Gebeliğe Hazırlık bir sorum daha var please :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

burcdem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2021
125
46
34
çok soru soruyorum ama inanın bilgisiz olduğum için :)

şimdi reglim 21 Mayıs . 13 mayıs ve 16 mayısta korunmasız ilişki yaşadım. Örnek veriyorum eğer o günler tuttuysa bu 21 inde regli olur muyum ?

çok erken ya , bu süre zarfında tuttuysa 9 içerisinde hamile kalmış olabilir miyim işte :)

çok erken ya , bu süre zarfında tuttuysa 9 içerisinde hamile kalmış olabilir miyim işte :)
Yumurtlama dönemi kişisen kişiye değişir. Ben 21. Gün yumurtluyorum genelde. Takvimlere göre geç. O yüzden yumurtlama gününü takip edin. Ovulasyon testi ile mesela. Ya da doktor kontrolü ile

Hamile kalirsan kanaman olmaz. Rahim duvarı olasi gebelik için kendini hazırlar kalinlasmaya başlar eger döllenme olur gebelik gerçekleşirse kalınlaşan bu duvar bebek için en ideal ortamdir ve oraya tutunup buyur. Eğer döllenme olmaz ise kalınlaşan bu duvardaki doku dökülür bu da regl oluyor iste. Regliden snra rahim duvari eski ince haline doner yumurtlama zamanina, yeni regliye kadar yine kalinlasir dollenme olmazsa yine dokulur.... Sonraki aylar da bu döngü yine sil baştan tekrar eder.

X