Gebeliğe Hazırlık BİR PKO'LUNUN GÜNLÜĞÜ 👼🏻🤰🏼🍀

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim daha 4. Gün bu kadar çizgi çıkıyo normal mı kuzu
Daha net çıkması gerekmez mi benim testimin

Ayrıca senin 13. Gün koyulaşmışş =) muhtemelen var sende bişeyler🥰
İğne eksindemi bu kadar çıkıyor kzuum normaldir bence sen onundüşünme canım değerlendirip kafanı rahat tutmaya bak biliyorum zor oluyor ama 🙄 ben bu ay çok umutsuzdum tüp bebek merkezi araştırıyordum😬
İnşallah sağlıklı hayırlıysa canım 🤗

Yaaa harika bir foto 13.gün koyulaşmış 💃💃💃 kan sonucunu bana da haber et 🤗
Hadi bakalım Sloganımız gelsin o zaman
🎊🎊🎊Olacak Olacakkkkk 🎊🎊🎊
🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Tamam bitanem haberi vericemm slogan cidden işe yarıyormuş yaa 😍😍😍😍

Herkese merhaba ,
Bu ayın başında pko hastası olduğumu öğrendim. Bebek istediğimizi söyleyince doktor primolut hapini verdi ve adet olmazsan gebelik testi yaptır adet olursan kadın doğum uzmanına görün dedi .Tahmini adet günüme 3 gün kaldı (her ay adet olurum duzenlidir aslinda oynarsa
2 3 gun farkeder yani en son 25 30 30 şeklinde ilerlemişti ) ama hiç bi şekilde adet belirtim yok normalde 1 hafta ya da 10 gün kala göğüslerde şişkinlik kasıklarda ağrım olurdu ama şu an hiç bi adet belirtim yok acaba bunda ilacın etkisi var mi ?
Sadece 1 2 kere bi ağrı girdi kasıklarda bi de sarı akıntı sonrasında beyaz akıntı seyretti şimdi akıntı yok .
Ileriki günlerde adet belirtisi olur mu ?
Bu ilaci kullanip bitirdikten sonra hamile kalan oldu mu ?
Hic bi belirtisi olmadan hamile kalan oldu mu ?
Ne zmn idrar gebelik testi yaptirsam doğru sonucu alırım?
Bilgisi olan tecrübelerini paylaşabilir mi ?

2 gebelik kaybı varsa genetik ve pıhtılaşma testleri yapılır. Ve pıhtılaşma çok yaygın bir şey. Bence bunu yaptır bu arada doğal denemeye devam edersin zaten sonuçlar çıkana kadar. Sonuçlar da eline gelince tüp bebeğe başlamadan önce aklında pürüz kalmamış olur.
Merhaba Mervecim. Ben tedaviye bu testleri malesef yaptırmadan başlamış bulundum doktorumda hiç yönlendirmeyince aklımdan silinip gitti. O ay hamile kaldım ne yazıkki 2 aylıkken geçen hafta kalbi durdu. Başka bir doktora kalbinin durduğunun teyitini almak için gittiğimizde bundan sonra bu testleri yaptırmam gerektiğini söyledi. Ve o gün doktordan çıktığımda sen aklıma geldin. Keşke merveyi dinleseydim diretseydim doktora dedim. Haklıymışsın. Çok sağol beni yönlendirdin ama ben bilemedim 3. Kaybımıda yaşamış oldum. Bundan sonra artık peşine düşücem nasipse güzel olur bundan sonrası inşallah 🙏🏼

Merhaba Mervecim. Ben tedaviye bu testleri malesef yaptırmadan başlamış bulundum doktorumda hiç yönlendirmeyince aklımdan silinip gitti. O ay hamile kaldım ne yazıkki 2 aylıkken geçen hafta kalbi durdu. Başka bir doktora kalbinin durduğunun teyitini almak için gittiğimizde bundan sonra bu testleri yaptırmam gerektiğini söyledi. Ve o gün doktordan çıktığımda sen aklıma geldin. Keşke merveyi dinleseydim diretseydim doktora dedim. Haklıymışsın. Çok sağol beni yönlendirdin ama ben bilemedim 3. Kaybımıda yaşamış oldum. Bundan sonra artık peşine düşücem nasipse güzel olur bundan sonrası inşallah 🙏🏼
Ah canım çok üzüldüm gerçekten. Ben şimdi tek düşükte dahi öneriyorum burda. Allah kimseye yaşatmasın.

Ah canım çok üzüldüm gerçekten. Ben şimdi tek düşükte dahi öneriyorum burda. Allah kimseye yaşatmasın.
Çok teşekkür ederim inşallah son olur. Rabbim yaşatmasın inşallah dediğin gibi tek düşükte dahi yapılsın hatta keşke hamilelik planlayan herkese rutin kontrolünde direk yapılsa.
Bundan sonrası için umutluyum en azından sorunumu bilip o şekilde hareket edicem inşallah çok mühim bir sorun çıkmazda bu son olur 🙏🏼❤️

Çok teşekkür ederim inşallah son olur. Rabbim yaşatmasın inşallah dediğin gibi tek düşükte dahi yapılsın hatta keşke hamilelik planlayan herkese rutin kontrolünde direk yapılsa.
Bundan sonrası için umutluyum en azından sorunumu bilip o şekilde hareket edicem inşallah çok mühim bir sorun çıkmazda bu son olur 🙏🏼❤️
Rabbim tez vakitte gönlünü sevindirsin hayırlı bir evlatla. 🤲🏻

Rabbim tez vakitte gönlünü sevindirsin hayırlı bir evlatla. 🤲🏻
Aminn inşallah, rabbim seninde sağlıkla kolaylıkla kucağına almanı nasip etsin minik meleğini 😍🤲🏼🤲🏼
Merhaba çatlama iğnesi yumurta kendiliğinden çatlamadığı için mi vuruluyor yoksa bebek tutunsun diye mi acaba
Yumurta çatlaması için vuruluyor çatlatma iğnesi. Bebek tutunması için progestan gibi farklı ilaçlar verebiliyorlar ☺️

Aminn inşallah, rabbim seninde sağlıkla kolaylıkla kucağına almanı nasip etsin minik meleğini 😍🤲🏼🤲🏼

Yumurta çatlaması için vuruluyor çatlatma iğnesi. Bebek tutunması için progestan gibi farklı ilaçlar verebiliyorlar ☺️
Benim yumurtam kendi kendine çatlıyor ama doktor bu ayda olmazsa vurucakmıs banada bu ay bendr baslayacagm fitik olarak catlama günü progestana ve ne eşim ne bende sıkıntıda yok anlam veremiyoruz

Benim yumurtam kendi kendine çatlıyor ama doktor bu ayda olmazsa vurucakmıs banada bu ay bendr baslayacagm fitik olarak catlama günü progestana ve ne eşim ne bende sıkıntıda yok anlam veremiyoruz

Acaba birden çok yumurtayı mı çatlatıyor o yüzden mi cunku bnmkı kendılıgınden catlıyor
Yani şimdi doktorun öyle dediyse vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Burada bir çok kadın düzenli adetleri olmasına rağmen bu ilaçları deniyor. Doktorunu dinle derim. Şimdi ilaçla yumurta büyütecekseniz birden çok yumurta büyüyebilir. Hepsinin çatlaması için vurabilir iğneyi. Kendisinin çatlamasını beklerse belki kiste dönüşebilir. Onu risk almamak için.
hayırlısı olsun tedaviniz☺️

Yani şimdi doktorun öyle dediyse vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Burada bir çok kadın düzenli adetleri olmasına rağmen bu ilaçları deniyor. Doktorunu dinle derim. Şimdi ilaçla yumurta büyütecekseniz birden çok yumurta büyüyebilir. Hepsinin çatlaması için vurabilir iğneyi. Kendisinin çatlamasını beklerse belki kiste dönüşebilir. Onu risk almamak için.
hayırlısı olsun tedaviniz☺️
Sanırım yaklasıyor insallah tedavi olmadan olur

Eklentiler

• IMG-20210807-WA0047.jpeg
    IMG-20210807-WA0047.jpeg
    51,5 KB · Görüntüleme: 79
Benimde kendimde ve eşimde herhangi bi problem yok
Testler rahim filmleri hormonlar spermiyogramlar hepsi normal
Ancak bizimde 2 senedir olmuyor🤷‍♀️
İki ay önce klomenle denedik olmadı, bi ay ara verdik bu ay femara ve çatlama iğnesi kullancam bende
O şekilde denices
Eğer yaşla alakalı problem yoksa doktor bu ilaçla takibi deniyor bikaç ay
Sizde talep edin bence, en azından yumurtanın büyüyüp büyümediğini görmüş olursunuz

X