BİR PKO'LUNUN GÜNLÜĞÜ 👼🏻🤰🏼🍀

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
30.111
110.745
30
Çok teşekkür ederim inşallah son olur. Rabbim yaşatmasın inşallah dediğin gibi tek düşükte dahi yapılsın hatta keşke hamilelik planlayan herkese rutin kontrolünde direk yapılsa.
Bundan sonrası için umutluyum en azından sorunumu bilip o şekilde hareket edicem inşallah çok mühim bir sorun çıkmazda bu son olur 🙏🏼❤️
Rabbim tez vakitte gönlünü sevindirsin hayırlı bir evlatla. 🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
946
328
26
İyiyim canım ben çatlatma iğnesi oldum bugün 10. Günüm burayı güncellemeyi unutmuşum 🤭 sen nasılsın canım ?
Merhaba çatlama iğnesi yumurta kendiliğinden çatlamadığı için mi vuruluyor yoksa bebek tutunsun diye mi acaba

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :47 Kg. Şimdiki Kilom :47 Kg.

Hogwartss

🏰 Peri 🧚🏼‍♀️
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
10.875
18.876
Rabbim tez vakitte gönlünü sevindirsin hayırlı bir evlatla. 🤲🏻
Aminn inşallah, rabbim seninde sağlıkla kolaylıkla kucağına almanı nasip etsin minik meleğini 😍🤲🏼🤲🏼
Merhaba çatlama iğnesi yumurta kendiliğinden çatlamadığı için mi vuruluyor yoksa bebek tutunsun diye mi acaba
Yumurta çatlaması için vuruluyor çatlatma iğnesi. Bebek tutunması için progestan gibi farklı ilaçlar verebiliyorlar ☺️

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
946
328
26
Aminn inşallah, rabbim seninde sağlıkla kolaylıkla kucağına almanı nasip etsin minik meleğini 😍🤲🏼🤲🏼

Yumurta çatlaması için vuruluyor çatlatma iğnesi. Bebek tutunması için progestan gibi farklı ilaçlar verebiliyorlar ☺️
Benim yumurtam kendi kendine çatlıyor ama doktor bu ayda olmazsa vurucakmıs banada bu ay bendr baslayacagm fitik olarak catlama günü progestana ve ne eşim ne bende sıkıntıda yok anlam veremiyoruz

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
946
328
26
Acaba birden çok yumurtayı mı çatlatıyor o yüzden mi cunku bnmkı kendılıgınden catlıyor

Hogwartss

🏰 Peri 🧚🏼‍♀️
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
10.875
18.876
Benim yumurtam kendi kendine çatlıyor ama doktor bu ayda olmazsa vurucakmıs banada bu ay bendr baslayacagm fitik olarak catlama günü progestana ve ne eşim ne bende sıkıntıda yok anlam veremiyoruz

Acaba birden çok yumurtayı mı çatlatıyor o yüzden mi cunku bnmkı kendılıgınden catlıyor
Yani şimdi doktorun öyle dediyse vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Burada bir çok kadın düzenli adetleri olmasına rağmen bu ilaçları deniyor. Doktorunu dinle derim. Şimdi ilaçla yumurta büyütecekseniz birden çok yumurta büyüyebilir. Hepsinin çatlaması için vurabilir iğneyi. Kendisinin çatlamasını beklerse belki kiste dönüşebilir. Onu risk almamak için.
hayırlısı olsun tedaviniz☺️

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
946
328
26
Yani şimdi doktorun öyle dediyse vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Burada bir çok kadın düzenli adetleri olmasına rağmen bu ilaçları deniyor. Doktorunu dinle derim. Şimdi ilaçla yumurta büyütecekseniz birden çok yumurta büyüyebilir. Hepsinin çatlaması için vurabilir iğneyi. Kendisinin çatlamasını beklerse belki kiste dönüşebilir. Onu risk almamak için.
hayırlısı olsun tedaviniz☺️
Sanırım yaklasıyor insallah tedavi olmadan olur

Eklentiler

• IMG-20210807-WA0047.jpeg
    IMG-20210807-WA0047.jpeg
    51,5 KB · Görüntüleme: 22

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
946
328
26

Mavera2048

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2020
1.579
789
Benimde kendimde ve eşimde herhangi bi problem yok
Testler rahim filmleri hormonlar spermiyogramlar hepsi normal
Ancak bizimde 2 senedir olmuyor🤷‍♀️
İki ay önce klomenle denedik olmadı, bi ay ara verdik bu ay femara ve çatlama iğnesi kullancam bende
O şekilde denices
Eğer yaşla alakalı problem yoksa doktor bu ilaçla takibi deniyor bikaç ay
Sizde talep edin bence, en azından yumurtanın büyüyüp büyümediğini görmüş olursunuz

Esramt

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
154
79
28
Bende ilk yaşadığım hamileliklerimde bundan -10 kilodayken yaşadım. İlk denememde. O zamanlar saati şaşmazdı adetimin. Ne zaman sağlıksız beslenmeler başladı işten çıktım hareketsizleştim pko hortladı 🙄
Bende işten çıktım sağlıksız düzensiz ve hareketsiz olduğum dönemde hortladı. 2 yıldır bebeğim olmuyor ama 2 yıl boyunca o kadar test yapıldı herşey güzeldi ama olmuyordu. Şimdi bu yaşam tarzımdan dolayı bu çıktı. Ben çok zayıfım nasıl diyet uygulamalıyım bilginiz var mı acaba?

Hogwartss

🏰 Peri 🧚🏼‍♀️
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
10.875
18.876
Bende işten çıktım sağlıksız düzensiz ve hareketsiz olduğum dönemde hortladı. 2 yıldır bebeğim olmuyor ama 2 yıl boyunca o kadar test yapıldı herşey güzeldi ama olmuyordu. Şimdi bu yaşam tarzımdan dolayı bu çıktı. Ben çok zayıfım nasıl diyet uygulamalıyım bilginiz var mı acaba?
Kiloyla fazla olması ile ilgili olduğunda kilo vermek tedavi diye biliyoeum. Ama zayıfken ne olması gerektiğinde bir fikrim yok ne yazıkki.
Yine de sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin. Birde denemediysen tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yumurta takibi çatlatma iğnesi gibi. Birde rAhim filmi çektirdiniz mi ?

Esramt

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
154
79
28
Kiloyla fazla olması ile ilgili olduğunda kilo vermek tedavi diye biliyoeum. Ama zayıfken ne olması gerektiğinde bir fikrim yok ne yazıkki.
Yine de sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin. Birde denemediysen tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yumurta takibi çatlatma iğnesi gibi. Birde rAhim filmi çektirdiniz mi ?
Rahim filmi çektirdim sağ tüp kapalı solda birikintiler çıktı. Klomen çatlatma iğnesi kullandım ama kist oluştu sonra bir süre bıraktım. 1 ay önce tüpleri tamamen açtırdım gebelik oluşmadı sonra test verdim adetin 3.günü pcos çıktı. Ama şimdiye kadar hiç bir testimde ve muayene de çıkmamıştı. Tam tüpler açıldı dedim şimdi de malesef bununla karşılaştım. Devlet hast aşılama dedi. Bidaki adette test istedi eşim ve benden o kadar.

Hogwartss

🏰 Peri 🧚🏼‍♀️
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
10.875
18.876
Rahim filmi çektirdim sağ tüp kapalı solda birikintiler çıktı. Klomen çatlatma iğnesi kullandım ama kist oluştu sonra bir süre bıraktım. 1 ay önce tüpleri tamamen açtırdım gebelik oluşmadı sonra test verdim adetin 3.günü pcos çıktı. Ama şimdiye kadar hiç bir testimde ve muayene de çıkmamıştı. Tam tüpler açıldı dedim şimdi de malesef bununla karşılaştım. Devlet hast aşılama dedi. Bidaki adette test istedi eşim ve benden o kadar.
1 ay önce açtırmışsın tüplerini inşallah bunun faydasıyla bir iki aya olur. Pkodan korkmayın ben pko olmama rağmen 3 kere gebe kaldım üstelik son gebeliğim ikizdi ☺️
İnşallah hayırlısıyla olucak sizinde tedavinizi olun. Klomen kist yaptıysa femara deneyebilirsiniz daha güzel bir ilaç ☺️

Esramt

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
154
79
28
1 ay önce açtırmışsın tüplerini inşallah bunun faydasıyla bir iki aya olur. Pkodan korkmayın ben pko olmama rağmen 3 kere gebe kaldım üstelik son gebeliğim ikizdi ☺️
İnşallah hayırlısıyla olucak sizinde tedavinizi olun. Klomen kist yaptıysa femara deneyebilirsiniz daha güzel bir ilaç ☺️
Ayy çok heycanlandım inşallah benimde sağlıklı hayırlı ikiz bebişlerim olur🥰 şimdi bana doktor bidaki regl de test istedi tekrar aşılama dedi başka ilaç önermedi