bir senedir nişanlıyım herşey burnumdan geldi...

endlesslove06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2011
78
6
slm kızlar Allah nasip ederse haziranda evleniyorum 1 senedir nişanlıyım o kadar sorunlar yaşadıkki herşey burnumdan geldi iyice psikolojim bozuldu ben ne yapacam bilmiyorum kaynanam çok fena biri herşey onun istediği gibi olsun istiyor nişanlımla eşyaları beraber aldık eşyaları bile kendisi beğenip almak istiyordu nişanlım çok kızdı kavga ettiler ama sonra yola geldiler sonra bana sormadan gitmişler takı seti almışlar onuda beğenmedim değiştirecez dediler ama onuda değiştirmediler en son yaptıkları şeyde iyice sabrımı taşırdı oturdukları binadaki komşularının aynı mahallede bi evi varmış kiracısı ev alıp çıkacakmış bizede orayı tutmayı düşünüyorlarmış kafayı yicem ya sabahlara kadar uyuyamıyorum artık kendi oturacağım evi bile kendileri seçiyor onun niyetini ben biliyorum böyle giderse bizim iş olmayacak gibi geliyor bana yardım edin çok çaresizim

işiniz zor.. ama şöyle bi artınızda var nişanlınız eşya konusunda size destek çıktığına göre ev konusundada çıkacaktır.. bence alın karşınıza nişanlınızla konuşuun.. ben istemiyorum oturacağım evi kendim seçmek istiyorum deyin.. anlayışla karşılayıp ailesiyle konuşucaktır..

bizim elimizden bişey gelmez,keşke gelse...

nişanlınızı alıp karşınıza sakin ve tatlı dilli konuşun zaten anlattığınıza göre onların ağzının içine bakmıyor

Güzelim hep kaynanadan bahsetmişin bunlar aile olarak birbirlerine tutkun mu?nişanlın anakuzusumu? Bu cevaplar evet ise ,evlendiğindede bu böyle devam edecektir çarşambanın gelişi,salı gününden belidir ya kaynana evlendikten sonra haddini bildirecek ve eşinle kavga edeceksin yada yüzüğü atacaksın, çok mücadele ve kavgayı dayanıklıysan evlen ama sonra derdim var köşesinede müptela olma, derim

Herkes aynı şeyi demiş. Bence de nişanlınla konuş. Sakın kaynananla tartışma hatta evi istemediğini vs'de onlara belli etme. Git nişanlının kanına gir sonra o ailesi ile konuşsun kendi fikri gibi. :KK1:

neden herseye karısırlar anlamam ?
sanırım eskıler evlenınce bu duyguları yasayamamıslar
sımdıde ıstedıklerının yaparak kendılerını tatmın etmeye calısıyorlar

canım, nişanlıyken ve evlendikten sonra kayınvalidemin de bu tarz dayatmaları oldu. ama seninki gibi aleni değildi planlı programlı yapardı... neyse hiç bir zaman kayınvalidemle yüz göz olmadım. tamam dedim. yapılabilecek şeyleri orta yolda yaptım ama onu hiç ilgilendirmeyecek şeylerde tamam diyip kendi istediğimi yaptım. nedir işte koltuk takımımıza karıştı ben de beğendim tamam dedim. ama benim alacağım yatak odası takımımı annemin yanında sçemeye hatta gidip pazarlık etmeye, alın bunu demeye kalktı... biraz daha bakarız dedim ve eşimle beğendiğimiz yatak odasını aldım. "sen napıyon annemin yanında ne pazarlık ediyon benim alacağım şeye" demedim.

bunun gibi örnekler anlatabildim mi? ters yaparsan inat eder. seni evden kaçırana kadar uğraşır. saygını bozmazsan, nişanlın da mantıklı şeylerde arkanda ise hiç bir şey yapamaz. söylenir söylenir siz bildiğinizi yaparsını...

benimki aldığım halıları çöpe atıp başka halı almamı istedi daha çeyizde... sanki o veriyor parasını. benim halılarım merinos, koyunlu, dinarsu o tüm halıları pierre cardin istiyormuş. bu arada tüm halıları da ben aldım. hani parasını da verdiği yok. tabiki kendi beğendiğim ve parasını verdiğim halılarımı atmadım. kullanıyorum.

he ne yapar, hala daha eşim yokke benle yalnızken yatak odama laf eder, halıma laf eder.... hiç umrum değil.

Evlenene kadar maddi konularda, ev kurma meselesinde hemen hemen tüm kadınlar sorun yaşar..
Bunu mümkün olduğunca görmemezlikten gelmek gerekiyor;
EĞER hayatı birleştireceğimiz insan gerçekten sorumluluk sahibiyse,
ailesine hayır demeyi biliyorsa ve sizi sevip saymayı biliyorsa.

Bir düşünün bunları evleneceğiniz insan bunlara değiyorsa, yılmayın devam edin direnmeye.

Alışacaklardır sizin yuvanızın ayrı olduğuna.

Yakınlığı uzaklığı ayarlayamayan ailelerle yakın ev kurmamak lazım.
Sizde bunun için direnin ama böyle sinirlenerek fevri davranarak değil.

Güzel bir yemek program ayarlayın nişanlınızla, sürprizler yapın, sonra bu meseleyi uzun uzadıya güzelce konuşun; hallolacaktır inşaallah..

Son düzenleme:
neden herseye karısırlar anlamam ?
sanırım eskıler evlenınce bu duyguları yasayamamıslar
sımdıde ıstedıklerının yaparak kendılerını tatmın etmeye calısıyorlar

biz nişanlıyken mobilyaları beğendik mobilyalar eve geldi sonra ben mobilyaya göre gittim perde aldım sonra baktım kaynana gitmiş kendi beğendiği misafir odasıyla değiştirmiş bana danışmadan evlendikten sonra aynı karışmalar,burnunu sokmalar devam etti altan ala ala bende yılların sabırı bomba gibi patladı geçen yıl evimden kovdum

biz nişanlıyken mobilyaları beğendik mobilyalar eve geldi sonra ben mobilyaya göre gittim perde aldım sonra baktım kaynana gitmiş kendi beğendiği misafir odasıyla değiştirmiş bana danışmadan evlendikten sonra aynı karışmalar,burnunu sokmalar devam etti altan ala ala bende yılların sabırı bomba gibi patladı geçen yıl evimden kovdum

kendı begendıgı mısafır odasıyla degıstırmıs mı ?:KK53:
pekı sız ne yaptınız bu durumda

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzelim hep kaynanadan bahsetmişin bunlar aile olarak birbirlerine tutkun mu?nişanlın anakuzusumu? Bu cevaplar evet ise ,evlendiğindede bu böyle devam edecektir çarşambanın gelişi,salı gününden belidir ya kaynana evlendikten sonra haddini bildirecek ve eşinle kavga edeceksin yada yüzüğü atacaksın, çok mücadele ve kavgayı dayanıklıysan evlen ama sonra derdim var köşesinede müptela olma, derim

anneme de eltisi kendi eski perdelerini takmış:26:

eski buzdolabını vermeye kalkmış:KK53:

evimize aldığımız avizeleri bile onlar seçerdi

kapı rengi,balkonun dizaynı...

annem ailesini ziyarete gitmek için kaynından izin alırdı,o da vermezdi(ona amca demek içimden gelmiyor)

babam aslında annemin hep arkasındaydı ama işte eski kafalar,saygı!!! imiş bunun adı...

şimdi o aileyi hayatımızdan tamamen çıkardık

fakat bu bize depresyon hastası bir baba şeker hipertansiyon depresyon hastası bir anne olarak geri döndü...

:KK50::KK50::KK50::KK50:

hiçbirşey sağlıktan önemli değil...

anneme de eltisi kendi eski perdelerini takmış:26:

eski buzdolabını vermeye kalkmış:KK53:

evimize aldığımız avizeleri bile onlar seçerdi

kapı rengi,balkonun dizaynı...

annem ailesini ziyarete gitmek için kaynından izin alırdı,o da vermezdi(ona amca demek içimden gelmiyor)

babam aslında annemin hep arkasındaydı ama işte eski kafalar,saygı!!! imiş bunun adı...

şimdi o aileyi hayatımızdan tamamen çıkardık

fakat bu bize depresyon hastası bir baba şeker hipertansiyon depresyon hastası bir anne olarak geri döndü...

:KK50::KK50::KK50::KK50:

hiçbirşey sağlıktan önemli değil...

aynan katılıyorum aslında ben yine kovmazdım ama kaynana kızıma beni karalamış depresyona girmesinde onunda etkisi vardı!

aynan katılıyorum aslında ben yine kovmazdım ama kaynana kızıma beni karalamış depresyona girmesinde onunda etkisi vardı!

insan patlıyor bir zaman sonra..annem ağzını açıp birşey diyemezdi hatta biz korurduk annemi.."rahat bırakın,üzmeyin annemi" diye...

şimdi alt katımızdalar ve ayda yılda bir görüşüyoruz

bize gönül koyuyorlar gitmiyoruz diye...

ama artık içimden gelmiyor..sevdirmek de sevdirmemek de onların elindeydi..onlar 2. yi seçtiler...

Haydaaa nası bi kadın böyle ? Neyse ki nişanlınız annesinin tarafında değil . Nişanlınızla oturup iyi bi konuşun bırakın bu dönemde istediğni yapsın siz ondan gizli gidin değiştirin ne yaptıysa bu kiralık ev durumunuda ondan çok uzakta biyere taşının evlendikten sonra uzak oldğnuz için bence problem fazla olmaz :/

canım, nişanlıyken ve evlendikten sonra kayınvalidemin de bu tarz dayatmaları oldu. ama seninki gibi aleni değildi planlı programlı yapardı... neyse hiç bir zaman kayınvalidemle yüz göz olmadım. tamam dedim. yapılabilecek şeyleri orta yolda yaptım ama onu hiç ilgilendirmeyecek şeylerde tamam diyip kendi istediğimi yaptım. nedir işte koltuk takımımıza karıştı ben de beğendim tamam dedim. ama benim alacağım yatak odası takımımı annemin yanında sçemeye hatta gidip pazarlık etmeye, alın bunu demeye kalktı... biraz daha bakarız dedim ve eşimle beğendiğimiz yatak odasını aldım. "sen napıyon annemin yanında ne pazarlık ediyon benim alacağım şeye" demedim.

bunun gibi örnekler anlatabildim mi? ters yaparsan inat eder. seni evden kaçırana kadar uğraşır. saygını bozmazsan, nişanlın da mantıklı şeylerde arkanda ise hiç bir şey yapamaz. söylenir söylenir siz bildiğinizi yaparsını...

benimki aldığım halıları çöpe atıp başka halı almamı istedi daha çeyizde... sanki o veriyor parasını. benim halılarım merinos, koyunlu, dinarsu o tüm halıları pierre cardin istiyormuş. bu arada tüm halıları da ben aldım. hani parasını da verdiği yok. tabiki kendi beğendiğim ve parasını verdiğim halılarımı atmadım. kullanıyorum.

he ne yapar, hala daha eşim yokke benle yalnızken yatak odama laf eder, halıma laf eder.... hiç umrum değil.

sizde de çelik gibi sabır varmış doğrusu:KK9:

insan patlıyor bir zaman sonra..annem ağzını açıp birşey diyemezdi hatta biz korurduk annemi.."rahat bırakın,üzmeyin annemi" diye...

şimdi alt katımızdalar ve ayda yılda bir görüşüyoruz

bize gönül koyuyorlar gitmiyoruz diye...

ama artık içimden gelmiyor..sevdirmek de sevdirmemek de onların elindeydi..onlar 2. yi seçtiler...

haklısın güzelim kimse aile hayatına karışmamalı ve üstüne hüküm sürmemeli (diğer küçük gelinde evinden kovdu kaynanayı )evet anneni ezdirmemek için onunla olun zaten fazla sabır iyi değil karşındakini enayi,saf sanıyor mükafat kelimesindende nefret ediyorum, haksızlığın,ezilmenin mükafatı olmaz depresyonu olur ancak

haklısın güzelim kimse aile hayatına karışmamalı ve üstüne hüküm sürmemeli (diğer küçük gelinde evinden kovdu kaynanayı )evet anneni ezdirmemek için onunla olun zaten fazla sabır iyi değil karşındakini enayi,saf sanıyor mükafat kelimesindende nefret ediyorum, haksızlığın,ezilmenin mükafatı olmaz depresyonu olur ancak

küçükken pikniğe giderdik koloni halinde..annemin eltisi ve gelini oturur annem yapardı herşeyi...

o zaman daha 12-13 yaşındaydım kızardım ona "kalk da anneme yardım et" diye...

potansiyel bi cadılık var sanırım genlerimde anneme çekmedim...
:KK1:

enayi yerine konulmaya katlanamıyoum asla...

artık yemeklerini yapan bir annem yok hep dışardan söylüyolar
:KK53:

sizde de çelik gibi sabır varmış doğrusu:KK9:

canım kayınvalidem de bana çok sabırlısın der:)) kendini mi kastediyor bilemiyorum. bu arada tabiki benim de başlarda dolup kayınvalideme değil ama eşime söylendiğim oldu. ama erkekte söylenmek ters tepiyor. sakince izeh ediyorum artık. o da herşeyin farkında ve arkamda. iyi niyetimden de emin olduğundan sorun çıkmıyor. insan ilişkileri biraz idareye bağlı.

kızlar dün akşam nişanlımla konuştum dedim kendi oturacağım evi kendim seçemicemmi herşeye karışmasın annenler herşeye karışıyorlar dedim oda diyoki ben her zaman senin arkanda oldum sen merak etme halledecem dedi

X