Biraz Destek biraz Akıl ?

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.407
37
Kızlar merhaba
Ben bazı konularda biraz eksik kalıyorum özellikle bana yapılan durumlarda . İş hayatında , özel hayatında fln . İş konumda da eşim yardımcı oldu öyle olmaz git konuş demese gidip konuşmam mesela. Özel hayatımda da genelde görümce ile ilgili oluyor bu durum bir şeyler ya yok sayar ya laf sokar . En çok eşime kızarım . Bayramda birlikteyiz oturuyoruz hep beraber birden görümcem abisine ben buraya bayramlaşmaya gidicem Ahmet gelecek misin dedi sonra eşim bana döndü gider miyiz hayatım diyo yok cnm siz gidin selam söylersin dedim sonra ne olduysa gitmediler iyi ki gitmediler yani . Sonrasında eşime dedim gitseydiniz eşin nerede deselerdi ne yalan uyduracaktın dedim allah askına . Bunu kardeşin hep yapıyor her defasında söylüyorum. Bir daha olursa ben laf söylerim dedim .. ya akıl edemedim haklısın dedi sustum. Uzatmadım . Şimdi ne var bunda diyeceksiniz hep yaptığı için aslında batıyor en çok eşime kızdığım için. Örnek verdim aslında o an nasıl davranacağımı bilmiyorum 🤷‍♀️ çünkü . Başkalarına bakıyorum bi cvplar bi hareketler tepkiler fln valla helal olsun diyorum bende yok direk Çat çat böyle de olmuyor . Akıl verin örnek verin nasıl davranayım ben . Genel olarak sık sık görüşmeyiz uzaktayız zaten . Ama sadece onun için değil genel olarakta böyleyim

Görümcenizin tavrında ben bir aksilik göremedim. Teklif etmiş. Eşiniz de size danışmış. Bu gayet güzel bir geri bildirim aslında... Size sormadan hadi gidiyoruz dese daha mı iyiydi? Üstelik sık sık da görüşmüyormuşsunuz. Eee daha ne?

Ayrıca hazır cevaplılık bence yapıda olan bişey. Sonradan da oldurabiliyorsun ama pratik istiyor.

Bir de konunuzu düzenleyin. Zİra anlayabilmek için 2 kez okumak zorunda kaldım. Çok fazla cümle ve ifade hatası var.

Görümcenizin tavrında ben bir aksilik göremedim. Teklif etmiş. Eşiniz de size danışmış. Bu gayet güzel bir geri bildirim aslında... Size sormadan hadi gidiyoruz dese daha mı iyiydi? Üstelik sık sık da görüşmüyormuşsunuz. Eee daha ne?

Ayrıca hazır cevaplılık bence yapıda olan bişey. Sonradan da oldurabiliyorsun ama pratik istiyor.

Bir de konunuzu düzenleyin. Zİra anlayabilmek için 2 kez okumak zorunda kaldım. Çok fazla cümle ve ifade hatası var.
Yani garipsedim direk buraya gideceğim gelecek misiniz dese daha iyi olurdu gibi .
Kusura bakmayın aceleden yazdım öyle oldu
Aynen hazır cvplılık yok . Kalıyorum öyle hep sonradan aklıma geliyor 😂

Ona hizli dusunmek ve anlik karar vermek diyoruz..
Yoksa yoktur..
Bu akil vermekle degil yapiyla alakali.
Anlik olarak durumun analizini yapip,en uygun cevabi sarf etme potansiyeline sahip olman gerek.
Yani dogru ve hizli bir bicimde dusunmen,olayi yorumlaman,en uygun cevabi vermen ve bunu soyleyebilecek cesaretin olmasi gerekiyor.

Yani garipsedim direk buraya gideceğim gelecek misiniz dese daha iyi olurdu gibi .
Kusura bakmayın aceleden yazdım öyle oldu
Aynen hazır cvplılık yok . Kalıyorum öyle hep sonradan aklıma geliyor 😂
Ufacık şeyleri dert edip üzülmenize değmez. Gerek yok.

Ayrıca ben de donup kalıyorum çoğu zaman. Bu konuda geliştirmeye çalışıyorum kendimi... Pratik gerçekten işe yarıyor. :)

Ben mi anlayamadim
Gorumceniz şu kisiye gidelm demis esinize
Esiniz size sormus
Siz de gayet yok cnm siz gidin demissiniz
Cevap vermissiniz iste

Sonra da adama aklinizi okusun istercesine ee bensiz gitseydiniz ne yapcaktin demissiniz
Gitselerdi she86 gelmedi diyecekti muhtemelen dumduz
Cunku zaten olan da bu degil mi gitmemissiniz iste.

Yani konu ne gorumce size surekli emrivaki mi yapiyor
İsyerinde ne oluyor da gidip konusamiyorsunuz

Kızlar merhaba
Ben bazı konularda biraz eksik kalıyorum özellikle bana yapılan durumlarda . İş hayatında , özel hayatında fln . İş konumda da eşim yardımcı oldu öyle olmaz git konuş demese gidip konuşmam mesela. Özel hayatımda da genelde görümce ile ilgili oluyor bu durum bir şeyler ya yok sayar ya laf sokar . En çok eşime kızarım . Bayramda birlikteyiz oturuyoruz hep beraber birden görümcem abisine ben buraya bayramlaşmaya gidicem Ahmet gelecek misin dedi sonra eşim bana döndü gider miyiz hayatım diyo yok cnm siz gidin selam söylersin dedim sonra ne olduysa gitmediler iyi ki gitmediler yani . Sonrasında eşime dedim gitseydiniz eşin nerede deselerdi ne yalan uyduracaktın dedim allah askına . Bunu kardeşin hep yapıyor her defasında söylüyorum. Bir daha olursa ben laf söylerim dedim .. ya akıl edemedim haklısın dedi sustum. Uzatmadım . Şimdi ne var bunda diyeceksiniz hep yaptığı için aslında batıyor en çok eşime kızdığım için. Örnek verdim aslında o an nasıl davranacağımı bilmiyorum 🤷‍♀️ çünkü . Başkalarına bakıyorum bi cvplar bi hareketler tepkiler fln valla helal olsun diyorum bende yok direk Çat çat böyle de olmuyor . Akıl verin örnek verin nasıl davranayım ben . Genel olarak sık sık görüşmeyiz uzaktayız zaten . Ama sadece onun için değil genel olarakta böyleyim
Sorunu anlayamayan tek ben miyim? Ne güzel işte kocanız sizsiz gitmemiş sıkıntı ne? Görümcenin size değil de eşinize sorması mı?

Ona hizli dusunmek ve anlik karar vermek diyoruz..
Yoksa yoktur..
Bu akil vermekle degil yapiyla alakali.
Anlik olarak durumun analizini yapip,en uygun cevabi sarf etme potansiyeline sahip olman gerek.
Yani dogru ve hizli bir bicimde dusunmen,olayi yorumlaman,en uygun cevabi vermen ve bunu soyleyebilecek cesaretin olmasi gerekiyor.
Sorun cesarette değil de aklıma gelmemesinde

Ben mi anlayamadim
Gorumceniz şu kisiye gidelm demis esinize
Esiniz size sormus
Siz de gayet yok cnm siz gidin demissiniz
Cevap vermissiniz iste

Sonra da adama aklinizi okusun istercesine ee bensiz gitseydiniz ne yapcaktin demissiniz
Gitselerdi she86 gelmedi diyecekti muhtemelen dumduz
Cunku zaten olan da bu degil mi gitmemissiniz iste.

Yani konu ne gorumce size surekli emrivaki mi yapiyor
İsyerinde ne oluyor da gidip konusamiyorsunuz
Evet görümcemin emri vaki yapması . Hem bana hem eşime . Beni yok sayması.
İşyerinde bazı olaylar olsa bile ne yapacağım konusunda aklıma gelmiyor

Sorunu anlayamayan tek ben miyim? Ne güzel işte kocanız sizsiz gitmemiş sıkıntı ne? Görümcenin size değil de eşinize sorması mı?
Hızlı yazdım konu karışmış sanırım. Bensiz gitmedi değil saatin geç olduğunu fark ettiler gitmediler .

Evet görümcemin emri vaki yapması . Hem bana hem eşime . Beni yok sayması.
İşyerinde bazı olaylar olsa bile ne yapacağım konusunda aklıma gelmiyor
Ama siz de emrivakisine uymamis, siz gidin demissiniz.

Bir de bu bana emrivaki gorunmedi.
Gidelim teklifi yapilmis esiniz de size teklif etmis siz de kabul etmemissiniz
Neticede gidilmemis ama gidilseydi de siz zaten emrivakiyle bir yere giden biri konumunda olmayacaktiniz.
Yani cevap vermissiniz ve gitmicem diyerek sinir cizmissiniz.
Daha fazlasina gerek yok ki daha fazla ne diyebilirdiniz?

Bence sizde bir iktidar mucadelesi var gibi.
Bakalim esim gorumcemle beni birakip gidecek mi sinamasi yapmissiniz sanki.
Gitseydiler de esinizin gittigi yerde ya she86 gelmedi demesine takip ya da bahanesini (hastaydi, saat gecti vs) begenmeyip kavga edecektiniz bence esinizle.
Cunku gitmelerinden ziyade esinizin sizsiz nasil gidecek olmasini, gorumcenizin lafiyla gidecek olmasini sorun ediyorsunuz aslinda.

Diger konulari bilmiyorum ama burda bana gore iletisim sorunu olan, sessiz sakin gorunup icinden sacma sapan kurulan bir profil cizdiniz.
Esinizin ne diyecegini sormaniz da sacma cunku.
Bahane uydurmasini istiyorsaniz giderken siz she86 hastaydi deyin demelisiniz cunku gitmeyen sizsiniz.

Ne esiniz ne gorumceniz tarafindan israr edilmemis size, kavga da cikarilmamis.
Aksine adami bensiz gitseydin ne diyecektin diye sikistiran sizsiniz.
Dolayisiyla bu konu ozelinde cevap veremeyen degil de ne istedigi belli olmayan biri gibi davranmissiniz.

Ama siz de emrivakisine uymamis, siz gidin demissiniz.

Bir de bu bana emrivaki gorunmedi.
Gidelim teklifi yapilmis esiniz de size teklif etmis siz de kabul etmemissiniz
Neticede gidilmemis ama gidilseydi de siz zaten emrivakiyle bir yere giden biri konumunda olmayacaktiniz.
Yani cevap vermissiniz ve gitmicem diyerek sinir cizmissiniz.
Daha fazlasina gerek yok ki daha fazla ne diyebilirdiniz?

Bence sizde bir iktidar mucadelesi var gibi.
Bakalim esim gorumcemle beni birakip gidecek mi sinamasi yapmissiniz sanki.
Gitseydiler de esinizin gittigi yerde ya she86 gelmedi demesine takip ya da bahanesini (hastaydi, saat gecti vs) begenmeyip kavga edecektiniz bence esinizle.
Cunku gitmelerinden ziyade esinizin sizsiz nasil gidecek olmasini, gorumcenizin lafiyla gidecek olmasini sorun ediyorsunuz aslinda.

Diger konulari bilmiyorum ama burda bana gore iletisim sorunu olan, sessiz sakin gorunup icinden sacma sapan kurulan bir profil cizdiniz.
Esinizin ne diyecegini sormaniz da sacma cunku.
Bahane uydurmasini istiyorsaniz giderken siz she86 hastaydi deyin demelisiniz cunku gitmeyen sizsiniz.

Ne esiniz ne gorumceniz tarafindan israr edilmemis size, kavga da cikarilmamis.
Aksine adami bensiz gitseydin ne diyecektin diye sikistiran sizsiniz.
Dolayisiyla bu konu ozelinde cevap veremeyen degil de ne istedigi belli olmayan biri gibi davranmissiniz.
Çok güzel yazmışsınız ve haklısınız. Sanırım ben kendi kendime kuruyorum .

Görümceniz eşinize gidelim derken sizde ortamda miydiniz? Sadece eşinize hitaben demesi bencede kaba bir davranış ama bilerek yaptığını vs düşünmezdim sadece ince biri olmadığını düşünürdüm.
Eşimin bana sorması ise beni mutlu ederdi ne guzel iste görümcenin sözüyle "hadi gidelim" deyip kalkmamış size danışmış. Daha ne yapılabilirdi ki? Kardeş kardeşe böyle konuşamazsın eşime de soracaksın vs mi demeli? Ilişkileri germeye ne gerek var. Tatlı tatlı sınırı çizmiş kardeşi de artik size sorup hareket ettiğini görmüştür. Bu olayda ben olsam mutlu olurdum mesela.

Görümceniz eşinize gidelim derken sizde ortamda miydiniz? Sadece eşinize hitaben demesi bencede kaba bir davranış ama bilerek yaptığını vs düşünmezdim sadece ince biri olmadığını düşünürdüm.
Eşimin bana sorması ise beni mutlu ederdi ne guzel iste görümcenin sözüyle "hadi gidelim" deyip kalkmamış size danışmış. Daha ne yapılabilirdi ki? Kardeş kardeşe böyle konuşamazsın eşime de soracaksın vs mi demeli? Ilişkileri germeye ne gerek var. Tatlı tatlı sınırı çizmiş kardeşi de artik size sorup hareket ettiğini görmüştür. Bu olayda ben olsam mutlu olurdum mesela.
Evet gidelim dediğinde eşimle Yanyana oturuyorduk görümcem direk eşimin adını söyleyerek söyledi . Eşimde bana dönerek gider miyiz hayatım dedi bende yok hayatım siz gidin dedim sonra ne olduysa gidilmedi .. elbette kavga edilsin yada çıksın istemem ama aynı durumu benim kardeşim yapsa ben direk hadi hayatım gidelim alilere vs dedim kardeşimi yok sayardım eşimi yok saydığı için ben biraz fazla ince düşünmüşüm demekki benm yaptığım gibi yapacak sanıp beklentiye girmişim kurmuşum haklısınız

X