Birkaç tane fazla mesai yaptığıma dair kasa giriş fişini fotoğraf çekmiştim. Bunlar delil sayılır mı?

Misisipili

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
700
346
Ben bir kurumsal şirkette çalışıyorum. İşten ayrilicam ve fazla mesailerimi almak istiyorum. Fakat puantaj dediğimiz çizelgeleri imzaliyoruz standart her personelin aylık 195 saat olacak şekilde düzenleniyor ve imzalamak için zorlanıyoruz. 3 senedir çalışıyorum ve maalesef hep imzaladım. Şu an süt izinlerimi kullanıyorum ama fazla mesailerim var yine ama bunun da tutanağını imzalatiyorlar aylık bilmem kac saat iznini kullandım diye ve ben maalesef bunları da imzaladım. Birkaç tane fazla mesai yaptığıma dair kasa giriş fişini fotoğraf çekmiştim. Bunlar delil sayılır mı? Ne yapmam lazım nolur yardım edin

İmzaladığınız bordro ve pusulalar sizin o ayki çalışma saati izin ücret vs. kabul ettiğiniz anlamına gelir ama şunu unutmayın iş mahkemeleri her zaman işçi tarafındadır. Eğer şahit bulabilirseniz veya kendinizi kanıtlayabilirseniz olay sizin lehinize döner.

Ben bir kurumsal şirkette çalışıyorum. İşten ayrilicam ve fazla mesailerimi almak istiyorum. Fakat puantaj dediğimiz çizelgeleri imzaliyoruz standart her personelin aylık 195 saat olacak şekilde düzenleniyor ve imzalamak için zorlanıyoruz. 3 senedir çalışıyorum ve maalesef hep imzaladım. Şu an süt izinlerimi kullanıyorum ama fazla mesailerim var yine ama bunun da tutanağını imzalatiyorlar aylık bilmem kac saat iznini kullandım diye ve ben maalesef bunları da imzaladım. Birkaç tane fazla mesai yaptığıma dair kasa giriş fişini fotoğraf çekmiştim. Bunlar delil sayılır mı? Ne yapmam lazım nolur yardım edin
Kamera giriş kaydı vs eşinize attığınız mesai kalacağım mesajları. Yada mesai kaldığınız saatlerde ofise yemek vs söylediyseniz onların ekran görüntüleri ( uygulama üzerinde kaçta nereye sipariş verildiği görülür )

Kasa giriş fişi derken sadece sizin düzenleyebileceğiniz bir şey mi? Fazla mesai genelde tanıkla ispat edilir.
Tanıkla olduğunu biliyorum fakat puantajları imlamam sorun olur mu diye sormuştum aslında kasa giriş fişleri de saat kaçta giriş yaptıysam o saati gösteriyor oynama yapılması mümkün değil yani

Kasa fisinde isminiz yazıyor değil mi

işe döndugunuzde çalısma ve sosyal guvenlik bakanligini arayip sikayet edin, onlar birini gönderirler iş yerinize personel ile görüsurler personel agiz birligi yapar gercek durumu anlatirsa geriye donuk mesailerinizi faiziyle alirsiniz tüm personeller.
sonrasina mobinge maruz kalip isten cikmak icin zorlanirsiniz ama en azindan hakkiniz kalmaz.

Tanıkla olduğunu biliyorum fakat puantajları imlamam sorun olur mu diye sormuştum aslında kasa giriş fişleri de saat kaçta giriş yaptıysam o saati gösteriyor oynama yapılması mümkün değil yani
O zaman ispat olur

X