Bir şans verebilir miyim?

kakaokafa

battı fishing, yan going. ♐
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2014
1.234
1.727
Merhaba herkese,

Dün kuzenim beni bir iş arkadaşıyla tanıştırdı. Çocukla aramızda 2 yaş fark var (ben 27, o 29). Kuzenim yanımızdayken öyle sohbet muhabbet ettik, ancak bir ilişkiden beklentilerimizi baş başa kaldığımızda paylaşabildik. Kendisi ciddi bir birliktelik istiyor, geçmişinde yıllar süren ilişkileri olmuş. Beni beğendiğini ve denersek iyi anlaşabileceğimizi söyledi. Ancak ben bu aralar sevgililik konusunda kararsız kaldığımı, çünkü mülakatları beklediğimi ve şehir dışına gidecek olursam arkamda kimseyi bırakmak istemediğimi, anca birlikte vakit geçirmeye devam edersek bir şeyler hissedebileceğimi söyledim. Şunu da ekledim, en başta ciddileri oynayan adamların işler gerçekten ciddileştiğinde topukladıklarını gördüğüm için aşırı çekimser ve güvensizim (ciddiyetten kastım evlilik değil). O adamın söyledikleri de şunlar: "Yalnızlık tercihine saygı duyarım, ancak eğer iyi anlaşırsak düzenim zaten sen olacaksın, gittiğin yere seninle gelebilirim, bu konuda endişelenme. Ama herkes birbirinden farklı olduğu için hayatına yeni alacağın kişiye karşı da, somut bir delili olmadığı sürece güvensizlik beslememelisin. Ve diyelim ki biz vakit geçirmeye başladık, sen bana ısındın ve artık "bizden olacağına" karar verip bana söyledin, o zaman şimdi anlattığın kararsızlık konusu aklıma gelecek." dedi. Birbirimizde telefon numaralarımız var, ama sadece ben dün akşam eve vardıktan sonra yazmıştım kendisine. Bugün henüz konuşmadık. Sizce bu kişiye şans verebilir miyim? Onun kurduğu son cümlenin alt metnini anlayamadığım için de soruyorum bunu. Onun söylediklerine güvenebilir miyim, yoksa çoğu erkek istediği kadını bu şekilde mi etkilemeye çalışıyor? Bilemiyorum...

Son düzenleme:
Merhaba herkese,

Dün kuzenim beni bir iş arkadaşıyla tanıştırdı. Çocukla aramızda 2 yaş fark var (ben 27, o 29). Kuzenim yanımızdayken öyle sohbet muhabbet ettik, ancak bir ilişkiden beklentilerimizi baş başa kaldığımızda paylaşabildik. Kendisi ciddi bir birliktelik istiyor, geçmişinde yıllar süren ilişkileri olmuş. Beni beğendiğini ve denersek iyi anlaşabileceğimizi söyledi. Ancak ben bu aralar sevgililik konusunda kararsız kaldığımı, çünkü mülakatları beklediğimi ve şehir dışına gidecek olursam arkamda kimseyi bırakmak istemediğimi, anca birlikte vakit geçirmeye devam edersek bir şeyler hissedebileceğimi söyledim. Şunu da ekledim, en başta ciddileri oynayan adamların işler gerçekten ciddileştiğinde topukladıklarını gördüğüm için aşırı çekimser ve güvensizim (ciddiyetten kastım evlilik değil). O adamın söyledikleri de şunlar: "Yalnızlık tercihine saygı duyarım, ancak eğer iyi anlaşırsak düzenim zaten sen olacaksın, gittiğin yere seninle gelebilirim, bu konuda endişelenme. Ama herkes birbirinden farklı olduğu için hayatına yeni alacağın kişiye karşı da, somut bir delili olmadığı sürece güvensizlik beslememelisin. Ve diyelim ki biz vakit geçirmeye başladık, sen bana ısındın ve artık "bizden olacağına" karar verip bana söyledin, o zaman şimdi anlattığın kararsızlık konusu aklıma gelecek." dedi. Birbirimizde telefon numaralarımız var, ama sadece ben dün akşam eve vardıktan sonra yazmıştım kendisine. Bugün henüz konuşmadık. Sizce bu kişiye şans verebilir miyim? Onun kurduğu son cümlenin alt metnini anlayamadığım için de soruyorum bunu. Onun söylediklerine güvenebilir miyim, yoksa çoğu erkek istediği kadını bu şekilde mi etkilemeye çalışıyor? Bilemiyorum...
Yani bence adam haklı, genelleyip erkeklere güvenemiyorum, çekimser kalıyorum demek saçma olmuş. Denemeden nereden bileceksiniz ki, bu dediğiniz karşılığı ömür boyu ilişkilerden uzak duracağıma geliyor...

Yok güvendiğim kişiyle yola çıkarım diyorsan, yine denemeden nereden tanıyacaksın da güveneceksin...ee başkalarına denemek için şans verEceksen, bu şahşa niye vermiyormusun?

Benim şaşırdığım nokta erkekler böyle pek geçmişe o ne demiş, bu ne ima etmişe pek takılmıyor bizim gibi...sizin ki acızık değişik geldi bu söylemiyle.

Adam gerçekten samimi de olabilir bilemeyiz ama daha hiç tanımadığı birine "ciddi düşünüyorum, düzenim sen olursun" gibi laflar etmesi bana inandırıcı gelmedi. Temkinli olmayan şeyler bende kuşku uyandırır. Tabi ben genel olarak şüpheci bir insanım ondan da olabilir.

Merhaba herkese,

Kendiyle çelişmiş adam hem benim hayatım sen olursun diyo hemde kararsızlık konusu aklıma gelicek diyo karar ver yani ne dediğine şans verebilirsin herkese şans verilebilir ama önceliğin o olmasın tabi

Çok fazla irdeliyorsunuz bana kalırsa. Şu cümlelerde ne demek istemiş, alt metin fln... Ben bu kadar derin düşünmüyorum benim eksikliğimdir belki. Ama şans verin bence, sizinle şehir değiştirebileceğini de söylemiş, O ne iş yapıyor?

Merhaba herkese,

neden akışına bırakmıyorsunuz ki? belki büyük bir aşk yaşayacaksınız uğrunda bir çok şeyi feda edebileceğiniz, belki de 2. buluşmada aslında birbirinize uygun olmadığınızı fark edip bitireceksiniz..
insan karşısına çıkan kapılardan vazgeçmeden önce açıp bi bakmalı.. yoksa içinde ne olduğunu göremeden arkasını dönüp giderse hep keşkelerle yaşar..

Ve diyelim ki biz vakit geçirmeye başladık, sen bana ısındın ve artık "bizden olacağına" karar verip bana söyledin, o zaman şimdi anlattığın kararsızlık konusu aklıma gelecek."

Ne bu?
Tehdit mi?
O senin iç muhaseben, gelmemesi için bişey yapamam, deseydiniz.
Ay bu erkekler de yanımızda dura dura feminenleşti iyce.
Yakında bu ilişki nereye gidiyo diye de sorar bu çocuk.

Ciddi düşünüyorum kısmını hiç ciddiye alamadım.
İlk buluşmada hiç tanımadığı sadece dış görünüşüne bakarak bunu söylemesi aşırı saçma. Tabi ki gönül eğlendirmek,vakit geçirmek amacı taşımıyordur,belki bunu ifade etmeye çalıştı ama yine de doğru kelime seçimi olmamış. Son cümlesi konusunda alt metin aramaya gerek olduğunu sanmıyorum,belki de sizin söylemlerinize(güvensizlik vb)set çekmek için söyledi.
Yerinizde olsam artık akışına bırakırım ilişki kuracağım insanlarla durumu. İllaki adını koymak mı gerekiyor. Belki 2-3 buluşma sonrası soğuyup uzaklaşacaksınız birbirinizden,ya da tam tersi olacak,bir şans vermeye bu anlamda değer. Tanımak için.

"Yalnızlık tercihine saygı duyarım, ancak eğer iyi anlaşırsak düzenim zaten sen olacaksın, gittiğin yere seninle gelebilirim, bu konuda endişelenme.
Bu tarz, daha ilişkinin en başında ileriye yönelik yapılan bir konuşmayı toyluğumdan ciddiye aldım ve canım acıdı. O yüzden artık birisi böyle planlarından bahsedince inanmıyorum hatta soğuyorum.
Sizi bilemem ama böyle en başında hesap kitapla yürümez bence, insanlar tanışır ilişki yürür ya da yürümez. Daha hiçbir şey yok sizinle başka şehire gelme planları yapıyor onu da geçtim her şey süper ilerliyor da konu ilişkiye gelmiş gibi e önceden söylediklerin aklıma gelecek diyor.
Siz bilirsiniz tabi ki, denemek istiyorsanız bir deneyin. Ben pek olumlu bakamadım şahsen.

Yani birliktelik basladiktan sonra " kararsizlik" olursa diye tereddüt edecegini soyluyor. Birden birakirsan gibi. Güvenmen konusunda net yani. Bukadar kısa bir zamanda ciddi nasıl düşünülüyor onu anlayamadım, zaten iki taraflı akar gider ve iki tarafında aklında soru işareti olmazsa evlilikle sonuçlanır. İş güç nedir? Siz giderseniz sizinle geleceğini söylüyor da.

Merhaba herkese,

Her turlu bu sozlerini unutmayacagim dedi gibi geldi bana

En başta, yorumlarınız için teşekkürler.
Duruma hemen ciddiyet kazandırmak değil amacım. Anlatmak istediğim şu, erkekler konuşmanın en başlarında "hemen hemen tanışalım, sevgili olalım, vakit kaybedersek bir şeyler ters gider, senden hoşlandım bizden" olur demeleri, yüz bulamadıklarında sertleşmeleri, zaman geçtiğinde ve onlara yaklaşmaya başladığımızda ise "ben senden emin olamadım, duygularım ilerlemiyor, eski sevgilimi unutamadım, korkuyorum vs." diyerek kendilerince uzak durmaları. Ve bunları bugüne kadar çıktığım iki kişi de yaptılar. Boş umutlar konuşmaların en başında verilmemeli. Söylenirse pekâlâ umutlanırım, bu sözler tutulmadığında da inancımı kaybetmem çok normal. Ve bu sadece benim inanç sistemimle alâkalı bir durum olamaz.
Bir hanımefendi yukarda "erkekler iyice feminenleşti" yazmış. Çok haklı. Böylelerini kendi başlarına bırakmayı tercih ediyorum. 🙃

Yani birliktelik basladiktan sonra " kararsizlik" olursa diye tereddüt edecegini soyluyor. Birden birakirsan gibi. Güvenmen konusunda net yani. Bukadar kısa bir zamanda ciddi nasıl düşünülüyor onu anlayamadım, zaten iki taraflı akar gider ve iki tarafında aklında soru işareti olmazsa evlilikle sonuçlanır. İş güç nedir? Siz giderseniz sizinle geleceğini söylüyor da.
O da memurluk sınavlarına hazırlanıyor. MSÜ'nün sözlü ve yazılı sınavlarına girecekmiş. Şu an istegelsin'de çalışıyor, buradaki işi geçici tabii. Ama ailesinin durumu çok iyiymiş. Müstakil evleri varmış, hatta babası vefat etmeden önce CB sarayında koruma olarak çalışırmış.

Bu tarz, daha ilişkinin en başında ileriye yönelik yapılan bir konuşmayı toyluğumdan ciddiye aldım ve canım acıdı. O yüzden artık birisi böyle planlarından bahsedince inanmıyorum hatta soğuyorum.
Sizi bilemem ama böyle en başında hesap kitapla yürümez bence, insanlar tanışır ilişki yürür ya da yürümez. Daha hiçbir şey yok sizinle başka şehire gelme planları yapıyor onu da geçtim her şey süper ilerliyor da konu ilişkiye gelmiş gibi e önceden söylediklerin aklıma gelecek diyor.
Siz bilirsiniz tabi ki, denemek istiyorsanız bir deneyin. Ben pek olumlu bakamadım şahsen.
Açıkçası benim de kafamı karıştırdı. Kuzenim daha önce çocuğa "kakaokafa evlilik meraklısı biri değil, ona öyle konuşmalar yapma, sadece tanışın" demiş. Ama böyle varsayımsal cümleleri sizin gibi daha önce duyduğumdan mütevellit, antenlerim açık geziyorum.

Ciddi düşünüyorum demek şöyle bir şey değil mi? Bir ilişkiye başlarsak ciddi olmasını istiyorum. Yani şu an sizinle ciddi düşünüyorum demek değil. Tanıdığı kişi kafasına uyarsa yani şu an siz ve iliskiye başlarsa bu öylesine olmayacak. Ama tanırken veya ilişkinin başlarında olmayacağını anlarsa tabii ki terk edebilir. Aynı şekilde siz de. Sonuçta başlarda olmayacağını anlamış ve ciddiyet girmemiş araya. Yani ben ciddi düşünüyorumdan böyle şeyler anlıyorum. Hadi 2 au sonra evlenelim ya da kesin evleneceğiz gibi şeyler değil. Y

Ciddi düşünüyorum demek şöyle bir şey değil mi? Bir ilişkiye başlarsak ciddi olmasını istiyorum. Yani şu an sizinle ciddi düşünüyorum demek değil. Tanıdığı kişi kafasına uyarsa yani şu an siz ve iliskiye başlarsa bu öylesine olmayacak. Ama tanırken veya ilişkinin başlarında olmayacağını anlarsa tabii ki terk edebilir. Aynı şekilde siz de. Sonuçta başlarda olmayacağını anlamış ve ciddiyet girmemiş araya. Yani ben ciddi düşünüyorumdan böyle şeyler anlıyorum. Hadi 2 au sonra evlenelim ya da kesin evleneceğiz gibi şeyler değil. Y
Dediğiniz şekilde düşünüyor ve yaşıyorsa, o zaman önünde şapka çıkarırım. Tabii bunu anlamak için ikinci bir görüşmeye açık kapı bıraktım. Sonucu bekliyorum.

O da memurluk sınavlarına hazırlanıyor. MSÜ'nün sözlü ve yazılı sınavlarına girecekmiş. Şu an istegelsin'de çalışıyor, buradaki işi geçici tabii. Ama ailesinin durumu çok iyiymiş. Müstakil evleri varmış, hatta babası vefat etmeden önce CB sarayında koruma olarak çalışırmış.
Ailesinin durumunun iyi olması önemli değil önemli olan diyelim "evlendiniz" sonrası önemli. Bilmiyorum, insanlar cok rahat yalan söyleyebiliyor. Tabi net olması güzel bir şey fakat bunu ancak birlikte vakit geçirdikten sonra anlarsınız.

Bence adam normal problem sende. Madem iş durumunun kesinleşmesini bekliyorsun, neden biriyle tanışıyorsun... madrm tanıştın neden ben düşünmüyorum eskiler şöyleydi böyleydi diyorsun... adamı beğenmedin de bahane mi buldun...

X