Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Evde bakılır mı peki? Nedense pek inanamadım. :KK70:
Ben de netten baktım canım. Direk güneşi sevmiyomuş. Yarı gölge yarı aydınlık yerin varsa oraya al. Nemi seviyomuş. Yazın yapraklarına su püskürtün diyor.

Bende de birçok bitki var bir kısmının adını biliyorum. : )

Tabiki eklerim ben tohum olarak alıp ektim hep 4 gozle cicek vermelerini bekliyorum. buda gercekten sabır işiymiş. Hazır aldıklarım da oldu ama hep öldüler. Balkona bakan bir camım daha var onun önünüde doldurmayı planlıyorum. Fesleğen de öneririm hem cok guzel kokuyor hemde salatalarına da koyarsın bazı salata ve soslara koyuluyormuş :KK68:
Fesleğenim de vardı. Çok erken bitiyo ya üzülüyom. O ölürken ☹️

Yaprak güzeli yazınca çıkmıyo. İç mekan bitkisi diye verdi ama pek emin olamadım bakalım nereyi sevecek. Şu an salonun ortasında duruyo çünkü yeni aldım. Gözümün ömünde dursun az. :KK70:

Çok teşekkürler. Sizlerden de bekliyorum. 🤗
Kolyos çeşitlerinden sankim çok çeşidi var ama bilemedim kendine özel bi adı var mı 👀😄

Nemli hava severler sanıyorum genelde. Seralarda yetiştiriliyorlar çünkü. Menekşe zaten hep zor derler. ☹ Komşuların nasıl çiçekleri? Cepheyi filan ayarlayabilseniz belki olur mu ki. 🤔

Komşularla henüz tanışmadım, balkona koymak imkansız zaten 40 küsür derece hava. Her yerine koydum evin. Altlarına ufak taşlar koyup ıslatıyorum sürekli nem alsınlar diye. Çok üzülüyorum..

Bu arada feslegenin arasına menekse koydum bak 3-5 tane gozukuyor ama fesleğen kapadı menekşeleri cok cabuk büyüyor arsız 😀

Bend e netten baktım canım. Direk güneşi sevmiyomuş. Yarı gölge yarı aydınlık yerin varsa oraya al. Nemi seviyomuş. Yazın yapraklarına su püskürtün diyor.

Bende de birçok bitki var bir kısmının adını biliyorum. : )
Alalım fotoğraflarını müsait bir zamanınızda. 🤗

Komşularla henüz tanışmadım, balkona koymak imkansız zaten 40 küsür derece hava. Her yerine koydum evin. Altlarına ufak taşlar koyup ıslatıyorum sürekli nem alsınlar diye. Çok üzülüyorum..
Ne zaman taşındınız?

Çiçeklerine maşallah demeden gecmeyeyim 💕 benimde 5-6 saksi var ev doldu gozum var halen almaya :KK70: merve merve 5 saksı da balkon ciceklerim var bebek gibiler bakim yapmasan kusuyorlar yahu :KK16:

Fesleğenim de vardı. Çok erken bitiyo ya üzülüyom. O ölürken ☹
A öylemi hiç bilmiyordum ben ilk defa aldım ıkı ay oldu sanırım ne zaman biter bitmesin ya her sıgara ıcmeye cıktıgımızda elimizi sürer koklarız nasıl alıskanlık ettik kokusu orman havası andırıyor 😍

Benim de fesleğenim coşmuyor nerde duruyor sizinki? Benimki balkonda. Ölmüyor da ama öyle dolu dolu da değil.
Balkonda duruyor durdugu taraf cok gunes almıyor ondan olabilir mi acaba ben minicik ti aldıgım da ıkı ay olmadı yani bukadar oldu fotoyu gordun uz mü?

Ay intihara suruklemissin cağnim çiçeği :KK70:
Ay da bir de muz kabugunu bir geceden suya koy bi kac dilim, onunla sula bir kez gübre niyetine cok iyi geliyor :KK37:
Teyzem balkonda tutuyor onun ki kudurmuş gibi o yuzden 😂 deneyeceğim umarım işe yarar 💜 elimde 1 yıldır hiç büyümeyen kaktüs var süs gibi takılıyor kendi halinde acaba cinsinden midir🙈

A öylemi hiç bilmiyordum ben ilk defa aldım ıkı ay oldu sanırım ne zaman biter bitmesin ya her sıgara ıcmeye cıktıgımızda elimizi sürer koklarız nasıl alıskanlık ettik kokusu orman havası andırıyor 😍
sevmiş yerini benim 1 1.5 ay civarı sürdü ömrü. Çok çiçeklendi sonra geçti sarardı bitti.

X