Biraz da sen gayret etsen

birbucukyil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2016
713
1.004
Merhaba sevgili arkadaşlarım,
.Bu kadar sıkıntının, yaşanmışlığın arasında ilk açtığım konunun parayla ilgili olması canımı sıkıyor açıkçası.
6 yıldır devam eden güzel bir evliliğim var (çok şükür en azından hayatımda yolunda giden bir şey ).Benim zaman zaman canımı sıkan bir durum var. Eşim maddi konularda hiç gayretli değil. Geleceği hiç düşünmüyor. Ben de zengin olma planları yapan biri değilim ama şu fani dünya da bir evimiz olsun istiyorum. Neyimiz varsa benim gayretimle, fedakarlık ve cabamla oldu. Evlenirken yarım yamalak baştan savma döşenmiş bir evimiz vardı. İnanın 6 yılda hem iyisi olsun hem ekonomik olarak bizi zorlamasın diye ne terler döktüm, ne çabalar sarfettim. Öğrenci evi gibi diye dalga geçilen evi yuvaya çevirdim. Vestiyer, aydınlatma, tv sehpası, zigon sehpa, klima, klozet, balkon demiri hepsi yapıldı. Altınlarımı sattım, minnacık bir arsa aldım yatırım olsun diye. Arabamı sattım, 6 yıl yatırdığım bireysel emekliligimi bozdum, bebeklerime gelen altınları bozdurdum, düzgün bir arabamız oldu.çalıştığım süre içinde hep kendimden kıstım, mağaza vitrinlerine bakmadan geçtim, temizliği kendim yaptım para cebimde kalsın diye. Bankada birikmiş belli bir param var. Kocamdan azıcık gayret görsem, ben köşeye 3 kuruş attım haydi ev alalım dese inanın al benden de 50 kuruş diyeceğim. Ama içimden gelmiyor. Hep ben mi fedakarlık yapacağım? Neden kendimi hep erteliyorum? Adam cool rahat,sen de sal kendini diyorum bazen. Şu anda calışmıyorum. Şeytan diyor al o 50bini çatır çatır ye. Bazen de düşünüyorum kimseye güven olmaz. Bu adamla ilerde yollar ayrılabilir. Bu parayla belli bir süre zorlanmadan gecinebilirsin. Çocuklarının güvencesi olsun sakla.Kafam çok karışık.siz ne düşündünüz benim hikayemi okuyunca.???

Not:arsa da araba da eşimin üstüne. Arabanın eksiğini eşim kredi ile tamamladı.

Bende senin gibiydim, çevremde gordugum kadarıyla adamlara tutumlu kadın yaramıyor. Yemediğini yiyen bulunuyor. evet bir ev bir arabanız olmalı ama hep sen fedakarlık yapıyorsan sende sal gitsin. Bizim işyerinde kimse aman benim hanım da çok tutumlu diye övmuyor, aksine eşlerini yeriyorlar. annem de diyor aman kızım ben biriktirdimde noldu siz yiyip içip gezin der.

Hayata ev almaya mı geliyoruz acaba? Şu koca evrende uzun zaman diliminde ufacık bir süre hayatımız var. Tadını çıkaramadıktan sonra hayatımı bir ev almak için çalışarak kendimi stres yaparak geçirmişim ne önemi var? Ölüp gittikten sonra bir anlamı kalıyor mu böyle şeylerin? Genel olarak sorguluyorum.

Hayata ev almaya mı geliyoruz acaba? Şu koca evrende uzun zaman diliminde ufacık bir süre hayatımız var. Tadını çıkaramadıktan sonra hayatımı bir ev almak için çalışarak kendimi stres yaparak geçirmişim ne önemi var? Ölüp gittikten sonra bir anlamı kalıyor mu böyle şeylerin? Genel olarak sorguluyorum.
Kalmiyor hatta çocuklarını düşünerek aldığın o evler için çocuklar bir güzel kavga edip Ustune de sana kufrediyorlar

Kimin üstüne olursa olsun farketmez ki evlilik süresince edinilen mallar ayrılınca zaten ikiye bölünüyor. O parayı yesen yine kendin sıkıntıya gireceksin ama en azından biraz rahatlamak adına bi alışverişe çık almak isteyip ertelediğin bir şeyler al kendini mutlu et.

Doğru söylüyorsunuz. Ama ilerde çocuklarıma yük olmak istemem doğrusu. Burada çok okudum. Kp ev almamış kirasını kocam ödüyor diye. O yüzden emekli olana kadar kira derdinden kurtulup kendimize yetmeliyiz diye düşündüm.

Bende senin gibiydim, çevremde gordugum kadarıyla adamlara tutumlu kadın yaramıyor. Yemediğini yiyen bulunuyor. evet bir ev bir arabanız olmalı ama hep sen fedakarlık yapıyorsan sende sal gitsin. Bizim işyerinde kimse aman benim hanım da çok tutumlu diye övmuyor, aksine eşlerini yeriyorlar. annem de diyor aman kızım ben biriktirdimde noldu siz yiyip içip gezin der.

Ben de kimi zaman böyle dusunugum için neden böyleyim diye sorgular oldum. Aslında benim eşim bakımlı Kadın olmamı çok istiyor. İşten ayrıldıktan sonra saçlarımı kendi rengine boyattim boya parası gitmesin diye, daha ucuz çamaşırlardan alıyorum. Çocukların ihtiyaçlarını hep anneme veya kvye çıtlatıyorum. Ben neden böyleyim yaa. Parası gitmesin diye neler yapıyorum. Ama sonuç herseyden ben geri kalıyorum.

İnanın bu konuyu başkası açsa aynı soruyu soracak akılda bir kadınım aslında. :110:
İnsanın kendine gelince aklı duruyor dimi?Anlıyorum sizi ama yanlış yapmışsınız..Şimdi esinizi idareli olmak ve para biriktirmek konusunda ikna etmek zorundasınız. Yaparsa ne ala yapmazsa bye bye dersiniz.hayat çok zor çünkü. Sorumluluk almak zorunda.

Ben de kimi zaman böyle dusunugum için neden böyleyim diye sorgular oldum. Aslında benim eşim bakımlı Kadın olmamı çok istiyor. İşten ayrıldıktan sonra saçlarımı kendi rengine boyattim boya parası gitmesin diye, daha ucuz çamaşırlardan alıyorum. Çocukların ihtiyaçlarını hep anneme veya kvye çıtlatıyorum. Ben neden böyleyim yaa. Parası gitmesin diye neler yapıyorum. Ama sonuç herseyden ben geri kalıyorum.
Çok yanlış yapıyorsun çok. Sen parası gitmesin diye kendine bakmazsın o dışarda bakımlı kadınlara gider. O ellibine dokunma, aylık kenara az bi para koy, çeyrek gibi mesela,geri kalan parayı harca. Kuaföre git, kıyafet, iç çamaşırı al, arkadaşlarınla şık yerlere git. Esin de sende daha mutlu olacaksınız.

Bak arkadaşımın annesi vefat etti. Babası başka biriyle evlendi. Kadın ne yaptı biliyor musun? Arkadaşımın annesinin tirnaklariyla yaptığı evleri sattirdi, üstüne de kredi çektirip lux bir ev aldırdı. Arkadaşım şimdi bunalımda .

Yani aslında tanısanız beni akıllı zannederseniz. Né nerde ucuzdur, indirimler ne zamandır hep bilirim.Banka işlemlerini her yönüyle bilirim.20 tl alışveriş yapıp tüm hafta yemegimizi çıkarırım. Ama ben bu kadar çabalarken neden bu kadar temkinsiz ve tepkisiz anlayamıyorum.

Bazen o kadar salağımdır ki. Eşime eğer aklında bir fikir veya yeni bir iş var ise lütfen söyle ben arkandayim. Tekrar ise girerim tırnagimla yaparım diye teklifte bulunuyordum.Artık o tırnaklarım sızlıyor sanırım.

eğer boşanırsanız o 50 bin liranın yarısı kocanızın olacak. hepsini yiyin ki öbür kadına bir şey kalmasın

eğer boşanırsanız o 50 bin liranın yarısı kocanızın olacak. hepsini yiyin ki öbür kadına bir şey kalmasın

Aslında şuanda boşanmanın b si geçmiyor aklımdan. Ama tabi ki de hersey insanlar için. Olmayacak şeyler olur.Arabayı,arsayı ve bu parayı ikiye bolersek ben çok zarardayim. Benim mallar gitti gider.

Aslında şuanda boşanmanın b si geçmiyor aklımdan. Ama tabi ki de hersey insanlar için. Olmayacak şeyler olur.Arabayı,arsayı ve bu parayı ikiye bolersek ben çok zarardayim. Benim mallar gitti gider.

Araba ya da arsa sizin üzerinize de olsa bosandığınız takdirde yarı yarıya paylaşılacak zaten. Bunun adı da "edinilmiş mallara katılma". Yani pişman olmaya gerek yok, kimin üzerine olduğu fark etmez, her türlü aynı şekilde taksim edilir.
Yalnız bana evlilikte "benim mallar gitti gider" yaklaşımı pek sağlıklı gelmedi yanlış anlamazsanız. O adam kocanız, el değil, size bir yanlışı da yok, evliliğiniz de iyiymiş madem bu hayata güvensizlik neden?
Cimrilik iğrenç, berbat bir huy. Öyle olmayın. Degilsinizdir de inşallah. Ama çocuklarımın ihtiyaçlarını bile anneanneye babaanneye çıtlatıyorum deyince tuhaf geldi bana. Milletin zavallı emekli maaşından ne istiyorsunuz? Sizin alıp yedirip icirmeniz lazim bana gore. Ha yapmıyor, paraniza kiyamiyorsaniz bari yuk olmayin insanciklara.
Gencecik çalışan insanlarsaniz bu yaslariniz ne zaman gelecek yani?

X