Bir vazgeçiş hikayesi...

Vazgeçtim...

Çok uzun zaman olmadı ama yaşadıklarım ve yaşatılanlar yüzünden vazgeçtim...

9 bebek kaybettim ben her hamileliğim her cift cizgi bi umuttu benim için...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken son adım dedim bi adım daha dedim 1 sene gecti üzerinden atlayamadım tam tamam dedim doktoruda buldum çok kişiye gittim çok şehir gezip çok doktorum deyip doktorluk yapamayan gördüm...
Son 1 adım ya tek bi adım Allah istemedi bende atamadım fırsat vermedi yaptıramadım.. çok yoruldum bu bi iç dökme deyin siz benim yazdıklarıma belki benimle üzülen ortak olan vardır hislerime ama bitti vazgeçtim ben bugün daha bugün vazgectim hemde..
Bir daha denememek üzere vazgectim bana umut verip İstanbula çagıran doktordansonra vazgeçtim bana umut verip beni yarı yolda bırakan o prof dan sonra vazgectim bana yapalım deyip 1 gece onceden olduğu yere çağırıp ertesi gün gelme sen dön ben seni sonra çağırırım diyen kendini umut vermeye adayan adamdan sonra vazgectim ben ve hiç birsey diyemedim gittiğim onca yolun harcadığım onca emeğin zorla toparladığım paramın hesabını bile soramadan vazgeçtim ben...

Umut verip söndürenlere gitmeyin içinizdeki heycanı küle cevirenlerle yola cıkmayın yolda eşimden duyduğum tüm laflarda üstüne tuzu biberi oldu ramazan ramazan evime alışveriş yapamadım ben İstanbul a gidip otelde kalıcaz diye arabamıza benzin koyup o doktora gidicez diye içimden hiç gelmedi senin yüzünden gittik dedi diye artık vazgectim.. tek başına çıkış olmuyor hiç bir kapıdan hep götüren biri oluyor.. Rabbim inşallah şifasını arayana kucağı bos kalmasın diye dua edene isteyene herkese nasip etsin anneliği babalığı ama benim dualarım olmadı belki hayırlısı buydu hep hayırlısı olsun istedik ama nasibimizi verip hayırada cevirmedi demekki bu kadarmış sınavım yada daha yeni başlıyor... Ben artık vazgectim canım acıdı bile diyemiyorum yaşadığım onca gerçeği acıyı anlatamiyorum kürtajlar ameliyatlar kalan parçalar doğurucam diye inat edip gecirdiğim iç kanama kesilen damarlar evde ellerime dogan 4 aylık bebeğim... bahsedemiyorum onları anlatamıyorum bitti bende gerçekten vazgeçtimmm

Okuyup ortak olanlar allah razı olsun rabbim size hic zorluk yaşatmasınn kusura bakmayın hakkınızi helal edin zamaninızı çaldım
Cok araşdir en iyi doktoru bul. Seni yipratan doktorlar anladiğim kadar. Sadece sorununh bilen bir doktora denk gelmelisin.

Hayir canim kesinlikle umutsuz olma. Bak ben umut olsun diye boş şeyler soylemiycem. Etrafimda 10 tane oğul düşhren bir kadin var. Eşimin hocasinin karisi. Hepsi3 -4 aylikken. Hepsi de erkekdi. Şu an ama oğlu universitede okuyor. Benim yeni düşüyum oldu. 4 aylik ikizler. acini çok iyi anliyorum. Anne olmadim ama 2 yavrumun mezari var artik. Lutfen sabirli ol. Bu kadar düşük sadece bir sebebe bağli. O sebebi bulmak gerek. 6 düşük olani biliyorum. Sonunda sebep anlaşildi ve hamile kalip doğurdu. Belki de denemişsindir ama tüp bebek dene. Genetik yoklama olsun. Yutubdan bir vidyk da izleye bilirsin 9 duwuk somrasi sebep bilindi ve hamile şu an. Oğretmendi. Haberlerde gostermişlerdi. Duami duymadi deme lutfen. Hepimiz bu imtihanin içindeyiz. Hamile kala biliyorsun. Yillardir çift çizgiyi goremeyenler var. Senin umudun daha çok olmali. Sen başariyorsun ama durduran bir sorun var. Kendin de araşdir. Neler ola bilir. Eşin de sen de genetik yoklanin. Sağlam embriyolar oluşdurulsun. Sağlam insansin sağlam yumurtanin olmama imkani yok bir tane bile. O yuzden vazgeçme. Bugunden sonra daha bir inatla tutun. Inan hepimiz inatla direnenlerdeniz. Allahin izniyle alicak kucağimiza
Gercekten dayanamiyorum artık ne bi doktor ne bi tup bebek gercekten umudum yok genetiklerde sorun yok ikimizde de ama bidoktor demisti ki ikinizden olusan bebegin genetigi bozuluyor temizlenip verilmesi lazim aka bennicerdeki kanamayı nasıl durduracaklarini bilmedigimden hatta kendileride bilmediginden cesaretim kırıldı

Gercekten dayanamiyorum artık ne bi doktor ne bi tup bebek gercekten umudum yok genetiklerde sorun yok ikimizde de ama bidoktor demisti ki ikinizden olusan bebegin genetigi bozuluyor temizlenip verilmesi lazim aka bennicerdeki kanamayı nasıl durduracaklarini bilmedigimden hatta kendileride bilmediginden cesaretim kırıldı
Esimle benimde testlerimiz temiz ama bende dogal yoldan gebe kalınca olmuyor hep kaybettim tup bebeğe sans vermelisin inan bebegini kucağına alınca hepsini unutucaksin hiçbirini hatirlamicaksin lutfen pes etme

Esimle benimde testlerimiz temiz ama bende dogal yoldan gebe kalınca olmuyor hep kaybettim tup bebeğe sans vermelisin inan bebegini kucağına alınca hepsini unutucaksin hiçbirini hatirlamicaksin lutfen pes etme
Gercekten mi umarımmm dediginiz gibi olur birgün cok sagolun umarım o umudum tekrar canlanır

X