Bir rezalet bayram günü de benden

Hanımlar merhaba .Dun yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum .Bana objektif olarak yorum yapın .
Dünden beri çok zoruma gitti .Ağlamaktan gözlerim şişti .Biri 2.5 yaşında ,biri 4 aylık iki kızım var .Bayram gezmesine çıkılacakti .Ben önceden eşime söyledim ben öyle eskisi gibi kapı kapı gezemem iki çocukla bana zor oluyor diye kısa oturalım dedim tamam dedi .Gorumcemin eşi şehir dışına çıktığı icjn onlar da bizle geldiler .Onun da bir 16 yaşında kizi bir de 11 yaşında oğlu var .Hep birlikte çıktık .Eşim gece çalıştığı için evden saat 4 e doğru çıktık . İlk önce halasina gittik .Yemek yaptırıyorum dedi 6 ya kadar bizi tuttu .Biz eşimle yiyip çıkmıştık .Onlar olmasa biz yedik der çıkardık ama.kac saat fırından yemeğin gelmesini bekledik .Bu arada ben cocuklarla ilgilendim .Neyse oradan kalktık .Eşim bir teyzeleri var ona da gider noktalarız dedi .Zaten kalktığımızda saat akşam 7 olmuştu .Orada da çok oturdular saat 9 buçuk oldu ve ev çok kalabalık .Ben yine suratım düşmeden gayet uyumlu huzur bozmamak için çocuklarımla ilgilendim ama 4 aylık olan kizim uyumak istiyor ama gürültü ve ışıktan uyuyamadi .Görümcem de bunu gördü .Kalkalım.biz olmadı dedi Gorumcemin kizi yanıma geldi dayım annene söyle 10 dakikaya kalkalım dedi ama ben annemi bulamadım sana söyledim dedi .Bu da zoruma gitti .Neyse ben karismadim yine .Daha sonra kalktık .Eşim önden çocuklarla indi.Biz görümce ile arkadan inerken bilmem ne teyzeme de gidelim dedi .Ben abla çocuk ağlıyor durmuyor dedim .Gördün sen de .Biz sizi bırakalım olmadı dedim.Diğeri de hiçbir şey yemedi .Toplumda yemiyor .O 16 yaşında olan kız anne dayıma sor sen dedi .Diğer zoruma giden konu .Ben şok oldum bu kiz nasıl boyle konusur diye . Ben bütün gün puset ,bebek çantası ile dolanıyorum .Mama yap,ikisi de bezli alt degistir .Ağlayınca sakinlestir .Neyse ben pusetle bindim arabaya .Görümcem eşimi arabanın dışında çekti kenara bir seyler dedi.Bu arada eşim bana ne çocuklar nasıl ,nasıl duruyor demiyor .Bir buyuk kızımı yanına aldı oyaladı baya yedirmis bir şeyler .Diğer odada .Benle iletişim yok .Sonra eşim gorumcemle konuştuktan sonra arabaya bindi ve bilmemne teyzeme gidiyoruz dedi yine bana hiçbir şey sormadan ,söylemeden .Dışarıda karar verdiler .Görümcem de açıklama yapıyor .İşte gidilmesi gerekiyormuş ,yoksa herkese gitti derler bana gelmedi derler diye .Ben de abla ben sana söyledim bu çocuk durmuyor diye .Yoksa geliriz biz niye gelmeyelim .Çocuk durmuyor .Bebek bu laftan mi anlayacak .Benim gitmem gerekiyor diyor .Ben çok sinirlendim ,kırıldım ,kendimi aşağılık hissettim .İçim disima taştı artık .Bagirmamak için kendimi zor tuttum .Gittik 20 dakika oturduk kalktık .Bunlar arabadan indi .Çocuklarımın yanında sinir krizi geçirdiim .Her yerim yara ,bere içinde ,çizik içinde ,kendimi kaybetttim .Eşime saldırdım arkadan araba sürerken .Çünkü bu tarz şeyler 5 yıllık evliligimizde ilk değildi .

Ek olarak görümcem çocukları için hep bizi yonlendirirj .Kocası ilgisiz olduğu icin ve doğu kulturu olduğu için akraba ziyaretleri beraber yapılır .Benim çocuğumun ödevi var diye gittiğimiz yerden 9 da bizi kaldırirdi .Çocuğu birinci sınıfta önemli diye 1 sene bizi evine almadı .Gitmek istediğimizde kabul etmedi .Kaç kere annesine ben gelemem çocuklarım daha değerli dedi .

Ben kendime yeni bir hayat kurmak istiyorum .Boşanip.Öğretmenim işim var .Lütfen objektif yazın .Büyütüyor muyum?
Görümceniz her seferinde eşinize yön vermeye çalışıyorsa bence onunla plan yapmayabilirsiniz. Sadece onun için de evliliğinizi riske atmayın tabiki öncesi de vardır ama en azından eşinizle çabalayabilirisniz birşeyleri düzeltmek için

O akşamlık birşey değil.Siz dolmuşsunuz belli.Hem dolmuşsunuz ve sinirleriniz bozulmuş sizin.Bir anlık bir boşalma olmuş.Kontrol edebilseniz çocukların yanında öyle birşey yapmayacağınıza zaten eminim.

O akşamdan sonra eşinizle dialog durumunuz nedir bilmiyorum ama bir şekilde ama mutlaka sinirlenmeden konunun teyzeye amcaya gitmek olmadığını genel olarak değer görmediğinizi hissettiğinizi konuşun.Sinirleri sağlam mutlu bir annenin önemini söyleyin.

Bir umut faydasını görmenizi dilerim.Ama anladığım kadarıyla evlilikte denge böyle oturmuş ama sürekli kavga ederek düzelmez.Sizde bu duygu iyice yerlemiş çünkü ne olsa hassas olursun artık..Her zaman yaptığınızdan farklı bir şey yapmanız gerekli demekki kavgayla vs düzelmiyor.

küçük 2 çocuğun olduğu için hemen boşan diyemiyorum.Ama baktın düzelecek gibi değil..son çare o da olur.Belki çok daha da mutlu huzurlu olursun.Çünkü çocukları gergin bir ortamda büyütmekle boşanıp o şekilde bir düzen kurmayı tarttığımda öylesi daha iyi gibi...

Kizlar herkese selam .Dün akşam 10 a görümcem beni aradı .Bu olaydan sonra kayınvalidem ile köy evini temizlemeye gittiler ve bu süreçte benim çocuklarım hasta oldu o bayram gezmesinden dolayı .Kayınvalideme de söyledim ama kendisi belkide sebep olduğu bir şey yüzünden aramadı bile .O gece o son gezmeye gittiğimizde hava iyice sogumustu ve çocuğumun o zaman usuttugunu düşünüyorum .Neyse saat 10 da beni arıyor .Çocukları o saatte uyuttugumu bildiği halde .Ben alıyorum çocukları odaya götürüyorum sessiz ,karanlıkta uyuyorlar .Kendisi o saate kadar kıymetli oğlunun ödevlerini yaptırıyor ve bitince beni arıyor .Orada bile kadindan bencillik akıyor .

Yazma sebebim,telefonu açmadım .Kendisi öyle egolu,vicdan yoksunu bir insanki bizi ya da çocukları sormak için aramaz. Kendisini aklamak ,beni suçlamak için aradığından eminim.Ben açmadım daha fazla sinirimi bozmak istemedim .Çünkü açarsam kavga edecektim .Hala çok kızgınım .Şimdi ise arasam her şeyin farkında olduğumu söyleyip yüzüne vursam mi diyorum ama eşime de söz verdim o da bana söz verdi .Bir daha olmayacak sen de konuyu kapat diye ama ben mutlaka bunu soyleyecegim.Su an arasam mi ya da hiç adam yerine koyup aramasına geri dönmemek daha mı iyi.????

Kizlar herkese selam .Dün akşam 10 a görümcem beni aradı .Bu olaydan sonra kayınvalidem ile köy evini temizlemeye gittiler ve bu süreçte benim çocuklarım hasta oldu o bayram gezmesinden dolayı .Kayınvalideme de söyledim ama kendisi belkide sebep olduğu bir şey yüzünden aramadı bile .O gece o son gezmeye gittiğimizde hava iyice sogumustu ve çocuğumun o zaman usuttugunu düşünüyorum .Neyse saat 10 da beni arıyor .Çocukları o saatte uyuttugumu bildiği halde .Ben alıyorum çocukları odaya götürüyorum sessiz ,karanlıkta uyuyorlar .Kendisi o saate kadar kıymetli oğlunun ödevlerini yaptırıyor ve bitince beni arıyor .Orada bile kadindan bencillik akıyor .

Yazma sebebim,telefonu açmadım .Kendisi öyle egolu,vicdan yoksunu bir insanki bizi ya da çocukları sormak için aramaz. Kendisini aklamak ,beni suçlamak için aradığından eminim.Ben açmadım daha fazla sinirimi bozmak istemedim .Çünkü açarsam kavga edecektim .Hala çok kızgınım .Şimdi ise arasam her şeyin farkında olduğumu söyleyip yüzüne vursam mi diyorum ama eşime de söz verdim o da bana söz verdi .Bir daha olmayacak sen de konuyu kapat diye ama ben mutlaka bunu soyleyecegim.Su an arasam mi ya da hiç adam yerine koyup aramasına geri dönmemek daha mı iyi.????
Bence görümceni yoksay. Geri dönüş yapma. Hatta telefonla konuşma.Evler yakın mı bilmiyorum ama iletişim de olma. Eşine de söyle. Bak ben kardeşinin yüzüne vurmuyorum ancak tekrarlanırsa, aramızdaki tüm bag biter de.Herşeyi onun yüzüne söylerim ve bidaha yüzüne bakmam de.

Bence görümceni yoksay. Geri dönüş yapma. Hatta telefonla konuşma.Evler yakın mı bilmiyorum ama iletişim de olma. Eşine de söyle. Bak ben kardeşinin yüzüne vurmuyorum ancak tekrarlanırsa, aramızdaki tüm bag biter de.Herşeyi onun yüzüne söylerim ve bidaha yüzüne bakmam de.
Tesekkur ederim .Çok şükür evlerimiz yakın değil . Zaten iletişimim hiç yoktu .Beni ararsa ariyor ,acmiyordum .Sonra ya dönüyor bazen de dönmüyordum.Cocuklari bahane ediyordum.

Sadece 20 dk size sorulmadan bir yaşlı teyzenın bayramda elını opmek ıcınmı bu kadar rezalet cıkarttınız buna mı bu kadar doldunuz yoksa bırıkımmı bılmıyorum ama esınıze araba surerken arkadan saldırmak yada cocukların yanında sınır krızlerı gecırmek gerekmezdı .Çıkmayın kardeşim çıkmayın evinizden bu kadar kavga hakaret kufur sınır krızlerı olacaksa yaaaa ...Sadece sizinmi küçük çocuklarınız var bayram seyran ozel gunlerde iki saat gec uyumasın gec uyusun yada ıkı saat canı ıstemıyorsa yemesın gec yesın yemegını bunlar ıcın yuva yıkılırmı sız bosanmayı ne zannedıyorsunuz Allah askına .

birdaha ararsa aç bence benim çocuklarım ağaç kovugundan çıkmadı kendin evine misafir bile almıyordun dersi var diye ben el kadar bebeyle akşam 10 lara kadar perişan oldum çocuğumla bundan sonra bayram planlarını eşinle yap istediğin kadarda otur gittiğin yerde de

X