Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Soğan dış kabuğunu kaynatıp o su ile suluyorum ben çiçeklerimi sineklenince. Uzun süreli de faydasını görüyorum. Koku vs olmuyor. Her sulamada değil sinekleri görünce bu suyu hazırlayıp soğutup kullanıyorum.
Ay bir onu denemedim tekrar sineklenirse uygularım sinek ilacı toprağın her yerine sıktım şimdilik şükür 2gundur yok gelmeyesiceler deli ettiler beni

20210807_225129.jpg

Bonus Bonus 3 hafta yoktum bol suladım yarı gölgeye bıraktım gittim. ölür bu dedim durum vahimdi. Beni görmeyince mutlu olmuş yeşilleri coşmuş 🥺

Eki Görüntüle 2898209

Bonus Bonus 3 hafta yoktum bol suladım yarı gölgeye bıraktım gittim. ölür bu dedim durum vahimdi. Beni görmeyince mutlu olmuş yeşilleri coşmuş 🥺

Seni görmeyince değil doğru yeri bulmuş işte maşallah bide kuruları temizlersen inş çok rahat eder 😬 sonbahar kışta yeniden açabilir.
İçerde mi dışardamı durdu?

Size bir taktik vereyim brnde birinden öğrendim. 1 tatlı kaşığı kuru maya 1 tane aspirin 2 bardak kadar suya karıştırıp, bitkinin yaprağına çiçeğine gelmeyecek şekilde dokun ayda bir falan inanılmaz çoğalıyor, büyütüyo, besliyor ölmeye başlayan çiçeğim vardı onu bile yeşillendirdi. Bitkide bazen küçük kucuk sinekler oluyor oda zarar veriyormuş, onun içinde toz tarçın serpin biraz toprağına yada suyla seyreltilmis elma sirkesi bunda yaptım ben gitti sinekler🤗

Bende 1 senedır falan merak saldım bu çiçek işlerine cok güzeller ya gercekren balkonda onları görünce içim açılıyor 🥰

Maşallah selvi boylum uzadıkça uzamaya başladı 😂😂😂bunlar aşk yaaa 😍

Eklentiler

• 20210816_121915.jpg
    20210816_121915.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 25
Bu çiçeğin adi ne kizlar bide böyle kuruluklar var nede aceba

Eklentiler

• 20210905_124306.jpg
    20210905_124306.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 27
  • 20210905_124300.jpg
    20210905_124300.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 25
Ben de tam buradaki resimleri inceliyordum🤩 teşekkür ederim🥰

Soruma gelecek olursam; bitki bakımından hiç anlamam, başlangıç için bakımı kolay, görüntüsü hoş bir çiçek almak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim de yok. 😅
Şimdi görür gelirler 😁

Ben de tam buradaki resimleri inceliyordum🤩 teşekkür ederim🥰

Soruma gelecek olursam; bitki bakımından hiç anlamam, başlangıç için bakımı kolay, görüntüsü hoş bir çiçek almak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim de yok. 😅
Kaktüs 😍 hem çok bakım istemez su istemez güzel güneş görürse büyür büyüdükçe mutluluk verir 😍

X