Bir Umut da Benden Olsun 🌸 İlk Aşılamada Gebelik 🤰🏻

Ne cikti canim sonuc?
Merhaba sonuç gebelik çıktı fakat değerim 13,26 çıktı kimyasal die düşünüyorum yarın yada salıya kadar tekrar baktırıcam hemşire değer düşük fakat gebelik var dedi ama İnşallah sağlıkla ilerler dedi Temmuz da kimyasal geçirmiştim ona benzettim değerin küçük olmasını Hayırlısı ALLAH isteyen herkese Nasip etsin

Merhaba sonuç gebelik çıktı fakat değerim 13,26 çıktı kimyasal die düşünüyorum yarın yada salıya kadar tekrar baktırıcam hemşire değer düşük fakat gebelik var dedi ama İnşallah sağlıkla ilerler dedi Temmuz da kimyasal geçirmiştim ona benzettim değerin küçük olmasını Hayırlısı ALLAH isteyen herkese Nasip etsin
Umudunuzu yitirmeyin. Ben öğrendiğimde 5,19’du 🙂 iğnelerin etkisi geçmedi diye düşünmüştüm.

Erken farketmissindir artacaktir insallah ptesu yaptir bakalim bize de haber ver🙏🏻❤️

Arkadaşlar ben aşılamadan sonra13. Gün yaptırdım ve 13,26 çıktı düşük değer ki aşılamadan sonra ilişkide olmadı bizim ben kimyasal diorum ama İNŞALLAH bir gün ben ve tüm isteyenlerde annelik duygusuna erişir RABBİM Nasip eder son bir senedir kolay olmayan süreçlerden geçtik Haber vericem kan testinden sonra Siz 5,19 u kaçıncı günde öğrenmiştiniz acaba

Arkadaşlar ben aşılamadan sonra13. Gün yaptırdım ve 13,26 çıktı düşük değer ki aşılamadan sonra ilişkide olmadı bizim ben kimyasal diorum ama İNŞALLAH bir gün ben ve tüm isteyenlerde annelik duygusuna erişir RABBİM Nasip eder son bir senedir kolay olmayan süreçlerden geçtik Haber vericem kan testinden sonra Siz 5,19 u kaçıncı günde öğrenmiştiniz acaba
aşılama sonrası 10. Günde öğrenmiştim. O yüzden iğne etkisi sanıp hiç sevinmemiştim. 2 gün sonra 22 olmuştu değerim. Ona bile sevinmedim, zaten ilk 3 ay düşük riskim vardı. O tarihlerde doğru düzgün hiç sevinememiştim.

Anladım Hayırlısıyla atlatmışsınız sanırım benimde ilk gebeliğim 2 aylıkken düşükle sonuçlandı O psikolojiyi çok iyi anlıyorum Tevekkül den başka yapçak bişeyim yok Teşekkür ederim bu arada

Anladım Hayırlısıyla atlatmışsınız sanırım benimde ilk gebeliğim 2 aylıkken düşükle sonuçlandı O psikolojiyi çok iyi anlıyorum Tevekkül den başka yapçak bişeyim yok Teşekkür ederim bu arada
Rica ederim. Evet, oğlum doğdu 35 günlük oldu Bile çok şükür. Allah gönlünüze göre versin inşallah.

Oyle bir sey dusunme olumlu seyler dusun yarin sabah aile hekimine git baktir bence ben olsam dayanamazdim:) bence guzel haberler vereceksin

Aminnn Cümlemizin İnşallah ALLAH bağışlasın sağlıklı ömürler dilerim
Baktırıcam ama kimyasalıda temmuzda yaşadığım için aynısı gibi Hayırlısı bakalım

Arkadaşlar bugün baktırdım 7,29 kimyasal sanırım hissettiğim gibi Hayırlısı ama uğraşçaz sanırım bu yolda 1 normal düşük 2 kimyasal napmam gerekiyor acaba

Arkadaşlar bugün baktırdım 7,29 kimyasal sanırım hissettiğim gibi Hayırlısı ama uğraşçaz sanırım bu yolda 1 normal düşük 2 kimyasal napmam gerekiyor acaba
Geçmiş olsun canım benim üzülme hiç rabbim yardımcın olsun
Genetik test ve Rahim filmi baktırdın mı bide istersen perinatoloğa görün
Benimde 2 düşüğüm var çok yorucu süreç biliyorum ama herşey allahtan

Aminnn İnşallah çok teşekkür ederim psikolojikmen çok etkilendim ama yapıcak bişey yok şuan doktorumu aradım hemşire regli olunca gel detaylı konuşalım dedi Genetik test isteyebilir dedi Ben geçen sene rahim filmi çekildiğim ay hamile kalmıştım temizdi 2 aylıkken düşükle sonuçlandıki düşük riski vardı baştan ama normalde bu konuyu 1 senedir kafama çok takıp stres Yaşadım
Ama doktorum aşılama muayenesi sırasında polip gibi bişey dedi hemşireye Ofis işlemi dedi anlamadım ben Gidince sorucam

Genetik testi yaptirin cnm esinle genetik bi problem olabilir

İlişki neden olmadı ki bizim doktorumuz günler belirledi o günlerde ilişki oldu o günler bittik den sonra da en az hafta da 2 veya 3 olacak dedi

Benim eşimin kullandığı ilaçlar sebebiyle korunmamız gerekiyordu fakat bazen tıp gerçekten yanılabiliyor okudumlarımdan duyduklarımdan dolayı bizim aşılama günü tutmuş fakat kimyasal doktorumla görüştüm pıhtılaşma testine gerek yok diyor ama ben yaptırıcam

Merhaba Kızlar. 🌸

Size hamilelik hikayemi anlatmak istedim. Belki başkaları gibi çoookk uzun seneler beklemedik ama bekleyen bilir ki geçen her gün insana sanki bin yıl gibi gelir…

31 yaşıma girdim, 5 senelik evliyim diyebilirim. İlk 1-1.5 yıl kadar prezervatif ile korunduk -korunmak denirse-. Sonrasında bebek istemeye başladık. Birkaç ay, 6 ay, 1 sene, 3 sene derken ben bir türlü hamile kalamadım. Tüm testlerimiz, eşimin değerleri, benim Rahim filmim filan her şey güzeldi. Arada prolaktin yüksekliği çıkıyordu ama işte üst sınır 23 ise beniM 25-26 filan çıktığı için pek önemsenmedi. Bu arada boy/kilo oranımız da iyi. Yani her şey süper ama Her doktora gidişimizde aldığımız sonuç: Sebepsiz İnfertilite. 🤦🏻‍♀️

Tahmin edersiniz ki bu 3 senede klomen, femara, ovitrelle, duphaston vb bir sürü ilaç kullandım. yetmedi, attarlardan kürler alıp denedim (sakın siz o hataya düşmeyin, bütüm değerlerim bu kürler yüzünden alt üst oldu.) Tabii bir de her türlü ihtimali elemek adına (doktor Rahim şeklin çok çok hafif t gibi. Bunu aklımızdan çıkaralım, işlem yapmadan tedaviye başlamayalım dedi) geçen sene Ocak ayında histereskopi oldum. Yine de gebelik kendiliğinden olmadı.

tabii eşim ısrarla tüp bebek veya aşılama fikrine karşıydı ve nasıl olsa problemimiz yok, çocuğumuz olur düşüncesindeydi. Hani sözde sorun yoktu ya ikimizde de… o da buna dayanarak rahattı. ben hep kendim mücadele ettim desem yeridir. eşim bu süreçte sadece 1 kez sperm testi verdi, 1 kez ultrasonla kasıklarına baktırdı ve benim verdiğim işte pekmezdir, vitamindir onları içti. Bana da hiç karışmadı. Neyse bu histereskopi sonrası narkozun etkisinde ağlamama dayanamayan eşim aşılama veya tüp bebek yaptırmama inadını kırdı ve aşılamaya karar verdik. Histereskopi sonrası 1 ay adetim düzensiz geldi, öbür ay yumurtlamam olmadı, diğer ay başka bi şey oldu derken Yine bi 3 ay kadar denedik Kendimiz. Olmadı.

Aşılama için Klomen+ovitrelle+gonapeptil üçlüsünü kullanıp Yumurtlama günü aşılamamı oldum. Ertesi gün doktor tavsiyesi ile de ilişkiye girdik. (bir de estrofem kullandım test gününe kadar.) aşılamadan 3 gün sonra eşimle tatile çıktık. Tatil boyunca Sex yapmayı aklımızdan çıkardık Çünkü artık sevişmelerimiz bebek odaklıydı. daha önceki tatiller gibi bu tatilimi de bir otel odasında, bacaklarımı duvara dikip acaba tuttu mu diye düşünerek geçirmek istemedim.Doyasıya eğlendik, gezdik, hayatımda ilk defa ”hamile kalacak mıyım” düşüncesini beynimden silmiştim. Tüm ege’yi gezdik. 40 derece sıcakta resmen at gibi koştum :KK53: Hem aşılama yaptırmanın hem de eşimin tedavi inadını kırmasının çok büyük etkisi olmuştu bende. Onun da rahatlığı vardı yani. Tatil dönüşü, aşılamanın da tam 10. Günü, akşam üstü bilmem kaçıncı idrarla erken gebelik testi yaptım. Çok silik bir pozitifti. Koştur koştur Kan verdim 5,19 çıktı. Çok sınırda olduğu için sevinemedim, iğnelerin etkisi sandım ama değerlerim her 2 günde bir arttı çoK şükür ve şu an 35 haftayı devirmek üzereyim.

Bu süreçte dilimden dua eksik olmadı, biliyorum ki alan da veren de Allah. O kısmet etmeseydi olmazdı. Çok şükür. sizler de umudunuzu kaybetmeyin. “düşünme” lafına sinir olduğum kadar hayatımda başka bir lafa sinir olmamışımdır, bu cümleyi kuran herkesin ağzına tavayla vurasım geliyordu çünkü bu Özlemi ancak bu kadar uğraşıp da kavuşamayan bilir ama gerçekten kafamdan attığım, günümü gün ettiğim, teknelerden cup cup denize atladığım, kısacası kendimi sakınmadığım, rahat olduğum bir zamanda Allah Bana bu güzel duyguyu nasip etti Ama tekrar ediyorum, eşimin tedavi inadının kırılması beni çok rahatlatmıştı. en başından inat etmeseydi belki ben daha rahat olurdum. Neyse, Şimdi tek istediğim yavrumun sağlıkla dünyaya gelmesi. 🤲🏻

Allah, isteyen herkese daha fazla bekletmeden, doktor doktor gezdirmeden, en kısa zamanda nasip etsin inşallah. Tüm güzel dileklerim sizlerle. 🌸
Hayirli ugurlu olsun🌸 tebrik ederim..
bende iki senedir bekliyorum ama malesef..
benimde en sinir oldugum kelime düsünme.. ama olmuyor insan ister istemez aklinda oluyor ama bu düsünmemeyi gercekten bir gün yapabilecek miyim onuda bilmiyorum.. allah isteyen herkese nasip etsin.. kimsenin kucagini bos birakmasin♥️

benimde en sinir oldugum kelime düsünme.. ama olmuyor insan ister istemez aklinda oluyor ama bu düsünmemeyi gercekten bir gün yapabilecek miyim onuda bilmiyorum.. allah isteyen herkese nasip etsin.. kimsenin kucagini bos birakmasin♥️
Amin, Allah isteyen herkese versin inşallah 🤲🏻 İmkanınız varsa aşılama tüp bi şey yaptırıp tatile çıkın. Gerçekten sallayın sonrasında.

Merhaba bende pazar günü aşılama oldum. Sebepsiz infertiliteyiz. Eşimde bende en ufak bir sorun yok. 2 ay klomen kullandım ilkimde olmadi, ıkincisinde yumurtalar fazla uyarılmıştı tedavi iptal etti doktorum. 3. Letrol diye bir ilaç önerdi. Kullandım 2 yumurtam oluşmuştu biri sağ biri solda. 19 ve 17 mm. Pazar gunu aşılama yaptik. Ilk gün cok agrım vardı surekli uzandım. Ikinci gun ağrı azaldı ama akintim vardı. Normal yumurtalama akintisina benzer. Bugün 3. Gun agrım yok. Akinti da pek yok. Normal mi sizce ? Ilac falan kullanmıyorum.

X