(Biraz uzun bir metin. Sıkılacaksanız okumayın lütfen.) Kalbim sıkışıyor ne düşünmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

birkedilianne

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2020
2.988
3.818
Annemle babam boşanıyor.
Babam kötü bir insan değildir ama liseden sonra bakmadı bizlere. Öyle eve gelir gider her gün.
O kadar.
Şiddet filan yok sesini bile yükseltemez.
Sadece sorumsuz çalışmıyor ve bunu hata olarak bile görmüyor.
Annemi çok kırmış zamanında maddi manevi destek olmadı yalnız bıraktı hastalıkta sağlıkta. Annem seneledir günde 12-13 saat çalışır.
45 kilo bir kadın...
Babam ise evde yatar.
Bu arada liseye giden bir kardeşim var babamın özellikle onda hiçbir emeği yoktur.
Bunları anlatıyorum çünkü başka birini. gözünden görmeye çok ihtiyacım var.
Hepimizi çok kırdı babalı yetimlerdenim ben.
Boynu bükük gelin çıktım o evden.
En mutlu olmam gereken günlerde boğazımda yumruyla gözleri yaşlı devam ettim bir şekilde.
O kadar değersiz hissettim ki...
"Keşke"dedim."
Keşke hiç doğmasaydım.Kimsenin boynuna yük olmasaydım. Keşke intihar ettiğimde kurtulmasaydım. "
Sonra annemi eşimi kardeşlerimi düşününce kıyamıyorum onlara.
Yeni evliyim bu arada 3 ay doldu dolacak.
Artık dava açıldı ve babam evden uzaklaştırıldı.
Önce bana geldi.
Allah biliyor istemedim bende kalmasını.
Evlenmeden önce boğazıma yumru etti her şeyi. Tam huzur buldum eşimle derken bende kalmaya başlayınca o kadar doldum ki kızlar... Düşünsenize yeni evliyim...
Yaralarım yeni iyileşmeye başlayacakken...
Neyse döktüm içimi
Patladım anlayacağınız
Ağlaya ağlaya döktüm
Yine kendini haklı gördü
Yalanladı
Ertesi gün çekti gitti.
Arkadaşlarında filan kalıyor galiba bilmiyorum
Şimdi size soruyorum.
O kadar yapılan hatalara kalp kırıklıklarına rağmen o hala kendini haklı görebilirken ben babamı evimde barındırmadım diye neden boğuluyorum?
Kendimi dünyanın en kötü evladı gibi hissediyorum.
Siz olsaydınız ne düşünürdünüz?

Kaç yaşında olursa olsun Anne- Baba hatalarının bedellini çocukları çekiyor. Alışırsınız, kendinizi suçlu hissetmeyin. Baba neden evden uzaklaştırılıyor şiddet yok ise ?
Anlaşmalıyı kabul etmedi. Evden de çıkmıyorum dedi. Anlaşmalı olsaydı annem evden gidecekti ona söyledi. O umursamadı çekişmeli aç dedi. Ciddiye almadı yani annemi. Evde 14 yaşında kardeşim olunca o da evden gitmeyince devlet bu konuda kadına destek oluyor babamı evden yolladılar

Neden yumru yumru gelin çıktınız?
Şu soru bile gözlerimi doldurdu. Babam lisede vazgeçti ailesinden. Aynı çatı altında ilgiyi alakayı kesti. Kendi çabalarımla işte çeyizdir vs hallettim. Eşimin koluna saatini ben aldım babama verdim taksın diye. Maddi desteği filan hepsini geçtim. Ama insan öyle bir dönemde kızım bir ihtiyacın var mı demez mi? Demedi aldıklarıma da laf etti maaşımı harcıyorum diye. Kızım şunun ucundan ben tutayım demedi. Sözleriyle bile destek olmadı bana.

Çünkü her çocuk anne babası tarafından sevilmek ister. Bunu göremeyince bile vazgeçemiyoruz çoğu zaman yanlışlar da yapsalar hep içimizde bi yer seviyor onları.

Evinize kalması süper bi baba olsa bile uygun olmazdı zaten. Siz de kalmasın elbette ama bi şekilde oturun konuşun destek olun. Elbette suçlu ama içiniz rahat etmeyecek belli ki. Ki tek suçlu babanız da değil. Annenizin de bu adamı çekip çekip siz yeni yuva kurmuşken başımdan gidecek yeri var artık kafasıyla boşanmaya karar verdiğine eminim. Keşke en başında boşansaydı siz de bu durumları yaşamasaydınız. Çocuklar için katlandım demenin ne boş oldugunu gösteren bi konu yaşadıklarınız çünkü.

Dediğim gibi evinizde yaşamasını kabul etmeyeceğinizi ama ona destek olacağınızı bi işe girip kendi başının çaresine bakması gerektiğini anlatın. Ben de destek olurum deyin. İstemezse kendi bilir. Siz iyi bir insan ve iyi bir evlatsınız merak etmeyin.

E gitmiş kurtulmuşsunuz işte. Kötü hissedeceğiniz bir durum yok, çevreniz sizin hakkınızda ne düşünür diye düşündüğünüz için boğuluyorsunuz.
Ben çevremi zerre umursamam hanımefendi. Nikahıma tek bir akrabamı çağırmış değilim. Çevre umurumda değil. Beni boğan kendi vicdanım

Çok zor bi durum .
Böyle kendini baba zannedenler bir de utanmadan evlatları üstünde hak iddia aderler , neymiş babaymış , ne babası , babalık mı yaptın dön arkana bak bakalım bu çocuklar nasıl büyüdü .
Sen annene destek ol , baba zaten baba değil belli yani , anneniz hem anne hem baba olmuş size .

Cok uzuldum Allah yardımcınız olsun sızın de annenizin de babanızın da. Bısey sorabilir mıyım babanınız hıc psikıyatrıye gıttı mı. Gıtmedıyse keske bı gorunseydı belkı bir hastalıgı vs vardı calısmak ıstememesının bir sebebi olmalı. Tedavı gorup bı amac edinmeli insan. Hayırlısı olsun hakkınızda. yıne de babanızın da yanında olun derim. bı yere kadar kendı evinizde durabilir sonra gitmesi gerekirdi tabıkı.

Herkes kendine bir hayat seçer ve seçtiği hayatın bedelini öder. Babanıza bu bedeli ödüyor. Ama hiç acımayın, üzülmeyin.
Baba dediğiniz insan varlığıyla huzur vermiyorsa hiç olmasın daha iyi.
Annemde böyle söylüyor. O seçti bu hayatı biliyorum. Ama bu hafta özellikle o kadar kötü oldum ki nelerden döndüm anlatamam şu vicdanım yüzünden

Annemde böyle söylüyor. O seçti bu hayatı biliyorum. Ama bu hafta özellikle o kadar kötü oldum ki nelerden döndüm anlatamam şu vicdanım yüzünden
Geçmişteki travmalarınızdan dolayı babanıza patlamışsınız. Annenize hak veriyorum, iyi bir baba olsaydı bunları haketmezdi. Ama hakketti. Hiç üzülmeyin boşuna.

Çünkü her çocuk anne babası tarafından sevilmek ister. Bunu göremeyince bile vazgeçemiyoruz çoğu zaman yanlışlar da yapsalar hep içimizde bi yer seviyor onları.

Evinize kalması süper bi baba olsa bile uygun olmazdı zaten. Siz de kalmasın elbette ama bi şekilde oturun konuşun destek olun. Elbette suçlu ama içiniz rahat etmeyecek belli ki. Ki tek suçlu babanız da değil. Annenizin de bu adamı çekip çekip siz yeni yuva kurmuşken başımdan gidecek yeri var artık kafasıyla boşanmaya karar verdiğine eminim. Keşke en başında boşansaydı siz de bu durumları yaşamasaydınız. Çocuklar için katlandım demenin ne boş oldugunu gösteren bi konu yaşadıklarınız çünkü.

Dediğim gibi evinizde yaşamasını kabul etmeyeceğinizi ama ona destek olacağınızı bi işe girip kendi başının çaresine bakması gerektiğini anlatın. Ben de destek olurum deyin. İstemezse kendi bilir. Siz iyi bir insan ve iyi bir evlatsınız merak etmeyin.
Haklısınız yaş 30 a yaklaşsada insan babasının değer vermediğini görünce yıkılıyor.
Annem... Ah neler çekti bilseniz aslında bu genel düşüncenin o kadar dışındaki... Ona kızmak imkansız inanın. Ama ayrıntısını bilmediğiniz için böyle düşünmenize kızamam tabi.
Defalarca teklif ettik yardımı kabul etmedi. Babam inanılmaz egolu bir insandır. Zaten ne geldiyse egosundan geldi başına. Çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için çok sağolun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X