Birikim Konusunda Basarılı Taktigi Olan var Mı

Birikim mi yatırım mı? Bir öğrenci neyle yatırım yapacak onu anlamadım açıkçası. Birikim de gerçek manada birşey olmaz okumanın yanında çalışmıyorsanız.

Biz yatırımcı değil bir miktar birikimciyiz, onda da altından yana kullanıyoruz tercihimizi. Bir öğrenci için ne kadar mümkün olur bilemiyorum.

Çünkü o taktiği olan birikim taktiğini paylaşınca bizler onun cebinden alıp biriktirmeyeceğiz. Konu yarırımlık kupon arazi tüyosu değil, birikim yöntemi fikri.
Toplum artık o kadar tahammülsüz ki kendinden başka kimse bi şeye sahip olmasın istiyor.
Diyelim ki fikir her ay gram altın almak sen de bu fikrini bağışladın bize, sen gibi ben de gram altın alsam ne olur? Senin paranla mı aldım, senin altınını mı aldım?
Sanki fikrini değil altınını istemişler gibi düşünme. 😂
Bu arkadaş her konuda böyle çıkıntı.agir mutsuz bosverin ondan ve turevlerinden bsy gelmesin zaten:)))

Vala ben 5 senedir saçımı kendim kesiyorum. Makyaj yapmıyorum özel bi yere gitmedikce. Kolalti bikini bölgesi jilet kullaniorum barbar gibi. Rollon harici parfum de kullanmiorum bütün deterjanlarda sabunlarsa herseyde parfum var zaten. Acun gibi siyah bi kac parca kiyafetim var hep aynilarini giyiorum. Nemlendirici şampuan market olanlar yetio cok şükür. Ped olarak bile ilk gun tampon diger gunler yikanabilir bambu ped kullaniorum. Gerçekten böyleyim dalgasina yazmiorum bunlari. Alkolik ve kubarbaz olmasam baya masrafsizim aslinda :KK70:

Ama şunu dicem giderleri ne kadar sikabilirim diye degil de geliri ne kadar artirabilirim diye düşünmek lazim :KK70:

Bugün kafam cok bozuk ya bi tane daha bu konudan açılsın gülme krizine giricem sinirden.
Alkolu bi derece anlarım da ablacım kumarı bırak ya:)
Otur ye o parayı catır catır:)
(bana kaldı milletin parasını napacagını söylemek:p)

Farkındayım :KK53:bı de son anda hepimizin benzer derdınden konu başlıkları açıldı ancak bende fikrimi soyleyıp fıkır almak ıstedım. İs guc suan sıkıntılı, okuyorum sadece. Kendımızı yerimizde saydıgımızı gördügümüzde baskalarınınsa ucup gittigini anlayınca cogumuz aynı duygulara kapılıyoruz. Moral olsun bari ufaktan baslasak dıyorum mınık birikimlere ama nasıl. Su an en iyi yatırım neye yapılırFikirleriniz neler. En az sermaye ile nasıl yapılır yani en ufak riske alınmayacak miktar ile yatırım birikim nasıl olabilir sızce fikir:KK53:başarılı bi taktigi olanvar mı bu konu üzerinde acaba
Sepet yapın unutun.
150 tl kıza harclık verdi annem sabah 10 usd aldım 125 tl(25ini harcayacagım)
10 eur maasta alırım
2.el ugulamalarda kızın kücülenleri ,kullanmadıgı oyuncakları vs satıyorm 5-10 ne gelirse usd,eur alıyorm.
Benimki birikim bile değil kendini tatmin etme.50 eur varsa kenarda güvende hissediyorm ayı cıkaramazsam bozarım diye.
Benim maas yarım (yarım gün calısıyorum)birikim değil borc yapmasam kar ay sonunda:)

X