzlerine

Yaşlı insanlar ve orta yaş üstüyle giyim zevklerimi bile tutmaz. Elbise pastel tondur onlara soluk eski gelebilir. Beni de beğenmez teyzem bazı akrabalarım hiç alınmamki . Niye bu kadar eşin teyzesine kafayı takmış hele orayı hiç anlamadım. Kot şort giyiyorum kapri gibi teyzeme o şort düdük gibi olmuş pantolon görünüyor 😂varsın söylesin canı sağolsun demek çok mu zor?
çünkü benim 3 senedir çektiğim sıkıntıları biliyorlar olay maddi de değil yani evet maddiyatta var tabi ki ama süreç beni mahvetti. bu çocuklar neler yaşıyorlar diye düşünmeyip eşimi de rencide ediyor orada. eşim sabah bana bugün sana bir şeyler almaya gidelim dedi. yani insanların kalbini kırmaya değer mi varsın üstüm başım eski olsun bu çocuklara helal olsun ne zorluklar yaşadılar evlendiklerinden beri diye düşünmeleri gerektiği yerde biz gelinlere dikkat ederiz kumru soluk elbise giyiyor diğer gelinimiz çok güzel giyiniyor demek doğru mu?
kolay kolay ben kimsenin dediğini takmam ama o lafa o gün oturup ağladım inanın ki.
şimdi trendyoldan pijama takımlarına baktım 75 liradan 100 liradan aşağı pijama yok. tabi varda e insan almışkende güzel bir şey alayım diyor gencim hevesimi alayım diyor. 1 takımda kurtarmıyor hiç doğru düzgün pijamam yok çünkü. e 300 lira pijamaya verecek durumumda yok. yine sayfayı kapattım çıktım.

Bizlerde zengin değiliz ki. Aldıkları şeylere zaman zaman bizim de ihtiyacımız oluyor. Sehpa lazımdı ev görmeye beyaz geldi bana oysa mobilyam siyah ve wenge karışımı. Ee teşekkür edip aldım sonra da boyadık onu. Bu işime yaramaz demedik yüzlerine
E boyadın bitti,elbiseye çare yokki pek fazla...bana mom jeans hediye gelirse ben onu ne yapam nereye kadar daraltabilirim? Şekli şemali kayar misal...hadi diyelim düzeltilebilir olsun bir sürü terzi parası içinden gelmez,ev eşyası değil ki

bende kayınpederime kayınvalideme yakın hissettim kendimi o yüzden öyle söyledim tabi üslubum yanlıştı onu savunmuyorum.
madem 150 lira elbiseye verilmiş madem bari giyebileceğim bir şey olsaydı benim de işimi görseydi.

2200 kredi ödemesi
her ay 1000 liraya yakın kredi kartı ödemesi (arabanın masrafları oluyor, şehir dışına çıkmak zorunda kalıyoruz, ya da başka harcamalar oluyor buluyor 1000 lirayı aylık 750 de olduğu oluyor)
500 elden bir taksidimiz var
500 faturalar
4200 kafadan gitti zaten.
market fiyatlarını bilmeyeniniz yoktur. her gitmede 300 den aşağı çıkamıyor insan zaten. bunun tavuğunu etini saymıyorum daha. pazarı var her hafta 75 lira. suyu var. 24 saat evde oldukları için tüketiyorlar da yani yemeyin mi diyeyim eşim ve çocuğuma.
kendime kıyafet alacağıma çocuğuma 2 kilo kıyma alırım diye düşünmek abes mi?
madem kıyafet alıyorlar en azından gönlüme göre olsun ben de gönlüme göre giyineyim demek abes mi?
konuyu açarken de dedim zaten sonradan pişman oldum söylediğim laflara da diye hala anlamak istemeyen üyeler var.
eşimin çalışmamasından dem vuran üyeler var benim sorunum o değil. o olsa o şekilde konu açardım..
Geçinememekten şikayet edip eşinizin çalışmamasını sorun etmemek abes değil mi? Yani konunun ortasında üç senedir çalışmayan bir adam durunca başka bir şeye odaklanamıyor insan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X