Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

merve

consume obey die
Pro Üye
13 Ocak 2020
42.163
151.513
32
Merhaba canlar. :KK54:
Son 1 yıldır evimde saksılarımın sayısının arttığını farkettim. İnanılmaz güzel bir şeymiş bitki/çiçek sahibi olmak.
Bitkler ve bakımları konusunda bilgiler paylaşacağımız yeni bir konu olsun istedim.
Aşağıya bendeki güzelliklerin fotoğrafını bırakacağım. 🤗
20200822_210404.jpg

Bunu bugün aldım adını bilmiyorum. Teyze yaprak güzeli dedi yolladı beni. 🤣🤣 Bilen varsa yazsın lütfen. 🤗
20200816_155151.jpg

Cam güzelim. 🌺
20200811_112937.jpg

Bunun da adını bilmiyorum. Marketten aldım. 🌱
20200515_193818.jpg

Kokulu karanfilmiş bunun adı. Şahaneydi kokusu tarifsizdi. Ama öldü artık. 💮
20200515_193825.jpg

Bu da yazın başında vardı çok erken öldü. 🌼
20200720_172614.jpg

Olmazsa olmaz sardunya. 🏵 Şu an o çiçekler döküldü yeni tomurcukları var. 🥰
20200806_160505.jpg

Vee bebeklerim sukulentlerim. 🌿🌵

Bakabilenlere hayranlıkla bakıyorum. Aloe vera nasıl büyütülür marketten almıştım biraz bırakmış gibi kendini aldığımdan beri öyle yani 😔 ( toprak ve saksı değişimi yapıldı)
Ben de zorlandım biraz yarın onla ilgili fotoğraflar da paylaşacam. Bir kaç kez saksı değiştirdim. Eski usul saksıyı sevdi bendekiler. Tabanı çok delik. Tabaklı bir saksı. Tam ölüyorlar sandım vazgeçtim dedim cicili saksılarımı işgal etmesinler çöpe de atmaya kıyamadım eski saksılara ektim. Onu çok sevdiler. İçerde durmak istedi bendekiler balkonu güneş almayan yeri de olsa sevmediler. Keyfini tespit etmek gerekiyo bence bunların.

Maşallah güzellere 🤩 ilki yaprağı güzel sanırım diğeri de kalanşo 😍
Yaprak güzeli yazınca çıkmıyo. İç mekan bitkisi diye verdi ama pek emin olamadım bakalım nereyi sevecek. Şu an salonun ortasında duruyo çünkü yeni aldım. Gözümün ömünde dursun az. :KK70:
Topiğin hayırlı olsun canım çiçeklerin çok güzel😍
Çok teşekkürler. Sizlerden de bekliyorum. 🤗

Yaprak güzeli yazınca çıkmıyo. İç mekan bitkisi diye verdi ama pek emin olamadım bakalım nereyi sevecek. Şu an salonun ortasında duruyo çünkü yeni aldım. Gözümün ömünde dursun az. :KK70:

Çok teşekkürler. Sizlerden de bekliyorum. 🤗
İnşallah cnm en kısa zaman da bende yüklerim 🤗

Bakabilenlere hayranlıkla bakıyorum. Aloe vera nasıl büyütülür marketten almıştım biraz bırakmış gibi kendini aldığımdan beri öyle yani 😔 ( toprak ve saksı değişimi yapıldı)
Topragi kuruyana kadar sulama ve kurudugunda sadece toprak nemli olacak sekilde az sula. Suyu sevmez. Evin gunes gormeyen bir yerine birak haftada bir iki tek gunese cikar. Puf noktalari bunlar

Ben de zorlandım biraz yarın onla ilgili fotoğraflar da paylaşacam. Bir kaç kez saksı değiştirdim. Eski usul saksıyı sevdi bendekiler. Tabanı çok delik. Tabaklı bir saksı. Tam ölüyorlar sandım vazgeçtim dedim cicili saksılarımı işgal etmesinler çöpe de atmaya kıyamadım eski saksılara ektim. Onu çok sevdiler. İçerde durmak istedi bendekiler balkonu güneş almayan yeri de olsa sevmediler. Keyfini tespit etmek gerekiyo bence bunların.
Cok güzel bi bitki aslında hem görünüş itibariyle (çoştuklarında) hem de cok faydalı 😊 Bazılarının ucu sararmış

Teyze doğru söylemiş bence de:))

Topik hayırlı uğurlu olsun. Güzel bilgiler paylaşalım inşallah..

Evet onun adı cam güzeli. Maşallah hepsi cok guzel bende bakıyorum bi tanesi hasta oldu cok uzuldum cicekleri de kurudu henüz acımayan lar da var ben zaten yeni basladım 1 yıl oldu sayılır hatta dur bak
IMG_20200822_225159.jpg
bunlarda benim bebeklerim 😌 mavi saksıdaki hasta oldu adını unuttum ama dikenli cicek sanırım yanındakini yeni diktim adını bilmiyorum. Onun yanındakinin adını bilmiyorum sarı sarı acıyor muş ama 1 yıldır oyle duruyor. Onun yanındaki zambak a 101den soğan olarak aldım daha açmadı yanındaki fesleğen zaten biliyorsundur.

Ben de İstanbul'dan Diyarbakır'a getirdim bebişlerimi. hiç sevmediler buranın havasını, pörsüdüler, soldular, kendilerini saldılar. Menekşemi sanırım kaybediyorum, kalanchoe desen o görkemi havası gitti, mini orkidemin de yaprakları yumuşamaya başladı. O kadar üzülüyorum ki.. Kuru ve sıcak havada çiçek bakmak mümkün değil mi yoksa =( Yapabileceğim bir şeyler var mıdır?

Evet onun adı cam güzeli. Maşallah hepsi cok guzel bende bakıyorum bi tanesi hasta oldu cok uzuldum cicekleri de kurudu henüz acımayan lar da var ben zaten yeni basladım 1 yıl oldu sayılır hatta dur bakEki Görüntüle 2679080 bunlarda benim bebeklerim 😌 mavi saksıdaki hasta oldu adını unuttum ama dikenli cicek sanırım yanındakini yeni diktim adını bilmiyorum. Onun yanındakinin adını bilmiyorum sarı sarı acıyor muş ama 1 yıldır oyle duruyor. Onun yanındaki zambak a 101den soğan olarak aldım daha açmadı yanındaki fesleğen zaten biliyorsundur.
Çok güzeller seninkiler de 😍😍 Çiçekler geliştikçe fotoğraflarını eklersin. 😍😍 Ben de yeniyim bu işte 1 yıl oldu. 🤗

Ben de İstanbul'dan Diyarbakır'a getirdim bebişlerimi. hiç sevmediler buranın havasını, pörsüdüler, soldular, kendilerini saldılar. Menekşemi sanırım kaybediyorum, kalanchoe desen o görkemi havası gitti, mini orkidemin de yaprakları yumuşamaya başladı. O kadar üzülüyorum ki.. Kuru ve sıcak havada çiçek bakmak mümkün değil mi yoksa =( Yapabileceğim bir şeyler var mıdır?
Nemli hava severler sanıyorum genelde. Seralarda yetiştiriliyorlar çünkü. Menekşe zaten hep zor derler. ☹️ Komşuların nasıl çiçekleri? Cepheyi filan ayarlayabilseniz belki olur mu ki. 🤔

Çok güzeller seninkiler de 😍😍 Çiçekler geliştikçe fotoğraflarını eklersin. 😍😍 Ben de yeniyim bu işte 1 yıl oldu. 🤗
Tabiki eklerim ben tohum olarak alıp ektim hep 4 gozle cicek vermelerini bekliyorum. buda gercekten sabır işiymiş. Hazır aldıklarım da oldu ama hep öldüler. Balkona bakan bir camım daha var onun önünüde doldurmayı planlıyorum. Fesleğen de öneririm hem cok guzel kokuyor hemde salatalarına da koyarsın bazı salata ve soslara koyuluyormuş :KK68:

X