Biraz da vajinismus olmayan kadınlara sorsak?

yuppie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
99
176
Merhabalar. 2 yıldan uzun süredir vajinismus ile uğraşıyorum, cinsel terapiye başladım yakın zaman önce. Doktorumun kurduğu ve haklı buldugum bir cümle oldu, genelde ilk ilişkilerinde olumsuzluk yaşayan canı acıyanlar hep anlatıyor, rahat geçirenler sorun yaşamayanlar çok anlatmadığı için hep olumsuz tecrübeleri duyup korkuyoruz dedi. Ben de buraya danışmak istedim.

İlk ilişkilerini sorunsuz atlatan,keyifli bir cinsel yaşamı olan kadınlar biraz cesaret verebilir mi:) penis ne kadar kalın olursa olsun gercekten kolayca girip çıkabiliyor mu? Nasıl bir his oluyor ilk başlarda? O kadar büyütüyorum ki gözümde, bazen ben bu sorunu hiç çözemeceğim gibi geliyor. Milletin keyif aldığı iş bana eziyet oldu.

Benim gibi olan arkadaşlarla dertleşmek yerine bu konuyu hiç dert edinmeyen kadınlardan cesaret almak istiyorum şu aşamada.

Son düzenleme:
Kadın sevilmek güven almak begenildigini hissetmek ister .endişe kaygı kafadaki sorun ve sıkıntıları kapi arkasinda bırakın derim.slow bir müzik yada öncesinde meditasyon iyi gelir diye düşünüyorum.ceken biliyor haliyle .acil şifa inşallah

Ben yaa evlenmeden önce düşünmemeye çalıştım arkadaşlarım falan bi şeyler derken milyarlarca insan yapıyo ben mi yapamicam deyip konuyu geçiştirdim hep. İlk ilişkimizde de bu yüzden bence çok keyifli oldu, bi an ön sevişme ile bitse keşke diye düşünürken ki bu 1 2 sn lik aklımdan geçmişti bi baktım o iş oldu. Rahat olan her zaman her yerde kazanıyor ya sizlere de keyifli ilişkiler diliyorum evliliğin direği gibi bir şeymiş 🤗

Merhabalar. 2 yıldan uzun süredir vajinismus ile uğraşıyorum, cinsel terapiye başladım yakın zaman önce. Doktorumun kurduğu ve haklı buldugum bir cümle oldu, genelde ilk ilişkilerinde olumsuzluk yaşayan canı acıyanlar hep anlatıyor, rahat geçirenler sorun yaşayanlar çok anlatmadığı için hep olumsuz tecrübeleri duyup korkuyoruz dedi. Ben de buraya danışmak istedim.

İlk ilişkilerini sorunsuz atlatan,keyifli bir cinsel yaşamı olan kadınlar biraz cesaret verebilir mi:) penis ne kadar kalın olursa olsun gercekten kolayca girip çıkabiliyor mu? Nasıl bir his oluyor ilk başlarda? O kadar büyütüyorum ki gözümde, bazen ben bu sorunu hiç çözemeceğim gibi geliyor. Milletin keyif aldığı iş bana eziyet oldu.

Benim gibi olan arkadaşlarla dertleşmek yerine bu konuyu hiç dert edinmeyen kadınlardan cesaret almak istiyorum şu aşamada.
Her şey yolunda olmasına rağmen ilk ilişki kötü geçti ama sonra sorun olmadı. Şimdi bile direkt girme diye bir şey olmuyor. Çoğu kadında böyledir heralde. Acele etmeden başlıyoruz zaten sonra esniyor. Yani vajina o kadar esnek ki oradan bebek çıkacak kadar genişleyebiliyor bence böyle düşünün.
İnşallah en yakın zamanda atlatırsınız. Bu duygudan daha fazla mahrum kalmayın. Dünyadaki en güzel şey 😊

Korktum ama vajinismus olacak kadar değil, eşime güvendim. Acı biraz vardı ama sebze doğrarken parmağını çizmek gibi anlık ve az. Daha çok huzursuzluk hissi yaşadım, yolda tanımadığın birine çarpmak gibi garip bir uzaklaşma hissi, onu durdurmayı denemek yerine kendimi durdurdum ve oldu bitti.
Tedavi gören insanların çoğu bunu yaşamıyormuş bile, karşındaki canavar değil, amacı senin bedenini deşmek de değil, onun iyi niyetine ve hassasiyetine güvenmek çok önemli, ben güvendim asla da pişman değilim. Yaşayabileceğimin en iyisiydi buna şüphem yok.

Bana her zaman vajinismus olan insanlar garip gelmiştir. 40.000 yıldır bu şekilde ürüyoruz. Salgı bezleri, sinir hücreleri, buna uygun yapı ve olayı eğlenceli hale getirecek şekilde evrilmiş bir sürü bölüm var üreme organlarında. Ayrıca şimdi yani bu zenci hatunlara birşey olmuyorsa bize hiç olmaz değil mi 🤭 Ayrıca arkadaşın dediği gibi bebek çıkacak kadar genişleyen ve geri eski haline dönen bir bölge bu. Ben normal doğum yapmış bir insan olarak bizzat şahit oldum buna 🤭

Olay her zaman psikolojik. Şu an hadi dese eşim bende yapamam. Karşılıklı sevgi saygı, dokunmalar, etmeler, önsevişme sonrası hazır olman lazım ama sanırım tüm bu sürede korkuya o kadar takılıyorsunuz ki hazır olamıyor o bölge. Ama gerçekten abartacak bir acı yok ortada.

Her şey yolunda olmasına rağmen ilk ilişki kötü geçti ama sonra sorun olmadı. Şimdi bile direkt girme diye bir şey olmuyor. Çoğu kadında böyledir heralde. Acele etmeden başlıyoruz zaten sonra esniyor. Yani vajina o kadar esnek ki oradan bebek çıkacak kadar genişleyebiliyor bence böyle düşünün.
İnşallah en yakın zamanda atlatırsınız. Bu duygudan daha fazla mahrum kalmayın. Dünyadaki en güzel şey 😊
Valla en çok da bu duygudan mahrum kaldığıma üzülüyorum zaten. Bi gün ben de keyif alarak yapabilecek miyim acaba🥲

Başka şekilde de mi tatmin olamıyorsunuz?
Olabiliyorum, mastürbasyon yapıyorum klitoral yolla. Gayet keyif alıyorum, isteği olmayan aseksüel biri de değilim. O yüzden hiç tahmin etmezdim bunu yaşayacağımı. Normalde sorun yok ama o an gelip çattığında ıslanamıyorum bile gerginlikten.

Merhabalar. 2 yıldan uzun süredir vajinismus ile uğraşıyorum, cinsel terapiye başladım yakın zaman önce. Doktorumun kurduğu ve haklı buldugum bir cümle oldu, genelde ilk ilişkilerinde olumsuzluk yaşayan canı acıyanlar hep anlatıyor, rahat geçirenler sorun yaşayanlar çok anlatmadığı için hep olumsuz tecrübeleri duyup korkuyoruz dedi. Ben de buraya danışmak istedim.

tebrikler çok faydalı bir konu olmuş. bu düşünceniz okuyan herkesi rahatlatacaktır.

bence de psikolojik. dünyadaki bütün kültürlerde küfür için cinsel ilişki kullanılır ve erkeğin kadına uyguladığı şeyi bir şiddet gibi gösterir. bu bile kadınların psikolojisini etkiliyor onlara aşağılık birşey yapma hissi yaratıyor.
halbuki fizyolojik olarak penisin vajinaya büyük gelmesi imkansız oradan çocuk çıkıyor. e herşey kafada bittiğine göre aklınıza getirmeyin
ve tabiki evlenmeden önce yavaş yavaş başlayın müstakbel eşinizle. yani tam birleşme istemiyorsanız bile hazırlık olması açısından utanma duygusunu atıp ona alışmak açısından çırılçıplak kalmak sürtünmelerle cinselliğe hazırlanmak "gerdek" gecesi gerginliğini azaltacaktır.

Tamamen zevkine sevisiyorum.
Valla bravo. Mesela video izlerken vs. cidden hoşuma gidiyo ben de yaşamak istiyorum, ama o an gelince olmuyor. Birden fazla kişiyle deneyimi olan kişilere sorsam, penisin kalınlığı-inceliği çok fazla farkediyor mu his konusunda? Kalında daha fazla mı zorlanılıyor yoksa çok fazla fark yok mu?

tebrikler çok faydalı bir konu olmuş. bu düşünceniz okuyan herkesi rahatlatacaktır.

bence de psikolojik. dünyadaki bütün kültürlerde küfür için cinsel ilişki kullanılır ve erkeğin kadına uyguladığı şeyi bir şiddet gibi gösterir. bu bile kadınların psikolojisini etkiliyor onlara aşağılık birşey yapma hissi yaratıyor.
halbuki fizyolojik olarak penisin vajinaya büyük gelmesi imkansız oradan çocuk çıkıyor. e herşey kafada bittiğine göre aklınıza getirmeyin
ve tabiki evlenmeden önce yavaş yavaş başlayın müstakbel eşinizle. yani tam birleşme istemiyorsanız bile hazırlık olması açısından utanma duygusunu atıp ona alışmak açısından çırılçıplak kalmak sürtünmelerle cinselliğe hazırlanmak "gerdek" gecesi gerginliğini azaltacaktır.
Evliyim, evlenmeden önce de dediğiniz şekilde oldukça yakındık zaten. O yüzden evlenince olmaması evrenin bana yaptığı dev bi şaka gibi geliyor🙄 libidosu oldukca yuksek bir insandım önceden, artık yapmaya yapmaya resmen buna alıştık. Bunca abartmaya değer mi hiç bilmiyorum, bu kadar büyük bir acı mı. öyle bir duygu ki sanki onun oraya rahatça girmesi, hele bundan keyif almak şuanki kafayla imkansız gibi geliyor bana.

Valla bravo. Mesela video izlerken vs. cidden hoşuma gidiyo ben de yaşamak istiyorum, ama o an gelince olmuyor. Birden fazla kişiyle deneyimi olan kişilere sorsam, penisin kalınlığı-inceliği çok fazla farkediyor mu his konusunda? Kalında daha fazla mı zorlanılıyor yoksa çok fazla fark yok mu?
kalın daha fazla zevk verir genelde. Eşinizin tutumu nasıl peki sizi rahatlatıyor mu?

Bende 25 gün yapamadım cok zorlandım her seferinde ağladım günler gecmek bilmedi. Sonra dedim ki en fazla ölürüm 😂 Bi bıraktım tam bıraktım. Zaten bir kac seferden sonra ne kadar büyük olursa olsun o acıtma olmuyor cünkü vüxut ona göre sekil alıyor. İlk anda acı hep olur ama inanın ben artık o acıyı seviyorum. Yani daha güzel geliyor. Acı dedigim bakmayın o bile cok az. Siz kendinizi bırakın. Söyle düsün bu dünyada herkes yapabiliyorsa sende yaparsın ve Allah senin vücudunu öyle güzel yaratmış ki buna zaten hazırsın yapabilirsin, sadece kafanda büyütüp korkutuyor insan kendini

kalın daha fazla zevk verir genelde. Eşinizin tutumu nasıl peki sizi rahatlatıyor mu?
Eşim hiç baskı yapmadı, hatta beni aşırı serbest bıraktı. Biraz kararlı davransa belki de çözmek zorunda kalacaktık bunca zaman. Çözülür hallolur üzülme diyor ama ben adım atmadığım sürece hiç oralı olmuyor🙄

yahu kimsenin vajinasında kumpas yok çapını ölçecek :KK70: aynı adamın bile çok sertleşmiş hali farklı yarı sertleşmiş farklı olur olayın heyecanı ile o hissedilmiyor zaten. farkı gördüm diyen penis boyutunu değil de partnerinin işi bilmesini görmüştür penis boyutu diye yanlış yorumlamıştır bence

Eşim hiç baskı yapmadı, hatta beni aşırı serbest bıraktı. Biraz kararlı davransa belki de çözmek zorunda kalacaktık bunca zaman. Çözülür hallolur üzülme diyor ama ben adım atmadığım sürece hiç oralı olmuyor🙄
Sizin korkunuzdan dolayı öyledir veya alışmıştır. Afedersiniz ama daha önce hiç mi alamadınız? Azını bile mi? Yoksa acı duyup bıraktınız mı?

Ben ilk gecemde elbetteki kasmıştım biraz ama ön sevişme de olduğu için orası zaten ilişki için yeterli ıslaklığa gelmişti ve yavaş yavaş ilerlettik, hatta eşim önce parmaklarını kullanmıştı, alışmam için, ben de kötü şeyler düşünmemeye ve an’a odaklanmaya çalıştım, zevk almaya konsantre oldum ve bunu bir sürü kadın yapıyor, zevk de alıyorlar belli ki ,acı veren birşey olsa niye yapsınlar ki dedim...ve tamamen birleşme sağlanınca 10 dakika sonra falan , bu muymuş yaa dedim ? Gözümde ne kadar büyüttüğümü anladım ve kendimi komik buldum...🙃 hisettiğim şey de hafif bir zonklama ve zevk arası birşeydi ama asla acı veren bir durum olmadı..🤗

X