Bir parmak rahim açıklığı sizce kaç cm?

maviisever

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
670
178
Kızlar bir parmak açıklık sizce kaç cm oluyor şu an 37+1 deyim dün kontrolüm vardı doktor alttan muayene etti öyle dedi ondan sonrada bol bol temizlik squat yürüyüş vs yap dedi her şeyin normal olduğunu söyle bebekte ters dönmüş ama kanala hala girmemiş beni strese sokan rahim açıklığı sanki az gibime geldi doktor iyi dedi ama bilemedim bide sonradan bol bol temizlik yürüyüş vs yap dedi ya ondan da şey ettim acaba acaba az mı diye

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
27.611
103.301
29
1 parmağı evde cetvel mezuro varsa ölçebilirsin. Daha fazlalaşınca zaten ufaktan doğum başlıuor demek. Neden daha fazla olsun ki?
M Muhittin sizle aynı haftalarda ve tecrübeli. Doğru bilgiyi verecektir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Muhittin

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
8.520
8.995
31
1 parmağı evde cetvel mezuro varsa ölçebilirsin. Daha fazlalaşınca zaten ufaktan doğum başlıuor demek. Neden daha fazla olsun ki?
M Muhittin sizle aynı haftalarda ve tecrübeli. Doğru bilgiyi verecektir.
Teşekkür ederim sayın merve .

Evet mavişehir bir parmak açıklık çok az benim 7.aydan 2 cm le doğuramadım.... bol dediklerini yap açıklık hızlı ilerler şimdiden iyi doğumlar dilerim esen kalin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 156 gün geçti.