Bir Yolculuk Meselesi..

Bu hangi kitap inanin alıp eşime hediye edebilirim..Tam olarak bunu yaşıyorum bende ama böyle yaptığımda benim aileme geldiğinde surat asıyor herkesle soğuk soğuk konuşuyor insanlar da birsey olduğunu anliyor ve bende böyle olmasını istemiyorum..Şuan bir psikoloji kitabındaki vaka örneği olmak ağır geldi..
Siz de onun ailesinde surat asın. Öyle bir Asın ki kocanız utansın yaptıklarından. Ben böyle şeylerde hep karşılık güderim. Hiçbir adam benim ailemden değerli değil

Kendi ailem egede ben doğunun bir köşesinde yaşıyorum, her sene 15 tatillerde oğlumla yalnız gider iki hafta kalırım, yazları da arabayla gideriz eşim dahil hep birlikte bir aya yakın kalırız benim memleketimde. Oradan döner eşimin ailesine geçeriz orada da 15 20 güne yakın kalır yaşadığımız şehire döneriz. Tek gittiğim zamanlarda da birlikte gittiğimiz zamanlarda da hiç surat asmaz söylenmez, ailendir özleyeceksin hasret de gidereceksin hiç beni dert etme yılda iki kez doya doya tadını çıkar ailenle beraber olmanın der, ben de onun ailesine geçtiğimizde surat asmam, söylenmem. Bana bencillik gibi geliyor kendi ailene iyi, eş tarafına tripkar tavırlar sergilemek. Hiç de takmayın, bir hafta idare edemiyorsa da etmesin yani bakacak başının çaresine, siz yerden bitmediniz bir aileniz var tabi ki yanlarına gideceksiniz

Eger kafanız rahatsa hiç problem değil babaannenin bakması bir yandan iyi en azından güvenilir birisi..Ama işte buna rağmen size imada bulunuyor olması da dediğimiz ataerkillikten kaynaklanıyor..Ne diyim onlar da böyle görmüş büyümüşler...Sizin memlekete yerleşmekte son dakika golü olur 😁
Alıştım artık ama susmuyorum. Cidden yılın 300 günü görüyoruzdur birbirimizi. E ben de ortalama 40-50 gün memleketime gideyim .
:))

Amann Allen etcen kullem etcen gönlünü alıp annene gidiverecek
İyi bak sizden ayrilcam diye üzülen kocan var
Bazı erkekler iş ortamında hanımı gonderdim çocuklarla kayınpedere kafa dinliyorum diye hava atarlar
Bunun yüzünden hiç surat yapma hele ki kayınvalidenlere gittiğinde çok ayıp bence
İkna edersin sen kavgalı çıkma evden bir gün için huzur bozmaya değmez

Bence bu özlemek değil.özlediği için yaptığını sanmıyorum adam bayağı bencil. Kodlanıyor bile olabilir ailesi kalmasını ama kesinlikle Özlem değil
Özlediği için göndermiyormuş ya sözde o yüzden özlem dedim
Yoksa bence de özlemiyor
Özleyen insan daha ılımlı gönül alarak ikna etmeye çalışır surat asıp yıldırmaya çalışmak yerine

Eşin aşırı bencil kimse bir hafta ayrı kaldığı için ölmez. Benim eşim asker 1 yıl ayrı kaldık ölsek biz ölürdük. Yerinde olsam aileme gider 1 hafta kalırdım öyle bencil bir adamı da umursamazdım. Yılda bir hafta dediğin nedir ki...
Aslında yılda bir kere gitmiyoruz dediğim gibi ayda bir muhakkak gideriz bu şekilde ben önden giderim sonra o gelir falan ama yine de haksızlık olduğunu düşünüyorum

Sizi çok iyi anlıyorum,bende 1 yıllık evliyim ve bizde 1000 km uzaktayız aileler aynı şehirde,ama bu konudan yıldım yoruldum bıktım..
İnşallah sizde de hersey rayına oturur çok iyi anlıyorum en hararetli zamanlar..

Siz de onun ailesinde surat asın. Öyle bir Asın ki kocanız utansın yaptıklarından. Ben böyle şeylerde hep karşılık güderim. Hiçbir adam benim ailemden değerli değil
4 yıllık evliligimde daha 1 senedir orda normal duruyorum diyebilirim..Hep bir tartışma çıkardıkları için genelde onlara hep soğuk geliyorum samimi olmam fazla konuşmam..çocuktan sonra onlar ılıman olunca bende saldım artık ama kendisi de ailemde surat yapsa orda benim yapacağımı bilir bu konuda onlara göre çok bencil görünüyorum

çok pardonda sen ne zaman ailende kalacaksın sadece 1 gece mi ,

mıçarım öyle özleme var yaaa , bas git ailene , seni sindirmeye çalışıyor, sakın vazgeçme

Kendi ailem egede ben doğunun bir köşesinde yaşıyorum, her sene 15 tatillerde oğlumla yalnız gider iki hafta kalırım, yazları da arabayla gideriz eşim dahil hep birlikte bir aya yakın kalırız benim memleketimde. Oradan döner eşimin ailesine geçeriz orada da 15 20 güne yakın kalır yaşadığımız şehire döneriz. Tek gittiğim zamanlarda da birlikte gittiğimiz zamanlarda da hiç surat asmaz söylenmez, ailendir özleyeceksin hasret de gidereceksin hiç beni dert etme yılda iki kez doya doya tadını çıkar ailenle beraber olmanın der, ben de onun ailesine geçtiğimizde surat asmam, söylenmem. Bana bencillik gibi geliyor kendi ailene iyi, eş tarafına tripkar tavırlar sergilemek. Hiç de takmayın, bir hafta idare edemiyorsa da etmesin yani bakacak başının çaresine, siz yerden bitmediniz bir aileniz var tabi ki yanlarına gideceksiniz
Evet bende buna tahammül edemiyorum en son demiştim sen benim aileme surat astıgın için bende seninkilere asıyorum diye sonra normalde döndü öyle olunca bende normale döndüm

Amann Allen etcen kullem etcen gönlünü alıp annene gidiverecek
İyi bak sizden ayrilcam diye üzülen kocan var
Bazı erkekler iş ortamında hanımı gonderdim çocuklarla kayınpedere kafa dinliyorum diye hava atarlar
Bunun yüzünden hiç surat yapma hele ki kayınvalidenlere gittiğinde çok ayıp bence
İkna edersin sen kavgalı çıkma evden bir gün için huzur bozmaya değmez
Çok şükür dediğim gibi özlemine mana bulmuyorum kesinlikle saygı da duyuyorum ama bu kadar kısa sürede kimseye birsey olmaz kastım oydu ama tabiki evden kavgalı çıkmak istemem çok sağolun 😊

Alıştım artık ama susmuyorum. Cidden yılın 300 günü görüyoruzdur birbirimizi. E ben de ortalama 40-50 gün memleketime gideyim .
:))
Sanirim kendisi 365 gün görmek istiyor :)) Bu Türk milletinin bu konuda kültürü acilen değişmeli..Eşim bana diyor ki böyleler huylari bu ama bir yere kadar kültürü aşabiliyorum..

Çok doğru söylüyorsunuz gerçekten altına imzamı atarım..Bu arada ben bu algıyı kırmak için çok ugrastim gerçekten ama bir yerde tıkanıyor..Öyle ağır bir kültür var ki altında eziliyor insan..Benim suratıma düğünden 1 hafta sonra sen artık bu evin kızısın kendi ailen ikinci planda artık dedi bu insanlar utanmadan sıkılmadan..yüzlerine bakılacak insanlar değiller de Allah rızası için bakıyorum..Çok şükür kendimi savundum düne kadar siz mi vardınız ben dün nasılsam bugün de o evin kızıyım bunu kimse değiştiremez diye..ama algı tamamen kendini eşinin ailesine köle etme üzerine kurulu..Allah hepsine layığını versin artık diyecek birseyim yok..
Çok merak ettim bunh söyleyen eş ailesinin kızları yok mu? Aynı şeyleri kızlarına da söylüyorlar mi, biz 2. Plandayız önemli olan eş ailesi diye

Çok merak ettim bunh söyleyen eş ailesinin kızları yok mu? Aynı şeyleri kızlarına da söylüyorlar mi, biz 2. Plandayız önemli olan eş ailesi diye
Maalesef yok iki erkek çocuk sadece..kızları olsa belki farklı olur dedim ama ailede evli olan kızlara tutumları da aynı bu konuyu herkesin yüzüne de söyledim..Yani onlarda boşanmak yok ne olursa olsun alttan almalı kız..Ben gider boşanırım ailem de destek olur deyince çok şaşırıyorlar

X