(Biraz uzun bir metin. Sıkılacaksanız okumayın lütfen.) Kalbim sıkışıyor ne düşünmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanızdan hiç kötü bir şey gördünüz mü? Bence hayır. Ya da babanızı hiç görmediniz. İki durumda da konu sahibi gibi insanlarda kendi durumunuzu kıyaslamayın. Valla benim de babam çok kötü. Aylardır görüşmüyorum. Hiç özlemedim. Ne zaman gelecek o his? Siz bilirsiniz???
O his babanızın ölüm haberini aldığınızda, bir daha onu dünyada göremeyecek olduğunuz da gelecek. Maalesef..Bir yaniniz eksik olacak herzaman.Koca bir boşluk olucak dunyanizda. Ama tabi ki hayat devam edecek..

Şu soru bile gözlerimi doldurdu. Babam lisede vazgeçti ailesinden. Aynı çatı altında ilgiyi alakayı kesti. Kendi çabalarımla işte çeyizdir vs hallettim. Eşimin koluna saatini ben aldım babama verdim taksın diye. Maddi desteği filan hepsini geçtim. Ama insan öyle bir dönemde kızım bir ihtiyacın var mı demez mi? Demedi aldıklarıma da laf etti maaşımı harcıyorum diye. Kızım şunun ucundan ben tutayım demedi. Sözleriyle bile destek olmadı bana.
Canım sabır!
Ahirette derler ki ana baba evlattan,evlat ana babadan kaçacak. Evet bazı ana babalar evladından kaçacak çünkü onların haklarını ödemek ağır gelecek o hesap canlarını yakacak. Sen yapacağını yapmışsın artık üzülme mesafeni koru... Babanı silme ama mesafeyi de köy! Sonuçta yeni evlisin ve o evde tek değilsin.

O his babanızın ölüm haberini aldığınızda, bir daha onu dünyada göremeyecek olduğunuz da gelecek. Maalesef..Bir yaniniz eksik olacak herzaman.Koca bir boşluk olucak dunyanizda. Ama tabi ki hayat devam edecek..
Siz benim sorularıma cevap verin. Hiç babanızdan kötülük gördünüz mü? Keşke benim babam gibi babanız olsaydı. Öldü diye sevinçten ağlardınız. Bende ağlayacağım ama sevinçten

İçim parçalandı sana su an. Ne hakkı var evladına bunları yaşatmaya. Anladığım kadarıyla bi geliri de yok herhalde kendını bi hayat kurabilecek mi ? Ne kadar daha arkadaşlarında kalabilir. Gücün varsa gene yardım et bi ev tutun babana kendi gecinsin gene sefil kalmasın

Sizi suçlar tabi çünkü o empatiyi yapacak bir adam degil.Gitsen sorsan mağdur odur ama demezki bir baba bir eş olarak naaptimki.Koskoca adam yeni evli kızının evine yerlesecegine gidip bir işe girsin ev tutsun kendine.Hiç vicdaniniz sizlamasin cocuklar anne babayi sirtlanmak zorunda degil.Anne baba karşılıksız yapmalidir fedakarligi çünkü dünyaya getirirken onlara sormuyoruz.Kati olun bu konuda lütfen

Anlaşmalıyı kabul etmedi. Evden de çıkmıyorum dedi. Anlaşmalı olsaydı annem evden gidecekti ona söyledi. O umursamadı çekişmeli aç dedi. Ciddiye almadı yani annemi. Evde 14 yaşında kardeşim olunca o da evden gitmeyince devlet bu konuda kadına destek oluyor babamı evden yolladılar
Annenize yazık bırakın biraz nefes alsın en çok ona ve sizlere üzüldüm.... Çalışmayan adam 45 kilo kalmış bir kadın .... Kaç yıl çekmiş..... Vicdan vicdanı olana gösterilir sömürene değil...... Hani derler ya acıya acıya acınacak hale düşersin.... Bakın sadaka ve merhamet kuralı nedir ilahi de..... Boynu bükük olana onurlu olana yardım et.... Yardım isteyene sana zarar vermeyecek se yardım et..... Anneme kalbim sıkışıyor olsa ne güzel olurdu....... Diyelim babanıza el uzattınız huzurunuzu bozmadan tutacakmı o eli.... Bakın hanımefendi çocuk dünyaya bişey bilmeden gelir nasıl ana baba olabilenin dikkat edin doğırmaktan bahsetmedim 13 tanedr doğurur kediler misal...... Üzerimizde ana baba olabilenin hakkı varsa..... Sahibimiz olan derki çocuğunda ana baba üzerinde hakkı vardır nedir bunlar...... Sevilmek....... Korunmak..... Beslenmek..... Yetiştirilmek..... Anlatabildimmi....... Büyük günde bunlarda sorulacak her ana babaya .... O nedenle vicdan dediğiniz şey de dengede kalın almadan vermek Allahın işi...... Siz bunu kendi hayatınızda bir uygulamaya koyarsanız yani almadığınız ilgiyi sevgiyi merhameti vermeyi kalbinizi böyle sıkıştırmaya devam ederseniz...... Hiç merak etmeyin bunu yapmamanız gerektiği mesajını ilahi babanızın size yapacağı bir hareketle çok güzel anlatır....... O nedenle bence annenize destek olunuz ve kardeşinize ve yuvanıza...... Babanız gibi olan kişiler dışında insanlar böyle düşünür..... Babanız gibi olanlar ise ona hak verir..... Ne demişler kişi kendinden bilir işi.....
🙏

Fazla ve gereksiz merhametten iyilikten marez doğar ne varsa atasözlerimizde var...... Bin felsefeci gelse bu kadar test edilmiş onaylanmış hayat dersleri veremez 🙏

Çok saçma bir vicdan yaptırmaya çalışıyorsunuz.
Kızlarına tecavüz edenlere de kızları baksın o zaman.
Sadece dünyaya getirmek için beş dakika harcayıp sonra gerçek babalık yapmayan bir insan için üzülmek zorunda değil herkes.
Bu tip sözler saçma bir baskıya neden oluyor insanlarda. Baba diye sevmek zorunda hissediyor insanlar. Sırf işte bu vicdan yaptıranlar yüzünden.
Çalışmasın, emek vermesin, bir kuruş harcamasın, hastalanınca hastaneye gitmesin ama çocuk ne olursa olsun sevmek destek olmak zorunda olsun.
Hayır tam tersi doğrusudur.
Biz dünyaya kendi zevkimiz için çocuk getiriyorsak eşşek gibi çalışıp bakıcaz, yorgun da olsak sevgimizi ilgimizi vereceğiz. Veremiyorsak da analık babalık etmemişizdir.
Beklentiye hakkı yoktur.

Kovmadım estağfurullah. Sadece kırgınlıklarımı anlattım.
Siz kötü bişey yapmamıssiniz. Bagirmadiniz hakaret etmediniz kovmadiniz, git evimden burda kalma demediniz. Kırgınlıklarınizi söylemek sizin enn doğal hakkiniz. Egosundan dolayı bunları duymaya dayanamayıp gitmek onun tercihi.. onun tercihinden dolayı vicdan azabı cekmemelisiniz. hatalarını kabul etmeyip sen kötü evlatsin demesi sizi kötü evlat yapmaz. Siz kendi yaptiklariniza donup bakın bir yanlış var mı? Ondan sonra kötü birşey yapmadığınıza inanin, çünkü siz bişey yapmadınız. Ne yaptıysa babanız yapmış..

Ben kendi duygu ve düşüncelerimi yazdım Tabiki tecavüz eden biri bırakın babayı insan olamaz Sadece şunu söylemek isitiyorum ne kadar kırgın ve kızgın olursanız olun , ölüm geldiğinde tüm yasanmisliklari silinip sadece pişmanlık duygusuyla başbaşa kalıyorsunuz.

Gün gelir keşke babam yaşasaydı da her şeyine katlansaydim olur. Ölüm maalesef tüm kırgınlıkları unutturuyor. Sağ babanızın kıymetini bilin, herşeye rağmen
babalık yapmayan üzen maddi manevi değer vermeyen babayı kimse özlemez merak etmeyin.ölüm niye unuttursun kırgınlıkları ölünce de kötüysen kötüsün iyiysen de iyi.babaları konusunda hassas insanlara yapılacak yorum mu yazdığınız.başınıza gelince anlarsınız bir gün

babamın öldüğü günü bayram ilan edip fakir fukara doyurup çocuk sevindireceğimmmm :KK53:

Siz kötü bişey yapmamıssiniz. Bagirmadiniz hakaret etmediniz kovmadiniz, git evimden burda kalma demediniz. Kırgınlıklarınizi söylemek sizin enn doğal hakkiniz. Egosundan dolayı bunları duymaya dayanamayıp gitmek onun tercihi.. onun tercihinden dolayı vicdan azabı cekmemelisiniz. hatalarını kabul etmeyip sen kötü evlatsin demesi sizi kötü evlat yapmaz. Siz kendi yaptiklariniza donup bakın bir yanlış var mı? Ondan sonra kötü birşey yapmadığınıza inanin, çünkü siz bişey yapmadınız. Ne yaptıysa babanız yapmış..
Çok teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için. O kadar düşündüm ki artık kalbim patlayacak gibi hissediyordum. Baş ağrısı çekiyorum ağlamaktan kaç gündür. Nasıl sıktıysam kendimi kalbim sıkışıp sıkışıp duruyordu yeni yeni kendime gelmeye başladım. Artık eşime daha fazla üzüntü vermemek adına kendimi toparlamalıyım diye diye. Ama buradaki yorumlar çok kıymetli benim için. Hayatınızın bir parçasında bana da zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum

Annenize yazık bırakın biraz nefes alsın en çok ona ve sizlere üzüldüm.... Çalışmayan adam 45 kilo kalmış bir kadın .... Kaç yıl çekmiş..... Vicdan vicdanı olana gösterilir sömürene değil...... Hani derler ya acıya acıya acınacak hale düşersin.... Bakın sadaka ve merhamet kuralı nedir ilahi de..... Boynu bükük olana onurlu olana yardım et.... Yardım isteyene sana zarar vermeyecek se yardım et..... Anneme kalbim sıkışıyor olsa ne güzel olurdu....... Diyelim babanıza el uzattınız huzurunuzu bozmadan tutacakmı o eli.... Bakın hanımefendi çocuk dünyaya bişey bilmeden gelir nasıl ana baba olabilenin dikkat edin doğırmaktan bahsetmedim 13 tanedr doğurur kediler misal...... Üzerimizde ana baba olabilenin hakkı varsa..... Sahibimiz olan derki çocuğunda ana baba üzerinde hakkı vardır nedir bunlar...... Sevilmek....... Korunmak..... Beslenmek..... Yetiştirilmek..... Anlatabildimmi....... Büyük günde bunlarda sorulacak her ana babaya .... O nedenle vicdan dediğiniz şey de dengede kalın almadan vermek Allahın işi...... Siz bunu kendi hayatınızda bir uygulamaya koyarsanız yani almadığınız ilgiyi sevgiyi merhameti vermeyi kalbinizi böyle sıkıştırmaya devam ederseniz...... Hiç merak etmeyin bunu yapmamanız gerektiği mesajını ilahi babanızın size yapacağı bir hareketle çok güzel anlatır....... O nedenle bence annenize destek olunuz ve kardeşinize ve yuvanıza...... Babanız gibi olan kişiler dışında insanlar böyle düşünür..... Babanız gibi olanlar ise ona hak verir..... Ne demişler kişi kendinden bilir işi.....
🙏
Çok teşekkür ediyorum haklısınız. Dünden beri sizlerin de destekleriyle daha iyiyim. Kendimi ne kötü bir hale getirmişim eşimi nasıl korkutmuşum.Allah razı olsun güzel dilekleriniz ve yorumlarınız için. Allah kimseyi huzurunu bozacak kimselerle karşılaştırmasın

Canım sabır!
Ahirette derler ki ana baba evlattan,evlat ana babadan kaçacak. Evet bazı ana babalar evladından kaçacak çünkü onların haklarını ödemek ağır gelecek o hesap canlarını yakacak. Sen yapacağını yapmışsın artık üzülme mesafeni koru... Babanı silme ama mesafeyi de köy! Sonuçta yeni evlisin ve o evde tek değilsin.
Çok teşekkür ediyorum ❤️Evet çok haklısın. Koydum zaten o benden önce koydu mesafeyi aldım boyumun ölçüsünü. Çok teşekkür ediyorum yorumun için

Ne kadar utanmaz bir adam. Böyle durumlara empatı yapın. Siz 3 aylık evli iken kayınbabanız gelse ne yaparsınız?
Böyle yapmasanız o adam temelli gelir yerleşirdi size. Resmen sizi kullanmak için gelmiş. İyi yapmışsınız. Üzülmeyin. Kendisini düşünmeyen adamı siz mi düşüneceksiniz? Annenizin emeğini sigaraya da harcıyordur o yüzsüz
Gerçekten bazı insanlar baba olmamalı. Doğru herkes seçtiği hayatı yaşar. Ama kendimi ikna etmek konusunda oldukça zorlandım. Yorumlarınız çok kıymetli çok teşekkür ediyorum

Hissettiklerimizi çok iyi anlıyorum merhametli,vicdanlı olduğunuz için bu şekilde hissediyorsunuz.Neden böle oldu diye düşünüyorsunuz çünkü herşeyin farklı olmasını çok isterdenizdir.Bu düşünceleriniz hiç değişmeyecek ama zamanla alışacaksınız Allahım içinize ferahlık versin

kan bağına hiç inanmam evlat hariç.sze değer vermeyene asla değer vermeyin kötü hale düşünce kapınıza gelene de hiç inanmayın geçmişi de unutun gitsin .babadır atadır diyen empati yoksunlarına da hiç kulak asmayın.tecrübe kpnuşuyor babasız da gayet güzel yaşanıyor konu sahibi
Zaten uzun zamandır babamın varlığını hissetmiyorum. Sadece güzel bir çocukluğum olmuşken bu hale gelmek beni çok sarstı. İnşallah zamanla daha iyi olacağım çok teşekkür ediyorum yorumun için

hissettiklerin çok normal çünkü ne olursa olsun hatasıda olsa baban böyle hissetmen çok normal.fakat burda önemli bi konu annen, o kadıncağaz niye sorumluluk sahibi bi eşle yaşlanmasın belki baban durumun ciddiyetini anlar ve eksiklerini düzeltir😔her şerde vardır bi hayır diyelim
Olan zaten hep zavallı annelere oluyor. Güçlü kadındır annem ama artık hayatının en rahat dönemini yaşaması gerekirken en ağır dönemini yaşıyor

Annene helal olsun bu devran böyle gelmiş böyle gider demeden kurtulmaya bakıyor 🌺 takdir ettim.
Çünkü böyle devam ederse sağlığı riske girecek stres ve üzüntüden. Ondan dolayı boşanıyor. En iyisini de yapıyor gerçekten. Hayat bu kadar kısayken böyle bir acı çok fazla

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X