Bir sır biliyorum kendime mi kalsa söylesem mi bilmiyorum 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
e hani sadece kendisine söylecektiniz?
kocasına söylemeye mi karar verdiniz?
sadece kendisine söyleyecekseniz biliyorum diye, nasıl haksızlığa karşı gelmek olacak bu tam olarak.
bilsem duramam demişsiniz birde e durmuşsunuz 1 senedir.
Kocasına söyleyeceğim diye birşey demedim kendisine diyorum evet durdum sussun diye güzellikle anlamıyor evet kötü düşünce kaldı ki söylemeyeceğim de yine bende ama bazen canıma tak ettiği noktalar oluyor düşüyorum bu düşünceye bana bunları yapması herşey iyi ama benim böyle düşünceye düşmem kötü mü

Bence karışmayın, eşinden saklıyorsa bu vebali o taşıyor, siz değil. Karı koca arasına girilmez, bir yuvanın dağılmasına aracılık edilmez, vebal odur. Ayrıca gün öyle bir gün ki ne biliyorsunuz kocasından sakladığını. Belki kocasına anlatmıştır ve bu konunun üstüne sünger çekmişlerdir. Suyu bulandırmanın alemi yok. Eşinize bile anlatmanız hataymış, böyle bir konu sizden çıkmamalıydı, üstelik şimdi başkası bile açsa konuyu eşiniz sizden bilecek..

Bir insanın aldatıldığını yalan üstüne ilişki kurulduğunu bilseniz umursamaz mısınız bu insanı sevip sevmemenizde önemli değil ben bilsem duramam yani haksızlığa gelemediğimden yanlış taraftan mı düşünüyorum

Kocasına söyleyeceğim diye birşey demedim kendisine diyorum evet durdum sussun diye güzellikle anlamıyor evet kötü düşünce kaldı ki söylemeyeceğim de yine bende ama bazen canıma tak ettiği noktalar oluyor düşüyorum bu düşünceye bana bunları yapması herşey iyi ama benim böyle düşünceye düşmem kötü mü

üstteki mesajınızda ben bilsem duramam demişsiniz ya. haksızlığa gelemiyormuşsunuz hani kendisine söyleyince haksızlığa karşı mı durmuş olacaksınız?
kocasına söylemek hatta bütün aileye duyurmak istediğiniz gayet anlaşılıyor. dilinizin sadece kendisine söyleyeceğim dedim demesinin bir önemi yok.

Bence karışmayın, eşinden saklıyorsa bu vebali o taşıyor, siz değil. Karı koca arasına girilmez, bir yuvanın dağılmasına aracılık edilmez, vebal odur. Ayrıca gün öyle bir gün ki ne biliyorsunuz kocasından sakladığını. Belki kocasına anlatmıştır ve bu konunun üstüne sünger çekmişlerdir. Suyu bulandırmanın alemi yok. Eşinize bile anlatmanız hataymış, böyle bir konu sizden çıkmamalıydı, üstelik şimdi başkası bile açsa konuyu eşiniz sizden bilecek..
Ben zaten söylemem eşine söyleyemem bilmediğini biliyorum gerçi belkide söylemiştir ne belli ama kendisi demişti bunuda
herkesin eşiyle arasında olanı kimse bilemez eşim benim arkadaşımda kardeşini biliyor banada saygı duyuyor bir araya getirmiyor beni onun gidip gelmesinede engel olmuyorum hakkımda yok gitmiyorda sevmiyor normal kardeş ilişkisi yok aralarında genellemeyle düşünürseniz evet yanlış söylemem ama zaten biliyor başkası açmaz kimseye demedim benden duyduğunu diyecek kimse yok yani kötü düşünüyorum bazen ama bu düşünceyede kimse durduk yere gelmiyor yaşatılanlardan dolayı bu kadar negatifim

Arsıza arsızca yaklaşmak şantajsa evet ben yinede susarım emin olun bana ağır geldiği için yazmıştım
Sen kimsin ki sana ne ağır geliyor ya okudukça hayret içinde kalıyorum mesajlarını. Kardeşim aç şuraya düzgünce konu “görümcem bana haksızlık ediyor arkamdan konuşuyor vs” biz sana destek verelim şunu yap bunu yap diyelim. Sen kalkmışsın yıllar öncesi mevzuyu çıkarmış kadına “bak biliyorum ha ona göre davran benden uzak dur” diyerek tehdit etmek bel altından vurmak istiyorsun ezik gibi kendini savunamıyor bu durumu kullanıyorsun. Birde bunu “bana ağır geliyor” diye süslüyorsun haşa Allah mı oldun da sana ağır geliyor ? Okudukça midem bulandı.

üstteki mesajınızda ben bilsem duramam demişsiniz ya. haksızlığa gelemiyormuşsunuz hani kendisine söyleyince haksızlığa karşı mı durmuş olacaksınız?
kocasına söylemek hatta bütün aileye duyurmak istediğiniz gayet anlaşılıyor. dilinizin sadece kendisine söyleyeceğim dedim demesinin bir önemi yok.
Umursamaz mısınız yani hiç etkilenmez misiniz ya nasıl olur demez misiniz niye duyurayım benim kocam kötü olur ailesi kötü olur niye duyurayım yani anlamadım ki niye kanıtlamaya calısıyorum bunu

Sen kimsin ki sana ne ağır geliyor ya okudukça hayret içinde kalıyorum mesajlarını. Kardeşim aç şuraya düzgünce konu “görümcem bana haksızlık ediyor arkamdan konuşuyor vs” biz sana destek verelim şunu yap bunu yap diyelim. Sen kalkmışsın yıllar öncesi mevzuyu çıkarmış kadına “bak biliyorum ha ona göre davran benden uzak dur” diyerek tehdit etmek bel altından vurmak istiyorsun ezik gibi kendini savunamıyor bu durumu kullanıyorsun. Birde bunu “bana ağır geliyor” diye süslüyorsun haşa Allah mı oldun da sana ağır geliyor ? Okudukça midem bulandı.
Evet haksızlık ediyor sebebide bunu bildiğimi düşünmesi haksızlık etmesinin nedeni bu konu bu yani evet ağır geliyor bunu bilmek size gelmez mi ağır geliyor demek ortaya saçacağım demek değil ki

Umursamaz mısınız yani hiç etkilenmez misiniz ya nasıl olur demez misiniz niye duyurayım benim kocam kötü olur ailesi kötü olur niye duyurayım yani anlamadım ki niye kanıtlamaya calısıyorum bunu
Asla umursamam. Düşmez kalkmaz bir Allah kınamayın kınadığınızı yaşamadıkça ölmezsiniz. Sen sınanmadığın bir durum için ahkam kesebilirsin ama dikkat et bu başka yerden çıkmasın. Aynısı kardeşine vs olsaydı da böyle yazar mıydın cevap bekliyorum.

Bir yıldır saklıyormuş bu sırrı ama eşine söylemiş belki kardeşi ile arası bozulur diye. O da olmayınca direk görümceye şantaj yapmaya çalışacakmış

Ben zaten söylemem eşine söyleyemem bilmediğini biliyorum gerçi belkide söylemiştir ne belli ama kendisi demişti bunuda
herkesin eşiyle arasında olanı kimse bilemez eşim benim arkadaşımda kardeşini biliyor banada saygı duyuyor bir araya getirmiyor beni onun gidip gelmesinede engel olmuyorum hakkımda yok gitmiyorda sevmiyor normal kardeş ilişkisi yok aralarında genellemeyle düşünürseniz evet yanlış söylemem ama zaten biliyor başkası açmaz kimseye demedim benden duyduğunu diyecek kimse yok yani kötü düşünüyorum bazen ama bu düşünceyede kimse durduk yere gelmiyor yaşatılanlardan dolayı bu kadar negatifim
Ne biliyorsun eşinin bilmediğini ya.
Yanlarında mıydın
Adam sevmiş almış sanane.
Bu nasıl bir varoşluk.
Ayrıca sen elin adamıyla yatak muhabbeti nasıl yaparsın evli bir kadın olarak.
Sen çok mu namuslu oldun şimdi.
Haddini bil terbiyesizlik yapma.
Görümcenle sorunun olabilir sevmeyebilirsin
Ama böyle insanları geçmişinden vurmak nedir?
O adamın dediklerinin doğru olduğunu nerden biliyorsun.
Adamı bırakmış gitmiş başkasıyla evlenmiş diye adam resmen kudurmuş kıza iftira atıyor.
Madem çok kötü biriymiş neden ilişki kurmuş bu kadınla.
Madem nişanlıyken olmuş nişanlı kızla neden ilişkiye girmiş erkek mi bu?
Sen nişanlısın ne demej dememiş mi.
Kendi çok mu delikanlı birde dedikodu yapıyor.

Bende bunu diyorum yaptığı hep yanında kaldı işte beni ancak huzursuz etti ben sustum edebimden ama edepsiz üste çıktı sadece ona kenarda bu bana birşeyler anlattı bak ben susuyorum sana demiyorum sende sus benim arkamdan konuşma belki susar diyorum tek dediğim bu bunuda ona diyim mi demeyim mi diye soruyorum heryere çekildi konu
Edebinizden susup herkese açık forumda bu sırrı yaysam mı diye soruyorsunuz. Ne edep ne edep!

Asla umursamam. Düşmez kalkmaz bir Allah kınamayın kınadığınızı yaşamadıkça ölmezsiniz. Sen sınanmadığın bir durum için ahkam kesebilirsin ama dikkat et bu başka yerden çıkmasın. Aynısı kardeşine vs olsaydı da böyle yazar mıydın cevap bekliyorum.
Yazardım büyük konuşmam dediğiniz gibi düşmez kalkmaz bir Allah yaşanılanları bilseniz belki anlarsınız çok tehlikeli birisi ben o kadar ince düşünen biri değilim olsam bir yıldır bildiğim şeyi çoktan bir şekilde vururdum yine yanına kalacak bana yaptıkları arkamdan konuştukları bana attığı iftiralar benim hakkımda böyle birşey bilse bir dk durmayacak birisi en baştan evlenmemizi bile istemedi baştan gelen sorunlar bizimki hayatınızda böyle biri olsa bazen sizede dank edip düşündürtür bu yanlış düşünce bunun farkındayım zaten

Neyse en azından artık söylemenizin yanlış olduğunu biliyorsunuz, gelin buraya anlatın, içinizde ne varsa dökün , anlattıkça açılın, açıldıkça yükünüz hafiflesin, yükünüz hafifledikçe böyle işlere bulaşmayın. Biz buradayız dinleriz yorum yaparız birbirimizde derdimizi paylaşırız ama hiçbirimiz başka birinin yuvasına vebal bile olsa yük almayız. Siz de almayın, Allah’a havale edin, bırakın öte tarafta siz alacaklı olun o olmasın sizden. Ben evlendikten sonra eşime tek yanlış yapmadım yuvamı sen dağıttın diyemesin. Şimdi pişmanım o zaman hata yaptım eşim biliyordu vebali artık senindir diyemesin. Bunun bir de öte tarafı var. Siz gelin illa anlatacaksanız bize anlatın..

Ne biliyorsun eşinin bilmediğini ya.
Yanlarında mıydın
Adam sevmiş almış sanane.
Bu nasıl bir varoşluk.
Ayrıca sen elin adamıyla yatak muhabbeti nasıl yaparsın evli bir kadın olarak.
Sen çok mu namuslu oldun şimdi.
Haddini bil terbiyesizlik yapma.
Görümcenle sorunun olabilir sevmeyebilirsin
Ama böyle insanları geçmişinden vurmak nedir?
O adamın dediklerinin doğru olduğunu nerden biliyorsun.
Adamı bırakmış gitmiş başkasıyla evlenmiş diye adam resmen kudurmuş kıza iftira atıyor.
Madem çok kötü biriymiş neden ilişki kurmuş bu kadınla.
Madem nişanlıyken olmuş nişanlı kızla neden ilişkiye girmiş erkek mi bu?
Sen nişanlısın ne demej dememiş mi.
Kendi çok mu delikanlı birde dedikodu yapıyor.
Bende aynılarını ona söyledim özellikle sorupta öğrenmedim kadın kendi anlattı diyorum her neyse....

Bende aynılarını ona söyledim özellikle sorupta öğrenmedim kadın kendi anlattı diyorum her neyse....
Kim anlattı.
Ayıp kardeşim ayıp.
Sen böyle bu kafayla bak çok yanlış yollara girersin.
Kocanın kardeşi sonuçta ne olursa olsun direk seni gözden çıkarır o aile.
Nasıl yüzyüze bakıcan o saatten sonra ya.

Konuştuk çözemedik böyle düşünmek kötü kabul ediyorum ama bana yaşatılanlarda hoş değil direk gidipte sen bunu bunu yaptın demeyeceğim tabi senin hakkında böyle söyledi o yüzden senden soğudum konuşmuyorum sende artık benim hakkımda konuşma demek derdim tehdit şantajda değil herkes istediği yerden anlıyor
Ama görümce sizi aldatmamış siz niye ondan soğuyorsunuz o kısmı anlamadim 🙂
Yani biri bana gelse dese ki "sen bana kötü davranıyorsun ama ben de hakkında böyle şeyler biliyorum" dese ağlayarak günlüğüne yaz derim. İftiracı dedikoducu der olur biter. Gözünle de görsen bir şey değişmiyor. Muhatap olmamana saygı duyarım ama sizin seçtiğiniz yol değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X