BİR PKO'LUNUN GÜNLÜĞÜ 👼🏻🤰🏼🍀

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
27.851
103.917
29
Çok teşekkür ederim inşallah son olur. Rabbim yaşatmasın inşallah dediğin gibi tek düşükte dahi yapılsın hatta keşke hamilelik planlayan herkese rutin kontrolünde direk yapılsa.
Bundan sonrası için umutluyum en azından sorunumu bilip o şekilde hareket edicem inşallah çok mühim bir sorun çıkmazda bu son olur 🙏🏼❤️
Rabbim tez vakitte gönlünü sevindirsin hayırlı bir evlatla. 🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
907
314
26
İyiyim canım ben çatlatma iğnesi oldum bugün 10. Günüm burayı güncellemeyi unutmuşum 🤭 sen nasılsın canım ?
Merhaba çatlama iğnesi yumurta kendiliğinden çatlamadığı için mi vuruluyor yoksa bebek tutunsun diye mi acaba

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :47 Kg. Şimdiki Kilom :47 Kg.

Bal Perisi

Demir olsaydım çürürdüm, toprak oldum da dayandım.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
10.310
17.993
Rabbim tez vakitte gönlünü sevindirsin hayırlı bir evlatla. 🤲🏻
Aminn inşallah, rabbim seninde sağlıkla kolaylıkla kucağına almanı nasip etsin minik meleğini 😍🤲🏼🤲🏼
Merhaba çatlama iğnesi yumurta kendiliğinden çatlamadığı için mi vuruluyor yoksa bebek tutunsun diye mi acaba
Yumurta çatlaması için vuruluyor çatlatma iğnesi. Bebek tutunması için progestan gibi farklı ilaçlar verebiliyorlar ☺️

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
907
314
26
Aminn inşallah, rabbim seninde sağlıkla kolaylıkla kucağına almanı nasip etsin minik meleğini 😍🤲🏼🤲🏼

Yumurta çatlaması için vuruluyor çatlatma iğnesi. Bebek tutunması için progestan gibi farklı ilaçlar verebiliyorlar ☺️
Benim yumurtam kendi kendine çatlıyor ama doktor bu ayda olmazsa vurucakmıs banada bu ay bendr baslayacagm fitik olarak catlama günü progestana ve ne eşim ne bende sıkıntıda yok anlam veremiyoruz

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
907
314
26
Acaba birden çok yumurtayı mı çatlatıyor o yüzden mi cunku bnmkı kendılıgınden catlıyor

Bal Perisi

Demir olsaydım çürürdüm, toprak oldum da dayandım.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
10.310
17.993
Benim yumurtam kendi kendine çatlıyor ama doktor bu ayda olmazsa vurucakmıs banada bu ay bendr baslayacagm fitik olarak catlama günü progestana ve ne eşim ne bende sıkıntıda yok anlam veremiyoruz

Acaba birden çok yumurtayı mı çatlatıyor o yüzden mi cunku bnmkı kendılıgınden catlıyor
Yani şimdi doktorun öyle dediyse vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Burada bir çok kadın düzenli adetleri olmasına rağmen bu ilaçları deniyor. Doktorunu dinle derim. Şimdi ilaçla yumurta büyütecekseniz birden çok yumurta büyüyebilir. Hepsinin çatlaması için vurabilir iğneyi. Kendisinin çatlamasını beklerse belki kiste dönüşebilir. Onu risk almamak için.
hayırlısı olsun tedaviniz☺️

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
907
314
26
Yani şimdi doktorun öyle dediyse vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Burada bir çok kadın düzenli adetleri olmasına rağmen bu ilaçları deniyor. Doktorunu dinle derim. Şimdi ilaçla yumurta büyütecekseniz birden çok yumurta büyüyebilir. Hepsinin çatlaması için vurabilir iğneyi. Kendisinin çatlamasını beklerse belki kiste dönüşebilir. Onu risk almamak için.
hayırlısı olsun tedaviniz☺️
Sanırım yaklasıyor insallah tedavi olmadan olur

Eklentiler

• IMG-20210807-WA0047.jpeg
    IMG-20210807-WA0047.jpeg
    51,5 KB · Görüntüleme: 18

Ruogasci

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
907
314
26

Mavera2048

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2020
1.461
692
Benimde kendimde ve eşimde herhangi bi problem yok
Testler rahim filmleri hormonlar spermiyogramlar hepsi normal
Ancak bizimde 2 senedir olmuyor🤷‍♀️
İki ay önce klomenle denedik olmadı, bi ay ara verdik bu ay femara ve çatlama iğnesi kullancam bende
O şekilde denices
Eğer yaşla alakalı problem yoksa doktor bu ilaçla takibi deniyor bikaç ay
Sizde talep edin bence, en azından yumurtanın büyüyüp büyümediğini görmüş olursunuz