Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Orkideden anlayan var mı acaba??

ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz Bonus Bonus Her şryden anlıyolar maşallah 🤣 görünce yazarlar.
Maalesef canım, sukulentin her türlüsünden sorabilirsin ama orkideden almam. Bu konuda sınıfta kaldım.

'Ağaçlar net orkide bakımı' diye aratın googleda, işinize yarayacak şeyler çıkacaktır. Çiçek açsın diye karanlık odaya kapatıp strese sokanı duymuştum sadece.

Yüklenen anlam sebebiyle orkideye antipatim var biraz 😅

Maalesef canım, sukulentin her türlüsünden sorabilirsin ama orkideden almam. Bu konuda sınıfta kaldım.

'Ağaçlar net orkide bakımı' diye aratın googleda, işinize yarayacak şeyler çıkacaktır. Çiçek açsın diye karanlık odaya kapatıp strese sokanı duymuştum sadece.

Aa ben şok 🤣

Devamlı keiki veriyor, çiçeklenme falan yok. Tomurcuk vermesi için ne yapılır onu soracaktım

Hey maşallah keiki vermesi çok güzel bayılıyorum ben onlara minik minik 🥰

Çiçek için Zemherinin dediğini biliyorum ben de uyutma gibi. Biraz daha serin kuytu bir yere alarak bekletip sonra güneşe koyunca uyanıp tomurcuk veriyormuş.
Yer değişimine direk tepki veriyor bütün bitkiler

Zebra kaktüslerim ve kalanchoe çiçeğim açık balkonda; bu havalarda eve mi almalı mıyım? Bonus Bonus

Hey maşallah keiki vermesi çok güzel bayılıyorum ben onlara minik minik 🥰

Çiçek için Zemherinin dediğini biliyorum ben de uyutma gibi. Biraz daha serin kuytu bir yere alarak bekletip sonra güneşe koyunca uyanıp tomurcuk veriyormuş.
Yer değişimine direk tepki veriyor bütün bitkiler
Keiki iyi hoş da küçük küçük saksılarda yeşil yaprak oluyor sadece, çiçeği olmayacaksa ne yapayım orkideyi. Kauçuk alır koyarm dekor olur kocaman saksı 😂 onu da deneyeceğim 🙏

Zebra kaktüslerim ve kalanchoe çiçeğim açık balkonda; bu havalarda eve mi almalı mıyım? Bonus Bonus
Kaktüs evde olmaz aşırı don yoksa dışarda kalacak kış boyu. Uyutmak için 3 ay su vermiyorum ben.
Kalonçe soğuğa dayanıklı karlı değilse hava hiç bir şey olmaz.
Kalonçenin sorunu kül hastalığı ve unlu bit 🙁

Keiki iyi hoş da küçük küçük saksılarda yeşil yaprak oluyor sadece, çiçeği olmayacaksa ne yapayım orkideyi. Kauçuk alır koyarm dekor olur kocaman saksı 😂 onu da deneyeceğim 🙏

Tabi ya yavru da versin ama asıl mesele çiçek 🌸 bir tanıdığın evinde asla yer değiştirmiyor sürekli açıyor 🧿

Tabi ya yavru da versin ama asıl mesele çiçek 🌸 bir tanıdığın evinde asla yer değiştirmiyor sürekli açıyor 🧿
Ben de yer değiştirmiyorum. Yapraklarına muz kabuğu sürüyorum, muz kabuğunu suda bekletip onu döküyorum. O da anca köklendiriyor. Neyse sarmısaktan başlıyorum yarın…

Ben de yer değiştirmiyorum. Yapraklarına muz kabuğu sürüyorum, muz kabuğunu suda bekletip onu döküyorum. O da anca köklendiriyor. Neyse sarmısaktan başlıyorum yarın…

Hiç bir şey yapmıyor ya bazen çok özenilen çiçekler iyi olmuyor. Şey mi acaba keiki veren orkide çiçek açmaz diye bir şey var mıydı?

girlinred girlinred şimdi baktım da güneş görmeyen orkide çiçek açmaz yazıyor.

Sizin yeriniz nasıl? Mevsim değişiminde güneş yön değiştiriyor ben şu an koyduğum yere yazın koyamam sanki

Kaktüs evde olmaz aşırı don yoksa dışarda kalacak kış boyu. Uyutmak için 3 ay su vermiyorum ben.
Kalonçe soğuğa dayanıklı karlı değilse hava hiç bir şey olmaz.
Kalonçenin sorunu kül hastalığı ve unlu bit 🙁
Çok teşekkür ederim Bonus. :KK200: Kalanchoe'yu çelikle çoğalttım şu anlık bir sıkıntı yok. Kaktüsü ben de uyutayım.

Çok teşekkür ederim Bonus. :KK200: Kalanchoe'yu çelikle çoğalttım şu anlık bir sıkıntı yok. Kaktüsü ben de uyutayım.
Benim çelik diktiğim küçümen bir kalonçem var balkonda duruyor kar olmadan almayacağım içeri.

X