Bir yıl dolmadan görümcem yüzünden boşanma seviyesi

Beraber evli hayatı yaşadılar nikahlarını erken yapmışlardı.
Kasti bir sebep yok, o dönem zaten şehirlerarası seyahat yasağı vardı zaten gidemezdik.
Hadi yasak yoktu diyelim abim haftasonları çalışıyordu.
Benim eşim ise haftasonu tek gün izinli oluyordu.
Abimde, eşimde covid açısından riskli iş grubundalar bu arada.
Ben tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım, zaten doktora gidip geliyordum.
E şartlar bu durumdayken nasıl gidebilirdim sizce?
Davet etseydi bunları açıklardım ama birkaç kere bulunduğum şehre eşya almaya gelmişler annem söyledi, aradım buyur etmek için açmadı bile.
Her görümce öcü değil yani. 😊
Yok ben bir tutmam asla iki tarafında düşünce tarzı önemli bazısı olur öcü bazısı olur abladan öte. Ben sadece durumu anlamlandıramadıgm için sorguladım. Her iki taraf içinde ılımlı davranmak önemli 😇

Çoçuklara yemek vermeni istemiş yanlış zamanda yanlış konuşmuşsun canım alt tarafı iki kap yemek vereceksin çoçukları böyle büyütmeye değmez görümcene ona göre değer ver o seni çağırmamışsa sende ona gitme normal zamanda mesela ha eşinin tutumu da yanlış o da öyle davranmamalıydı ama erkekler ilk evlendiklerinde ailesine çok düşkün oluyor sebebi nedir hala anlamadım zamanla kendi evine alışıyor biraz daha mantıklı davranmak lazım evliliğin ilk yılları eş ailesi yüzünden çok tartışma oluyor maalesef sebebi kültür herhalde anlamadım ama tavsiyem kesndini asla ezdirme ve her şeyi alttan alma bu AA değil ki hep tartış küs demek lafını söyle üzüldüğün kızdığın noktaları söyle ve herkese ona göre mesafe koy eşine de böyle şeylerde de eşine çok söyleme eşin yemek ver mi dedi aa şimdi çoçukları bekletmeyelim vs falan de verme eşini de kendinide başkası yüzünden huzursuz etme evlilikte gözlemledikleri.
Kaynana kocasından girmediği sevgiyi oğlundan bekliyor .onu kendine kocanın eksiklerini kapatacak bir erkek olarak görüyor.haliyle gelin kumasi oluyor.kuma oluncada savaşlar başlıyor. Baba ise hayatında tek söz geçirebildigi oğlu olunca herşeyin hesabını sorup patron havasına giriyor. Gorumcede kendi gorumcesinden ne görüyorsa ben çektim gelinde çeksin diyor. Gelin ne yapacak.

Size bi tavsiyem var eşinizi seviyorsanız bi tabak yemek nedir yani huzurunuzu ne kaçıracak sa bertaraf edin yuva çabuk kurulan bisey değil kimse için yuva yıkmayın.. mesafeyi koruyun kimse hayatınıza girmesin anneniz bile ..mutluluğu yakalayın herseyi sorun etmeyin ..

X